Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jeszcze nie było.

Rozwinięcie serii P5K w kierunku Commando to model Blitz Formula zaś serii P5K3 to Blitz Extreme.

FOTKI

 

Jeżeli ktoś nie rozumie japońskiego, to tu wersja w prostszym jezyku.

Klonują Panie jak owieczki ...

poza "2-Phase DDR including Voltminder LEDs and an external LCD poster" chyba nic specjalnie ciekawego nie ma porównując do P5K Dlx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zewnetrzny wyświetlacz kodów 80h - ten sam co na Commando/Striker Extreme tylko, że na kabelku więc szału brak.

 

A z klonowaniem to się zgodzę ;) Blitz Extreme ma bardzo fajną tą konewkę na środku, bloczek wygląda jak z puszki po bronie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One simply question :

 

albo mam zwalanona mobo, albo ona nie lubi fatow; max FSB 420, min. timingi jakie zdolam ustawic to @ 800MHz 4-4-4- no czasami 8 na koncu zaskoczy :lol2: a mem na codzien brykaja 4-2-2-2. Bios 0304, vcore mod + vdimm mod ...

 

Jakies sztuczki magiczne trzeba zrobic w biosie, aby kolejny cudowny wynalazek od firmy Asus zaczal pracowac na normalnym FSB, czyli w granicach 500MHz i wiecej ? Moze vmch mod ? Ale to nie Commando, ktora jak nie miala 2V na NB to 500MHz FSB nie zrobila, wiec to raczej nie to, jakies sugestie ?

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdaje sie że P5K-e jest niewiele tańsza od P5K Dlx a jednak radiatorów na mosfetach mniej - chyba się nie opłaca ..

Ciut inne PCB, inna sekcja zasilania, 1GB lan, SB chłodzony pasywnie... tak po krótce ;)

Generalnie lepsza alternatywa P5K ale czy do OC lepsza to mi sie nawet nie chce sprawdzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 3 godzinnej zabawie z P5K Dlx

 

1. mosfety na plecach mobo grzeją się nieźle - coś muszę im nakleić

2. fsb - hmm ok 520 max jak na razie - czyli słabo :D

3. wolniejsza w pi od QuadGT (7x500 1:1 4-4-4-4 i mamy 6m22s vs 6m18s w najgorszym wypadku na QuadGT /moje najlepsze to 6m14s/)

4. dzielnik 5:6 jest wolny :( (8x437=3500 i mem 525 4-4-4 i jest 6m30s)

5. dzielnik 4:5 też jakoś bez rewelki (8x437=3500 i mem 546 4-4-4 i nadal wolniej od 7x500 1:1)

 

Mobasa miałem z biosem 123 czy jakoś - porażka, zmieniłem na 307 i jakoś trybi :D

Ten radiator na mosfetach kiwa się jak kaczka na fali - aż żal

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. mosfety na plecach mobo grzeją się nieźle - coś muszę im nakleić

2. fsb - hmm ok 520 max jak na razie - czyli słabo :D

3. wolniejsza w pi od QuadGT (7x500 1:1 4-4-4-4 i mamy 6m22s vs 6m18s w najgorszym wypadku na QuadGT /moje najlepsze to 6m14s/)

4. dzielnik 5:6 jest wolny :( (8x437=3500 i mem 525 4-4-4 i jest 6m30s)

5. dzielnik 4:5 też jakoś bez rewelki (8x437=3500 i mem 546 4-4-4 i nadal wolniej od 7x500 1:1)

A jak chodzą pamięci? wyżej niż na quadzie?

 

@pmp, Pewnie chodziło o p5k ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chodzą pamięci? wyżej niż na quadzie?

 

@pmp, Pewnie chodziło o p5k ;)

Na pewno wyżej - ale o ile jesio nie wiem o ile wyzej - bo włożyłem AE (na razie max ok 560 4-4-4 2,45V) które nie latały jeszcze na Quadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem trochę czasu i udało mi się wyeliminować Vdroopa na moim P5k (pencil Vdroop modem), płytka dawała:

przy ustawieniu w biosie 1,35v Idle 1,31~1,33 Load 1,29v (przed modem)

przy ustawieniu w biosie 1,35v Idle 1,34 Load 1,34v (po malowaniu:)

Teraz jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotko i na temat czy lepiej kupic cos w rodzaju Quad GT na I965 czy zwykla wersje P5K nie deluxe na P35 ?? Jutro kupuje i wszelakie sugestie mile widziane :D

 

Reszta zestawu to :

C2D 6300 ktorego niezle mona skrecic

Pamiatki TEAM Extreem na bardzo dobrych Micronah D9

8800 GTS

 

Acha i jeszcze jedno . Co polecacie za chlodzenie na NB do tej plytki ?? Czy wejdzie tak cos razem z SCYTHE INFINITY poza Thermaltakiem HP05 SLI ? (ten wygiety) ??

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak P5k, ale wiem jak Quad :D

Masz zaciecie do bicia wynikow i masz czas na zabawe ze sprzetem, bierz quada, bo jest ponoc szybszy...

Chcesz mobo nowsze i wiele nie odstajace od czolowki, bierzesz p5k.

 

Na obu plytach max fsb to okoklice 520, wiec procka nie wykrecisz wiele wiecej niz 3.6 GHz i okolice.

Pamieci pojda wiecej na P5k, ale nie wiem czy wydajniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One simply question :

 

albo mam zwalanona mobo, albo ona nie lubi fatow; max FSB 420, min. timingi jakie zdolam ustawic to @ 800MHz 4-4-4- no czasami 8 na koncu zaskoczy :lol2: a mem na codzien brykaja 4-2-2-2. Bios 0304, vcore mod + vdimm mod ...

 

Jakies sztuczki magiczne trzeba zrobic w biosie, aby kolejny cudowny wynalazek od firmy Asus zaczal pracowac na normalnym FSB, czyli w granicach 500MHz i wiecej ? Moze vmch mod ? Ale to nie Commando, ktora jak nie miala 2V na NB to 500MHz FSB nie zrobila, wiec to raczej nie to, jakies sugestie ?

Pozdrawiam.

No widac, ze znow fajny sprzet nie moze rozwinac skrzydel - czyli znow trzeba czekac na biosy i ich modyfikacje nieoficjalne... :? No bo kto jak kto, ale Devilek to podkrecac umie - tylko cos tu sprzet nei trybi :rolleyes:

 

BTW: Commando nie potrzebuje 2,0V na NB zeby robic FSB=500 - u mnie robi z 1,450V (link w podpisie :) )

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obu plytach max fsb to okoklice 520, wiec procka nie wykrecisz wiele wiecej niz 3.6 GHz i okolice.

Pamieci pojda wiecej na P5k, ale nie wiem czy wydajniej :D

Jakie tempy ma nb i sekcja zasilania na P5K w porównaniu do Quada? drugie jak z trójkami na P5K np. 4-3-3-3 na P5k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Avatar25

Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie, ale odpowiem...wejdzie Extreme spirit, bo sam tak mialem. Masz juz chlodzenie na N, to co zrobisz z chlodzeniem na PWM??

 

P5k robi sporo wiecej jak 520 fsb - nie wiem Zulusman skąd takie info ...

Co do chłodzenia NB - to jakaś mania ?? Czy wszyscy chcą 24/7 latać 500fsb ...

Quad po wyjęciu z pudełka robi 520-530 fsb

P5K Dlx mnie zrobił 550 na pewno nie jest to do końca stabilne ale to już może nie być wina płyty

(płyta fabryczna nic nie zmieniane czy modowane)

Wrzuciłem biosa 311 - wydaje się że dzielniki chodzą lepiej

post-69-1180591784_thumb.jpg

 

żadnych wyników w Pi nie mam ... bo mobo jest sporo wolniejsze od QuadaGT i żeby go dogonić trzeba będzie wyyyysoko ciągnąć ramki, W każdym razie QuadTGT 1:1 z fsb 520+ jest nie do łyknięcia (no chyba że ramce na P5K polecą 600 na 4-4-4 czy jakoś)

post-69-1180592214_thumb.jpg

Dla porównania na tym samym biosie i tych samych nastawach 7x500 1:1 daje gorszy czas o niecałą sekundę ... a na Quadzie bez wysiłku 6m18 (a można i mniej 6m14 )

 

Aha - dobra wiadomość dla miłośników undelwoltarzu CPU

Można dać niższe niż domyślne napięcie na CPU

post-69-1180592521_thumb.jpg

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. da sie ustawić RAM żeby leciał wolniej od fsb??? i czy takie ustawienie ma sens?

Nie da sie, czytaj calosc mojej wypowiedzi a nie kawalki.

 

 

 

Mobo dla mnie skreslona za nie kompatybilnosc z FB - 500 x 100 @ 1:1 4-3-2-1 byloby ok, ale jak nie to nie i foch :lol:

 

Testowane na trzech roznych cpu i na kazdym to samo, wiec to nie scianka z fsb. Pozostane nadal z 975X :wink:

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...