Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam mam 4x Arctic Cooling AF12025 PWM i jest dobrze ;p (1500obr :D )

 

przynajmniej wiem ze komputer pracuje ;] no i ten huragan w budzie ;] (2x nawiew z przodu - 1x wywiew z boku - 2x wywiew z tyłu )

 

naprawde są bardzo wydajne ;] w porównaiu z Fanderem 120 którego też mam, przy tych samych obraotach AC jest wydajniejszy (grafa 4*C mniej na AC ;] )

 

ale i tak najlepsze są AVC 80 - 144m3, do mocnego OC w sam raz ;] , nie pytajcie jakie ciche (mój odkurzacz 5000W jest ze 2x cichszy ;) )

 

Arctic Cooling Fan 12L - Wg mnie porażka - tak samo hałasuje jak tamte a sporo słabszy ;/

 

no i nie dałem za nie XXXzł a tylko 40zł łącznie ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Pentagrama FN-120 z łożyskiem ślizgowym. Kiedy mam 1200 obrotów wentylatora nie słychać. Gdy go podłączyłem pod molexa przed montażem i przy przyłożeniu wentyla do ucha usłyszałem tylko i wyłącznie pęd powietrza. Montaż tego ustrojstwa był trochę utrudniony (brak gwintów na wentylatorze!) ale po chwili namysłu poszło to całkiem sprawnie. Dołączone podkładki sprawnie tłumią drgania i buda nie wibruje. Po tygodniowej eksploatacji kultura pracy chłodzenia nie zmniejszyła się, a temperatury kluczowych podzespołów spadły od 2 do 5 stopni. Polecam! Tym bardziej że cena jest bardzo niska.

Edytowane przez kakadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje wentylatora do 40 zł - ma chłodzić E8400 niekręconego z chłodzeniem Thermalright HR-01 ;) Ma być cichy. Xthermal PRO LED wygląda ładnie i podobno cichy - ktoś potwierdzi? PS. Bedzie mozliwosc regulowania przez panel. Wentylator ma nie grymasić w pracy poziomej.

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzylem na tanie wentyle i dochodze do wniosku, ze najlepszy do zasilacza i pracy w poziomie bylby Arctic Cooling AF12025. Ma calkiem dobry przeplyw powietrza i lozysko FDB, czyli prawie jak S-Flex.

 

Co sadzicie o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartek46op

Xthermale to najcichsze wentyle dostępne na rynku. Było to już poruszane X razy na tym forum ;) Jest jedno ale, może i są najcichsze ale wydajność mają mierną.

 

@kakadu

Dla wielu userów tegoż forum 1200RPM i 22dBa w wykonaniu wentyla to zabójstwo dla uszu :lol:

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być cichy. Xthermal PRO LED wygląda ładnie i podobno cichy - ktoś potwierdzi?

Jest dobry. Ważne by nie trafić na jakiegoś odpadka odrzuconego przez skur..... z hurtowni co sobie wybierają selekty a złom sprzedają (niezerwane plomby muszą być).

Przy jednakowym przepływie s-flex i xthermal są tak samo ciche , xthermal musi się kręcić trochę szybciej wtedy ale im mniejsze obroty tym różnica się zaciera. Wszystko zależy jak go ustawisz bo możesz usłyszeć tylko szum powietrza a wiadomo ze im większy przepływ tym większy hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzylem na tanie wentyle i dochodze do wniosku, ze najlepszy do zasilacza i pracy w poziomie bylby Arctic Cooling AF12025. Ma calkiem dobry przeplyw powietrza i lozysko FDB, czyli prawie jak S-Flex.

 

Co sadzicie o tym?

Wszystkie AC i to bez względu na wielkość i obroty wydają dziwny basowy pomruk. Dopóki kręcą się stosunkowo szybko nie słychać go, bo jest zagłuszany przez szum. Jeśli jednak mamy ultra-cichy komp (dysk w SCYTHE lub bitumBoxie itd...) to słyszymy buczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat ultra cichego kompa nie ma. 1x120mm i 3x80mm Tacens Aura Pro robia jednak szum, a do tego ten wierdzacy boxowy wiatrzaczek (ktory i tak zostanie zmieniony), wiec mysle, ze tego nie bede slyszal. Bardziej chodzi mi o to czy to lozysko da rade w poziomie i czy ma w miare dobry przeplyw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobry. Ważne by nie trafić na jakiegoś odpadka odrzuconego przez skur..... z hurtowni co sobie wybierają selekty a złom sprzedają (niezerwane plomby muszą być).

 

O jakie plomby konkretnie chodzi??

Ja kupilem w ktr i zadnych plomb ani sladu po nich nie bylo...

Tektura po prostu normalnie wysuwala sie z plastikowego blistra...

Wentyl chodzi bardzo, bardzo cicho i bardzo, bardzo slabo wieje :lol2:

 

Warto chyba nadmienic, ze nowe(?) rewizje xthermali 120mm nie maja juz molexa 4pin oraz 3pin razem na jednym kablu, co było duzym minusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dam Xthermala na "pompujacego" powietrze do środka, na grafike scythe, na procka fandera, na gore 2 fandery na minimum i scythe na wyciag bedzie ok? Xthermal nadaje sie jako wpompowywujący?

 

Xthermal sie do niczego nie nadaje...

Polski produkt to genialne rozwiazanie w swojej prostocie czyli niski poziom halasu okupiony niska wydajnoscia :wink:

Swego czasu fandery tez chyba byly niezla kupa(albo mialem po prostu zbyt duze oczekiwania), ale z dobrym marketingiem, wiec sie sprzedawaly

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xthermal sie do niczego nie nadaje...

Polski produkt to genialne rozwiazanie w swojej prostocie czyli niski poziom halasu okupiony niska wydajnoscia :wink:

Swego czasu fandery tez chyba byly niezla kupa, ale z dobrym marketingiem, wiec sie sprzedawaly

Fander i kupa ?????? hmmmmmmmmmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu po tak pozytywnych opiniach spodziewalem sie czegos wiecej.

Ale to chyba tyczy sie wszystkich wentyli "tych z wyzszej polki". po prostu jedyny sens inwestowania w wentyl za 5 dych i wiecej to teoretycznie lepsze/zywotniejsze lozysko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była seria lipnych fanderów, paru osobom się trafiły z terkoczącymi łożyskami, może i tobie...

Aczkolwiek fander na bok obudowy, przynajmniej w mojej budzie się nie nadaje - przenosi drgania i buczy już od najniższych obrotów. Acutake nic takiego nie robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dane prawdziwe? Bo dane producenta chyba nie często się pokrywają z realem, prawda? ;)

 

Potrzebuje 2 wentylatorów do wentylacji kompa, na razie rolę tą spełnia 140mm wyjęte z Huntkey'a, ale czas na zmiany, na tył i na przód jakaś cichutka 12stka, co polecicie? Tylko zaznaczam, w środku mam 2 Fandery (CPU I GPU) do tego 2 kolejne muszę więc być ultra ciche, wystarczy delikatny przewiez zapewnić aby tempy spadły o 10*C, sprawdzane 140stką na 5 i 7V ;) Więc co w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dane prawdziwe? Bo dane producenta chyba nie często się pokrywają z realem, prawda? ;)

 

Potrzebuje 2 wentylatorów do wentylacji kompa, na razie rolę tą spełnia 140mm wyjęte z Huntkey'a, ale czas na zmiany, na tył i na przód jakaś cichutka 12stka, co polecicie? Tylko zaznaczam, w środku mam 2 Fandery (CPU I GPU) do tego 2 kolejne muszę więc być ultra ciche, wystarczy delikatny przewiez zapewnić aby tempy spadły o 10*C, sprawdzane 140stką na 5 i 7V ;) Więc co w takim razie?

Jak zadowoli cię, jak to napisałeś "delikatny przewiew" to daj 2 x 12 cm acutake na 7 V lub na 5 ale jak na moje oko 5 v mało bo słabo dmucha. I acutaki tanie bardzo.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acutake 120 - tani, cichy, bezproblemowo startuje przy 5V, nie wibruje, nie buczy, prawie dmucha ...... ale jak potrzebujesz tylko ruszyć powietrze to jak znalazł.

Mam 2 pracujące w poziomie, wiejące do góry, @5V, mija miesiąc - działają :-) Oby tak dalej bo to co polecacie do pracy w poziomie i dmuchające do góry to drogie urządzonka .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem jakiegoś Akutake'a 120 z Thermalrightem na CPU

jest cichutki, ale bardzo słabo wieje... nie wiem czy wystarczy do schłodzenia tego coolera

no i muszę kupić dwa do obudowy, ale wątpię że takie Akutake'i zrobią jakikolwiek przewiew w budzie :|

 

jakiś pomysł na coś cichego jak Akutake, ale z lepszą wydajnością?

cena niestety jaknajniższa :(

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...