Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Przesadzacie karta jest niezla i jesli bedzie troche tansza niz 8800gts 640 to wydaje sie byc oplacalna.

O ile oczywiscie ktos ma odpowiednio mocny zasilacz.

Aczkolwiek przydaloby sie cos z nie referencyjnym chlodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać, bez upiększaczy karta sobie radzi całkiem nieźle ale po włączaniu jest tragedia...

Te sterowniki to ciężka kula u nogi nowego dziecka AMD-ATI, można mieć tylko nadzieje że szybko się z tym uporają.

Nie tylko wydajność jest wtedy tragedią - jakość anizo również. Jakość aa jest minimalnie lepsza - widać to na screenach z dużym powiększeniem. Ale tego rozmycia, które mimo iż jest dość delikatne, to ja im nie daruję. Ogólnie rzecz biorąc, to jakość obrazu jest słabsza niż na g80.

Co do zwększenia wydajności przez stery - ilości ropów tym nie nadrobią, więc na cuda ja bym nie liczył.

 

A tak wracając do tematu zaobserwował ktoś jakiś ruch w cenach kart na g80 ?

GTS 640 ostatnio trochę potaniał... można go dostać poniżej 1350 zł. Najtańszy gtx ~ 1850 zł

 

Przesadzacie karta jest niezla i jesli bedzie troche tansza niz 8800gts 640 to wydaje sie byc oplacalna.

Nie wiem czy jest tańsza. Nawet gdyby GTS640 był droższy o ~ 90 zł od hd 2900xt, to różnice w cenie zrównają się mniej więcej po roku - mam tu na myśli koszt eksploatacji kart.

Na dodatek GTS640 jest szybszą kartą... no chyba że wyrzekniemy się grania z upiększaczami obrazu. :lol:

Moim zdaniem karta jest tylko dla fanów marki... i 3dmarków.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abstraciach!ąc od wydajności, każdy zdrowo myślący człowiek powinien rękami i nogami podeprzeć ATI żeby się nie przewróciło bo jak nie będzie konkurencji, to juz widzę jak za mniej niż 5k zł karty od NV się nie kupi, wtedy dopiero zaboli tylko kogo bardziej, wiec kto chce kupić niech kupuje i zdaje relacje co i jak, kto nie chce niech zamilknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abstraciach!ąc od wydajności, każdy zdrowo myślący człowiek powinien rękami i nogami podeprzeć ATI żeby się nie przewróciło bo jak nie będzie konkurencji, to juz widzę jak za mniej niż 5k zł karty od NV się nie kupi, wtedy dopiero zaboli tylko kogo bardziej, wiec kto chce kupić niech kupuje i zdaje relacje co i jak, kto nie chce niech zamilknie

chyba zartujesz? :huh: czyli co? maja wydawac chlam i my mamy/musimy to kupowac, aby konkurencja byla? zejdz na ziemie. konkurecja wymaga jakosci i ceny, takie sa prawa rynku, a jezeli ktos nie daje rady to odpada i koniec bajki. na jego miejsce wejda inni. a te bzdury odnosnie kart za 5tys od nv to zachowaj dla siebie :P od kiedy to karta graficzna jest dobrem niezbednym do egzystencji, ze ludzie beda to kupowac za kazde pieniadze? niektorym to naprawde swiatopoglad sie troche skrzywil :unsure: normalnie bez amd/ati to ziemia przestanie sie krecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zartujesz? :huh: czyli co? maja wydawac chlam i my mamy/musimy to kupowac, aby konkurencja byla? zejdz na ziemie. konkurecja wymaga jakosci i ceny, takie sa prawa rynku, a jezeli ktos nie daje rady to odpada i koniec bajki. na jego miejsce wejda inni. a te bzdury odnosnie kart za 5tys od nv to zachowaj dla siebie :P od kiedy to karta graficzna jest dobrem niezbednym do egzystencji, ze ludzie beda to kupowac za kazde pieniadze? niektorym to naprawde swiatopoglad sie troche skrzywil :unsure: normalnie bez amd/ati to ziemia przestanie sie krecic

masz nowego redka jak nie to po co klepiesz posty nie mając nic do przekazania ?

 

testy to swoją drogą każdy ma oczy i widzi jakie są cyferki i sam zdecyduje kupić czy nie

 

EDIT

 

dla wszystkich którzy jeszcze nie łapią

primo: monopol to wysokie ceny, wysokie ceny to niska dostępność a niska dostępność to stagnacja na rynku,

 

secundo: celem każdej korporacji jest zysk a hamulcem jest konkurencja bez konkurencji nie ma hamulców przed zawyżaniem wartości produktu

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle w wielu grach baz AA i AF dorównuje GTX owi i bije 640 GTS

 

Jak tylko dopracują stery, to zapewne te bugi z upiekszaczami zniwelują

 

W company Of Heros ma przewage 10 FPS nad GTS 640 i to z AA i AF

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle w nie wielu grach baz AA i AF dorównuje GTX owi i bije 640 GTS

 

Jak tylko dopracują stery, to zapewne te bugi z upiekszaczami zniwelują

 

W company Of Heros ma przewage 10 FPS nad GTS 640 i to z AA i AF

co mają dopracować to że Aa jest tylko 8x a reszta to zwykłe rozmycie - tego stery nie usuną ....stery mogą dać ok 10 % w wydajności max i to koniec.

zresztą dając około 1300-1400 pln za grafe i grać bez AA czy AF to raczej jest chore .

Po to wydaje się tyle kasy aby oglądać w wysokiej jakości i wydajności grafikę a nie grać w 1024 bez AA czy AF do tego na karte można wydać 600-700 max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://194.71.11.70/pub/games/PC/guru3d/ge...0_benchmark.wmv - Call of Juarez DirectX 10 Benchmark 160MB

 

http://194.71.11.70/pub/games/PC/guru3d/ge...6/Fireplace.wmv - Call of Juarez FirePlace (movie) shows render difference between DX9/DX10 - 17MB

 

http://194.71.11.70/pub/games/PC/guru3d/ge...s_and_Rocks.wmv - Call of Juarez Mountains & Rocks (movie) shows render difference between DX9/DX10 - 14MB

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abstraciach!ąc od wydajności, każdy zdrowo myślący człowiek powinien rękami i nogami podeprzeć ATI żeby się nie przewróciło bo jak nie będzie konkurencji, to juz widzę jak za mniej niż 5k zł karty od NV się nie kupi, wtedy dopiero zaboli tylko kogo bardziej, wiec kto chce kupić niech kupuje i zdaje relacje co i jak, kto nie chce niech zamilknie

Wybacz, ale do takich poświęceń w przypadku sprzętu komputerowego nie jestem skłonny.

 

[...] to stagnacja na rynku,

W tym momencie, to by się nawet przydała... Może w końcu gry byłyby trochę bardziej zoptymalizowane.

 

 

 

W company Of Heros ma przewage 10 FPS nad GTS 640 i to z AA i AF

We wbudowanym benchmarku?

 

Zresztą... zawsze kilka gier się znajdzie, ale przypuszczam że policzysz je na palcach jednej ręki.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich którzy jeszcze nie łapią

primo: monopol to wysokie ceny, wysokie ceny to niska dostępność a niska dostępność to stagnacja na rynku,

secundo: celem każdej korporacji jest zysk a hamulcem jest konkurencja bez konkurencji nie ma hamulców przed zawyżaniem wartości produktu

dla mnie jedno zaprzecza drugiemu - jezeli ma byc zysk, ta skad ma on sie wziac, jak nie bedzie produktu na rynku, a jezeli bedzie to w cenie takiej, ze nikt sie tym nie zainteresuje? jezeli juz, to nastapi stagnacja w technologii, ale na dzien dzisiejszy nie widze w tym jakiegos wiekszego problemu, byc moze nawet "plus", ze developerzy w koncu dogonia hardware. Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć:?

 

LINK:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2859-21

Oto jeden z testów i komentarz:

Całkowita porażka w wykonaniu Radeona HD 2900 XT!

Jesteśmy w stanie zrozumieć, że karta nie była w stanie dogonić GF’a 8800 GTS’a

w końcu ten jest dużo wydajniejszy w wypełnianiu, a w S.T.A.L.K.E.R.ze

to się najbardziej liczy, ale, że Radeon X1950 PRO był w stanie przegonić nowego Radeona,

to jest już przynajmniej dziwne. Najprawdopodobniej jest to kwestia sterowników

(po raz kolejny!), bo z pewnością nie gry, która została uaktualniona do najnowszej

poprawki.

 

LINK2:

http://pclab.pl/art26383-17.html

Już pierwszy pomiar bardzo nas zaskoczył. Zobaczcie sami:

AMD szybszy od wszystkiego z NVIDII(łącznie z 8800GTX 8800ULTRA) o około 30%

dopiero w rozdziałce 2048x1536 "zaledwie" brakuje 3 klatek

do dogonienia 8800ULTRA, końcowy komentarz:

Dopiero w 2048x1536 wyniki nieco bardziej "normalnieją".

Mimo wszystko, Radeon HD 2900 XT dysponuje w tym środowisku wydajnością

na poziomie GeForce 8800 GTX.

 

 

A teraz pytanie ode mnie:

nie wierzę w stronniczość portali, może nieznacznie

różnić się procesor i płyta itp ale nie

aż do tego stopnia.

Ktoś wytłumaczy w logiczny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jedno zaprzecza drugiemu - jezeli ma byc zysk, ta skad ma on sie wziac, jak nie bedzie produktu na rynku, a jezeli bedzie to w cenie takiej, ze nikt sie tym nie zainteresuje? jezeli juz to nastapi stagnacja w technologii, ale na dzien dzisiejszy nie widze w tym jakiegos wiekszego problemu, byc moze nawet "plus", ze developery w koncu dogonia hardware.

są dwie filozofie sprzedaży
  • pierwsza: dużo ale tanio
  • druga: mało ale drogo
rachunek w obu przepadkach dla firmy jest taki sam a dla klienta juz nie

 

teraz zacznij myśleć i przestań pisać bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos wytłumaczyc czemy wszystkei pality w kilku sklepach mają szyne 256bit i kosztują niecałe 1500zł?

 

była mowa o 512 a tutaj w kilku sklpeach jest 256 napisane i chyba to nie jest pomyłka wrrr

 

nie mowcie zze 512 jest drozsze....

 

wydaje misie ze 256 nie istnieje ale coż...w r600wszytko jesst mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fraza PC HL 2 Lost Coast 1680 x 1050 HD 154 FPS GTX 153 GTS 120

1920x1200 HD 131 FPS GTX 134 GTS 98

NFS Carbon 1280 x 1024 HD 90 GTX 90 GTS 67

 

oraz

różnice z AA i AF w nie których przypadkach to około ~11 FPS na nie korzyść HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,tragicznie nie jest ale super tez nie.Mysle ze nowe stery cos poprawia ale na szal nie licze.Jedynie co by mnie moglo zadowolic to 2900xt puszczone w crossfire, tu musze przyznac ze wypadly swietnie.Tylko ze na sama grafike trzeba bedzie miec 500 watowy zasilacz! masakra...

Trzeba jeszcze poczekac jak to bywa na porzadniejsze stery.Jak bedzie dalej kicha to na gtx-a sie zdecyduje bo mniej pradu potrzebuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam nadzieje, że HD X2600 będą wydajniejsze od 8600 :)

 

600zł to dla mnie granica jaką mogę dać za kartę, nie więcej :)

 

najlepsze jest to, że w Grze AoE 3 z włączonymi upiększaczami HD wygrywa.

 

Więc AMD niech się zabiera za te stery.

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie ma co gdakac ;) Wyjda nowsze stery to juz wszystko bedzie wiadomo. Dowiemy sie czy stery czy karta jest do bani. Ja narazie nadal pozostaje bezstronny. Jesli sterowniki cos zmienia na lepsze to AMD/ATi ma sie z czego cieszyc, a jesli nie to klapa ;P Proste :) Ja czekam az Intel wezmie sie za produkcje swoich nie zintegrowanych ukladow GPU :) Wtedy moze sie zrobic naprawde ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fraza PC HL 2 Lost Coast 1680 x 1050 HD 154 FPS GTX 153 GTS 120

1920x1200 HD 131 FPS GTX 134 GTS 98

NFS Carbon 1280 x 1024 HD 90 GTX 90 GTS 67

 

oraz

różnice z AA i AF w nie których przypadkach to około ~11 FPS na nie korzyść HD

Weelkoo z Fraza chyba tym razem się z testami nie popisał. Nie wiem skad tak dobre osiagi X2900XT mu wyszły....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mu wyszły z testów :P Tak to jest, jak Radeon dobry to coś źle zmierzyli , ale jak zły to wsio dobrze :)

Widzisz, szukasz spisku w naszych słowach, a tu raczej nie o to chodzi. Chłopaki z e-giełdy jasno określili procedurę testową, odmienną w wielu miejscach od "standardowych" , która po prostu otwarcie obnaża wady X2900XT. Karta dostała między oczy, dokładnie w słabe punkty. Weelkoo błędu w sumie też nie popełnił ( sama forma i edycja testu bardzo poprawna), ale jesli się spojrzy na procedurę testu, widać, ze pokazany jest "wierzchołek góry lodowej". I tak samo ma sie to do testów zagranicznych - zaleznie od punktu wyjścia i założeń mamy inne wyniki. Panowie, po się oszukiwać, nalezy iśc po najbardziej pesymistycznej linii. Dla mnie na chwile obecną nowy produkt Ati/Amd ma wady dyskfalifikujące go do zakupu za 1300-1400 zł. Mam szczerą nadzieję , ze nowe drivery cokolwiek w tej kwestii zmienią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...