Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Bo chipset P35 to padlina, Intel ma dobre CPU ale niestety nie ma na czym ich montować :mur: Np. ostatnio składałem AMD na NForce 570 GB i nie ma problemu z tym pamięciami.

 

Wie ktoś co oznaczają te piknięcia płyty np. po hibernacji lub restarcie robi "piiiioooo, piiiiooo" a po włączeniu do prądu i starcie samo "pik" czyli standardowo ???

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema tak mnie dzisiaj naszło jak patrzę na niektórych wyniki, że i ja mógłbym swój polepszyć...

 

Głównie chodzi mi o zmniejszenie vcore na proca bo MHz więcej narazie nie potrzebuje i robię wszystko żeby to jak najmniej prądu żarło...

 

I tutaj pytanie. Dlaczego na moim IP35-E minimalne napięcie jakie mogę dać to 1,2875v? Mój proc ma VID 1,2875 (core temp). Czy to jest tym spowodowane? Czy każdy tak ma, że minimalne napięcie jakie jest to takie jak VID? [mój BIOS to 14]

 

Druga sprawa... Teraz mam 304x10 czyli standardowy mnożnik... na standardowym napięciu 1,2875v (czyli takim jak VID). Czy bez problemu mogę włączyć opcję C1E i EIST? Wiem że jedno jest od obniżania napięcia a drugie mnożnika. Czy nie będzie to szkodliwe dla proca i stabilności jeśli włączę te 2 opcje? (obecnie są wyłączone, ale zależy mi na nich). Jeśli np można tylko jedną włączyć to którą...

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema tak mnie dzisiaj naszło jak patrzę na niektórych wyniki, że i ja mógłbym swój polepszyć...

 

Głównie chodzi mi o zmniejszenie vcore na proca bo MHz więcej narazie nie potrzebuje i robię wszystko żeby to jak najmniej prądu żarło...

 

I tutaj pytanie. Dlaczego na moim IP35-E minimalne napięcie jakie mogę dać to 1,2875v? Mój proc ma VID 1,2875 (core temp). Czy to jest tym spowodowane? Czy każdy tak ma, że minimalne napięcie jakie jest to takie jak VID? [mój BIOS to 14]

 

Druga sprawa... Teraz mam 304x10 czyli standardowy mnożnik... na standardowym napięciu 1,2875v (czyli takim jak VID). Czy bez problemu mogę włączyć opcję C1E i EIST? Wiem że jedno jest od obniżania napięcia a drugie mnożnika. Czy nie będzie to szkodliwe dla proca i stabilności jeśli włączę te 2 opcje? (obecnie są wyłączone, ale zależy mi na nich). Jeśli np można tylko jedną włączyć to którą...

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdro ;)

 

A możesz mi napisać dlaczego miałoby być szkodliwe ?? Bo ja nie widzę związku przyczynowo skutkowego. Ja mam podkręcony i używam obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź... rozumiem że po zmianie vcore i mnożnika nie można już używać tych opcji (można na pewno, ale chodzi czy bez zachwiania stabilności ;) )

 

I co z tym vcore na płycie głównej? Czemu mam tylko tyle ile wynosi VID...

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bo na tej płycie nie możesz ustawić niższego niż VID napięcia i tyle. Czemu to musisz pytać abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie , ale dbajcie o swoje mobaski ,bo serwis ABITA to żenada ;/ . Przynajmniej chłopaki z apollo wypożyczyli mi asusa p5b dopóki łaskawie nie naprawi mi serwis mobo. Chyba jeszcze poczekam z 2 tygodnie ;/.

Heh?? :blink:

Ja zostałem w Apollo poinformowany, że nowa płyta została już do mnie wysłana następnego dnia po otrzymaniu przez sklep wadliwej sztuki. Podobno reklamacje tych płyt są rozpatrywane w locie, a sklep we własnym zakresie bawi się z serwisem producenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps jak ustawić patrioty llk 800 żeby latały na 4-4-4-12 wystarczy walnąć im 2,2v ??? bo teraz chodzą mi na 5-5-5-16 :-(

Witam!

U mnie chodzą tak:

800 4-4-4-4 2,1V (procek 400x8)

1000 4-4-4-4 2,3v (procek 333x9)

960 4-4-4-4 2,3V (procek 400x8) bo tutaj nie chce komp wstać na mnożniku 1:1,25

 

Mam pytanko odnośnie testowania fsb-walla.

Jak mam go testować bo po przeczytaniu 77stron już mi sie miesza w głowie.

NB daję na 1,65V, mnożnik na 6x, i ram 1:1 i jadę w górę z fsb a ile volt max mam dać na mojego procka czy na default mam testować (moje default to 1,225)?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez mar_81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh?? :blink:

Ja zostałem w Apollo poinformowany, że nowa płyta została już do mnie wysłana następnego dnia po otrzymaniu przez sklep wadliwej sztuki. Podobno reklamacje tych płyt są rozpatrywane w locie, a sklep we własnym zakresie bawi się z serwisem producenta...

No to lekko Cię sciemnili , bo abit się odzywa po 10 dniach ;)- tzn ma 10dni do miesiąca na rozpatrzenie. Jesli pada usb na płycie to wymieniają od ręki, ale moja poprostu nie wstaje :( wiec beda szpącic za wszelka cene aby tylko nowej nie dać :(. Dostałem zastępczego asusa p5b i co i dziś ta menda padła ;/. Trochę się wk.... na mnie , ale co ja mogę poradzić jak takie g.... robią.

Ja nie wiem co wy macie z tymi patriotami llk - jakoś z nimi nie mam problemów lecą ponad 1000 z palcem w dupce.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lekko Cię sciemnili , bo abit się odzywa po 10 dniach ;)- tzn ma 10dni do miesiąca na rozpatrzenie. Jesli pada usb na płycie to wymieniają od ręki, ale moja poprostu nie wstaje :( wiec beda szpącic za wszelka cene aby tylko nowej nie dać :(. Dostałem zastępczego asusa p5b i co i dziś ta menda padła ;/. Trochę się wk.... na mnie , ale co ja mogę poradzić jak takie g.... robią.

Ja nie wiem co wy macie z tymi patriotami llk - jakoś z nimi nie mam problemów lecą ponad 1000 z palcem w dupce.

Heh coś mi się wydaje, że pomagasz tym płytom trochę... B-) Albo z kompem coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robię to specjalnie ;) tym bardziej , że nie narękę mi strasznie , bo kompa potrzebuję jak nigdy dotąd i siedzę na lapiku tymczasowo. Za Chiny nie wiem co powoduje padanie płyt u mnie :(. Wszystko sprawne a mobasy padają . Całą noc komp chodził coś tam sobie posysał, rano wstaję daję restart i no signal na ekranie :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lekko Cię sciemnili , bo abit się odzywa po 10 dniach ;)- tzn ma 10dni do miesiąca na rozpatrzenie. Jesli pada usb na płycie to wymieniają od ręki, ale moja poprostu nie wstaje :( wiec beda szpącic za wszelka cene aby tylko nowej nie dać :(. Dostałem zastępczego asusa p5b i co i dziś ta menda padła ;/. Trochę się wk.... na mnie , ale co ja mogę poradzić jak takie g.... robią.

Ja nie wiem co wy macie z tymi patriotami llk - jakoś z nimi nie mam problemów lecą ponad 1000 z palcem w dupce.

Tyle, że ja nie muszę czekać na odpowiedź Abita tylko sprzedawcy u którego zakupiłem towar. A sprzedawca ów ma 2 tygodnie na wymianę towaru na sprawny (rękojmia).

Fakt faktem, dzisiaj zostałem poinformowany przez sklep, że nowa płyta będzie u mnie jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Właśnie nadszedł czas przesiadki z AMD na Intela :)

Pozbyłem się już Athlona i płyty, teraz czas na zakupy.

 

Przymierzam sie do Abita IP35 i mam jedno pytanko.

Ze starego kompa zostały mi tylko pamieci 2x1024mb 667mhz firmy KINGMAX.

Orientuje się ktoś, czy ten Abit I35 polubi te pamięci ?

 

Jestem z nich zadowolony i zmieniać ich nie będę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem moje kingstony zmieniac na patrioty llk ale chodza na 920 przy timingach 5-5-5-15 wiec chyba nie warto... I tak mam juz chyba FSB walla wiec pewnie tylko bym kase wydal.

Nie zmieniaj, moje muszą tez chodzic nawet na 830mhz na timingach 5-5-5-16, jak zmienie na 15 to wywala błedy.Ustawialem nawet napiecie 2.4V i [gluteus maximus]. Na tych timingach pewnie by zrobily z 900mhz. Probowalem jedynie odpalac 1000mhz i komp sie odpalil, ale wywalało bledy w orthosie i memtescie.

Edytowane przez majkeldzekson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor1230 - możesz podać dokładne ustawienia jakie masz w zakładce pamięć ????? chodzi mi o wszystkie ustawienia

( jeśli nie pamiętasz to poczekam nawet aż mobo wróci z naprawy :-) )

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu miałby nie polubić :)

a bo wyczytałem w tym temacie, że z Patriotami nie gra to tak jak powinno, a że o Kingmaxach nikt nic nie wspomniał to chciałem się upewnić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powróciłem z biosu 16 na 14.... 16 jest jakiś niestabilny... Sypie BSODami przy starci windy, gorsze OC. Przy grach też sie wywala. Ogólnie kupa w moim przypadku. Jedyne dobre to że double boota nie miałem. Ale wole stabilność wiec wracam do 14 [...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam caly czas 14 i jakos nie widze powodów do zmian. Chyba ze 16 poprawi Vdroop'a i stabilnosc po OC (obecnie powyzej 2,9GHz, niewazne jakie napiecie, proc niestabilny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor1230 - możesz podać dokładne ustawienia jakie masz w zakładce pamięć ????? chodzi mi o wszystkie ustawienia

( jeśli nie pamiętasz to poczekam nawet aż mobo wróci z naprawy :-) )

Podam Ci z asusa p5b bo go wskrzesiłem ;) . Po krotce 5-5-5-13 T2 napięcie 2,25V takie ustawienia w biosie reszta timingów na auto i leci 1026mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor1230 - normalnie magikujesz z tym ramem u mnie na razie tak jak w sigu jak przyjdzie zapał to powalczę :-P wkurza mnie to piszczenie jak się źle ram ustawi :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...