Skocz do zawartości
qqrydza

Lost Planet

Rekomendowane odpowiedzi

...a ja "biedny" ;) tylko chciałem sobie załączyć na low detalach... a tu przy odpaleniu gierki mam : W aplikacji wystąpił wyjątek unknown software exception (0x000001d) pod adresem 0x00402bbe... :?

mi tez odrazu przy uruchamianiu bład wywala :( Windows XP SP2, rozne sterowniki probowalem. Czyzby gra nie chodzila na socket A ?!?!?!?! Zna ktos rozwiazanie???? AAAAA Nie pogram sobie a na kompa calego nowego nie mam kasy :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem. Odpalajac gre natychmiast wywala mi errora ze nie moze znalezc dircet3d_33.dll czy cos? :blink: Wersja ofc Dx9 ale zachowuje sie zupelnie jakby Dx9 mu nie pasowalo. WTF?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że Moderator wywalił mój post piszę ponownie (był prawie cały na temat -no może jenda linijka nie była całkiem ale była o grze <_< )

 

Tak jak pisałem w wykasowanym poście

Jak będe mieć czas i chęci to odpale grę na starej karcie 6600 GT nie kręconej (podkręcenie dało by dodatkowo ze 2-3 klatki)

 

I dziś tak sie stało - gra zadziałała bez problemów w ustawieniach jakie miałem po 7900GS

czyli 1024x768 oraz cześć na maxa a to co zwalnia grę było na Low lub medium AA- brak

Snow - 13 klatek

Cave - 22 klatki

 

myśle że wynik dobry jak bym miał jeszcze jedną kartę 6600 GT to bym zobaczył w SLI

Myśle ze dwie takie karty mogą już dawać fajną prędkość

 

Potem zmniejszyłem rozdzielczość i dałęm wszystko na minimum - gra wyglądała bardzo biednie

jednak myśle że kilka opcji dało by sie dać wyżej i nie wpłyneły by zbytnio na klatki

 

Snow - 29 !!

Cave - 36

 

Jak dla mnie już można pograć i zobaczyć czy warto zmieniać dla tej gry sprzęt (o sens gry chodzi a nie grafikę)

 

Jest to info bardziej dla ludzi co mają starsze karty że gra chodzi tylko trzeba mieć nowe stery oraz DX9 z kwietnia. A jak komuś nie odpaliła na podobnej graficze znaczy że ma problemy ze sterami lub oprogramowaniem a nie ze sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem. Odpalajac gre natychmiast wywala mi errora ze nie moze znalezc dircet3d_33.dll czy cos? :blink: Wersja ofc Dx9 ale zachowuje sie zupelnie jakby Dx9 mu nie pasowalo. WTF?

Nie ma potrzeby instalowania całego directX z kwietnia

U mnie wystarczyło ściągnąć 1 plik d3dx9_33.dll i wstawić go do windows/system32

lub wstawić go tam gdzie jest zainstalowana gra

 

link do pliku d3dx9_33.dll dla windows XP z DX9.0

http://www.m3fe.com/files/d3dx9_33.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi instalacja calego nowego directxa.

 

Do posiadaczy komputerow na socketA: nie pogramy sobie, gierka wymaga instrukcji SSE2. Chyba ze jakas latke wypuszcza, albo to w full wersji poprawia bu bu bu bu bu ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo wymaga SP2, czy tez wystarczy sp1?

Gra bez problemu ruszy na service packu 1.

I jest N I E S A M O W I T A !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wypuścili grę, która w końcu nie pozwala mi nawet na próbę grania na najniższych możliwych ustawieniach: 640x480x32 All LOW/NONE BilinearFiltering. Wyniki lekko zabijają pod DX9. Na domyślnych ustawieniach benchmarka (1024x768) - Snow : 5FPS / Cave : 5FPS; po podkręceniu karty, oraz ustawieniach totalne minimum + 640x480 wypada - Snow : 14FPS; Cave : 16FPS, z tym, że w grze przy takich ustawieniach mam już 18-25FPS. Pixeloza straszna, grac się da, tylko jeśli ktoś uwielbia hardcore. Trzeba będzie przyspieszyć upgrade komputera :-|

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma to do tego ?

na karcie z dxp 8 gralo sie w wiekszosc tytulow dxp 9

No wlasnie ale niestety w Lost Planet sie nie da grac. Kurcze moye wyjdzie jakas łatka dla kart z PS 2.0 :damage_wall:

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już czytaliście ale ciekawa sprawa z tą grą

Gra nie jest jeszcze dopracowana pod dx10

czy to może znaczyć że bedzie szybciej chodzić niż pod dx9 zobaczymy za miesiąc.

LINK DO DX9 I DX10

 

Wyniki potwierdzają że w Cave kończy się procek a nie karta

a 7900GS podkręcony jednak działa troszkę szybciej niż 8600GTS (nie podkręcony)

Poczekamy na finalną wersje i można bedzie pisać.

Jak dla mnie w tej grze to te xd10 dla kart 8600 jest za słabe

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie gierka wypas... loozacki arcade ... idziesz i naparzasz ;]..

i nawet ladnie chula jak na nextgen ... moj "trup" jeszcze go uciaga w max detalach (bez AA) w 1280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odinstalowałem po 15 min gry. Chodziło na detalach med/high aax0 i afx8 znośnie (w testach kolo 35 fps). Gra wygląda jak wygląda (imo średnio) ale nie o to biega. Jest wiele innych/lepszych gier z klocka a oni musie to konwertować :|.

 

Btw macie porównanie Dx10 i Dx9: http://www.gamespot.com/features/6171326/i...tml?tag=nl.e513

 

Dla mnie praktycznie żadna różnica. Co najgorsze wygląd gry kompletnie nie adekwatny do wymagań czyli norma w dzisiejszych czasach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki potwierdzają że w Cave kończy się procek a nie karta

a 7900GS podkręcony jednak działa troszkę szybciej niż 8600GTS (nie podkręcony)

Poczekamy na finalną wersje i można bedzie pisać.

Jak dla mnie w tej grze to te xd10 dla kart 8600 jest za słabe

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Aby napewno sam robiles porownanie do 8600GT i wyszlo co innego

Osiagi 8600GT@Galaxy GE byly podobne w DX10 jak na twoim 7900GS w DX9.

Ustawienia Galaxy GE 630/1000

Snow 31

Cave 45

Mod 865/1010

Snow 39

Cave 57

Twoj 7900GS jak sie niemyle 655/1690

Dx9

Snow 38

Cave 39

 

Zaowaz ze w versji finalnej gry DX10 ma bys poprawiony wydajnosciowo 10-20%

A Capcom representative told us that the DirectX 10 improvements primarily enhanced performance by up to "10 to 20 percent" through the use of "geometry shaders, depth resolve, and stream output."

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale na dx 9.0 i najnowszych sterach gra leci a za chwilkę zwalnia do 4 fps ;(. ( chodzi o 8800gts). A nawet zatrzymuje się i powtarza się dzwięk w petli i tylko res pomaga :(. Chyba ten lost planet to straszna beta.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dx 10 to chyba tylko u Ciebie lepiej chodzi bo z tego co widzę na xpeku gra biega z lepszym fpsem. Mi jużnie chodzi o fps pal licho , chodzi o to że mam nagle zacięty dzwiek i gra staje w miejscu i res only :( , tylko z tą grą tak mam wszystko inne biega tak jak powinno . Na viscie gra szła normalnie ale pod xp jest tak jak piszę. Wolałbym pograć w nią na xp jednak bo 2 sys nie chce miec a jakos nie dopatrzylem sie roznic w dx 10 wiec olewka.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Andare

Sami tworcy napisali, ze w demie nie ma jakichs specjalnych roznic w grafice, ale w pelnej wersji maja byc spore, a premiera juz za 12 dni o ile mi wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jak będą spore różnice to może znów zainstaluję vieśniaka. Na razie taka była różnica , że na viście moglem grac w miare normalnie tylko shadowsy na medium , a na xpeku dochodze do potworka co wylazi spod lodu i mam ciach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...