Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

Na starych komputerach Fujitsu Siemens z p2 400Mhz wsadzilem p3 800Mhz, bios krzyczał i iwdział tylko 400Mhz zato system po starcie widział 800MHz tak wiec smiem twierdzic, ze powinno odpalic bez akutalizcji biosu.

Ale porównanie... jakoś brisbane nie działały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie też czekam na Phenoma x2 1900 albo 2100. Mam cichą nadzieje że będzie tani i dobry. Trza kupić procka odrazu po premierze(dobre OC pierwszych serii). Tylko ciekawi mnie jak te 2MB L3 cashe odkłada się na wydajność w aplikacjach 3D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Pan próbował odpalić 2xopki na płycie Asusa 4x4 niestety bez odpowiedniego biosu komp nie działał... opki chodza na jakimś Tyan

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...8051&page=9

 

A tutaj małe info o nowych mobo w sumie można powiedzieć że do desktopa pod 2x"Barca" ->

 

Asus L1A64 WS

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=158473

 

:)

 

hmm mam nadzieje że nic nie pomyliłem...

 

EDIT:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=158743

 

Pierwsze wyniki w PI - czas no co tu dużo pisać tragedia ale trzeba pamiętać że to nie jest fizyczny system tylko emulacja...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Barcelona - byliśmy, widzieliśmy, opisaliśmy

2747917[/snapback]

To zes Ameryke odkryl :D
masz coś jeszcze mądrego do napisania :lol2:

Dlaczego tak późno?

Przedstawiciele AMD stwierdzili, że niema teraz żadnego oprogramowania, które wykorzystałoby 4 rdzenie, dopiero premiera gry Crysis, która jest zoptymalizowana pod nową platformą AMD (była tworzona i testowana na stacjach roboczych wyposażonych w dwa dwurdzeniowe procesory AMD Opteron) będzie w pełni korzystać z zalet nowej architeORT: ORT: ORT: ktury.

jasne Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

pi1m na zwirtualizowanym XP'ku. bawił się ktoś z was kiedyś tą wirtualizacją i pi jednocześnie? jaki to ma wpływ na wydajność? może akurat ktoś u nas wie.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pi1m na zwirtualizowanym XP'ku. bawił się ktoś z was kiedyś tą wirtualizacją i pi jednocześnie? jaki to ma wpływ na wydajność? może akurat ktoś u nas wie.

tak, ja się bawiłem

i to nie na jednym wirtualnym pececie

przetestowałem wszystkie pod kątem możliwości i wydajności

temat numeru w lipcowym CHIPie, odezwij się na PW jak chcesz...

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, akurat po 18 będzie kasa to 4 rdzenie sobie zafunduje. Oby wydajność była niezła i wszystko na KN9 chodziło bez problemów.

Coś mi sie wydaje że nowe zabawki AMD nie będą chodzić na NF4, chyba tylko od 5 w góre, pewne nie dostaniemy po prostu biosu do KN9 z obsługą Ageny Kumy i Pheona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje że nowe zabawki AMD nie będą chodzić na NF4, chyba tylko od 5 w góre, pewne nie dostaniemy po prostu biosu do KN9 z obsługą Ageny Kumy i Pheona...

no to ci sie zle wydaje. Zreszta ta jest malo istotne co ci sie wydaje. Miedzy nf4 a 5 sa niewielkie roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie reklama " Trzy jajca jak w X-boxie Musisz go mieć" :P

 

Ciekawe posunięcie, oraz zastanawiające, jak to wpłynie na wydajność oraz cenę.

 

AMD może trafić tym posunięciem na dobrą looke na rynku.

 

 

"The main reason is marketing, it seems AMD is learning from ATI. Most non-top SKU GPUs are simply top SKU die with features turned off, and if you look at the success of people unlocking that, you will see that it is far more than salvage."

 

Czyli po modyfikacji, będzie 4 rdzeniówka :? :D

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje że nowe zabawki AMD nie będą chodzić na NF4, chyba tylko od 5 w góre, pewne nie dostaniemy po prostu biosu do KN9 z obsługą Ageny Kumy i Pheona...

Widziałem info o obsłudze nowych procków od Asusa i jego płyty na NF4 będą je obsługiwać, więc u innych producentów pewnie też nie będzie problemów. Bardziej bałbym się o sekcje zasilania na niektórych płytach, mogą sprawiać problemy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez cos czuje ze czasy odblokowywania juz sie po konczyly - w grafach od 6200/6800 tez juz chyba nic takiego nie bylo?

wycinaja laserem wszystko to, co ma nie dzialac, zresdzta to czesto sa odpady z produkcji wyzszych modeli, gdzie jakis modul nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne nie da sie odblokować żadnego rdzenia - tak jak było to w przypadku manchestera i toledo.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
chociaż piterowi udało się kiedyś jakoś odblokować mnożnik w opteronie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbija się o cenę, jeżeli w podobnej cenie będę miał do wyboru trzyrdzeniówkę od AMD i dwórdzeniówkę od Intela, w dodatku jeżeli wydajność Pheonów X2 będzie porównywalna do C2D, to wiadomo że wezmę X3. Więc tylko się modlić żeby panom w AMD woda sodowa nie uderzyła do głowy i żeby zachowali aktualną politykę cenową, która jest bardzo przyjazna dla nas - konsumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...