Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

10% po zmianie sterów to niewielki przyrost wydajności ?

Może % sporo, jednak na "płynność" gry w tym przypadku nie ma to wpływu żadnego.... Sztywny benchmark pokazuje 55 , a w grze raz masz więcej, a raz mniej... więc ta różnica między testem który daje 50klatek czy 55 na nic nie wpływa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą udostępniono mi 2 wyspę i ... szczęka do teraz leży mi na ziemi :D - na szybko wbiłem się do cental parku skąd oglądałem panoramę manhattanu skąpaną w promieniach zachodzącego słońca - POEZJA!. Później szybko zakosiłem bryczkę i na times square - OMG chciało by się powiedzieć. Ustawiłem specjalnie na ten moment natężenie ruchu na 100 i robi to wrażenie nie wspominając o tych wszystkich neonach... Szkoda tylko, że nie ma tak 20x więcej ludzi na ulicach i "300%" samochodów - wtedy to by była miazga :D choć obawiam się o fps w takim wypadku ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest tragicznie zoptymalizowana rozdzielczość 1024x760 lub 1650x1080 czy tekstury na low, medium czy high to różnicy w FPS nie ma. I raczej euphoria nie zabija proca a zrzucenie na niego czego się tylko dało zamiast na GPU bo można wjechać w korek aut i nie zwalnia można potrącić 10 przechodniów na raz i nie zwalnia a czasem jedziesz prosto i są spadki.

 

PS kumpel z Quadem piszę, że 1 rdzeń mu się grzeje a pozostałe 3 mają wakacje też tak macie?

 

No i nie wiem co jest ale na początku jak wchodziłem do Video Edytora przez komórkę to mogłem zobaczyć co robiłem ostatnie 30sekund teraz muszę włączać najpierw F2 żeby coś nagrać o co kaman?

Edytowane przez TranceFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StatisticsAverage FPS: 37.54Duration: 37.08 secCPU Usage: 86%System memory usage: 48%Video memory usage: 79%Graphics SettingsVideo Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)Texture Quality: MediumRender Quality: HighestView Distance: 30Detail Distance: 100HardwareMicrosoft Windows XP ProfessionalDodatek Service Pack 3Video Adapter: ATI Radeon HD 4800 Series Video Driver version: 6.14.10.6891Audio Adapter: kX Wave SB0220 10k1 [d000] 0/1Procesor Intel Pentium III Xeon

 

Hmm czemu pokazuje mi jakis dziwny procesor :/ mam c2d e8400.

Edytowane przez michal3433

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF 8800GTX, E8400@4GHz, 4x2GB RAM, 4xHDD raid 0

Statistics

Average FPS: 43.78

Duration: 37.16 sec

CPU Usage: 75%

System memory usage: 43%

Video memory usage: 92%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: High

View Distance: 32

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft® Windows® XP Professional x64 Edition

Service Pack 2

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GTX

Video Driver version: 178.24

Audio Adapter: SB X-Fi Audio [EC00]

Intel® Pentium® III Xeon processor

Intel® Pentium® III Xeon processor

GF 280 GTX, E8400@4GHz, 8GB RAM, 4xHDD raid 0

Statistics

Average FPS: 49.40

Duration: 37.17 sec

CPU Usage: 80%

System memory usage: 46%

Video memory usage: 87%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Highest

View Distance: 68

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft® Windows® XP Professional x64 Edition

Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 280

Video Driver version: 180.48

Audio Adapter: SB X-Fi Audio [EC00]

Intel® Pentium® III Xeon processor

Intel® Pentium® III Xeon processor

Jutro sprawdze jak na wydajnosc wplynely najnowsze sterowniki 180.84

 

btw. Chieftec (GPS-400-AA-101A) daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wylaczyles czasem dla FPSow w "game/cine capture" (czy jakos tak... ) ?

Właśnie włączam to i wyłączam i nic dalej nagrywa się tylko po wcinieciu F2

 

Dołączona grafika

 

na patch czekamy pewnie dlatego ze MS dostosowuje go do Live

Edytowane przez TranceFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie najciekawszą zabawą jaką znalazłem jest rzucanie się na ludzi z budynków oraz granie nimi w kręgle za pomocą auta. Potem zam widok obitego autka we krwi płoszy ludzi ;] Niestety po jakimś czasie przyjeżdża policja która nie łapie zasad gry i musimy zmienić kolor kręgli na niebieski albo zrobić im "kabooom" i wracamy do naszej zabawy. Taki flatout z przechodniami. ;]

Co mnie drażni to czas dojazdu na spotkanie oraz zbyt częste telefony kuzyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze niech ktos siadzie i zrobi maly FAQ do tej gierki...

Zal czlowieka ogarnia jak czyta temat gdzie 90% tektu to pierdzielenie o ustawieniach....

 

Ja gram na ustawieniach dobranych przez kompa i pierniczy mnie czy mam distance 100% czy 60% - rozkoszuje sie poprostu gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że R* wypuścił tak zabugowaną grę całkowicie zdając sobie z tego sprawę. Wydaje mi się, że po prostu zauważyli, że nie wyrobią się przed świętami, bo jeśli teraz kończony jest patch to pewnie teraz kończyliby konwersję, więc gra mogłaby wyjść pwenie pod koniec tego miesiąca. A jak wiadomo jednak okres przedświąteczny to szał zakupów (głównie w stanach, ale w innych krajach również). W związku z tym patch będzie dokończeniem konwersji, co może dobrze rokować na wpływ tego patcha na grę.

 

Gra sprzedała się pewnie już w setkach tysięcy egzemplarzy, dużo ludzi jest niezadowolonych, ale skoro zapłacili taką kasę to próbują grać (niektórzy próbują, a niektórzy grają). R* wypuści patcha (pewnie w weekend tego tygodnia, lub początek następnego). On dużo zmieni na lepsze, i kupa ludzi którzy się teraz wachają kupi tę grę. W ten sposór Rockstar, zarobi więcej niż gdyby się jednak wstrzymali, aż ukończą konwersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się. Można przeprowadzić aktywację na innym kompie z dostępem do internetu.

Czyli co musze zrobic? Zainstalowac gre na kompie z netem aktywowac a pozniej co mam przegrac na kompa na ktorym nie mam neta? Cala gre instalke? Sory za takie pytania ale pierwszy raz sie z czyms takim spotykam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co musze zrobic? Zainstalowac gre na kompie z netem aktywowac a pozniej co mam przegrac na kompa na ktorym nie mam neta? Cala gre instalke? Sory za takie pytania ale pierwszy raz sie z czyms takim spotykam

Na chyba pierwszej plycie masz taki katalog OfflineActivation czy cos takiego, nie pamietam dokladnie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze niech ktos siadzie i zrobi maly FAQ do tej gierki...

Zal czlowieka ogarnia jak czyta temat gdzie 90% tektu to pierdzielenie o ustawieniach....

 

Ja gram na ustawieniach dobranych przez kompa i pierniczy mnie czy mam distance 100% czy 60% - rozkoszuje sie poprostu gra...

O czym mamy gadać? O tym jak przeogromna różnica jest pomiędzy 720p na X0 a 630p na PS3 albo jaki TV jest lepszy? Fabuła, misje, gameplay dla każdego jest ten sam więc może równie dobrze pogadajmy o tym jaki kolor ma mleko.

 

Ja bym proponował zrobić jakiś FAQ w pierwszym poście coś jak to

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=426720

 

No i 2 małe mody ale nawet przydatne zwłaszcza ten na brak intro

http://www.gtagaming.com/downloads?p=category&id=64

Edytowane przez TranceFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRAND THEFT AUTO IV - FAQ.


Dołączona grafika


1. Nie mam tekstur w grze. Co robić?

Po pierwsze, zainstalować najnowsze sterowniki. W wypadku nVidi są to 180.84 (beta). Do pobrania:

- Windows XP

- Windows XP 64

- Windows Vista

- Windows Vista 64

UWAGA: z własnego doświadczenia wiem, że dla 8600GT najlepsze są sterowniki 178.24.

Jak wiadomo, gra ma ogromne problemy z Radeonami. Zaleca się najnowsze sterowniki Catalyst, tj. 8.11 (obsługujące Radeony od serii 9500, do aktualnej HD 4000), do pobrania ze strony producenta. Dostępne są również Catalyst 8.12 BETA, do pobrania: XP, Vista

A jeżeli i to nie pomogło? Prawdopodobnie mamy za mało ramu - wymaga się 2GB. Nawet, jeżeli masz 1,5GB, zazwyczaj jest to za mało.

2. Gra bardzo się tnie, choć mam dobry sprzęt! / Nie mogę grać na high!

Rockstar Games nie postarało się przy konwersji gry na PC, efektem czego jest brak optymalizacji. Aktualnie czekamy na patch, który ma naprawić te błędy. / R* przyznało, że na konsolach jest ustawiona opcja medium, a opcja high jest przeznaczona dla przyszłych komputerów z 2gb pamięci na karcie.

Parę rad, jak przyspieszyć działanie gry (oprócz zmiany ustawień graficznych)

1. Defragmentacja dysku (według sporej liczby osób znacznie pomaga)
2. Wyłączenie opcji "Clip Capture" (podczas gry wciskamy ESC, przechodzimy do zakładki GAME i tam "Clip Capture" przestawiamy na OFF)

3. Nie mogę uruchomić gry. Dlaczego?

- upewnij się, że masz Service Pack 1 w przypadku Visty, i Service Pack 3 w przypadku XP
- upewnij się, że twój komputer spełnia wymagania sprzętowe producenta:

Wymagania minimalne:
* Intel Core 2 Duo 1.8 GHz lub AMD Athlon X2 64 2.4 GHz
* 1,5 GB RAM
* 16 GB miejsca na dysku twardym
* nVidia GeForce 7900 lub ATI Radeon X1900 (256 MB)

Wymagania zalecane:
* Intel Core 2 Quad 2.4 GHz lub AMD Phenom X3 2.1 GHz
* 2 GB RAM (XP) / 2,5 GB (Vista)
* 18 GB miejsca na dysku twardym
* nVidia GeForce 8600 lub ATI Radeon HD3700 (512 MB)

4. Ekran trzęsie, nie mogę korzystać z kafejki w grze, samochody same przyspieszają. Co się dzieje?

Najbardziej skuteczne rozwiązanie - oryginalna kopia gry.

5. Czy można zmienić ustawienia na dowolne?

Domyślnie nie, ale... możemy trochę grę oszukać:

1. W folderze głównym gry tworzymy plik o nazwie "commandline.txt"
2. Umieszczamy w nim taką zawartość (przykład):

-nomemrestrict -norestrictions -texturequality=1 -renderquality=1 -detailquality=30 -viewdistance=30 -shadowdensity=3 -width=1024 -height=768

teraz możemy parametrom "texturequality" (jakość tekstur) i "renderquality" (jakość renderingu) przypisać liczbę od 0 do 2: 0 oznacza low, 1 oznacza medium a 2 oznacza high. Dalej, "detaildistance" (odległość rysowania detali) możemy ustawić od 0 do 100, tak samo z "viewdistance" (odległość rysowania). "Shadowdensity" to cienie, a "Width" i "heigh" definiują rozdzielczość.

6. Nie potrafię aktywować gry ani założyć tych wszystkich kont. Jak to zrobić?

Proponuję zapoznać się z instrukcją. Tam naprawdę wszystko jest dobrze opisane.

7. Mam Sli / Radeona x2, ale gra widzi tylko połowę ich łącznej pamięci. Dlaczego?

Gra nie odczytuje pełnej pamięci kart dwuprocesorowych, w przypadku SLI należy zainstalować najnowsze sterowniki nVidii.

8. Czy mogę w Polsce grać w multiplayer? / Mam błąd MMA10

Oficjalnie nie, natomiast kolega w TYM zabawnym filmiku wszystko wyjaśnia ;)

9. Czy można zmienić sterowanie?

Jak najbardziej. Wchodzimy w opcje, następnie w zakładkę "Controls" i wybieramy tam opcję "Custom mapping".

Proszę pisać propozycje innych pytań i uwagi. Dzięki :)


Mozna przykleic ;) Z mojej strony moge zagwarantowac ze posta bede na biezaco uaktualnial ;) Edytowane przez NZR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...