Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Za gemini 3 chca 260 dolarow za wersje 512MB choc DDR2 to pomylka IMO.

 

Mnie kreci to:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,42976/

W CF tyle ze focus_ nie robil recki wiec nie wiadomo jak tam z wynikami ;)

Edytowane przez Forrestal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

~ 1000zl zonk :-]

 

nie dosc ze ATI sama sobie skrzydla podcina to jeszcze kaze to robic producentom :mur:

ja rozumiem ze z projektowaniem rozkladu elementow i sciezek na PCB zajelo troche czasu ale zeby tyle kasy dac za to ze karta ma dwa rdzenie.

Karta musiala by byc conajmniej 3x szybsza od jednordzeniowej zeby cena byla adekwatna. Wg mnie kolejna kleska zarowno cenowa jak i technologiczna (DDR2).

Przykre. O tyle przykre ze za te ~1000zl mozna lepszego 8800kupic.

 

 

@ Forrestal ...

Mogli by te pamieci dac na 1600MHz

 

Ja nigdy bym nie dal za 2600XT 380zl wiedzac ze moge miec lepszego 8600GT Sonic.

dlatego kupilem za 300 :-]

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za gemini 3 chca 260 dolarow za wersje 512MB choc DDR2 to pomylka IMO.

~ 1000zl

@szczepoxx ale 260$ to 730, a nie 1000zł ;) co nie zmienia faktu że za ddr2 to pomyłka

 

dolar kosztuje 2.81zł, a nie 3.85zł jak € ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez mi sie wydalo za duzo :D

"trojka" jest zaraz obok "dwojki" na NumPadzie :)

 

w sumie moze i pomylka. Moze az tak bardzo nie bedzie odczuwalna gdyz poniewaz w kartach z "unified shaders" wieksza role odgrywa taktowanie rdzenia oraz samych shaderow. Ale bez odpowiedniej przepustowosci pamieci rdzen sie nie bedzie meczyl zbytnio.

jak cos to poprawciem chetnie zaktualizuje swoje dane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladalem caly temat, ale musialo mi umknac.

 

A zeby moc wykorzystac 2 Radeony 2600XT trzeba miec plyte z Crossfire?

Jak tak to jaka jest dobra do OC i stabilna?

 

Moze podejme sie probie przetestowania tych kart, bo niedlugo nowego kompa skladam, a X1950XT ciezko dostac, wiec 2x2600XT byly by chyba wydajniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

ABIT IP35-E

Foxconn P35A

to sa intelowskie konstrukcje

a z mniej znanych to cos na chipsetach AMD.

 

 

a ja ze swojej strony mam pytanie :D

gdyz poniewaz moj Asus A8N-E ma:

1x PCIX-16x oraz 1x PCIX-4x

 

karta graficzna dziala w gniezdzie 4x ...

chipset to nForce 4 Ultra ...

 

myslicie ze jakims cudem odpalilo by sie crossfire ? :-]

albo chociaz czy mozna podpiac druga grafike np zeby 4 monitory podpiac :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede bral zestaw na AMD, wole zaoszczedzic i do grafy dolozyc.

 

Co do plytki potrzebuje takiej zeby byla dobra do OC i stabilna. Poki co wybralem DFI Infinity NF Ultra II-M2.

 

Jednak do 2x8600GT potrzeba juz plytki z SLI, a z tego co wiem DFI ma podobna do tej co wybralem tylko ze z SLI.

 

A do 2x2600XT jakiej potrzeba? Oczywiscie pod AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Jaka jest opłacalnośc zakupu karty 2600pro ddr2 od MSI ?

Cena 200 zł.

Patrzę na testy z ddr3 i jak tako to wygląda. Miał może ktoś kontakt z wersją z pamięcia mi ddr2 ?

W jakim stopniu zmniejszają one wydajność ?

Cena wydaje sie atrakcyjna. Zależy mi na cięciu kosztów - komp składany dla dzieciaka

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mając 200zł to może lepiej odpuścić sobie 2600pro na ddr2, i rozejrzeć się za 7300gt palit/galaxy na ddr3 :unsure: :unsure: :unsure:

za 260zł jest 2600pro palit sonic na ddr3

sorry ale to juz lekka przesada, nie twierdze, ze 2600 jest super hiper, ale porownywanie go do 7300?

mialem 2600xt i swoje testy przeszedl, od 8600 wolniejszy jest i tutaj nie ma co dywagowac ale w porownaniu z moim poprzednim 7600gs@gt wypadal sporo lepiej wiec sprawa oczywista, jesli porownywac to z 8600/7900 ale nie z 7300 czy nawet 7600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chris_gd ale Dzielnyp napisał o ddr2, a znaleźć jakieś konstruktywne testy z ddr2 jest ciężko, w nowszych grach może i będzie wydajniejsza, ale Dzielnyp nie napisał do jakiego kompa ma być karta, tylko, że ma ciąć po kosztach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny test 2600pro ddr2 jaki znalazłem podaje 6877 marków 05

 

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://.../strona-12.html

 

Jest to karta Asusa taktowana 600/500

 

W grach prawie zawsze między 7600gt a 8600gt

 

Za ok 200 zł chyba nie ma nic ciekawszego

 

Wsadzone to będzie do A 64 2.4 ghz 1 gb ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny test 2600pro ddr2 jaki znalazłem podaje 6877 marków 05

 

....

 

Za ok 200 zł chyba nie ma nic ciekawszego

 

Wsadzone to będzie do A 64 2.4 ghz 1 gb ram

Za 200zł to nie wiem gdzie ty znajdziesz tę kartę :wink: ewentualnie HD2400XT.

Sam mam tego ASUSa na DDR2 i jest naprawdę fajny (pamięci biegają na 600/1200- efektywnie). Np. demko Bioshock śmiga na nim w rozdziałce 1024x768 i High detalach, podczas gdy na 7600GS ddr3 i 7600GT może być już problem z takimi ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie ze odpisał użytkownik tej karty :)

 

Jeśli miałbyś czas/ochotę napisac cóś wiecej o tym jak karta sę spisuje ( wrażenia z innych tytułów, 3dmark ) byłoby swietnie !

 

Koszt tego 2600pro ddr2 ( mam na myśli Msi 600/800 nie asusa )

to 219 o ile dobrze pamiętam ( nie ja kupuję podzespoły mam to tylko poskładać :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób na wyciśnięcie paru dodatkowych % wydajności palita hd2600pro sonic. Jako, że ma ustawione bardzo luźne timingi spróbowałem wgrać bios z karty msi hd2600xt. Można je znaleźć na in4.pl http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=424&...tr_str_numer=16

Niestety pamięci na mojej karcie, mimo że taktowanie się nie zwiększyło i nadal wynosiło 1400mhz, nie wytrzymały tak ostrych timingów. Przeszedł 3dmarka 2006 z wynikiem 4800pkt, ale pod koniec sypał artami.

Jednak spróbowałem jeszcze z biosem z msi hd2600pro ddr3, też ze strony in4.pl. Okazało się, że ma troche luźniejsze timingi niż 2600xt, ale też ostrzejsze niż palit. Nie ma już artefaktów, a wydajność trochę podskoczyła. W 3dmarku 2006 osiągnąłem 4700pkt przy taktowaniu 810/1400mhz. Takiego wyniku nie osiągnąłem na oryginalnym biosie przy taktowaniu 810/1540mhz, bo było tylko 4500pkt. Palit coś za bardzo poluzował timingi, bo nawet dodatkowe 140mhz nic nie pomagają.

Edytowane przez aranwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ...

ale zeby podniesc zegary rdzenia ktore sa itak juz duze (800MHz w przypadku XT ) trzeba wiecej voltow. Puki co nie znalazlem modow poza tym co byl podany do 2600Pro po rusku.

 

Zgralem swoj bios z karty i probowalem go zedytowac RaBiT'em coby za kazdym razem nie podkrecac ale tak jakby nie rozpoznawal danych zawartych w pliku *.rom. Bycmoze jeszcze nie obsluguje nowych radkow.

Wogole jak by nie Riva Tuner to nici z podkrecania.

 

A nie wiecie przypadkiem czy synchronicznie taktowane shadery mozna jakos odsynchronizowac ?? Zeby jakos programowo je podgonic. Akurat tak zglebiony nie jestem w architekturze R6x0 dlatego sie pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w moim przypadku więcej mhz na rdzeniu się już nie wyciśnie. Dlatego zostają pamięci, które też trochę dają. Ostrzejsze timingi z msi jakoś nie wpłynęły za bardzo na podkręcalność i można jeszcze trochę dodatkowo z nich wycisnąć.

szczepoxx - takie coś to tylko na nvidii się da. Na ati shadery są taktowane tak jak rdzeń.

Edytowane przez aranwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez napisalem ze wiem ze sa taktowane tak jak rdzen. Spytalem sie czy mozna je odsynchronizowac :P

ale niewazne ...

 

Chlopaki a czy ktos z Was odpalal BIOSHOCKa po VISTA ?? w DX10 i czy dziala ... bo mi nie dziala. Ani na 64 bit ani na 32 bit ... nawet hotfixy nie pomogly ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bioshock demo w dx10 działa, ale się wykrzacza po chwili grania w losowych miejscach. Ale wystarczy go w game explorerze uruchomic w dx9 i już się nie wiesza. Catalysty z hotfixem nic nie pomagają.

Edytowane przez aranwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnal to ktos ?? da to przyrost (o ile da) w innych tytulach?)) czy tylko jest to robione tylko pod QW?

zreszta sciagam to powiem :P

 

 

EDIT:

Nic sie nie polepszylo ani nic sie nie pogorszylo. Moze w QW bedzie dzialac lepiej ale puki co nie dane mi sprawdzic.

Cheers ;))

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...