Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to była zagrywka marketingowa to naprawdę się udało :)

Teraz nowe sterowniki i Ati będzie królowało również w grach.

.... o ile z tymi sterami jest wszystko "w porządku".... Jestem bowiem bardzo ciekawy czy tak duży wzrost wydajności nie został okupiony obniżeniem jakości obrazu (optymalizacje) czy też moze w niektórych przypadkach nie uaktywnia się AA czy coś w tym stylu.... Jest to ciekawe tym bardziej ze teoretycznie nowsze stery znów są o wiele wolniejsze niż te "super-wydajne"....

 

Żeby nie było to nic nie sugeruję tylko ciekawy jestem jak to w rzeczywistości jest dlatego tez z miła chęcią zobaczyłbym jakies skriny porównawcze.... Licze jednak że taki wzrost wydajności nie został uzyskany poprzez jakies "triki" i że jest to rzeczywisty potencjał tej karty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. jako posiadacz już drugiej karty ATI (r9700,x1800xt) muszę się niestety wypowiedzieć negatywnie o najnowszym produkcie.

 

po pierwsze jakość obrazu w trybie z AA i AF jest niska. Za niska.

 

pod drugie zużycie energii zdecydowanie za wysokie. Implikuje to problemy z zasilaczami, hałas, itd.

 

skomplikowana płytka PCB (512 bit magistrala pamięci) nie pozwoli na znaczne obniżenie kosztów produkcji - choćby nawet zmniejszyli proces technologiczny rdzenia.

W ogóle to cała ideologia unified shaders wygląda na ślepą uliczkę. specjalizowane jednostki były wydajniejsze i mniej kosztowne "tranzystorowo".

 

Najnowszy układ jest niedopracowany zarówno sprzętowo (prądożerność, koszty produkcji) jak i pod względem sterowników. Oferuje niską jakość obrazu. Od czasów r300 ATI traci do NVIDII coraz bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Niko123 tylko to pobór CAŁKOWITEGO SYSTEMU. czyli i tak znośny dla zasilaczy około 430W (markowych)

Ati pobiera 90wat więcej niz 8800gts 320 więc chcesz powiedzieć że do 8800gts wystarczy markowy 320wat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pclab przy okazji testu radka masz wykres pokazujacy pobor calego kompa z 8800 gts 640

i pod obciazeniem wyszlo ~250W , wiec porzadny 320W powinien jak najbardziej sobie poradzic :-P

Ale moge sie mylic ;)

Edytowane przez ranger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz gdzieś, żeby zacytowane przez Ciebie testy rozmijały się z moimi wynikami, że twierdzisz, że się mylę?

dj nie denerwuj się tak to nie do Ciebie :D to do dzieci pclaba :lol2:

 

 

edit

http://translate.google.com/translate?u=ht...=en&ie=UTF8

zaskakuje mnie ten test swoją obszernością lol

 

edit2.

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar..._call_of_duty_2

 

3krotny spadek wydajności z odpalonym AA i AF :(

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie sądzicie, że na chwilę obecną stery są kiepskie? To raczej nie jest wina układu. Więcej jednostek cieniujących, TMU 16x2 taktowanych 100MHz szybciej będzie wolniejsze od x1950XTX? Nie sądzę, żeby był aż taki bug w układzie. Jeśli nawet by był to mieli czas go usunąć. Kwestia poprawnych sterów. Na początku seria 1k czy nawet 8800 cierpiała na to samo. Teraz będzie tylko lepiej. ;) I jest to naprawdę ciekawa karta. 3mam kciuki za ATI bo monopol mi się nie uśmiecha. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800 Miał niedopracowane stery, np w Call of Juarez problemy z cieniami - no ale ATI mogłoby już tą sprawę rozwiązać wypuszczająć kartę pół roku po NV (która już to naprawiła).

Nowe ATI zapowiada się bardzo ciekawie... szkoda jednak że ATI nie przygotowało czegoś znacząco szybszego od 8800 GTX - może za pół roku pokarzą co potrafią.

Zobaczymy co pokarzą nowe stery - napewno przyśpieszą - ale czy uda się pokonać 8800GTX - pewnie nie - a szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Przeciez na tych najnowszych sterach bAti bije w kazdym niemal tescie 8800gtxa. Za 1300zl mamy karte szybsza i zaoszczedzamy 700zl. Nawet jesli mamy minimalnie gorsza jakosc obrazu (czegoo i tak pewnie nie stwierdzimy) to wazne, ze mamy znacznie wydajniejsza karte. Liczylem na ATI i sie ciesze, ze znow cos pokazala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez na tych najnowszych sterach bAti bije w kazdym niemal tescie 8800gtxa. Za 1300zl mamy karte szybsza i zaoszczedzamy 700zl. Nawet jesli mamy minimalnie gorsza jakosc obrazu (czegoo i tak pewnie nie stwierdzimy) to wazne, ze mamy znacznie wydajniejsza karte. Liczylem na ATI i sie ciesze, ze znow cos pokazala :)

No mylisz się że nie zauważysz jakości , ja mam też dylemat bo w drugim kompie u syna chciałem zmienić grafe bo 7600GS jet za cienki , i też czekam , ale na chwile obecną to będzie jednak GTS , czekam jeszcze 2 tygodnie i podejme decyzje...co wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

No mylisz się że nie zauważysz jakości , ja mam też dylemat bo w drugim kompie u syna chciałem zmienić grafe bo 7600GS jet za cienki , i też czekam , ale na chwile obecną to będzie jednak GTS , czekam jeszcze 2 tygodnie i podejme decyzje...co wybrać

Raczej nie. Zauwazylem za to co innego. Teraz obroncy NV beda bronili tej firmy ponad wszystko tylko szukajac wyimaginowanych hakow na TI, a to, ze o pol roku za pozno a to, ze jakas jakosc obrazu czy inne szmery bajery. Jestem posiadaczek GF8800GTS i zaluje, ze nie odczekalem pol roku na ATI, no ale moja cierpliwosc jest krotka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800 Miał niedopracowane stery, np w Call of Juarez problemy z cieniami - no ale ATI mogłoby już tą sprawę rozwiązać wypuszczająć kartę pół roku po NV (która już to naprawiła).

Co z tego ze wypuszcza karte po pol roku, przeciez to nie znaczy ze ten czas poswiecila sterownikom. Poprawiali sama karte i teraz dopiero beda dopieszczac sterowniki. Z mojego punktu widzenia i NV i ATI robi sobie nieco jaja z klienta. NV wydala 8800, ktory na starcie byla karta niedopracowana, czesc partii wycofano bo byla wadliwie wykonana, na pierwszych sterownikach chyba wiecej niechodzilo niz chodzilo, SLi sie nie interesowalem ale po dluzszym czasie chyba zaczelo w ogole dzialac. ATI robi podobnie, wypuszcza w pospiechu produkt, teraz przez kolejne miesiace, podobnie jak NV, bedzie dopieszczac sterowniki i jak juz i NV i ATI dojdzie do ladu to po wakacjach, blizej konca roku, pojawia sie nowe karty na poprawionych GPU.

 

NV wydala karte w pospiechu tylko po to by byc pierwsza z karta pod dx10, nic z tego ze na razie zapowiedziane sa moze 3 gry natywnie wspierajace dx10, marketing marketingiem na kliencie trza zarobic. ATI sie zamotalo, wydalo w pospiechu karte rownie niedopracowana, glownie pod naciskiem klientow. Teraz obie firmy zaczna grzebac w swoich GPU i wydadza nowe rewizje swoich kart i to pewnie w momencie jak pojawi sie pierwszy wysyp geir pod dx10, pewnie raczej pod koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pclab przy okazji testu radka masz wykres pokazujacy pobor calego kompa z 8800 gts 640

i pod obciazeniem wyszlo ~250W , wiec porzadny 320W powinien jak najbardziej sobie poradzic :-P

Ale moge sie mylic ;)

Zauwazcie tylko , ze to podor mocy z gniazdka. Wiec jak zasilka ciagnie 250W z gniazdka to do kompa idzie z 200W jesli to zasilacz o wysokiej sprawnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym być mile zaskoczony tymi nowymi driverami, bo jeśli te wyniki nie są w jakiś sposób naciagane to można by już cos miłego powiedziec o tej karcie. Cały czas mam jednak wrażenie , ze zostało to okupione utrata jakosci obrazu. Nie raz juz widzielismy takie zagrywki zarówno ze strony Ati jak i NVidii. Chciałbym zobaczyc compare scen na róznych wersjach driverów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Zauwazylem za to co innego. Teraz obroncy NV beda bronili tej firmy ponad wszystko tylko szukajac wyimaginowanych hakow na TI, a to, ze o pol roku za pozno a to, ze jakas jakosc obrazu czy inne szmery bajery. Jestem posiadaczek GF8800GTS i zaluje, ze nie odczekalem pol roku na ATI, no ale moja cierpliwosc jest krotka :P

Tak się składa że drugiego kompa dla syna mam na AMD AM2 i myślałem o R600 jak cena osiągnie coś około 1200 pln.

ale mam teraz obawy , młody dozbierał sobie 200 i pula wzrosła do 1400 .Jest tylko jedno ale , mam ochote na tego R600 z samej ciekawości :D ale też nie chcę mieć potem aby młody miał problemy w grach , dlatego osobiście czekam jeszcze 2 tygodnie aż się wszystko ustabilizuje albo ktoś z forum kupi tego R600 ....bo tak jak pisałem na chwilę obeną GTS przynajmniej cichszy i wiadomo czego po nim oczekiwać.I wcale nie jestem fanem NV patrze tylko realnie pod kątem użytkowania....Jak w styczniu byłby dostępny R600 był szybszy od GTxa i normalnie chodził w grach to jego bym kupił a nie GTxa , mnie nie interesuje jakiej firmy mam produkt....ma tylko moje oczekiwania spełniać i tyle ....wydając tyle kasy za grafe mam prawo oczekiwać jakiegoś poziomu w nowych tytułach i bezproblemowej pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laeskrad żarty na bok.... Radek HD2900xt bije na najnowszych sterach GF8800GTX?? Poczytaj reckę na Guru3d - tam mają najnowsze stery i na nich testowali.... Gdzie Ty tam widzisz zwyciestwo Radka nad GF8800GTX??

Radek ZNACZNIE wydajniejszy od GTXa dobre sobie.... :lol: Rozumiem że jesteś wielkim fanem ATI ale opieraj się na faktach a na tym co chciałbyś zeby mialo miejsce....

 

Co do obrońców NVIDII.... Weź się nie osmieszaj swoimi wypowiedziami.... A cóż robili wielcy fani ATI przez cały czas?? Czy to nie oni non-stop zachwalali rzekomo lepszą jakość obrazu na ATI?? Ileż to razy było tak że nawet jak GF był szybszy to fanATIcy zaczeli pisac teksty typu "i co z tego że GF szybszy skoro ATI ma i tak lepszy obraz"....

 

Jeśli chodzi o opóźnienie to czyż to nie zwolennicy ATI "jechali" po NVIDII jak miała opóźnienia z FXami wzgledem r300??

 

Pozatym to nie są wyimaginowane haki ale fakty.

 

Abstraciach!ąc jednak od powyższej wypowiedzi to gdy na nowych sterach karta bezie rzeczywiście tak wydajna i stabilna bez utraty jakości obrazu to bedzie to z pewnością lepszy wybor niż GF8800 GTS 640MB.... O ile NVIDIA również nie obnizy cen oczywiście.... Szkoda jednak że Radek nie nawiązuje walki z GF8800GTX bo przy takiej cenie (która powinna jeszcze nieznacznie spać w ciągu jakis 2 miechów :razz: ) byłby znakomita propozycją....

 

I jeszcze kilka testów pod DX10....

 

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread...358#post1255358

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

Tak się składa że drugiego kompa dla syna mam na AMD AM2 i myślałem o R600 jak cena osiągnie coś około 1200 pln.

ale mam teraz obawy , młody dozbierał sobie 200 i pula wzrosła do 1400 .Jest tylko jedno ale , mam ochote na tego R600 z samej ciekawości :D ale też nie chcę mieć potem aby młody miał problemy w grach , dlatego osobiście czekam jeszcze 2 tygodnie aż się wszystko ustabilizuje albo ktoś z forum kupi tego R600 ....bo tak jak pisałem na chwilę obeną GTS przynajmniej cichszy i wiadomo czego po nim oczekiwać.I wcale nie jestem fanem NV patrze tylko realnie pod kątem użytkowania....Jak w styczniu byłby dostępny R600 był szybszy od GTxa i normalnie chodził w grach to jego bym kupił a nie GTxa , mnie nie interesuje jakiej firmy mam produkt....ma tylko moje oczekiwania spełniać i tyle ....wydając tyle kasy za grafe mam prawo oczekiwać jakiegoś poziomu w nowych tytułach i bezproblemowej pracy...

Dlatego niech zaoszczedzi te 200zl i kupuje ATI a w grach na 100% nie bedzie mial zadnych problemow bo niby jakie? Far Cry byl wrecz pisany pod ATI wiec tak samo moze byc z Crysisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że drugiego kompa dla syna mam na AMD AM2 i myślałem o R600 jak cena osiągnie coś około 1200 pln.

ale mam teraz obawy , młody dozbierał sobie 200 i pula wzrosła do 1400 .Jest tylko jedno ale , mam ochote na tego R600 z samej ciekawości :D ale też nie chcę mieć potem aby młody miał problemy w grach , dlatego osobiście czekam jeszcze 2 tygodnie aż się wszystko ustabilizuje albo ktoś z forum kupi tego R600 ....bo tak jak pisałem na chwilę obeną GTS przynajmniej cichszy i wiadomo czego po nim oczekiwać.I wcale nie jestem fanem NV patrze tylko realnie pod kątem użytkowania....Jak w styczniu byłby dostępny R600 był szybszy od GTxa i normalnie chodził w grach to jego bym kupił a nie GTxa , mnie nie interesuje jakiej firmy mam produkt....ma tylko moje oczekiwania spełniać i tyle ....wydając tyle kasy za grafe mam prawo oczekiwać jakiegoś poziomu w nowych tytułach i bezproblemowej pracy...

 

IMHO to na chwile obecna nie ma sensu brac R600. Karta jest dobra i pokazuje spore potencjalne mozliwosci , ale czeka nas kilka miesiecy dopracowywania sterownikow zanim pokaze pazury. Tak swoja droga to jak junior nie ma wielkiego monitora to chyba gts 320 za 1050 zeta spokojnie by styknal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niech zaoszczedzi te 200zl i kupuje ATI a w grach na 100% nie bedzie mial zadnych problemow bo niby jakie? Far Cry byl wrecz pisany pod ATI wiec tak samo moze byc z Crysisem

jakos na pudle far cry mam logo nvidia a nie ati :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...