Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lucas234

Dokładnie ICH9 nie obsługuje NCQ, ale ICH9R już ma obsługę NCQ. Stąd ta mała różnica "R"

post-115193-1185735008_thumb.jpg

z tego printscreena zrobionego z pdf-a ktorego podal @mach82 wynika ze jednak obsluguje wedlug zdania podkreslonego na czerwono ktore po przetlumaczeniu brzmi mniej wiecej tak:

 

"ICH9 Base zapewnia sprzetowe wsparcie dla AHCI gdy jest wlaczona stosowna konfiguracja systemu i sterownik"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakupiłem gigabyteGA-P35C-DS3R płyta mam pytanie czy ta płyta będzie wspolpracowała z pamięciami Goodram PRO DDR2 Dual Channel 2x512MB 800MHz CL5.0 BOX pamięci oraz procesorem intel Core Duo E2140 1.60 GHz BOX procesor .Niestety moja znajomść tematyki jest nikła więc bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez lole10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakupiłem gigabyteGA-P35C-DS3R płyta mam pytanie czy ta płyta będzie wspolpracowała z pamięciami Goodram PRO DDR2 Dual Channel 2x512MB 800MHz CL5.0 BOX pamięci oraz procesorem intel Core Duo E2140 1.60 GHz BOX procesor .Niestety moja znajomść tematyki jest nikła więc bardzo proszę o pomoc.

 

Raczej tak, upewnij sie tylko czy twoj ram potrafi wstac na 1.8v zeby do biosu wejsc, ale na CL5 mysle ze ma 1.8 na standardzie wiec powinno byc wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macek no ok, ale zadnych biosow, zadnych dyskusji ;)

Poprzednio mialem NF4-Ultra D, a o niej moznaby ksiazke napisac z samych watkow na purepc.pl :)

hehe, też mam dfi lp Nf4-Ultra D przerobione na sli, i kupiłem P35-ds3r, bede miał na niej e4300 i kosiarze Twin2X 800 low latency, chlodzenie si-120. Powinno dać radę, więc jak by co to zdam relację ;)

 

Doszły mnie słychy, o problemach z instalacją zintegrowanej dźwiękówki (nie potwierdzam bo wyłączyłem w biosie, mam X-FI) ale taka ciekawostka, jeśli ram jest choć trochę za bardzo podkręcony (mimo, iż "szybkie testy" nie wykazują niestabilności) zdarzy sie, szczególnie po ponownym uruchomieniu, straszny pisk z głośników w windowsie (muzyczna świruje, mimo, że wszytko inne chodzi ok ;) ) Na wyżej wymienionych ustawieniach na razie jest ok.

x-fi nie świruje od tego że masz podkręcony sprzęt, tylko od tego że sterowniki do niej są skopane, mam czasem to samo na całkowicie nie podkręcanym sprzęcie. Pomaga przełączenie np: na game mode i z powrotem , albo ponowny restart komputera.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam E6420(na nim Infinty - montaz to tragedia w przeciwienstwie do 939) i G.Skille NQ... Poki co jestem niesamowicie zadowolony z plyty, mimo ze bardzo sie balem Gigabyte :) Szybka, stabilna i bezproblemowa... Jedyne co mi sie nie podoba, to koniecznosc wciskania ctrl+f1 w biosie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dwukanałowa obsługa pamięci oznacza tryb dual? Bo wyczytałem, że zwykłą p35-ds3 nie ma tego, co jest dla mnie trochę głupotą...

 

edit: czy ktoś kręcił na tej płycie e4300?

Edytowane przez pawelekmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dwukanałowa obsługa pamięci oznacza tryb dual? Bo wyczytałem, że zwykłą p35-ds3 nie ma tego, co jest dla mnie trochę głupotą...

 

edit: czy ktoś kręcił na tej płycie e4300?

no raczej jest głupotą, dzisiaj nie ma chyba płyt bez trybu dual channel. :) Edytowane przez macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to......Thermalright Ultra-120 eXtreme .....wejdzie na P35C-DS3R ?????????

R.

http://forum.ncix.com/forums/displaylink.c...tra-120-MCL.htm

wejdzie spokojnie. ale imho lepszy tutaj byłby si-120 albo si-128, wiatrak jest skierowany w kierunku płyty i dodatkowo owiewa układy zasilania cpu i radiator mostka północnego. U siebie mam si-120 i sprawdziło się dosyć dobrze.

Edytowane przez macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.ncix.com/forums/displaylink.c...tra-120-MCL.htm

wejdzie spokojnie. ale imho lepszy tutaj byłby si-120 albo si-128, wiatrak jest skierowany w kierunku płyty i dodatkowo owiewa układy zasilania cpu i radiator mostka północnego. U siebie mam si-120 i sprawdziło się dosyć dobrze.

...zamówiłem już Noctue NH-U12F.... :mur: .. dobry wybór?

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zamówiłem już Noctue NH-U12F.... :mur: .. dobry wybór?

R.

Nie wiem czy dobry wybór bo nie miałem tego w ręku. Podobny trochę do ultry-120, potestuj trochę i podaj wyniki jakie uzyskałeś.

tutaj jest teścik: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=392

pozdr. :D

Edytowane przez macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry wybór bo nie miałem tego w ręku. Podobny trochę do ultry-120, potestuj trochę i podaj wyniki jakie uzyskałeś.

tutaj jest teścik: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=392

pozdr. :D

..jakie Masz wrażenia tyczące gigabyte.....ja mam zamiar zamówić wersję z C...powiedz jak z instalacją sterowników do płyty.... był problem z dźwiękiem???

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.ncix.com/forums/displaylink.c...tra-120-MCL.htm

wejdzie spokojnie. ale imho lepszy tutaj byłby si-120 albo si-128, wiatrak jest skierowany w kierunku płyty i dodatkowo owiewa układy zasilania cpu i radiator mostka północnego. U siebie mam si-120 i sprawdziło się dosyć dobrze.

 

Ja mam Ultre Extreme z Fanderem na tej plycie, tylko,ze z 'C'. Wchodzi bez zadnego problemu i nie jest konieczne dodatkowe owiewanie NB- nawet w stresie jest ledwo letni, natomiast SB jest goracy jak cholerka- az parzy po dotknieciu.Nie wiem czy to moje kombinacje to sprawily czy taka to jego uroda?! Na wszelki wypadek zamowilem na niego Thermalrighta tez z Akasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..jakie Masz wrażenia tyczące gigabyte.....ja mam zamiar zamówić wersję z C...powiedz jak z instalacją sterowników do płyty.... był problem z dźwiękiem???

R.

O dźwięku nic nie mogę powiedzieć bo mam x-fi i nie używam tego wbudowanego poza tym zero problemów, wersja C rożni się tylko slotami dla ddr3, jeśli zamierzasz zmieniać pamięci to wybór jest trafny. Ja wybrałem wersję bez C, bo przez najbliższy rok pewnie i tak nie kupie ddr3, różnice wydajności są zbyt małe. Edytowane przez macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie NB parzy jak cholera, a temp w stresie ~70 stopni (wg. odczytow z programow a wiadomo jak to z nimi, tyle ze radiator parzy jak cholera).... Jakie FSB maks wyciagneliscie?

 

Nie wierze! NB- ten duzy zloty radiator przyCPU parzy? Dziwne- u mnie jest ledwo letni natomiast SB (ICH9R)- mnie parzyl! Jest juz ok bo zalozylem passiv Thermalright. Dziwne,dziwne. Jaki masz wentyl na CPU? Jakies wiatraki z przodu i z tylu?

Hmm, moze u mnie jest podobnie jak widzialem na jakims amerykanskim forum- po prostu facet po zdjeciu tego duzego z NB zauwazyl, ze zapomniano zdjac folie ochronna z oryginalnej pasty termoprzewodzacej i mial dziwne wskazania...Czym mierzysz temperature- sprawdze u siebie i dam znac.

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parzy jak cholera, oczywiscie mowa o stresie. Na procku mam Infinity z dwoma wentylami. Z przodu budy 2x120mm, z tylu 1x120mm na gorze 1x120mm w zasilaczu i 1x80mm wyciagajacy. Do tego z karty na dole wieje Thermalright HR03+ ... Tez sie zdziwilem, bo ten chipset mial byc ponoc chlodny (poprzednio mialem DFI na NF4U)...

Chyba zdemontuje plyte (a nienawidze tego robic, bo montaz Infinity na 775 to tragedia) i przesmaruje swoja pasta...

Temperature odczytuje z roznych programow(Everest etc.), wszedzie to samo... Oczywiscie gdyby chodzilo tylko o odczyty, to bym sie nie przejmowal, ale tak jak powiedzialem 1-5sek po wlaczeniu Orthosa w dowolnym trybie odczyty pokazuja 70stopni a radiator parzy.... Z drugiej strony, gdyby byla zle pasta polozona czy cos, to by chyba nie odbieral ciepla i nie parzyl... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parzy jak cholera, oczywiscie mowa o stresie. Na procku mam Infinity z dwoma wentylami. Z przodu budy 2x120mm, z tylu 1x120mm na gorze 1x120mm w zasilaczu i 1x80mm wyciagajacy. Do tego z karty na dole wieje Thermalright HR03+ ... Tez sie zdziwilem, bo ten chipset mial byc ponoc chlodny (poprzednio mialem DFI na NF4U)...

Chyba zdemontuje plyte (a nienawidze tego robic, bo montaz Infinity na 775 to tragedia) i przesmaruje swoja pasta...

Temperature odczytuje z roznych programow(Everest etc.), wszedzie to samo... Oczywiscie gdyby chodzilo tylko o odczyty, to bym sie nie przejmowal, ale tak jak powiedzialem 1-5sek po wlaczeniu Orthosa w dowolnym trybie odczyty pokazuja 70stopni a radiator parzy.... Z drugiej strony, gdyby byla zle pasta polozona czy cos, to by chyba nie odbieral ciepla i nie parzyl... ?

 

Tak, myslalem o sobie- o tej niesciagnietej naklejce-moze dlatego jest taki chlodny.Choc na jednej z recenzji plyty bylo napisane ze te radiatory sa calkowicie wystarczajace i nie nagrzewaja sie ;-[. A wiec przewiew masz nawet lepszy od mojego wiec nie wiem co jest grane. A SB grzeje sie Tobie? Tak- tez demontaz plyty przyprawia mnie o lzy.Moze pomysl o http://www.thermalright.com/default.htm skoro tak sie grzeje.Jest wygiety i moze dlatego wejdzie pod Infinity. Orthosem sprawdze dopiero jutro to dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć jakieś fotki jak to wygląda u ciebie jak jest zamontowane.

pozdr.

 

Ok, mam jakas z czasu gdy takze walczylem (i walcze) z obrotami zasilacza. Nie przeraz sie- niestety ten cooler jat przeznaczony na NB a nie SB i musialem po hamsku pogiac zapinke aby ja skrocic ale trzyma stabilnie ;-]. Choc teraz mysle, ze ekstra rozwiazaniem byloby uzycie oryginalnego radiatora- zakladajac go na blok Thermalrighta i dociskajac dluzszymi spinkami od niego, siegnelyby chyba- dodatkowy radiator ;-]. Do tego jest troszke bokiem bo heatpipe'y zawadzaja o sloty PCI ale teraz jest chlodno. Dobra wrzuce jutro gdy wroce do domu. A jak u Ciebie z temperatura mostkow?

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z zainstalowaniem karty dźwiękowej pod XP SP2. Próbowałem już różnych wersji driverów i nic nie pomaga. Karta się po prostu nie instaluje. Mam 2 dyski w RAID. Gdzieś w necie czytałem że ktoś wyłączł AHCI i niby mu to pomogło. W przypadku RAIDa chyba się tego nie da. Czy ktoś miał juz ten problem?

 

pozdr

RaFi B

 

 

I jeszcze jedna sprawa. Otóż temperatura CPU w stanie spoczynku to 19 stopni. Trochę to chyba mało? SYSTEM to 58 stopni. Czy to temp NB?

 

 

pozdr

RaFI B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie NB parzy jak cholera, a temp w stresie ~70 stopni (wg. odczytow z programow a wiadomo jak to z nimi, tyle ze radiator parzy jak cholera).... Jakie FSB maks wyciagneliscie?

pozwolę sobie nie polemizować z programami, a skupić się na faktach (tym bardziej jest to zasadne biorąc pod uwagę fakt, że P35 nie posiada wbudowanego czujnika temperatury, więc zasadniczym pytaniem jest to skąd te software'owe pomiary są rzeczywiście brane - chyba z księżyca).

 

42 stopnie - temperatura radiatora na NB. Temperatura otoczenia 22 stopnie. FSB266MHz.

Dołączona grafika

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. To jest tak jak z odczytami napiec- po zlozeniu kompa i odpalenu Everesta- wstaly mi wlosy,ktorych nie mam na glowie. Dopiero pozyczony miernik wskazal prawidlowo. Postaram sie gdzies pozyczyc takze termometr i napisze wszystko.Fakt- zastanawialem sie gdzie jest czujnik na tej plycie...O my blondynki!!! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...