Skocz do zawartości
qqrydza

Splinter Cell Conviction (pc Only)

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że im nowszy SC, tym bardziej postać wykonuje akrobacje bez najmniejszego wysiłku. Może mu kończyny jak w iRobot wstawiają, ale porównajcie sobie jak się przemieszczał zaczepiony rękami o gzyms kiedyś, a jak w filmiku z E3. Teraz to małpa mu nie dorówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się od tylu lat wspinał po tylu gzymsach, czepiał podwozia jadącego pociągu etc. to też byś pewnie tak w końcu zaczął łazić ;) Mało wiarygodne byłoby gdyby po tylu częściach i przygodach z Fishera był taki sam "cienias" (o ile tak go można nazwać) jak w pierwszej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak akcja będzie rzeczywiście balansowała na w pełni interaktywnym otoczeniu i dużej swobodzie działania z drugiej strony zapewniając filmowe zwroty akcji - dla mnie bajer :)

 

Jedyne co mi nie podpasowało specjalnie to 'dynamic stealth' jak określa się wybór kilku przeciwników po czym Sam sam ;d w tempie błyskawicy unicestwia przeciwników - po co upraszczać tak rozgrywkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi nie podpasowało specjalnie to 'dynamic stealth' jak określa się wybór kilku przeciwników po czym Sam sam ;d w tempie błyskawicy unicestwia przeciwników - po co upraszczać tak rozgrywkę?

Jeśli nie będzie to obowiązkowe do zaliczania etapów to ok..

 

swoją drogą coś strasznie szybko Sam po tych gzymsach śmigach :)

 

edyta:

starsze splintery za grosze na wirtusie, chyba zakupy jakieś zrobię..

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam serie Splinter Cell od pierwszej czesci.

Mialem nadzieje na poczatku podczas pierwszych filmow z Conviction na to ze zmieni sie konwencja i tym razem Sam bedzie rzeczywiscie uciekal, sam stanie sie zwierzyna. To bylo moim zdaniem cos ciekawego , cos co tknie nowego ducha w ta serie po kilku odslonach ,w ktorych gralismy ciagle w ten sam sposob.

 

cos takiego jak bylo tutaj :

 

tymczasem co sie okazalo przy E3 tegorocznym ?

 

http://www.gametrailers.com/video/e3-09-splinter-cell/50194

 

ze zrobili z Sama kolejny raz lowce, ktory na dodatek w pojedynke bedzie polowal na zabojcow swojej siostry. Zrobili z niego cos pokroju Riddicka-killera, co bym jeszcze przebolal, ale co gorsza w pewnym momencie jak wparowuje przez frontowe drzwi niczym max payne, akcja ktora w poprzednich czesciach byla czystym samobojstwem, w Conviction jest doskonalym pomyslem bo Sam nagle przyjmuje na klate kilkanascie kul.

Zawiodlem sie ...

 

jak dla mnie przegieli, zwlaszcza ze Sam nie przebiera w srodkach tylko napiera do przodu inkasujac kolejne headshoty, albo bawiac sie granatami. WTF ?! A gdzie miejsce na stealth, na zastanowienie sie, na realizm znany z poprzednich czesci ?

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tobą. Pierwsze założenie uważałem podobnie za lepsze. A co widzimy teraz ? Grę bardziej akcji niż stealth, który tutaj jakby odchodzi w cień a to przecież była wizytówka tej serii. Bliżej Samowi teraz do Bourne'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze.

 

Jakby spojrzeć na dotychczasową ewolucję serii to potencjał stealth został doprowadzony do perfekcji i zarazem wyeksploatowany (trudne słowo:D) w części trzeciej. Co było później każdy z nas wie - nowe podejście do marki, romans stealth z wydawało by się grą fabularną i tak powstał Double Agent, a raczej Double Failure bo oba elementy w 4 odsłonie wypadły przeciętnie.

Teraz trzeba było podjąć męską decyzję - Wracamy na stare śmieci czyli dajemy tłustego kotlecika z lepszą grafiką, 2 czy 3 nowe elementy gry i pakujemy w pudełka czy też idziemy w kierunku, który miał wypalić przy części poprzedniej ale tym razem bez pseudo wielozadaniowości. Po prezentacji na E3 (dzisiejszej!) widać, że gra dostała rozbudowany wątek fabularny, który będzie odgrywał ogromną rolę + przede wszystkim uczyniono z niej tytuł znacznie szybszy niż poprzednie części. Wygląda to rzeczywiście jak któraś z części Bourne'a czy serialu 24. Wg mnie jest to dobre podejście bo może zgrabnie połączyć zarówno skradanie się jak i bezkompromisową akcję.

Jak wcześniej pisałem ''dynamic stealth' również mi nie podchodzi (dzieciaki w końcu nie będą główkować kilkanaście minut jaką by tu taktykę obrać) ale jak i mi mądrze odpisano element ten być może dopóki doputy nie będziemy zmuszeni przez ubi do jego wykorzystywania.

Na koniec należy wziąć pod uwagę, że fragment gameplaya jaki pokazano jest pewnie czymś na kształt intra i podejrzewam, że im dalej tym więcej skradania, a mniej filmowych scen.

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swojej siostry.

córki...

 

POzatym jak widac koleś jest cały czas ścigany ale stara się między czasie znaleźć zabójców swojej córy.

Zuważmy też e sytuacja jest troche inna i inne motywy działania fishera. Stąd troche inna rozgrywka.

 

Ja czekam na finał a wtedy sie wszystko wyjaśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

córki...

 

POzatym jak widac koleś jest cały czas ścigany ale stara się między czasie znaleźć zabójców swojej córy.

Zuważmy też e sytuacja jest troche inna i inne motywy działania fishera. Stąd troche inna rozgrywka.

 

Ja czekam na finał a wtedy sie wszystko wyjaśni.

ktora to poznalismy w outrze pierwszej czesci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ta pomylke, oczywiscie ze chodzilo o corke ;)

 

Jeszcze jeden motyw w nowym SC mi nie pasuje, mianowicie uproszczenie w sterowaniu, zapewne przydatne dla uzytkownikow pada, jednak z mojej perspektywy skutecznie oslabiajacy gameplay. Chodzi o "Mark and execute", dzieki ktoremu znika jakiekolwiek koniecznosc angazowania sie w wykonywane akcje. Poprostu kolejkujemy - odstrzelenie swiatla, headshot, headshot, headshot - nawet nie musimy celowac . WTF ? Czy na tym ma polegac nowy Splinter , przyjaznie , prosto, czysta akcja bez zadnych wyzwan ?? mam nadzieje ze nie, bo wtedy wyjdzie z tego kolejny slaby SC jak Double Agent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli mówisz o tym o czym chłopaki dyskutują powyżej ;] Dynamic Stealth tak?

Tak czy siak, dynamic stealth, mark and ex. słowem zbędny szit. Czy to jakieś rozwinięcie kolejkowania akcji w czasie walki w Fallout3? :>

No nic nowego na ten temat na pewno nie powiem, nie pasi mi i tyle. Oby tylko rzeczywiście było to opcją a nie stałym elementem gry :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo strzelania, dużo głupiego biegania. Przesłuchiwanie natomiast przypomina mi Punishera. To już nawet zabawne nie jest... :/ Oby to co pokazali było tylko "brutalnym sposobem" przejścia misji, bo właściwie w każdym tak się dało. No dobra, może nie aż tak, ale było można przejść kilka misji "po trupach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe gameplaye "Klik"

 

Gdzie tu skradanie? Gdzie tu coś z Splinter Cella? I zastanawia brak reakcji ochrony sprzed budynku, gdy Sam wyrzuca "złoczyńce" z okna. No i te podpowiedzi na 3/4 ekranu, w stylu "cover"...

 

I inne nowe filmiki

 

jako gra akcji będzie dobra, ale jako Splinter Cell to jakoś mi nie pasuje. Ale w końcu twórcy lepiej wiedzą...

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe gameplaye "Klik"

 

Gdzie tu skradanie? Gdzie tu coś z Splinter Cella? I zastanawia brak reakcji ochrony sprzed budynku, gdy Sam wyrzuca "złoczyńce" z okna. No i te podpowiedzi na 3/4 ekranu, w stylu "cover"...

 

I inne nowe filmiki

 

jako gra akcji będzie dobra, ale jako Splinter Cell to jakoś mi nie pasuje. Ale w końcu twórcy lepiej wiedzą...

A ja mam mieszane uczucia. Sam przezywa druga mlodosc, na starosc wymlodnial, ufarbowal wlosy, a jego kondycja jest najlepsza ze wszystkich czesci SC. A tak na powaznie to nie podoba mi sie to :damage_wall: Widac ze ze skradanki zatytulowanej Splinter Cell zostal tylko tytul i otoczka, a rozdzaj rozgrywki zamienil sie na ten bardziej popularny ostatnio (efekciarska filmowa akcja). O ile sprawdzila sie swietnie w Modern Warfare 1 o tyle tutaj pasuje jak ... W najlepszej sytuacji sa ci ktorzy z seria nei mieli nic wspolnego, albo ci ktorzy nigdy nie przechodzili misji "po cichaczu". Byc moze te trailery/gameplaye sprawiaja takie wrazenie tylko przez to ze przezentujacy gre, gra w nia w takim stylu chociaz nie ludzilbym sie. Widac ze do gry wprowadzono elementy, ktore wlasnie maja wspomagac, nazwijmy to "dynamiczna rozgrywke". Rozsmieszyl mnie widok Sama biegajacego po gzymsie :lol2: WTF? Fisher na sterydach?

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wielki fan serii ... z przykrością stwierdzam ze to już nie splinter cell..

Jako iż w Chaos Theory Multiplayer przegrałem ponad 1400h mogę stwierdzić, że

bardzo sie zawiodłem .. już na double agent a teraz na convivtion.. coraz gorsze te

gry robią naprawde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wielki fan serii ... z przykrością stwierdzam ze to już nie splinter cell..

Jako iż w Chaos Theory Multiplayer przegrałem ponad 1400h mogę stwierdzić, że

bardzo sie zawiodłem .. już na double agent a teraz na convivtion.. coraz gorsze te

gry robią naprawde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ze nie gral? Sa dostepne gejmpleje wiec co nie co widac. Moze gra bedzie dobra ale na pewno nie pod takim wzgledem jakim chciala by wiekszosc fanow SC. W tym ja. Widac ewidentnie ze przemielili skradanke na maxa payna. Byc moze bedzie to dobry "max payne", ale napewno do pierwowzoru sc bedzie mu dalekooo ;)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...