Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... mam pytanie czy ten Abit miał by jakieś problemy z E6550 jeśli chciał bym wyjść z FSB powyżej 500 mhz a dokładnie do 533 , wszędzie gdzie widze recenzje to podkręcają E6750 i dociągają go do 480 - 490 fsb , z E6320 nie ma problemu przy fsb 533 , ale za każdym razem jak widzę jakąś recenzje z 6550 to na 3300 - 3400 mhz sie kończą ... sądze że to raczej wina płyt które używają ... ale pytam tak z ciekawości czy ktoś może mi potwierdzić że nie będzie z tym większych problemów ??

Na egieldzie uruchomili tego Abita z procem e6320 na fsb 550MHz.

Proc 1,56V, MCH 1,5V i pamięci 2,4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że przy E6320 wyciskają 550 fsb , ale chodzi mi oto czy przy E6550 też sie da tyle wycisnąć , jest to najtańszy procesor z seri E6x50 a intel lubi nakładać ograniczenia na procki najtańsze w seri , choćby pentium dual Core E2140 czy cleron 420 , wiem że przy 6300 nie było problemów , ale jeśli kupie takiego E6550 i okaże sie że ma blokadę na jakiejś częstotliwości to będzie kicha ... a też nie chce nie potrzebnie dopłacać do E6750 tylko poto żeby obiniżyć mnożnik i mieć pewność że go podkręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Czy jesli X38 okaze sie troszke lepszy od naszych Abitow na P35 to czy zmieniacie swoje MoBo? Mnie wydaje sie to nieoplacalne. Za malo rewolucji. Przeciez karty grafiki beda dzialaly i pod stare PCI express.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli X38 okaze sie troszke lepszy od naszych Abitow na P35 to czy zmieniacie swoje MoBo? Mnie wydaje sie to nieoplacalne. Za malo rewolucji. Przeciez karty grafiki beda dzialaly i pod stare PCI express.

Przede wszystkim X38 bedzie cholernie drogi i tylko maniacy beda go kupywac juz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wypowiadajacych sie w temacie :)

Mam pytanie odnoscie ip35. Otoz zakupilem obudowe - najtnasza firmy tracer i mam problem z podlaczeniem przedniego panelu od usb. Na kabelkach mam napisane -

wtyczka nr1: - VVC, DATA-, DATA+,

wtyczka nr2: "minus w okregu".

Czy moze mi ktos powiedziesc jak to trzeba podpiac do plyty zeby niczego nie spalic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocku a do instrukcji zajżec nie łaska?

 

Czy jesli X38 okaze sie troszke lepszy od naszych Abitow na P35 to czy zmieniacie swoje MoBo? Mnie wydaje sie to nieoplacalne. Za malo rewolucji. Przeciez karty grafiki beda dzialaly i pod stare PCI express.

Mnie tylko płyta z solidną sekcją zasilania i dobry kupiec na moją IP35pro mogłyby do tego skłonić. W innym wypadku nie ma sensu. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Panocku a do instrukcji zajżec nie łaska?

Mnie tylko płyta z solidną sekcją zasilania i dobry kupiec na moją IP35pro mogłyby do tego skłonić. W innym wypadku nie ma sensu.

Mnie rowniez taki kupiec by sklonil do zmiany :) . Moze ktos jest zainteresowany Abit IP35 PRO ze zmodyfikowanym chłodzeniem (sruby zamiast kolkow plastikowych) w cenie 600 zl :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożyłem kompoa do kupy i nie działa. wyntle sie kręcą ale ekran pozostaje czarny i słychać dzwięk jak by karetka jechałai tak w kółko. nie mam pojecia co jest temu winne. pamieci jakie sprawdzałem to goodram 667 (D9HNL) i G.SKILL 800 (d9gmh). Przeczytałem cały temat i ktoś miał podobny problem ale nie odpowiedział jak go rozwiązał. Macie jakieś rozwiązania mojego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

złożyłem kompoa do kupy i nie działa. wyntle sie kręcą ale ekran pozostaje czarny i słychać dzwięk jak by karetka jechałai tak w kółko. nie mam pojecia co jest temu winne. pamieci jakie sprawdzałem to goodram 667 (D9HNL) i G.SKILL 800 (d9gmh). Przeczytałem cały temat i ktoś miał podobny problem ale nie odpowiedział jak go rozwiązał. Macie jakieś rozwiązania mojego problemu?

Zresetuj CMOS, podepnij wiatraki do innych złącz, wyjmij zbędne karty rozszerzeń jeśli takie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry: niestety padła grafika...8600gt palit a tak ładnie sie krecił(960/900 na AC) przy zakładaniu bloku wodnego ukruszyłem kawałek rdzenia :mur: sprawdziłem ją na innej płycie to samo. gwarancji pewnie nie uznają wiec do sklep po nową, oby taką samą sztuke :mur: a piszczenie było przez to, ze zadny wyntyl nie był podpięty.

Jeszcze mam jedno pytanko bo na karcie był zrobiony v-mod i karta pracowała na 900/900 juz podczas urchomienia systemu to czy jak usuąłem ten mod to karta ma za małe napiecie aby działać poprawnie? czy te zegary mogły sie zapisac w biosie karty czy w rivatuner? z starego zestawu została tylko karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tuner chyba pamięta profile.

 

Nie laska, tylko w instrukcji mam po dwa piny DATA (DATA0+, DATA0-, DATA+, DATA-). VVC wogole nie widze. Moze ktos wie chociaz co to znaczy ?

Można się domyśleć że VVC to jest 5V :rolleyes:

Na stronie 1-14 wszystko ładnie jest pokazane...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożyłem kompoa do kupy i nie działa. wyntle sie kręcą ale ekran pozostaje czarny i słychać dzwięk jak by karetka jechałai tak w kółko. nie mam pojecia co jest temu winne. pamieci jakie sprawdzałem to goodram 667 (D9HNL) i G.SKILL 800 (d9gmh). Przeczytałem cały temat i ktoś miał podobny problem ale nie odpowiedział jak go rozwiązał. Macie jakieś rozwiązania mojego problemu?

a dokladnie jaki sygnal wydaje plyta?? ile krotkich ile dlugich sygnalow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie dobrze, że wkurzający bo dla akogoś kto ich potrzebuje lepiej żeby było wyraźnie wiadomo że coś nie działa :D

dla kogoś kto nie ma chłodzenia wodnego to tak :wink: płyta ogólnie fajna wszystko śmiga jak należy, podwójny start mi nie przeszkadza. Płytka godna polecenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem płyty ip35-e na której siedzi q6600 rev. G0. Przez cały czas temp. procka w biosie sięgały do max. 65 stopni w stresie. Wczoraj podczas uruchamiania webserv windows wyświetlił blue screen i wyłączył komputer. Początkowo po próbach włączenia pokazywał się czarny obraz rób logo abit i zwis. Później po wyjęciu jednej kości ram "CPU is unworkable". Po zresetowaniu CMOS i wsadzeniu ramu komp. sie włącza lecz w biosie temp. zaraz po starcie sięga 60-79 stopni. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wgrać nowy bios bo po jego zmianie stan temperatur też sie zmienia niekiedy. Pastę dobrą i dobrze nałożyłeś?? Jeśli tak to ręką zbadaj może temperaturę radiatora jak najbliżej procka i zobaczysz czy faktycznie jest dość ciepły czy nie bo z tymi wskazaniami to różnie jest. A tak poza tym to do takiego procka brałbym ciut lepszą płytę, bądź tą tylko bez literki na końcu -e bo jest mniej problemowa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wgrać nowy bios bo po jego zmianie stan temperatur też sie zmienia niekiedy. Pastę dobrą i dobrze nałożyłeś?? Jeśli tak to ręką zbadaj może temperaturę radiatora jak najbliżej procka i zobaczysz czy faktycznie jest dość ciepły czy nie bo z tymi wskazaniami to różnie jest. A tak poza tym to do takiego procka brałbym ciut lepszą płytę, bądź tą tylko bez literki na końcu -e bo jest mniej problemowa :-)

IP35 i IP35-E to jedno i to samo, roznia sie tylko chlodzeniem i RAID. Jak niby IP35 mialaby byc mniej problemowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IP35 i IP35-E to jedno i to samo, roznia sie tylko chlodzeniem i RAID. Jak niby IP35 mialaby byc mniej problemowa?

 

no właśnie że nie tylko :mur:

zauważ że ma chociażby inne kondensatorki i nie występuje już chociażby taki myk jak w IP35-E przy uruchamianiu przy zimnym kompie. Nie trzeba czekać aż to sie zagrzeje kilka minut-choć oczywiście pewnie w większości E też tego niema ale jednak zdarza sie ludziom (w tym mi)

 

 

Kozakov - program którym z pod windy wgrasz biosa to flashmenu (masz go nawet na płycie ze sterownikami do płyty) a wgraj albo z oficjalnej strony albo tą bete bo jest kilka stron w tył link do niej-beta między innymi po części likwiduje podwójny start

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez cały czas temp. procka w biosie sięgały do max. 65 stopni w stresie.

Jakim cudem sprawdziłeś temp w biosie i jednocześnie w stresie??? :rolleyes:

 

Po paru tygodniach użytkowania płyty troche zmieniłem o niej zdanie. Przedewszystkim odnośnie jej fabrycznego chłodzenia - jest nie wystarczające przy Quadzie! Może zdecyduje się wkońcu na moda chłodzenia bo jak na razie jest kiepsko.

Zmieniłem procka na G0. Jest dużo lepiej jesli chodzi o CPU ale płyta nie pozwala na dalsze OC bo podnoszenie napięć powoduje przegrzewanie się PWM. W rezultacie zwis/reset/błąd w othosie.

Ustawianie wentylatora na radiatory niewiele lub nic nie pomaga - może słabo odbierają ciepło od chipów.

Albo coś zrobie z chłodzeniem albo zmienie płyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program do flashowania biosa na IP35-E spod windy? Bo nie mam FDD (nawet pożyczyć nie ma od kogo :()

 

W ogóle to jaki bios najlepiej wgrać? Od początku jade na standardowym ale czegoś mu chyba brakuje - np. nie ma ustawień T1 / T2

1. jest cos na stronie abita, ale nie pamietam jak sie nazywa. Ja tego uzywam i git dziala.

2. 1.3 beta, likwiduje podwojny start daje troche timingow w tym 1t/2t, ktore i tak nie dziala bo zawsze jest 2t. Ale dla samego rozwiazania problemu z double bootem warto go wgrac. To najnowszy bios teraz. Uwaga! Kilku osobom, ktore wgrywaly go przez ten program ze strony abita, po upgradzie padl bios i musialy naprawiac programatorem, ale to nie bylem ja, wiec wciaz poleam. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie że nie tylko :mur:

zauważ że ma chociażby inne kondensatorki i nie występuje już chociażby taki myk jak w IP35-E przy uruchamianiu przy zimnym kompie. Nie trzeba czekać aż to sie zagrzeje kilka minut-choć oczywiście pewnie w większości E też tego niema ale jednak zdarza sie ludziom (w tym mi)

Inne kondensatory sa tylko w Pro. Zajrzyj pod naklejke na mobo i zobaczysz ze maja to samo PCB... Takze ten sam bios. Roznia sie chlodzeniem i ICH9/R. Bylo to pisane juz wiele razy w tym temacie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was Panowie pytanie. Jaką macie różnicę temperatur pomiędzy temperaturą rdzenia i procesora. U mnie w IDDLE rdzenie mają po 27 stopni, a temp. procka pokazuje mi 45stopni. Czyli wychodzi ok. 18 stopni różnicy.

Pytam, bo ostatnio gdy komputer chodził sobie dwie doby, to w pewnym momencie zauważyłem, że temperatura procesora pokrywa się z temperaturami rdzeni. Była dziwnie niska. Po zrestartowaniu komputera znowu różnica wynosiła ponad 15 stopni <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...