Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz wywale przez okno tego Abita. A myslalem ze jednak obejdzie sie bez zmiany mobo. Ch**era jasna mnie zaraz wezmie. Teraz mam kompa unieruchomionego ;/ Dobrze ze jest laptop...

 

Tajfo. U mnie juz 10 raz wlaczam kompa od nowa i nic ;[

Ja wywaliłem na półkę... Właśnie przeszedłem na MSI P45 neo2-fr, bo mnie trafiało z tą płytą. A objawy miałem podobne, kiedy ustawiałem FSB na 400. Skapitulowałem, co widać (jeszcze) w moim sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączałes na próbe ten dysk? Może zwarcie ma lub coś podobnego?

Oczywiscie. Odlaczylem jeden, potem drugi, potem wszystkie dyski i wlaczalem. Za kazdym razem plyta reaguje tak samo. Czyli nie widzi zupelnie dyskow. A co myslicie o Asusie P5Q-E ? Bo chyba czeka mnie niedlugo zamiana mobo. Tylko komu ja tą wcisne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie. Odlaczylem jeden, potem drugi, potem wszystkie dyski i wlaczalem. Za kazdym razem plyta reaguje tak samo. Czyli nie widzi zupelnie dyskow. A co myslicie o Asusie P5Q-E ? Bo chyba czeka mnie niedlugo zamiana mobo. Tylko komu ja tą wcisne ?

Spróbuj jeszcze downgrade biosu. Też miałem 18 i... natychmiast zmieniłem na wcześniejszy, bo pogorszyło mi się OC. Może skopali też coś z obsługą dysków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo nie mam przy sobie programatora kosci flash :)

 

Ale w ogole co znaczy ten dzwiek biosu ktory zamiescilem wyzej ? Nie moge go dopasowac do żadnej opcji...

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na forum IP35 Pro z e8x00? Jak wygląda OC?

Normalnie... Zależy o so chozi...

 

A co myslicie o Asusie P5Q-E ? Bo chyba czeka mnie niedlugo zamiana mobo. Tylko komu ja tą wcisne ?

Też myślałem o tym Asusie podobno dobry jest ale ma double boot po odłączeniu od sieci i coś tam jeszcze wyczytałem :lol2:

Kompletnie nie ma płyt pod Intela - dalej nie zmieniłem zdania od kilku miechów :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 18 biosu E2160 ma lepszy wynik w SuperPi, ale jednocześnie co jakiś czas po odłączeniu zasilania i podłaczeniu ponownym, a następnie włączeniu komputera JMicron wariuje i nie wykrywa podłaczonej nagrywarki na Ata. Dopiero kolejny reboot pomaga. Kurde, wy też takie cyrki macie pod 18.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, jesli tak dalej pojdzie to w poniedzialek wysylam mobo do serwisu. Na stronce Abita pisza cos o RMA ale chyba wysle jednak najpierw do sklepu. Niech oni sie tam pomecza. Od razu bym kupil Asusa a jak Abit wroci z gwary to go komus sprzedam. Tylko pytanie czy wtedy bedzie działał ? Bo nie bede go juz wtedy u siebie podłączał. Ale sh*t sytuacja. Za takie akcje firma Abit stracila w moich oczach wszystko co mogła. Nigdy więcej jej juz nie zaufam. Nie spodziewałem sie ze padnie po podłączeniu 2-iego dysku Sata. Myslalem ze jesli juz to po przesadzonym OC albo ze starosci. Ale jak widac kwiatki sie zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max FSB, regulacja GTL itd

 

Występują na nim takie problemy jak na IP35(E)? np. reset FSB, dual boot (to chyba było na wcześniejszych biosach) itd

Było mase razy to powiedziane że Pro JEST WOLNA OD TYCH WAD ;) Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, płytka poszła do serwisu. Zobaczymy co tam wykombinują. Mam pytanie. Czy jak przyjdzie mobo, to podlacze memki i grafe to czy bede mogl chociaz wejsc do BIOSa zeby sprawdzic czy wszystko gra ? Bo nie bedzie mi sie chcialo przekladac procka z Asusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z FSB reset jakoś umarła, wchodzi nowy chipset to pewnie tak już zostanie.

Ja wierzę, że wyjdzie jeszcze jedna wersja Bios'u, która rozwiąże ten problem, ponieważ irytuje mnie to, że nie mogę wyłączać na noc listwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę, że wyjdzie jeszcze jedna wersja Bios'u, która rozwiąże ten problem, ponieważ irytuje mnie to, że nie mogę wyłączać na noc listwy.

No to napewno dobry powód, którym kierują się spece od biosu w Abicie :lol2:

 

A tak poważnie to olali problem bo chyba 98% użytkowników NIE podkręca więc nie ma problemu i na tym kończy się temat heh i zaczyna nowy bo Intela kupuje się do podkręcdania w przeciwnym wypadku tylko AMD bo jest mniej problematyczne => stwierdzone organoleptycznie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czuje w kościach wymianę MB na coś wolnego od takich wad, chociaż z drugiej strony lubię mojego abicika, więc pewnie będzie do IP35 Pro.

No to uprzedze rozczarowanie :lol2: W PRO denerwuje mnie zmiana prędkości wentylatora na CPU, która niezależnie od ustawień potrafi się zmienić nawet kilka razy przy zmianie temperatury o 1 stopień. W praktyce oznacza to, że będziesz słyszał podczas grania czy słuchania muzy a nawet bootowania systemu odgłos podobny do zmiany prędkości w suszarce do włosów :damage_wall: Poza tym uGuru na płycie lubi się wiuchnąć od czasu do czasu i pomaga wyłączenie płyty z prądu...

 

Konkluzja ABIT to CRAP !!!

 

 

 

Osobiście myśle o Asusie P5Q-PRO ale ten nowy chipset podobno problemowy, może nowe biosy to zmienią. Płyta ma dual boota po odłączeniu od prądu więc jest chyba lepiej niż na naszych Abitach gdzie trzeba robić to ręcznie.

 

Czy ktoś może polecić jakąś NORMALNĄ płytę pod Intela???

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja ABIT to CRAP !!!

Bardzo, ale to bardzo słuszna uwaga :)

 

Osobiście myśle o Asusie P5Q-PRO ale ten nowy chipset podobno problemowy, może nowe biosy to zmienią. Płyta ma dual boota po odłączeniu od prądu więc jest chyba lepiej niż na naszych Abitach gdzie trzeba robić to ręcznie.

A czy w przypadku pierwszych kilku tygodni nie było problemów z P35 ? Do tej pory pamietam jak czekałem az sie uporają z double bootem w IP35-E. Oczywiscie kwestia dopracowania BIOSu i wszystko po problemie. A mysle ze w Asusie pracuja bardziej kompetentni programisci.

Czy ktoś może polecić jakąś NORMALNĄ płytę pod Intela???

Nie wiem jak ty, ja zamówiłem własnie P5Q-E. Ale pewnie niewiele sie rozni od wersji PRO.

 

Małe OT.

Co sie staje z gwarancja jak kupie np mobo w jakims sklepie a on po jakims czasie zostanie zamknięty (zlikwidowany) ? Czy trace wtedy gwarancje czy moge nadal ja serwisowac u producenta ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja ABIT to CRAP !!!

Nie przesadzajmy bo jest wielu uzytkownikow, lacznie ze mna, ktorzy nigdy nie mieli zadnego problemu z tymi plytami. Po prostu jak dziala jak trzeba to nikt o tym nie pisze. Wydaje sie ze problemow jest duzo bo wiele osob z forum kupilo ta plyte, wiec naturalnie prawdopodobienstwo wystapienia klopotow wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe OT.

Co sie staje z gwarancja jak kupie np mobo w jakims sklepie a on po jakims czasie zostanie zamknięty (zlikwidowany) ? Czy trace wtedy gwarancje czy moge nadal ja serwisowac u producenta ?

Sklep ma obowiązek gwarancyjny nawet po likwidacji chyba do dwóch lat. Przynajmniej tak było kiedyś.

 

Nie przesadzajmy bo jest wielu uzytkownikow, lacznie ze mna, ktorzy nigdy nie mieli zadnego problemu z tymi plytami. Po prostu jak dziala jak trzeba to nikt o tym nie pisze. Wydaje sie ze problemow jest duzo bo wiele osob z forum kupilo ta plyte, wiec naturalnie prawdopodobienstwo wystapienia klopotow wzrasta.

Nie mówie tu o problemach nowych czy wyjątkach dotyczących konkretnego konfigu tylko o znanych i upierdliwych błędach, które producent olewa a to inna sprawa.

Sam wybrałem Abita po lekturze forum jako najmniej upierdliwego jednak po kilku miesiącach użytkowania :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie kwestia dopracowania BIOSu i wszystko po problemie. A mysle ze w Asusie pracuja bardziej kompetentni programisci.

Tak? To chyba nie śledziłeś wszystkich wątków dotyczących płyt Asusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - MSI, Abit, Asus - do bani. Zatem co pozostaje? DFI, ECS, eVGA, BFG? Eee... te też sprawiają problemy. Cóż pozostaje? Liczydła tudzież suwak logarytmiczny.

Z takim rozumowaniem potwierdzamy tylko tezę, że nic nie jest doskonałe. Wiadomo - ludzie nie sa nieomylni.

Nie popadajmy w paranoję - im wiecej producent wypusci egzemplarzy plyt tym wiecej bedzie reklamacji. Jesli wypuscilby jedna sztuke to na 99,(9)% działałaby wieki. Nie można wyrażać opinii o firmie na podstawie swojego przykrego doświadczenia - bez przesady. Jedna płyta pada i co... skreslamy setki ludzi, ktorzy stoja za flaga firmy Abit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - MSI, Abit, Asus - do bani. Zatem co pozostaje? DFI, ECS, eVGA, BFG? Eee... te też sprawiają problemy. Cóż pozostaje? Liczydła tudzież suwak logarytmiczny.

Z takim rozumowaniem potwierdzamy tylko tezę, że nic nie jest doskonałe. Wiadomo - ludzie nie sa nieomylni.

Nie popadajmy w paranoję - im wiecej producent wypusci egzemplarzy plyt tym wiecej bedzie reklamacji. Jesli wypuscilby jedna sztuke to na 99,(9)% działałaby wieki. Nie można wyrażać opinii o firmie na podstawie swojego przykrego doświadczenia - bez przesady. Jedna płyta pada i co... skreslamy setki ludzi, ktorzy stoja za flaga firmy Abit?

A czy ja np. mowie zeby inni nie stali dalej za marka Abit ? Jestem jednym z niewielu którym padła i musieli odesłac do serwisu i ja mowie o swoim przypadku, ze dla mnie jest skreslona ta firma. Ci ktorym nie sprawia problemow niech dalej korzystaja z mobo od Abita. Kazdy wyrabia swoje zdanie na podstawie własnych doswiadczen. No chyba ze z asertywnością i własnym zdaniem w polskim społeczenstwie jest juz bardzo kiepsko :)

 

Poza tym takie dyskusje ktora firma jest be a ktora cacy mozna by prowadzic wiekami. Niedlugo zaczniemy pisac o przypadkach ze kolega taty Marcina to... :P

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyraziłem swoje zdanie /obawy no chyba do tego to jeszcze ma się prawo.

Poza tym myśle, że każdy a przynajmniej ja szuka produktu odpowiedniego dla siebie. Osobiście uważam, że takie rzeczy jakie dzieją się na chipsecie Intela oraz przypadłości mobo od konkretnego producenta nie powinny mieć miejsca.

 

Taka krytyka powinna mieć miejsce bo niedługo rzeczywiście możemy śmigać na liczydłach bo jakość sprzętu wyraźnie się obniża, cykl życia produktu skraca się na maxa dokąd to prowadzi do niezbyt ciekawej sytuacji. Ludzie (klienci) stojący za np. Abitem hmmm tymczasem to Abit się liczy coraz bardziej a nie jego klienci => nie dobrze nie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość sprzętu się obniża? Chyba nie pamiętasz czasów kiedy dzieliło sie plyty na stabilne i malo stabilne..

 

Dziś poprostu sa inne problemy i nic nie jest doskonałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można polemizować. To jest moje subiektywne odczucie i obserwacja rynku.

Nie wiem o jakim dokładnie okresie piszesz ale np. mój najstarszy komp kończy w tym roku 10 lat i dalej pracuje ciężko w garażu jako sprzęt diagnostyczny do mojego auta :lol2:

 

Pamiętam też okres kiedy wystarczyło spojrzeć na ranking na chipie i wybrać pierwszą mobo w przystępnej cenie. Obecnie musze całymi dniami czytać, którą mobo wybrać żeby nie trafić na mine... Płyty mają różne bugi tylko, żeby spełniały podstawową funkcję celu czyli załączały się normalnie i trzymały ustawienia i już będzie dobrze bo narazie to :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...