Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety za dobre jakościowo wentylatory trzeba zapłacić 40-45zł i więcej.

 

Jeśli chodzi o pracę w poziomie to dość tanie wentylatory, o których żywotność przy takiej pracy raczej martwić się nie musisz, robi Pentagram. Istotne jest jednak to, żeby wybrać model z łożyskiem kulkowym.

Być może zainteresuje Cię to o tyle, że występują w dwóch odmianach:

1. Klasyczny model z czarną ramką i żółtym wirnikiem - FN-120 2BallBY P 7520-0

2. Model przezroczysty i podświetlany na niebiesko - FN-120 2BallC4Led P 7520-1

 

Nie są to drogie wentylatory, więc możesz się o jeden czy dwa pokusić na próbę. Niestety ich wydajność nie powala, więc nie wiem czy odpowiednio przedmuchają Twoją chłodnicę.

Unikaj modeli z łożyskiem ślizgowym - wyglądają tak samo, tylko w ich nazwie zamiast "2Ball" pojawia się "sleeve" oraz zamiast P 7520 jest P 7521.

 

Dwa wentylatory, które mają pracować pionowo możesz spokojnie wybrać z oferty SilentiumPC, tj. Zephyrów, jeśli zależy Ci na cenie. Z tym jednak zastrzeżeniem, że ich wirnik, a więc i parametry wydajnościowe są takie same, jak ww. Pentagramów. Pracują nawet o te 100 obrotów wolniej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też poszukiwałem wentylatora który miał pracowwać w poziomie, posłuchałem kolegi Labovskiego i była to dobra rada. Kupiłem wyżej wymienianego Pentagrama na łożysku kulkowym i jestem z niego bardzo zadowolony, po kilku miesięcznej pracy w poziomie narazie nic nie terkocze i świszczy itp. Z wydajnością wcale nie jest najgorzej u mnia na Karakorum świetnie sobie radzi. Dla mnie jest wystarczająco cichy 9 karta grafiki i tak zagłusza wsio). Z czystym sumieniem mogę polecić ten wentylator. pzdr bobras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest specjalnym ograniczeniem (chociaz wiadomo, po co przeplacac), mam trzy Noctua'y, ktore sa troche drozsze ;)

Ale z wydajnoscia u nich nie jest wcale tak rozowo, chociaz sa bardzo ciche. Pewnie sie skusze na te Pentagramy.

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pracę w poziomie to dość tanie wentylatory, o których żywotność przy takiej pracy raczej martwić się nie musisz, robi Pentagram. Istotne jest jednak to, żeby wybrać model z łożyskiem kulkowym.

Być może zainteresuje Cię to o tyle, że występują w dwóch odmianach:

1. Klasyczny model z czarną ramką i żółtym wirnikiem - FN-120 2BallBY P 7520-0

2. Model przezroczysty i podświetlany na niebiesko - FN-120 2BallC4Led P 7520-1

 

Nie są to drogie wentylatory, więc możesz się o jeden czy dwa pokusić na próbę. Niestety ich wydajność nie powala, więc nie wiem czy odpowiednio przedmuchają Twoją chłodnicę.

Unikaj modeli z łożyskiem ślizgowym - wyglądają tak samo, tylko w ich nazwie zamiast "2Ball" pojawia się "sleeve" oraz zamiast P 7520 jest P 7521.

Jak przyjdzie do mnie Accelero S2 i temperatury nie będa mi jeszcze odpowiadały, to też rozejrzę się za takim wentylatorem (albo dwoma). Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest specjalnym ograniczeniem (chociaz wiadomo, po co przeplacac), mam trzy Noctua'y, ktore sa troche drozsze ;)

Ale z wydajnoscia u nich nie jest wcale tak rozowo, chociaz sa bardzo ciche. Pewnie sie skusze na te Pentagramy.

 

Dzieki.

W takim razie przydałby się jakiś kontroler i mocniejsze wentylatory. Wtedy będziesz miał i solidniejszy przepływ powietrza i ciszę w momentach, w których będziesz potrzebował.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przydałby się jakiś kontroler i mocniejsze wentylatory. Wtedy będziesz miał i solidniejszy przepływ powietrza i ciszę w momentach, w których będziesz potrzebował.

Jak napisalem wczesniej mam 6-cio kanalowego zalmana i bez problemu obsluzy wiecej wentyli na rozgaleznikach. W tej chwili na chlodnicy mam 2x coolermaster (z obudowa przyszly, zaskakujaco ciche jak na stock'i) i Scythe taka z Ninjy (nie wiem co to za model, ale sie kreci 2x szybciej niz CM i jest przy tym 2x wydajnijeszy=glosniejszy).

 

Nie oczekuje od wentyli wydajnosci wiekszej niz mam teraz, mogloby byc troche ciszej, bo komp chodzi 24/7 (Folding@Home). Skusze sie na Pentagramy, najwyzej bedzie bole duma i uszy, a nie portfel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnietek daj znać jak się sprawują te Pentagramy

Jednak poszedlem w Typhoony i zamowilem 3szt. Bedzie jak znalazl na chlodnice, a do obudowy pojda Noctua'y. Mam jeszcze mala chlodnice i na nia to pojdzie... cokolwiek, jak mi sie tam umysli (i tak na scisle minimum skrecony, bo ta chlodnica to za duzo nie robi w porownaniu do pa120.3 ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ukasz92

a ja mam pytanie odnośnie 140mm...

 

Revoltec AirGuard 140x140x25mm

SilentiumPC Zephyr 140 - 8,9 dBA

 

 

który lepszy na 12V, który na 7V... wydajność/cisza=to co mnie interesuje... byłoby miło jakby ktoś zapodał jakiś test-porównanie między nimi ponieważ nie mogę znaleźć... a może ktoś ma/miał doczynienia z nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.cooling.pl/scythe-slip-stream-1...ukt,323089.html

Styknie do fanswapa w Enermax PRO82+ 425W? Chcę go podpiąć do płyty na 12V żebym nie musiał się bawić regulowaniem z panelu (oryginalny wentyl chodzi na 500rpm)

styknie, ale do pracy w poziomie to srednio sie nadaje. -> Gentle Typhoon lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie głośno... i to łożysko :/

SlipStream musi się kręcić co najmniej o 200-300 obrotów wolniej niż typowy wentylator 120mm, by mieć porównywalną głośność. To uproszczenie ofkors. Oczywiście dzięki temu jest znacznie wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gentle prawie tyle co S-Flex. No cóż, wole dać ~50zł za S-Flexa 800rpm niż za kilka miesięcy znowu zmieniać bo łożysko niedomaga... S-Flex 800rpm wydaje się być najlepszy - na 12V pójdzie i wydaje mi się że będzie cicho.

watpie zeby podwojne kulkowe lozysko za kilka miesiecy padlo... ale coz, S-Flex tez dobry wybor, tylko szkoda ze nikt nie chce sie przekonac do Typhoonkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi na PW cenę i zapodaj jakieś zdjęcia w jakim są stanie oraz jak głośne jest łożysko - jestem zainteresowany wszystkim 3 Fanderami jeżeli są białe.

Ten S-FLEX to bardzo dobry wybór, porównywalne moim zdaniem z Gentle (na moje wyczulone ucho :) ).

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar wszystkie wentyle w obudowie wymienić na Typhoony, sądząc po opiniach na necie są lepsze i tańsze od s-flex. Na razie muszę się pozbyć 3xTriCoole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam okazje kupić 120 z obudowy Antec 900. Fajna sprawa bo ma 3 reczne biegi, ale nie wiem jak reszta, tzn. jak z jego hałasem (pewnie na low bedzie niesłyszalny, a co z medium i high ? ). Wentylator będzie pracował w pionie z przodu obudowy (stara 14" chodzi tylko na 12V i wyje niemiłosiernie).

Jak się sprawują te wentyle ? czy np: po kilku miesiącach nie zacznie wyć, albo czy jego wydajność na low nie jest za słaba ?

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły dzisiaj do mnie 120mm i 92mm Zephiry. Wcześniej miałem 2x 140mm i sprawował się idealnie.

A te nowe (od innego sprzedawcy) 120mm i 92mm strasznie szurają o coś :/ słychać ciągle taki równomierny "szur". Oliwiłem wszystko i nadal to występuje ;)

Nie wiem czego to wina, ale już raczej następnych zephyrów nie kupie (14cm nadal działają idealnie)

Edytowane przez eragonn14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły dzisiaj do mnie 120mm i 92mm Zephiry. Wcześniej miałem 2x 140mm i sprawował się idealnie.

A te nowe (od innego sprzedawcy) 120mm i 92mm strasznie szurają o coś :/ słychać ciągle taki równomierny "szur". Oliwiłem wszystko i nadal to występuje ;)

Nie czego to wina, ale już raczej następnych zephyrów nie kupie (14cm nadal działają idealnie)

Tiaaa kiedyś o tym pisałem, ale nikt tego niepotwierdzał, więc myślałem, że miałem pecha i tak się trafiło. 140-tki są ciche do ok. 500obr, zaś 120-tki zawsze słychać - przynajmniej moje tak mają, tzn miały bo już odleciały ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję wentylatora o trochę nietypowym wymiarze - 120x120x20 mm. Mam jedno wolne miejsce w budzie i tylko taki cudak tam wejdzie a nie mogę jakoś znaleźć po sklepach. Może ktoś spotkał się z takim rozmiarem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...