Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

INSERT ;) Wczoraj czy tam przedwczoraj kumpel mi przypomniał o instrukcji i czy przeczytałem o trzymaniu insertu... Jak nie wstaje, wyłączasz zasilanie, wciskasz insert i włączasz kompa... Nie iwem czy działa, dziś sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie żeby w jakimś Abicie którego miałem Insert coś dawał. Co innego np MSI.

 

Nie wiem jak w innych modelach ale w pro jak komp nie wstał wystarczy wyłączyć kompa przez przytrzymanie przycisku power, odczekac kilka sekund i włączyć ponownie. Płyta od razu uruchamia się z poprzednimi ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak INSERT w Abitach :) Ja tak mialem w mojej poprzedniej DFI Infinity Ultra M2/G ale tutaj czegos takiego nie widzialem. A dzis sie troche wkurzylem bo kupilem sobie specjalnie przejsciowke z USB -> PS2 i podlaczam tak klawe i nie dziala. Windows w ogole jej nie widzi. Chcialem tak zrobic zebym mogl np wchodzic do trybu awaryjnego podczas ladowania windozy. Jest na to jakas inna rada ? ;/ Dlaczego sys nie widzi klawy z przejsciowka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem do wniosku, że trzeba wymienić platformę AM2 na 775 i wstępny wybór padł na Abit'a IP35, ze względu, że posiada kontroler RAID co u innych mobo w tej cenie(~350zł) się nie spotka, a dokupowanie oddzielnego w cenie poniżej 100zł mija się chyba celem.

Czytając temat kilka osób miało problem, z odpaleniem kompa na tej mobo(czy to tylko się tyczy wersji z -E na końcu?) w zimniejsze dni przy niższych temperaturach - to mnie jedynie bardzo martwi, bo nie wyobrażam sobie, żeby np. rano chcę odpalić kompa, a tu d... . Żeby nie tworzyć kolejnego postu, szybkie pytanie warto dopłacać ~80zł za selekta E2160 czy brać sztukę na chybił trafił i modlić się, żeby nie trafić na padaczkę tak jak mi się to z sempronem zdarzyło :mur: :?: .

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem do wniosku, że trzeba wymienić platformę AM2 na 775 i wstępny wybór padł na Abit'a IP35, ze względu, że posiada kontroler RAID co u innych mobo w tej cenie(~350zł) się nie spotka, a dokupowanie oddzielnego w cenie poniżej 100zł mija się chyba celem.

Czytając temat kilka osób miało problem, z odpaleniem kompa na tej mobo(czy to tylko się tyczy wersji z -E na końcu?) w zimniejsze dni przy niższych temperaturach - to mnie jedynie bardzo martwi, bo nie wyobrażam sobie, żeby np. rano chcę odpalić kompa, a tu d... . Żeby nie tworzyć kolejnego postu, szybkie pytanie warto dopłacać ~80zł za selekta E2160 czy brać sztukę na chybił trafił i modlić się, żeby nie trafić na padaczkę tak jak mi się to z sempronem zdarzyło :mur: :?: .

Też miałem dylemat co do płyty. Wybrałem IP35 oczywiście bez E by nie używać suszary i wszystko działa super stabilnie. Płyta miód:)

Co do procka to ja kupowałem pierwszego z brzegu i po lekkim podniesieniu napięcia mam 3ghz. Może nie jest to super sztuka ale patrząc na OC o 2/3 to jak dla mnie rewelacja. Tak więc polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem do wniosku, że trzeba wymienić platformę AM2 na 775 i wstępny wybór padł na Abit'a IP35, ze względu, że posiada kontroler RAID co u innych mobo w tej cenie(~350zł) się nie spotka, a dokupowanie oddzielnego w cenie poniżej 100zł mija się chyba celem.

Czytając temat kilka osób miało problem, z odpaleniem kompa na tej mobo(czy to tylko się tyczy wersji z -E na końcu?) w zimniejsze dni przy niższych temperaturach - to mnie jedynie bardzo martwi, bo nie wyobrażam sobie, żeby np. rano chcę odpalić kompa, a tu d... . Żeby nie tworzyć kolejnego postu, szybkie pytanie warto dopłacać ~80zł za selekta E2160 czy brać sztukę na chybił trafił i modlić się, żeby nie trafić na padaczkę tak jak mi się to z sempronem zdarzyło :mur: :?: .

MSI P35 Neo2-FR także posiada ICH9R. Mam ją i ci polecę. Pytać nie musisz dlaczego, poszperaj w temacie o tej płycie, wszyscy są ekstra zadowoleni

 

Selekta bierz od Sectora19, warto dopłacić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś przyszedł do mnie ten ABit (IP35-E), zainstalowałem na nim Scythe Mugen, i mam jedno pytanie. Drucik mocujący wiatrak do coolera styka się z radiatorem na NB. Wszystkie kołki z Mugena wskoczyły tak jak miały wskoczyć, ale nie wiem czy przez to że ten drut opiera się o NB cooler nie będzie jakoś dźwignięty, i nie będzie maxymalnego styku mugena z prockiem. U was też tak jest?? Foto w załączniku...Pozdro...

post-153409-1196195356_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies tutaj w temacie bylo, ale chcialbym ostateczne potwierdzenie...

Abit IP35-E

oraz 4x1GB

czyli cztery takie kosci:

http://www.allegro.pl/item271654780_corsai..._najtaniej.html

ew cztery kingstony na elpidach pojda? Oczywiscie chodzi mi o o/c conajmniej fsb400...

 

Ktos ma taka konfiguracje?

 

Ram tani jak barszcz, to mysle nad dolozeniem, i zmiana mobasa, bo moj stary to slabo sie lubi z jakimikolwiek pamieciami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies tutaj w temacie bylo, ale chcialbym ostateczne potwierdzenie...

Abit IP35-E

oraz 4x1GB

czyli cztery takie kosci:

http://www.allegro.pl/item271654780_corsai..._najtaniej.html

ew cztery kingstony na elpidach pojda? Oczywiscie chodzi mi o o/c conajmniej fsb400...

 

Ktos ma taka konfiguracje?

 

Ram tani jak barszcz, to mysle nad dolozeniem, i zmiana mobasa, bo moj stary to slabo sie lubi z jakimikolwiek pamieciami :)

To będzie podsumowanie moich wypocin o ip35 i ramie w tym wątku.

Mój ezgzemplarz nie radzi sobie z 4 modułami, natomiast z 2 wyśmienicie.

Geil Ultra 800: 2x512MB + 2x1GB - niestabilne

PDP Patriot LLK800: 2x1GB + 2x1GB - niby stabilne przy 5-5-5-16 1.85V

 

Nie wiem czy nie czas szukać innej mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, którą brać, widzę, że abit muli przy 4 kościach, a ja niestety będę czterech używał. MSI jak czytam też nie jest taka cudowna. Na AM2 wybór był strasznie prosty, a na 775 już tak niestety nie jest.

 

 

 

@Damikor, przemyślałem sprawę za 240zł liczyć z wysyłką masz E2160, selekt wyjdzie 315zł(na obecną chwilę widzę, że lepsze sztuki już mu zeszły), zamiast kupna tego selekta chyba lepszym wyborem byłoby kupno E4500 ~375zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damikor, przemyślałem sprawę za 240zł liczyć z wysyłką masz E2160, selekt wyjdzie 315zł(na obecną chwilę widzę, że lepsze sztuki już mu zeszły), zamiast kupna tego selekta chyba lepszym wyborem byłoby kupno E4500 ~375zł.

No i co z tego? On ma dostawy kilka razy w tygodniu

Pozatym E4500 może ci się też trafić padaczny np. taki co nie zrobi 3GHz na def VCore. Mój E4300 do 3000MHz potrzebuje 1.4V, a u Sectora możesz mieć fajne procki typu 3200 MHz 1.325V :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem jednym z tych pechowców, którym płyta nie chciała się uruchamiać jak była chłodna. W końcu postanowiłem z tym skończyć. Pozostając wiernym Abitowi kupiłem wersję bez "E", a tamtą płytę wysłałem do serwisu. Jak wróci, to złoże koledze na niej kompa.

Przy okazji kupiłem też lepszy procesor -E6550. Trochę obawiałem się niskiego mnożnika, ale po wielu fazach ustawień i testów dobrnąłem do 3500Mhz z tylko minimalnie podniesionym napięciem na procku i MCH. Przy 490 w ogóle nie musiałem podnosić żadnego napięcia. Jak dla mnie super. Nie żałuję zakupu. Przy odrobinie czasu sprawdzę, ile jeszcze więcej da sie wycisnąć. Na razie temp. mam niskie - 19 IDDLE i 42 stress. Wiatrak na 50% obrotów. Nawet nie wskakuje na wyższe, bo te ustawione są przy 45 stopniach.

Po kilku miesiącach wojowania z suszarką nareszcie mam spokój... Aż miło.

Przy okazji mam jedno pytanie. Do tej pory na poprzedniej płycie miałem w biosie ustawioną opcję OnChip SATA Device na IDE. Teraz jak zmienię na AHCI to podczas ładowania systemu jest bluescreen. Co daje tryb AHCI i czy powinienem mieć ten tryb uaktywniony. Jeśli tak, to co mam zrobić, by komp się nie wykrzaczał ????

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, którą brać, widzę, że abit muli przy 4 kościach, a ja niestety będę czterech używał

Kto tak powiedział?

Nic nie muli i wszytko ładnie śmiga. Tylko włóż najlepiej 4 takie same kości.

 

U mnie jedyne pogorszenie było z 1140 przy 2x1GB do 1100 z 4x1GB. I to wszytko. I to tylko maksymalne prędkości zmalały nieznacznie pozatym nie wpłynęły na wydajność.

 

AHCI o ile się nie myle mysi być włączone przed instalacją systemu i trzeba podać sterowniki albo zintegrować je z instalką systemu...ale pewien nie jestem i moge gadać głupoty... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tak powiedział?

Nic nie muli i wszytko ładnie śmiga. Tylko włóż najlepiej 4 takie same kości.

 

U mnie jedyne pogorszenie było z 1140 przy 2x1GB do 1100 z 4x1GB. I to wszytko. I to tylko maksymalne prędkości zmalały nieznacznie pozatym nie wpłynęły na wydajność.

 

AHCI o ile się nie myle mysi być włączone przed instalacją systemu i trzeba podać sterowniki albo zintegrować je z instalką systemu...ale pewien nie jestem i moge gadać głupoty... :)

Dokładnie. AHCI m.in. odpowiada za obsługę NCQ w dyskach. Jeśli masz takowy dysk, to warto zainstalować na nowo Windowsa z włączonym AHCI (tak jak Rafa napisał będziesz proszony o stery) - powinien trochę szybciej działać dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich prześledziłem trochę temat ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem! Mianowicie mam IP-35 i podlączone dwa dyski do niego, jeden na SATA drugi na PATA.

Problem tkwi w kopiowaniu z jednego dysku na drugi, transfer kopiowania z WD 1600JB na HD501LJ jest masakrycznie niski, Copy Handler pokazuje mi ok 1,3Mb/s z czego kopiowanie z partycji na partycję wewnatrz jednego dysku to jakieś 25Mb/s (czyli raczej w normie).

Próbowałem już paru sposobów ale nie wiem już co mogę więcej zrobić, podłaczyłem już WD osobno na jednej taśmie bo kolega podpowiedział że może gryzie się z nagrywarka z którą był podpięty, niestety nic to nie dało!!

Miał ktoś podobny problem bo już mi ręce opadają :mur: Może coś w biosie trzeba ustawić bo ja nie mam pojęcia :sad:

Edytowane przez naytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, którą brać, widzę, że abit muli przy 4 kościach, a ja niestety będę czterech używał. MSI jak czytam też nie jest taka cudowna. Na AM2 wybór był strasznie prosty, a na 775 już tak niestety nie jest.

@Damikor, przemyślałem sprawę za 240zł liczyć z wysyłką masz E2160, selekt wyjdzie 315zł(na obecną chwilę widzę, że lepsze sztuki już mu zeszły), zamiast kupna tego selekta chyba lepszym wyborem byłoby kupno E4500 ~375zł.

Mi nic nie muli przy 4 kosciach takich jak w podpisie. A co do tego ze macie jakies problemy ze stabilnoscia przy 2x512 mb i 2x1gb to nie wiem z czego wynika bo mi wszystko smiga dobrze na napieciu 2.1V przy memkach Geil Ultra i Muszkach SP2+ :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. AHCI m.in. odpowiada za obsługę NCQ w dyskach. Jeśli masz takowy dysk, to warto zainstalować na nowo Windowsa z włączonym AHCI (tak jak Rafa napisał będziesz proszony o stery) - powinien trochę szybciej działać dysk.

I w jaki sposób mam te sterowniki mu podać?? Teraz gdy dyskietka odchodzi do lamusa, nie wiedziałem że jeszcze używa się F6. Co prawda stację jeszcze mam. A te stery to które to będą???

Czy nie powinni takich sterowników dawać do płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w jaki sposób mam te sterowniki mu podać?? Teraz gdy dyskietka odchodzi do lamusa, nie wiedziałem że jeszcze używa się F6. Co prawda stację jeszcze mam. A te stery to które to będą???

Czy nie powinni takich sterowników dawać do płyty?

Gdzies na plycie CD sa sterowniki zeby je na dyskietke wrzucic o ile o to pytasz, ustaw bootowanie z cd i wrzuc plyte ze sterami do mobo i masz tam jakies [ciach!]ly tego typu - przynajmniej tak pisze w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam jedno pytanie. Do tej pory na poprzedniej płycie miałem w biosie ustawioną opcję OnChip SATA Device na IDE. Teraz jak zmienię na AHCI to podczas ładowania systemu jest bluescreen. Co daje tryb AHCI i czy powinienem mieć ten tryb uaktywniony. Jeśli tak, to co mam zrobić, by komp się nie wykrzaczał ????

Pozdrawiam!!

Dokładnie. AHCI m.in. odpowiada za obsługę NCQ w dyskach. Jeśli masz takowy dysk, to warto zainstalować na nowo Windowsa z włączonym AHCI (tak jak Rafa napisał będziesz proszony o stery) - powinien trochę szybciej działać dysk.

Czy ten problem dotyczący również kopiowania? dlaczego chciałeś załączyć ten AHCI wysio??

Czy to coś zmieni w przypadku mojego wolnego kopiowania z PATA na SATA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten problem dotyczący również kopiowania? dlaczego chciałeś załączyć ten AHCI wysio??

Czy to coś zmieni w przypadku mojego wolnego kopiowania z PATA na SATA??

Dlatego, że mam dysk z NCQ. Ale skoro przejście w ten tryb wymaga re instalacji systemu, więc sobie to na razie daruje...

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące napięć. Na poprzednim Abicie z "E" miałem mniejsze V procka z odczytu z Everesta względem ustawień w biosie. Różnica sięgała 0.02V. Zaś na tej płycie Everest wskazuje już ok. 0.06V mniej. Z jego odczytu wynikało by, że procesor na stock V (odczyt 1.28V) pracuje stabilnie na ponad 3.4Ghz, co chyba nie jest realne. Czy wierzyć Everestowi ???

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurka. Właśnie sie zorientowałem, że do maila którego dostałem od obsług technicznej abita 10 dni temu przypięty był bios 1.4 b06. Sorry za to zaniedbanie. Ja idę testować. ;-)

 

NIE FLASZOWAC TEGO SCIERWA. BIOS JEST SKOPANY I WINDA NA NIM NIE WSTAJE. (BSOD PRZY LADOWANIU) REINSTALKI TEZ NIE ZROBISZ. LINK USUNIETY DLA WASZEGO DOBRA.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...