Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

W mniejszego cenie coś co jest godnego uwagi to chyba jedynie Scythe SlipStream (24zł w komputroniku), co prawda kosztują 10zł wiecej ale są jak niebo i ziemia między tymi Acutake (sam miałem wcześniej Acutake na których się zawiodłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Slipstream. Jeśli masz regulator to wersja 1200, jeśli nie masz to 800 - będą ciche i nawet na 800rpm wydajniejsze niż Acutake. To bardzo wydajne wentylatory, spokojnie możesz brać. Cena w Komputroniku to 23/24 zł. W cooling.pl jeśli dobrze pamiętam podobnie.

Edytowane przez cezar1125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Slipstream. Jeśli masz regulator to wersja 1200, jeśli nie masz to 800 - będą ciche i nawet na 800rpm wydajniejsze niż Acutake. To bardzo wydajne wentylatory, spokojnie możesz brać. Cena w Komputroniku to 23/24 zł. W cooling.pl jeśli dobrze pamiętam podobnie.

Czy startują przy 5V ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeden regulator zalmana, a na nowym mobo będę miał regulacje dwóch podpiętych wentyli

więc chyba zaryzykuje te 1200rpm :) trzeba będzie się przejść do komputronika i się rozeznać

 

POzdr.

 

tylko jak jest w KOmputroniku kazdy wie.. jak potrzebujesz coś nawet dupnego to nigdy nie ma na stanie... ;) własnie patrzyłem u mnie w miescie jest 5 salonów i ani jednego wiatraka tego typu...a szkoda bo sam chciałem sobie zakupić i władować do zasilacza wersję 1800rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrob sobie konto na komputroniku, zamowi i zaznacz, ze odbior w salonie. Wtedy nie placisz za wysylke.

 

Chce wsadzic do Fortrona z siga Slip Streama 800RPM? Wystarczy czy wziac 1200RPM? Chcialbym go wpac w miejsce starego wentyla, bo nie chce mi sie robic jeszcze wiekszego balaganu i podlaczac na stale do molexa.

 

Dodatkowo potrzebuje do Anteca Three Hundred jakis 2x120mm LED na przod. Jak najcichsze, w przystepnej cenie no i zeby swiecily na niebiesko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wentylator byście polecili do chłodzenia Thermalright Extreme. Do kwoty 70zł?

 

Wymagania:

-brak led'ów

-cicha praca

 

Zastanawiam się nad Scythe Flex i Enermax Cluster UCCL12 - 120mm. A może coś innego? Jeśli tak to co?

Nie wiem czy warto płacić tyle pieniędzy za Enermax'a jak i tak wszystko zagłuszy mi wentylator karty graficznej jest niestety najgłośniejszym elementem mojego komputera.

 

Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

W zwiazku, ze w moich 2/4 Fanderach slychac terkot lozysk poszukuje alternatywy czyli cichego i w miare wydajnego wiatraka. Zastanawialem sie nad Scythe S-Flex 1200 lub Noctua NF-S12-1200 lub NF-P12-1300. Co byscie polecili z tych wymienionych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Który z wentylatorów: S-flex i Slipstream byłby lepszy na chłodzenie Thermalright Ultra-120A? Jak wygląda sprawa wydajności i ciszy w tych wentylatorach na takich samych obrotach? No i czy warto dopłacać do S-flexa, który jest wyraźnie droższy niż Slipstream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6 wentylow slipstream 800rpm w budzie sharkon 12, w tym 3 na chlodnicy. Bez problemu radza sobie z r4850 i e2160@1.55v a w obudowie jest mily przewiew. Same w sobie sa ciche i nie wytwarzaja zadnych wibracji. Mam jescze fandera ktory na tych samych obrotach wcale nie jest cichszy, co jest dobra rekomendacja. Chlodnica nawet sie ciepla nie robi (bwu121 1x120 + airplex evo 240 2x120). Jako ze kupowalem 6 wentylow wzialem te stosunkowo tanie i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu temat

to tak jakby pytac ktory samochod jest najlepszy

 

kazdy jest lepszy do innych zastosowań

 

poza tym kilka fabryk w chinach produkuje wszystkie wentylki na swiecie, wiec i tak jesteśmy skazani na podobną jakość

 

pytanie jaki wentyl 120mm swiecacy na czerwono jest najlepszy i świeci rzeczywiście na czerwono, a nie różowo?

takie pytanie ma sens - polecam cooltek red led 120mm jesli chodzi o kolorystyke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ktorejs tam rozmowie z Labovskim (Thx za cierpliwosc) stalem sie fanem S-Flexow, ktore sprawuja sie u mnie rewelacyjnie- tak na scianach jak i w zasilaczu. Sa swietne zapewne dzieki technice lozyskowania 'Fluid Dynamic Bearing ', co jednak powoduje, ze sa wyraznie ciezsze od konkurencji. Mam pytanie zwiazane z tym, ze wreszcie po wielu problemach :mur: bede zakladal Accelero S1 na HD4870 i chce podwiesic dwie dwunastki: jakie oprocz S-Flexow wentylatory 12cm beda sie podobnie dobrze i cicho zachowywac w POZIOMIE a bylyby lzejsze? Obawiam sie jednak o ciezar podwieszonej calosci...a moze niepotrzebnie (moze ktos uzywa takiej konfiguracji?). Dziekuje,J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe S-FLEX 1200 rpm vs. Noiseblocker BlackSilent XL2 120mm - rev.3

 

Ktore lepiej? Priorytet cisza, wydajnosc. Zamontowane na TRUE i w zasilacz oraz moze w okno.

 

i w zasadzie takie same pytanie tylko o wersje 92mm bedzie montowana w T-Rad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.republika.pl/pussik/wentyle.htm

 

Tu zamieściłam tkaie zestawienie wentylatorów, które wpadły mi w oko. Który ma najlepsyz stosunek cena/wydajność/głośność pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy która waga przeważy ten będzie lepszy. Z tych co miałem styczność to wygląda to mniej wiecej tak. Xthermal najcichszy ale drogi i źle się sprawuje kiedy jest ustawiony w poziomie i podmuch skierowany do góry. S-Flex jest może minimalnie głośniejszy i wieje dobrze w każdej pozycji, cena podobna. Noctua jest strasznie droga ale w zestawieniu np z Flexem niczym się nie wyróżnia i cena robi swoje. W takim zestawieniu co podałaś chyba najlepszy będzie Slip Stream. Nie licząc ceny chyba s-flex byłby najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stosunek wydajności do hałasu to wszystko zależy na ile obrotów się ustawi. Zakładając ze nie słychać łożyska :> to hałas będzie zależeć od ilości przepływającego powietrza. Im więcej CFM tym większy hałas.

 

@-=YoGi=- ja bym brał S-Flexa 1200 ogólnie jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne mi dwa wentyle na przod i koniecznie z niebieskimi ledami.

 

Mialem kupowac Revoltec Dark Blue, ale w zwiazku z rosnacymi cenami wzrosl z 25 do 35zl, a tyle nie dam za wentyl ktory nie jest jakos specjalnie cichy.

 

Widze, ze pojawily sie SilentumPC z niebieskimi ledami. W dodatku maja nawet niezla cene.

 

Na przod nie potrzeba chyba zeby nie robily wichury, mozna by je puscic na 7V i by bylo.

 

Co sadzicie na ten temat? Brac te SilentumPC? Jak ogolnie z glosnoscia u tego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...