Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

A od kiedy cały BIOS ci sie resetuje po odłączeniu zasilania? Nie przesadzajcie. Byle ponarzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie po zainstalowaniu biosa 1.6 beta bez zmian double boot jest jak był. ponadto dziwna sprawa po ustawieniu na sztywno napięcia 1,2250V (VID procka) i przetaktowaniu procka na 3Ghz wsio OK, ale jak ustawie 1,3V i 3,2Ghz po wyłączeniu zasiłki taktowanie procka wraca do default a napięcie pozostaje jakie ustawiłem. i co głupie jeszcze, wchodzę do biosu i ustawienia są takie jak mają być tzn. proc na 3,2Ghz ,V=1,3V. save/exit i i wsio gra.

straszna padaka ten abit i gdyby nie OC, które jest jak na mnie super (dotarłem to fsb walla bez problemu - 425Mhz, memki też super się kręcą), to już dawno wyleciał by przez okno :-|

 

 

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj po ustawieniu tych rzeczy przy których płyta gubi ustawienia włączyć kompa 2x. Ta płyta robi dziwne rzeczy z ustawieniami tuz po wyjsciu z biosa/odłączeniu zasilania, ale poza tym u mnie wszystko trzyma idealnie. Dla tego nawet jeśli po pierwszym uruchomieniu może nie pamiętać ustawień, to za drugim razem powinna smigać. Tak jest u mnie i ja juz to traktuje jako norme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co moje się zachowują identycznie :), dosłownie tak samo jak opisałeś. Jak komp nie wstaje to wystarczy oczekac bynajmniej u mnie i nie wyciągac tej drugiej, z 5 minutek i normalnie wstaje. Z tym napisem windows co sie pokazuje tak nie wpełni zapalony tez tak masz i reset i juz jest git ?

Po obniżeniu taktowania na 1000Mhz już mi takie anomalie nie występują. Zresztą tak nawet jest wydajniej niż na 1200Mhz - prócz odczytu (nie wiem, czemu). Dziwne tylko jest to, że tą drugą kostkę wkładałem za 30 razy i za każdym razem nic - niezależnie w ktory slot. Następnego dnia włożyłem i zadziałała. Z napisem Windows mam dokładnie tak samo. Z tym że reset nic mi nie daje, bo komp wyje sygnałem o błędzie. Zamiast restartu muszę przytrzymać power i potem normalnie sie już włącza. Na szczęście te anomalie występują sporadycznie - z raz na tydzień czy dwa tygodnie. Sygnał to jak karetka pogotowia. To chyba sygnał błędu procesora <_< Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sygnał "karetki pogotowia" jak przytrzymam paluchem wentyla od procka :) Zmienilem BIOS na 15tke jak narazie zadnych niestabilnosci. Ale nie bawilem sie w OC wiec nie moge zbyt wiele powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, kolejna płyta do OC bez OC :mur: Po co mam OCować skoro za każdym uruchomieniem mam rzeźbić w BIOSie. Podobnie miałem z DFI na AMD w życiu już nie kupie paścia od DFI tam musiałem włączać i załączać kompa żeby wogóle do biosu wejść padaka straszna potem kupiłem Foxconna C51 i było spox. Obecnie rozważam przejście spowrotem do AMD bo nie ma płyty pod Intela żadnej - po co mi wydajny procek bez płyty :blink: szkoda pieniędzy na wojny z kompem.

 

Edit: Heh też mam właśnie sygnał pogotowia po restarcie, rany jeszcze dwa lata temu oddał bym taki złom do sklepu bo to jest ewidenta wada a teraz mówią, że tak ma być, no sorry ale jeszcze nigdy komp mi się nie załączał x razy i nie tracił ustawień bez powodu - płyta jest zepsuta i tyle...

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla. Ja wiem, że tej płycie trochę do ideału brakuje, ale zamiast narzekać lepiej byś spróbował załatwić swoje problemy, bo rozwiązania są banalne.

 

double boot- bios wyższy niż 1.3 rozwiązuje problem. (potem DB występuje tylko po odłączeniu płyty od prądu lub zmianie FSB/Mnożnika/timingów w biosie)

 

karetka w pc-health wyłącz zabezpieczenia przed niekręcącym sie wiatraczkiem i ewentualnie przegrzaniem, ale tutaj na bank to to od wiatraczka)

 

co do gubienia ustawień moja nic nie gubi. Po odłączeniu od pradu wstaje na jakichś standardowych zawsze, ale za kazdym razem drugie uruchomienie dziala jak trzeba. W biosie 1.6 b1 u mnie nawet odłączenie płyty od prądu nie prowokuje doubleboota i startu na standardowych ustawieniach ale ja jakimś wyjątkiem jestem.

 

Ogólnie jakby nie ten cholerny coldbug to plyta bliska ideału dla mnie.

 

BTW

 

Złapałem zdjęcie IP45

 

Dołączona grafika

 

Spodziewałem sie tylko dobrego, bo jakim cudem płyta abita w dobie foxconnow i msi kwitnacych w radiatory i polimerowe kondziołki, moze byc gorzej niz w takiej IP35-e :lol:, ale wygląd IP45 jest naprawde biedny. Jakby ktos to podpisał ECS to bym uwierzył bez mrugnięcia. Naprawdę słabo to wygląda. Od genialnego AB9 kolejne modele abita coraz bardziej budżetowo wygladają. Jedyny plus, to że z tak kiepskim wyglądem płyta przynajmniej nie może specjalnie rozczarować. ;-) IP45 pro też znalazłem, ale nie opłaca się zdjęcia dawać nawet bo wygląda identycznie jak IP35 pro.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie założyłem Zalmana CNPS7000-Cu do swojego Abita IP35-E (wchodzi bezproblemowo).

Jak znajdę chwilę czasu na testy to zapodam jakieś screeny z tego co uda mi się wydusić z mojego E2160.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przegladajac ostatnie posty zaczynam sie zastanawiac, czy ze mna cos nie tak ;] Mam IP35Pro, i - poza duzym vdropem - zadnych powodow do narzekan. Nie ma doubleboota, nie ma coldbuga, nie gubi ustawien, szybki boot, stabilna, bdb oc, fajnie prowadzi 4x1, na beta 1.6 fajnie sobie radzi z E8400.

Nie wiem teraz, czy to kwestia roznic miedzy Pro a non-Pro, czy po prostu mam szczescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przegladajac ostatnie posty zaczynam sie zastanawiac, czy ze mna cos nie tak ;] Mam IP35Pro, i - poza duzym vdropem - zadnych powodow do narzekan. Nie ma doubleboota, nie ma coldbuga, nie gubi ustawien, szybki boot, stabilna, bdb oc, fajnie prowadzi 4x1, na beta 1.6 fajnie sobie radzi z E8400.

Nie wiem teraz, czy to kwestia roznic miedzy Pro a non-Pro, czy po prostu mam szczescie.

Ja mam dokładnie tak samo. Widac PRO wyraźnie odstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Po wgraniu BIOSu 15 rowniez mam tak ze po odlaczeniu zasilania resetuje mi sie pamiec BIOSu i wlacza sie z defaultowymi ustawieniami procka i pamieci. Hmm, w dodatku po wgraniu nowego BIOSu nie mam black screenow na 8800gt :) Szczerze polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam IP35Pro, i - poza duzym vdropem - zadnych powodow do narzekan.

Mówisz o vdropie, czy o voffsecie?

Bo o ile ja na Abicie miałem vdrop do przyjęcia to voffest już nie, musiałem ustawić 1.485v,żeby mieć 1.4v real.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Po wgraniu BIOSu 15 rowniez mam tak ze po odlaczeniu zasilania resetuje mi sie pamiec BIOSu i wlacza sie z defaultowymi ustawieniami procka i pamieci. Hmm, w dodatku po wgraniu nowego BIOSu nie mam black screenow na 8800gt :) Szczerze polecam :)

Wyłącz kompa z sieci i zresetuj bios zworką tak przez 3 min - wczoraj tak zrobiłem i dziś po nocy bez prądu komp wstał normalnie z ustawionym OC :blink: jeśli po tygodniu tak będzie to uznam, że jest stabilnie. Ale zauważyłem, że zworka u mnie jest trochę luźna i po resecie biosu po flashu komp nie wchodził do biosu dopiero po długim resecie i ustawieniu zworki żeby pasowniej wchodziła problem zniknął przynajmniej narazie.

Ja mam obecnie 16 beta bo tylko ten bios ustawia w miarę prawidłowe napięcie dla CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przegladajac ostatnie posty zaczynam sie zastanawiac, czy ze mna cos nie tak ;] Mam IP35Pro, i - poza duzym vdropem - zadnych powodow do narzekan. Nie ma doubleboota, nie ma coldbuga, nie gubi ustawien, szybki boot, stabilna, bdb oc, fajnie prowadzi 4x1, na beta 1.6 fajnie sobie radzi z E8400.

Nie wiem teraz, czy to kwestia roznic miedzy Pro a non-Pro, czy po prostu mam szczescie.

Raczej nie kwestia szczęścia.

Moja była super i dalej tak jest u kumpla któremu sprzedałem a niedawno składałem kompa znów na IP35pro i po raz kolejny wszystko idealnie. Dodatkowo przy tych cenach to płyta idealna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh dziś po załączeniu kompa niestety znów reset w dodatku po wyjściu z biosu komp nie startuje trzeba wyłączyć/załączyć i wszystko ustawiać. Te płyty są ewidentnie zepsute to już druga płyta nowa bo chciałem wykluczyć wadę fabryczną niestety ta płyta jest cała wadliwa! Uniemożliwia normalną eksploatację!

 

Intel to paść niesamowity czytając co się dzieje np. z biosem na Foxie to ręce opadają nie ma mobo pod Intela chyba przejde na AMD.

 

Raczej nie kwestia szczęścia.

Moja była super i dalej tak jest u kumpla któremu sprzedałem a niedawno składałem kompa znów na IP35pro i po raz kolejny wszystko idealnie. Dodatkowo przy tych cenach to płyta idealna!

Zajrzyj na forum Abita wbrew pozorom najwięcej topiców jest o PRO :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajfo, wez mnie nie zalamuj bo ja planowalem do E8X00 kupic wlasnie IP35 :) Moze to kwestia biosow ze jest taka grymasna ? Z tego co pamietam to najwiecej problemow w tym temacie wszyscy mieli z moim modelem, dlatego to co piszesz wydaje mi sie troche dziwne. Moze niech wypowie sie tez ktos kto posiada IP35 czy ma takie same problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na forum Abita wbrew pozorom najwięcej topiców jest o PRO

Tylko ile się sprzedaje pro w bogatych krajach a ile proporcjonalnie w polsce? Nic dziwnego że powstaje wiele tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem tego biosa. Wersja to 1.6 B02 (B nie oznacza bety! oficjalne wydania też maja ten numerek) datowana na 02/29/2008. Zauważyłem tylko jedną różnicę między nim a betą B01- oficjalna 1.6 nie ma tylu dzielników pamięci co beta, czyli już nie da się przy ich pomocy ustawić dowolnego strapa. Reszta jest taka sama. Testy wydajności i oc pewnie wrzucą ludkowie z forum abita, to wam dam znać co i jak. B01 poprawił obsługę E8xxx, zmniejszył trochę droopa (przez co u niektórych poprawiła sie stabilność po oc) i minimalnie podniósł wydajność. Nie spodziewam się, żeby tu było gorzej. ;-) Tak samo jak w B01 u mnie nie ma double-boota po odłączeniu płyty od prądu. :D Ogólnie biosa polecam, ale jak ktoś ma B01 i jest leniwy, to nie musi go wgrywać.

 

ps. ABIT wypuścil jakieś nowe ścierwo. ABIT IP35P

To co widzę to mniejsze PCB, mniej elementów, prawie wszystkie kondzioły (nawet w sekcji zasilania procka) są starego typu, tylko trzy fazy zasilania procka. Za to producent chwali się przyciskiem do resetowania CMOS-u na tylnim panelu i jakimiś super możliwościami OC. :P Czarno to widzę, choć z drugiej strony pewnie nie będzie coldbuga, więc zawsze jakiś krok w przód... ;-)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie wyłączyć w BIOSie napis pokazujący się przy starcie, chodzi mi o "Press any key to continue' podczas wyświetlania napędów podłączonych pod IDE. Gdyby to byłoby wyłączone to komp włączał by się o kilka sekund szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie wyłączyć w BIOSie napis pokazujący się przy starcie, chodzi mi o "Press any key to continue' podczas wyświetlania napędów podłączonych pod IDE. Gdyby to byłoby wyłączone to komp włączał by się o kilka sekund szybciej.

Da się, trzeba wyłączyć kontroler IDE bo on jest "doklejony" do płyty ale wtedy jeśli masz coś na IDE nie będzie działać. Mnie została tylko nagrywarna na IDE ale planuje ją wymienić i wtedy pozbęde się tego napisu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. ABIT wypuścil jakieś nowe ścierwo. ABIT IP35P

To co widzę to mniejsze PCB, mniej elementów, prawie wszystkie kondzioły (nawet w sekcji zasilania procka) są starego typu, tylko trzy fazy zasilania procka. Za to producent chwali się przyciskiem do resetowania CMOS-u na tylnim panelu i jakimiś super możliwościami OC. :P Czarno to widzę, choć z drugiej strony pewnie nie będzie coldbuga, więc zawsze jakiś krok w przód... ;-)

Wygląda na troszkę ulepszony IP35V. Ma południowy mostek ICH9 (zamiast ICH7) i na nim dołożono radiator. Natomiast zawuazylem, ze w stosunku do IP35V jest o jeden kondziol mniej przy zasilaniu proca. Co do 3-fazówki, to sądzę, że te płyty kiepsko się nadają do obsługi Quadów, a już w ogóle nie do ich podkręcania. Ze zwykłymi dwurdzeniówkami nie powinno być wiekszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, trzeba wyłączyć kontroler IDE bo on jest "doklejony" do płyty ale wtedy jeśli masz coś na IDE nie będzie działać. Mnie została tylko nagrywarna na IDE ale planuje ją wymienić i wtedy pozbęde się tego napisu :lol2:

No właśnie mam nagrywarke na IDE. Może kiedyś w BIOSie wprowadzą taką opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo obecnie wszyscy ją obcinają, żeby wymusić przejście na SATA.

Jakby chcieli wymusić przejście na SATA to produkowano by więcej nagrywarek na SATA niż na IDE i miały by one niższe ceny, a aktualnie jest odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby chcieli wymusić przejście na SATA to produkowano by więcej nagrywarek na SATA niż na IDE i miały by one niższe ceny, a aktualnie jest odwrotnie.

To dlaczego w chipsetach nagle obcina się IDE zarówno na platformach AMD jak i Intel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby chcieli wymusić przejście na SATA to produkowano by więcej nagrywarek na SATA niż na IDE i miały by one niższe ceny, a aktualnie jest odwrotnie.

Produkuje się tyle, jakie jest zapotrzebowanie rynku. Zauważ, że nie tylko napędy optyczne, ale i dyski twarde korzystają z SATA. A dysków z nowszym złączem już jest dużo więcej w sprzedaży. Nigdy nie było i nie będzie czegoś takiego, że przestaje się nagle wspierać jakiś standard. Muszą być okresy przejściowe. Dalej dostępne są karty graficzne AGP, dalej płyty CD, a nawet dyskietki, wciąż korzysta się z systemów 32bit i dalej produkuje się klawiatury z wtyczką PS2. Całkowite odcięcie się od standardu i zatrzymanie produkcji sprzętu bez przyszłości za który ktoś jeszcze może zapłacić, byłoby wyjątkową głupotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - mógłby mi ktoś ten najnowszy bios podlinkować z innego źródła? Nie działa mi ten tajwański serwer z kilku linków wyżej a na oficjalnej stronie abita też nic nie ma... Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...