Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest jakaś istotna różnica pomiędzy Zephyrem, a Noiseblocker BlackSilent XL1 ? :D Chodzi mi raczej do pracy na accelero... Ew. którego się bardziej opłaca..

 

Pozdr. :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam budę cm 690, zamierzam kupić 4 wentyle 140mm.Dwa na górę, dwa na boczną ściankę obudowy. Priorytetem będzie cisza i wydajność w potrzebie np podczas gry. Czy są typonki 140mm ? Jakie macie propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dwóch wentylków o rozmiarach 140, które mają pracować w poziomie i dmuchać na chłodnice :)

Budżet bardzo skromny więc noiseblocker'y odpadają ;)

Myślałem nad zephyrem lub roxo. Jak myślicie, który lepiej się spisze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał od czynienia z Arcticami F12? Wyglądają ciekawie, są tanie, 9 łopatek powinno dać dobry przepływ powietrza (wg producenta 57 CFM), 1350 RPM czyli nie będą bardzo głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał od czynienia z Arcticami F12? Wyglądają ciekawie, są tanie, 9 łopatek powinno dać dobry przepływ powietrza (wg producenta 57 CFM), 1350 RPM czyli nie będą bardzo głośne.

 

1350rpm to jednak już jest słyszalne, ale ten "hałas" zależny jest od ilości łopatek, ich budowy i zastosowanego łożyska.

 

Witam

Czy 2x Tyhpoon 120 500 obr. będą dobrym wyborem do accelero na 8800 gt?

 

weź chociaż 800rpm, bo 500rpm może być, ale nie musi być ok. Zawsze możesz puścić na 5v albo 7v. Ewentualnie nawet wersja 1150rpm po podpięciu pod 5v czy jakiś panel, czy pod płytę będzie świetny, a zawsze będziesz miał jakiś zapas mocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua NF-S12B FLX

- 1200rpm - 18dB - 100,6 m3/h

- 900rpm - 10,6 dB - 75,8 m3/h

- 600rpm - 6,2dB - 49,2 m3/h

- i trick specjalny = 2 adaptory na 1 linii = ok. 400rpm, nie wiem ile dB, ale ich kompletnie nie slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słychać i tak samo nie wieje. Ten wentyl nawet przy 1200rpm prawie nie wieje.

 

Chodzi o te Noctu`y? :)

 

Mam takie trzy w obudowie Antec P182 - gorny na 600rpm, tyl na 900rpm, gorna komora na 600rpm.

Do tego Noctua NH-D14 na 900rpm ... grafa idle 33 stopnie, cpu przy 1.375 vcore idle 35, 100% load (prime95, small FFTs) max. 56. Jest dobrze :)

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Moze jako wentyl do obudowy coś daje, ale miałem tego FLX'a Noctuy na chwilę na U12P zalożonego i o ile ze stockowym NF 12P po drugiej stronie radiatora wiało coś to z tym FLX'em nic nie czułem po drugiej stronie radiatora :| Cisnienie statyczne ZADNE ;/

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tu jeszcze wentyli takich jak Phobya Nano-G 12 Silent Waterproof, Gelid Gamer Fan WING 12 UV BLUE, Xigmatek, CoolerMaster Excalibur, NOX 120mm Acid Blaster, Enermax Magma UCMA12 120mm,

Edytowane przez Awers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jako wentyl do obudowy coś daje, ale miałem tego FLX'a Noctuy na chwilę na U12P zalożonego i o ile ze stockowym NF 12P po drugiej stronie radiatora wiało coś to z tym FLX'em nic nie czułem po drugiej stronie radiatora :| Cisnienie statyczne ZADNE ;/

 

No nie wiem, ja mam NF-S12B FLX zalozonego zamiast NF-P12 na NH-D14, ktory wydawal jakis dziwny dzwiek przy 900-1300rpm. Chlodzi rownie dobrze i troche mniej go slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś realnie do czynienia z Scythe Slip Stream Slim ? Jak z kulturą pracy i wydajnością u nich ? A może coś innego grubości 10-12mm ?

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...