Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zakinho

doszedlem do 240 mhz bez zmiany zadnego V .przy 260 nie zalczal sie monitor .Teraz sprobuje ustawic wyzesze V dla ram .a dla procka tez ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw 250... jak nie odpali to zwieksz napiecie procka, jak znowu nie od pali to zwieksz napiecie na ram, jak odpali to zmniejsz z procka, bedziesz wtedy wiedzial ze nie trzeba narazie zwiekszac napiecia dla proca tylko dla pamieci :) musisz troche pokombinowac moze proc ma za niskie v a moze (moim zdaniem) jest za niskie na vram :)

 

tylko uwazaj zebys niczego nie spalił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

to tak ustawilem najpierw 1.34 V dla procka i 260 mhz i nie odpalil.Pozniej zrobilem 1.9 V dla ram i zrobilem 266 i odpalil nastepnie 300 i dziala teraz troche testow a pozniej dalej zobacze :D Ramy sa chlodne a procka chlodzi pentagram alcu 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz obniżyć mnożnik procka i sprawdzić ile pamięci i płyta pociągną a dopiero później "na czysto" bawić się z prockiem!

W takim bałaganie to nie wiadomo co kiedy robi problem...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Chcialem zapytac jak jest z awaryjnoscia Abita IP35 pro. Czy ktos ma z nia jakies problemy? Slyszalem o jakichs z USB. Czy to wystepuje? Wydaje mi sie, ze za 740zl to plyta powinna byc najwyzszej jakosc tym bardziej, ze IP35 jest tanim chipsetem bo abit ip35-e kosztuje 380zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Czy to pasywne chlodzenie jest wystarczajace? Wydaje sie niezbyt wydajne jesli wezmiemy pod uwage OC na poziomie 500MHz FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Zmienial ktos paste termoprzewodzaca na Abicie ip35 pro? daje to cos? ja widzialem, ze abit daje zamiast pasty jakies szare tasmy termoprzewodzace.

Edytowane przez wolfszary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienial ktos paste termoprzewodzaca na Abicie ip35 pro? daje to cos? ja widzialem, ze abit daje zamiast pasty jakies szare tasmy termoprzewodzace.

Jakbyś przeczytał troche postów wyżej co pisałem na temat temperatur na tej płycie to byś o to nie pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jakimś urządzeniem, przeinstalowałem Viste i w menadżerze urządzeń mam babola przy "Kontroler magistrali zarządzania systemem". Za bardzo nie wiem o co chodzi wszystkie stery zainstalowane, a on mi się tu czegoś domaga.

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - taki mam myk że wyłączyłem wieczorem komputer taki jak w sygnaturce. Włączam rano i bios mi wygrywa taką melodyjkę w stylu karetki pogotowia <_< nie kilka pipnięć i tyle tylko cały czas na okrągło tak jak karetka-co jest nie tak?? Komputer po resecie biosa i ustawieniu uruchamia sie i działa teoretycznie poprawnie ale cały czas pipczy tak że odłączyłem na razie głośniczek :-| Bios płyty ten co na początku a kupiona tydzień temu-nie wgrywałem innego, jak to jego wina to oczywiście wgram jak jest jakiś nowszy. Co o tym sądzicie?? Dzięki i pozdro :wink: tak w pierwszy dzień szkoły taka niespodzianka że aż mi humor na % zepsuło :lol2:

 

na początku pokazał żaby dokonać zmian w biosie - bo po resecie biosa to normalne a jak ustawiłem zegarki i napięcia i takie tam to uruchamia sie w 100% normalnie tylko że pipczy cały czas-to nie wiem czy mam go odłączyć i brzydko mówiąc "olać" czy coś sie bawić bo niezbyt to działa jak ma działać :/

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry, ale wcześniej napisałem posta z wyświetlaczem a dopiero potem zobaczyłem, że IP-35-E nie ma takiego na płycie. Sprawdź też czy wentylatory/napięcia/temperatury są ok, może się jakiś alarm załączył, bo wentylator się nie kręci :-)

Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcia mierzyłem miernikiem i niemalże idealne i temperatury tak samo. Wentylki sie kręcą. I nie wiem co to jest bo jak przekręcałem na starym bartonie jakiś ram to pipczał cały czas powoli i nawet sie monitor nie odpalał a teraz niby wszytko wstaje bo resecie biosu a dalej pipczy nie wiem czego. Pomoże coś nowy bios czy to coś jeszcze innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże, ale pisałeś, że tego nie było wcześniej. A może speaker nawalił :-) (raczej nie, bo przecież płyta mu podaje napięcie). Nie wiem, wyciągnij ram, zostaw 1, na różnych slotach, może coś to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienial ktos paste termoprzewodzaca na Abicie ip35 pro? daje to cos? ja widzialem, ze abit daje zamiast pasty jakies szare tasmy termoprzewodzace.

 

Witam - taki mam myk że wyłączyłem wieczorem komputer taki jak w sygnaturce. Włączam rano i bios mi wygrywa taką melodyjkę w stylu karetki pogotowia <_< nie kilka pipnięć i tyle tylko cały czas na okrągło tak jak karetka-co jest nie tak?? Komputer po resecie biosa i ustawieniu uruchamia sie i działa teoretycznie poprawnie ale cały czas pipczy tak że odłączyłem na razie głośniczek :-| Bios płyty ten co na początku a kupiona tydzień temu-nie wgrywałem innego, jak to jego wina to oczywiście wgram jak jest jakiś nowszy. Co o tym sądzicie?? Dzięki i pozdro :wink: tak w pierwszy dzień szkoły taka niespodzianka że aż mi humor na % zepsuło :lol2:

 

na początku pokazał żaby dokonać zmian w biosie - bo po resecie biosa to normalne a jak ustawiłem zegarki i napięcia i takie tam to uruchamia sie w 100% normalnie tylko że pipczy cały czas-to nie wiem czy mam go odłączyć i brzydko mówiąc "olać" czy coś sie bawić bo niezbyt to działa jak ma działać :/

Wylacz fail-fan save wylacz warning temperature ustaw shut down temperature na maxa i bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...