Skocz do zawartości
Nicolass

Radeon Hd 2600 XT/Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Piszę tego posta, bo mój radek 2600 doprowadza mnie już do białej gorączki i tylko siłą woli powstrzymuję się przed wyrzuceniem go przez okno ;)

Problem: brak stabilności, sieczka na ekranie w trybie 3d (gry, 3dmarki), podczas grania (np. CoD2) co rusz wywala się sterownik.

Kombinowałem na różne sposoby - zmiana sterów, reinstalki (vista, xp) - niewiele to pomaga :/

w trybie 2d komputer jest stabilny, choć czasem zdarza się, że monitor wychodzi do standby'a i pomaga tylko restart.

Konfig:

grafika - radek 2600xt palit sonic (256MB)

MoBo - testowane na gigabyte P35-DS3R oraz na DFI BloodIron P35-T2RL

Ram - 2x 1gb OCZ SpecOps

proc - c2d 6550

zasilacz - Corsair 520W

 

Niestabilność kompa na 99% wykluczam (testowane prime'm, orthosem, superPI - bez problemu), sprzęt nie jest kręcony, radek też

nie jest kręcony. Buda w miarę dobrze wentylowana. Chłodzenie na karcie pracuje poprawnie.

 

Zastanawiam się, czy zmiana biosu karty nie byłaby rozwiązaniem. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? To mój pierwszy taki problem z radkiem, do tej pory ze wszystkich byłem zadowolony, tylko ten skurczybyk jakiś niepewny jest...

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

Michoo2k7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, karta jak w sigu i szybkie pytanie:

Jak podnieść napięcie na gpu?? 55 stron to trochę dużo i jakoś nie mam ochoty ani tym bardziej czasu na czytanie tego wszystkiego. Z góry thx za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozważam zakup Sapphire HD2600XT 512 MB GDDR3 na AGP. Widziałem na allegro wersje 256 MB trochę taniej. Opłaca się dorzucić te kilka złotych do wersji 512 MB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, karta jak w sigu i szybkie pytanie:

Jak podnieść napięcie na gpu?? 55 stron to trochę dużo i jakoś nie mam ochoty ani tym bardziej czasu na czytanie tego wszystkiego. Z góry thx za odpowiedź.

Vmod ... ale tego w ktorym miejscu to nie wiem a

55 stron to trochę dużo i jakoś nie mam ochoty ani tym bardziej czasu na czytanie tego wszystkiego

:D Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozważam zakup Sapphire HD2600XT 512 MB GDDR3 na AGP. Widziałem na allegro wersje 256 MB trochę taniej. Opłaca się dorzucić te kilka złotych do wersji 512 MB?

jak i 8600 tak 2600 nie są w stanie wykorzystać 512MB Vram, na allegro widziałem nawet 8600 z 1GB :lol2: parodia... [;

 

najtaniej nówka, i sterowniki 8.6 +hot fix AGP http://www.sapphiretech.com/po/support/drivers.php

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=392841699

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem karte Sapphire HD 2600 PRO 256 DDR3 700/1400MHz. Moje pytanie dotyczy gdzie dokładnie i co mam zamalować żeby podnieść napięcie rdzenia. Szukałem ale piszą na forum o kartach Palit a one się różnią. Dzięki wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z chłodzeniem mojego HD2600XT firmy powercolor. Jest ono kurcze strasznie głośne i niczym nie idzie zmniejszyć obrotów wiatraka rivą próbowałem i nic w GPU-Z pokazuje ile % wiatraka normalnie po zmniejszeniu ale hałas ten sam, no nie wiem może jakaś przejściówka czy regulator obrotów zaproponujecie ?

 

Druga sprawa czym i jak bezpiecznie ustawić zegary dla trybu 2D i czy jest taka możliwość żeby się automatycznie przełączały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak pisałem wyżej posiadam Sapphire Hd 2600 Pro 256 GDDR3 700/1400. Założyłem na niego radiatory na pamięci, mosfety oraz potężny Evercool Turbo 2. Bez vmodów udało mi się jo wykręcić na 850/1700, temperatura wtedy w idle wynosi 27'C, a w stress 45'C.

Dla mnie te wyniki nie były zadawalające więc postanowiłem poszukać vmoda. Znalazłem tą stronkę:

 

http://logout.hu/iras/sapphire_2600xt_gddr..._es_tuning.html

 

PCB na mojej karcie wygląda prawie identycznie z tym z xt. Vdimm jest taki sam, jedynie vgpu troche się różni. Ale gdy nawet prubóje zamalować ten rezystor od vdimm karta się nie uruchamia. Jak wytrze grafit jest wszystko w porządku. Wiecie może co to jest????????

Oraz znacie stronkę z vmodem do mojej karty??????

 

Aha jeszcze chcem wam przedstawić ranking osób które najbardziej wykręciły HD2600PRO/Xt:

http://phtoplista.interact.hu/listak_ati/PH_2600_2006.htm

 

Barzdo proszę o pomoc na chłodzenie wydałem ponad 70zł z myslą o lepszym O/C.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam, mazda112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wykręciłem coś takiego :D

 

Dołączona grafika

 

Troszke procek słaby+zero optymalizacji, po spełnieniu tych warunków powinno 12k byc ;] Aczkolwiek taki stabilny max wydaje się 850/1710.

 

Karta chodzi passive na Accelero S2 i temp nie przekracza 55*C w stressie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry że post pod postem ale chciałem odświeżyć topic. Mam mianowicie mały problem, otóż np zainstalowałem Catalysty 8.3...wszystko cacy działa...nagle artefakty na sekunde się pojawiają i restart. Myśle sobie no nic..wiem że były jaja na HD2600 więc zmienie sterowniki...zmiana na 7.9 też restart po jakimś czasie. Zainstalowałem 7.11...pograłem w coś, wszystko cacy chodziło i myślałem że znalazłem odpowiednie stery a tu nagle pach...artefakty i znów restart...to wina sterowników czy karta uszkodzona? Dodam że restarty były podczas pracy w windowsie a więc 2D...niepokojące to jest. Reszta sprzętu full sprawna. Zobacze jeszcze inne sterowniki.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa po oc?? jak tak to def walnij. vmoda robiles?? jak nie to moze juz niechce pracowac po oc na 850 na stock V albo odwrotnie, moj musialem olowkiem malowac zeby 860 osiagnac

 

resy czesto sa powodowane przez za duze oc pamieci, odkrec muszkiny albo daj im wiecej V moze pomoze

 

ja uzywalem najnowszych sterow i kumpel teraz tez "prawie" najnowszych 8.8 i nie ma problemow. grafy te same pality 2600 sonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa na ustawieniach z siga jest stabilna, v-moda nie robiłem a mushki na 1,95v robią 1100mhz z palcem w... ;) Dowiedziałem się że te resety sa przez to że dali zbyt małe ustawienia core i mem w 2D i karta głupieje, po przejściu z 3D np też, obecnie dałem na sztywno 350/350mhz jako profil do windowsa+caty 8.9 i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

A tu mały gratis :D

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, bo kupiłem Powercolor HD2600 Pro i karta mi nie działa.

Płyta nie startuje mi z tą kartą. Sprawdzałem na innym kompie i jest sprawna. Na płycie wyrzuca mi kod błędu nr 25. Dodam, że po wgraniu najnowszego Biosu problem nie znikł.

Co jest grane?

 

Mój komp:

Płyta: Abit KV8 Pro

Procek: Athlon 64 3000+

RAM:512 MB

dysk 160GB Samsun

DVD

zasilacz 300W

 

Sprawdzałem tą kartę na zestawie:

Płyta Asrock

Procek: Athlon XP 2400

RAM:256 MB

dysk 80GB Segate

DVD

zasilacz 300W Gigatyte( o gorszych parametrach niż mój)

 

Czy ktoś ma Abit KV8 Pro z tą kartą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...