Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie dotyczy to tylko nieautoryzowanych kart pamięci, a nie dysków twardych:

http://www.techflash.com/seattle/2009/10/m...mory_units.html

 

I bardzo dobrze, trzeba się będzie zainteresować 250GB bevsem ;]

tak czy inaczej - żal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item789475494_modern_war...asper_xbox.html

 

Jacys chetni na Super Elite? ;) 1399 lacznie z wysylka. Biorac pod uwage cene normalnej Elite u nas to nawet nie jest zle. Dodatkowy pad, gra i 2 razy wiekszy dysk za 300 zeta - nie ma co narzekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item789475494_modern_war...asper_xbox.html

 

Jacys chetni na Super Elite? ;) 1399 lacznie z wysylka. Biorac pod uwage cene normalnej Elite u nas to nawet nie jest zle. Dodatkowy pad, gra i 2 razy wiekszy dysk za 300 zeta - nie ma co narzekac.

 

No to 75 negatywów jakie gościu ma jakoś nie zachęca do kupna. Cena dość atrakcyjna. Przesyłka też nie specjalnie droga. Jak padnie mi obecna konsola to jak pisałem, wysyłam do serwisu micorszitu, wystawiam na Allegro i kupuje Super Elite. Za to co mam obecnie X360 Arcade (Falcon) + Dysk 120 GB + 2 pady powinienem dostać z 750 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 75 negatywów jakie gościu ma jakoś nie zachęca do kupna. Cena dość atrakcyjna. Przesyłka też nie specjalnie droga. Jak padnie mi obecna konsola to jak pisałem, wysyłam do serwisu micorszitu, wystawiam na Allegro i kupuje Super Elite. Za to co mam obecnie X360 Arcade (Falcon) + Dysk 120 GB + 2 pady powinienem dostać z 750 zł ;)

Nawet nie spojrzalem, ze ma tyle negatywnych komentarzy...cos czesto mu te paczki gina. Ale mysle, ze z czasem pojawia sie tez u innych sprzedawcow. A za taki komplecik jak masz to 750 na luzie, ja za swoj zestaw (taki sam tylko 20GB) wezme 800. Tak przy okazji: mialby ktos ewentualnie do pozyczenia memorke? Wczesniej bylo mowione, ze Elity nie maja wbudowanej pamieci, a nie wiem jak bedzie z kablami do transferu i obsluga dyskow 250gb wiec przydalaby sie karta pamieci zeby przeniesc profile i savy. Oczywiscie do zwrotu po przegraniu danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item789475494_modern_war...asper_xbox.html

 

Jacys chetni na Super Elite? ;) 1399 lacznie z wysylka. Biorac pod uwage cene normalnej Elite u nas to nawet nie jest zle. Dodatkowy pad, gra i 2 razy wiekszy dysk za 300 zeta - nie ma co narzekac.

Ja się skuszę na wersję Elite bo podobnie jak niektórym freakom ;) z tego forum, także biała konsola nie pasuje do Hi-Fi. Tylko muszę poczekać aż szwagierka będzie jechała samochodem do Polski a to może dopiero na Święta. Pewnie będzie jakaś promocja w sklepach przez Gwiazdką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dziwne były te zaprzeczenia M$, przecież i tak w następnej konsoli muszą użyć BD, więc po co kombinować (a HD DVD raczej nie wbudują). Tylko zarobią na takim napędzie, co z tego że to technologia Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wyłącznie cyfrowa dystrybucja jest nierealna obecnie, i nie prędko będzie, a raczej nie będą limitować grafiki ilością nośników, no chyba że chcą bić rekordy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie cyfrowa dystrybucja jest nierealna obecnie

A nowe PSP bez UMD to niby na jakiej zasadzie dziala?

i nie prędko będzie,

Nowa konsola ujrzy swiatlo dzienne za jakies 2-3 lata, chyba nie musze ci mowic ile taki okres oznacza w tego typu przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym osobiście już chętnie przytulił następcę xboxa, mimo że oprawa a-v i na tej generacji często zrywa beret (choćby FM3, Uncharted 2 z tych aktualnie na topie). Takie bigger, better, more badass mi się marzy ;) Ale z 2ej strony, developerzy jeszcze trochę niech powyciskają z 360tki.

 

I jeszcze jedna myśl- gdybym miał do wyboru następcę 360tki lub aktualną x360 plus natal, to zdecydowanie wybieram nową konsolę. Niestety, MS musi otworzyć się bardziej na casuali i dlatego wiadomo co dostaniemy, jako piersze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No nowe PSP tak działa, i dlatego ja takiej konsoli nie kupię, zapewne jedyny nie jestem. Zresztą niezmodowane PSP nie oferuje prawie nic ciekawego.

 

Uważasz że wyłącznie cyfrowa dystrybucja będzie dla nich opłacalna? Wiadomo że gdyby nie było innej opcji to nie ma wyjścia, ale ja wtedy ograniczyłbym się wyłącznie do wybitnych gier. Mam zapłacić multum kasy za grę którą przejdę w kilka dni czy godzin, bez możliwości jej odsprzedania? Nie ma mowy.

 

A dopóki będzie retail to zawsze wybiorę retail, chyba że gry do pobrania będą koszować połowę tego co retail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nowe PSP tak działa, i dlatego ja takiej konsoli nie kupię, zapewne jedyny nie jestem. Zresztą niezmodowane PSP nie oferuje prawie nic ciekawego.

 

Uważasz że wyłącznie cyfrowa dystrybucja będzie dla nich opłacalna? Wiadomo że gdyby nie było innej opcji to nie ma wyjścia, ale ja wtedy ograniczyłbym się wyłącznie do wybitnych gier. Mam zapłacić multum kasy za grę którą przejdę w kilka dni czy godzin, bez możliwości jej odsprzedania? Nie ma mowy.

 

A dopóki będzie retail to zawsze wybiorę retail, chyba że gry do pobrania będą koszować połowę tego co retail.

Z punktu widzenia wydawcy/tworcy to wyglada tak: jesli gra jest dobra to ci, ktorzy i tak maja kupic, zrobia to niezaleznie od tego czy gra bedzie na dysku fizycznym czy jako download. A zdanie tych, ktorzy gier nie kupuja (aka piraci), maja gdzies, bo oni i tak zysku nie przyniosa. Poza tym cyfrowe distro moze przyniesc znaczna obnizke ceny gry, odchodza koszty dystrybucji, tloczenia i innych tego typu bzdetow. Wbrew pozorom to nie jest maly %. Inna sprawa, ze dodatkowo moga wprowadzic cos takiego, ze gry bezpudelkowe beda tansze od swoich pudelkowych odpowiednikow i to tez bedzie zachecac do kolekcjonowania, a nie odsprzedazy, ktora tez powoduje przeciez brak wplywow dla wydawcy/tworcy. I tak jak mowie, z ich punktu widzenia lepszego rozwiazania nie ma: sprzedaja to samo, ale ograniczaja straty powodowane na piractwie i niszcza rynek wtorny. Teraz tylko kwestia, zeby graczom przedstawic to rozwiazanie w rownie swietlanych barwach ;)

 

edit.

Zeby nie bylo, ja tez wole wersje w pudeleczku, ktore sobie ladnie stoi na polce....ale gdybym mial gre do zassania o 30-40% tansza to raczej wybralbym opcje DL.

 

Poza tym pamietaj, ze premiera to jeszcze dosc odlegla przyszlosc. Za 2-3 lata moze sie okazac, ze kazdy ma bez laski 10mbitowe lacze a gry kosztuja 50% tego co dzisiaj. Who knows.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym cyfrowe distro moze przyniesc znaczna obnizke ceny gry, odchodza koszty dystrybucji, tloczenia i innych tego typu bzdetow. Wbrew pozorom to nie jest maly %.

Szkoda tylko że pecetowy steam jest idealnym przykładem, że tak wcale nie jest (i pewnie nigdy nie będzie). Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale mechanizm sprzedaży nie działa w ten sposób- klient końcowy jest gotów płacić te 200PLN (50EUR) za grę. Przy cyfrowej dystrybucji jedyne, co ulegnie zmianie to zysk dewelopera/wydawcy, cena zostanie bez zmian. Przykładem na to nie jest naturalnie jedynie steam- gry z PSN'u albo xbl (nie piszę tu o arcade) pokazują, że ceny w cyfrowej dystrybucji są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze @draak. Dlaczego wydawca zarabiający do tej pory 30% na grze, nadal ma na niej zarabiać 30%, skoro pozbył się całego tabunu krwiopijców zasysających pozostały dochód??? EWENTUALNA obniżka to 7-10%, ani grosza mniej. Nie oszukujmy się i nie pocieszajmy, że cyfrowa dystrybucja pozwoli nam ( i naszym portfelom ) na granie w co tylko dusza zapragnie...

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ja czegos nie rozumiem (lub nie biore czegos pod uwage), ale to sie wydaje dosc proste:

 

1. wydajemy gre na plytce DVD, w pudelku. Na 100 graczy, 50% kupi oryginal. Przykladowo na sztuce wydawca zarabia X $. Proste mnozenie daje nam, ze jego zysk to 50X.

 

2. wydajemy gre tylko jako download. Na 100 graczy, 100 kupi, bo po prostu nie ma innego wyjscia. Cena na sztuce 30% mniejsza niz w przypadku pudelka czyli 0,7X mnozone przez 100 osob daje 70X czyli finalnie zysk mamy sporo wiekszy mimo, ze cena jest o 1/3 nizsza.

 

To jest oczywiscie bardzo duze uproszczenie, ale przy calkowitym przejsciu na cyfrowe distro zarobki wydawcy wcale nie musza byc mniejsze pomimo nizszej ceny jednostkowej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, pewnie odsetek piractwa spadnie itd. ale imho ceny gier nie. Bo po co? Właściwa cena, to taka jaką rynek akceptuje. I nie teoretyzujmy zbytnio ;) Przecież takie cydrowe distro już funkcjonuje. Czy myślisz, że gry na np. PSP Go są/będą tańsze, niż pudełkowe odpowiedniki? Albo czy dodatki do GTAIV są tańsze via DL, niż pudełko? Albo dodatki do F3, albo gry w games on demand? I na logikę- jak zabraknie gier pudełkowych, to ludzie skazani na cyfrowe distro tym bardziej będę akceptować ceny wydawców, żadna korporacja nie myśli w przedstawiony przez Ciebie sposób. A szkoda naturalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w momencie jak mamy do wyboru dwie drogi rozpowszechniania to cena musi byc taka sama, bo inaczej zachodzi mozliwosc tego, ze tansza alternatywa zabije drozsza. Jak ceny sa takie same to ten kto woli plytke kupi plytke, a ktos leniwy zassa od razu na dysk. Ja mowie o sytuacji calkowitej migracji na distro cyfrowe co pozwoliloby na zwiekszenie zysku dla firm przy jednoczesnym obnizeniu ceny jednostkowej dla graczy: wilk syty i owca cala. W sumie mogliby zrobic tak na probe i wypuscic gre zarowno do zassania jak i na plycie z tymze download bylby np 30% niz wersja pudelkowa i wtedy porownac wyniki sprzedazy. Wg mnie tutaj raczej chodzi o znalezienie tego o czym wspomniales czyli takiej ceny, ktora zakceptuje rynek i wydawcy jednoczesnie. Poza tym mysle, ze nie ma sie co obawiac o to, ze gry np nie beda tansze albo wrecz drozsze. Cyfrowe distro to bron obusieczna: gracze nie maja wyboru i moga kupic tylko sciagany oryginal, ale firmy ryzykuja tez tym, ze gracz nie akceptujac zbyt wysokiej ceny po prostu porzuci platforme lub konkretny (zbyt drogi) tytul. Rownowaga w przyrodzie musi byc, nie ma to tamto ;)

 

edit.

Co do PSP Go to IMO jego minus to brak mozliwosci na to zeby pograc w gry kupione wczesniej na UMD. Tutaj jest pies pogrzebany (pomijam kwestie dodatkow, ktore mozna wgrac na PSP). Inna sprawa, ze gdyby nastapila obnizka ceny gier sciaganych z PSN (w stosunku do wydan na UMD) to sprzedaz i popularnosc nowej wersji konsolki moglaby wzrosnac. Tutaj dochodzi rowniez jeszcze jedna kwestia. Cyfrowe distro to tez duzy cios dla tradycyjnych sklepow, ktore w tym momencie zostaja wyrzucone z obiegu.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ja czegos nie rozumiem (lub nie biore czegos pod uwage), ale to sie wydaje dosc proste:

 

1. wydajemy gre na plytce DVD, w pudelku. Na 100 graczy, 50% kupi oryginal. Przykladowo na sztuce wydawca zarabia X $. Proste mnozenie daje nam, ze jego zysk to 50X.

 

2. wydajemy gre tylko jako download. Na 100 graczy, 100 kupi, bo po prostu nie ma innego wyjscia. Cena na sztuce 30% mniejsza niz w przypadku pudelka czyli 0,7X mnozone przez 100 osob daje 70X czyli finalnie zysk mamy sporo wiekszy mimo, ze cena jest o 1/3 nizsza.

 

To jest oczywiscie bardzo duze uproszczenie, ale przy calkowitym przejsciu na cyfrowe distro zarobki wydawcy wcale nie musza byc mniejsze pomimo nizszej ceny jednostkowej gry.

Nie rozumiesz, bo jest opcja 3:

Na 100 graczy 100 kupi, bo musi. Ale cena gry sie nie zmienia, wiec zysk wynosi 100X. Albo i 120X, bo koszty sa mniejsze.

 

To juz zostalo sprawdzone i dziala (vide Steam), niestety. Inna sprawa, ze cyfrowa dystrybucja wcale nie jest taka bezkosztowa (lacza, serwery itp. sprawy tez kosztuja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kupi bo musi? Steam? W życiu bym tam nie kupił premierowej gry, musiało by mnie nie-powiem-co żeby wydać 50 euro za grę na PC, do tego bez żadnego fizycznego śladu że ją mam.

 

Podobnie by było na konsoli, owszem najlepsze tytułu jak Forza, GTA, Fallout czy coś w co można grać miesiącami bym kupił, ale nie ma mowy żebym nawet za niższą cenę kupił grę na kilka godzin (choćby Call of Duty, bo multi mnie w niej nie interesuje).

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co do tych twitterów, facebooków i innych cudów to czytałem kiedyś że M$ myśli nad wprowadzeniem dodatkowego droższego abonamentu, który pozwoli na korzystanie znich. To by już chyba była przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...