Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

maruh

 

Ogromna Wiekszosc tych problemow to sprawa piratow z karaibow ;)

Ja mam juz na koncie 34h grania , ani jdnego zwisu/wyjscia do windy itp

tylko na drugiej wyspie cos czasami sie zbyt pozno doczyta :/

 

Bez dwoch zdan gra rewelacja , oczywiscie moglo byc lepiej

ale takie czasy , ze kazda gra musi miec pare niedorobien .

Uwazam, ze oprocz piratow z karaibow jest to glownie kwestia wymagan sprzetowych, ktore spowodowane sa srednia optymalizacja.

Sam rowniez nie uswiadczylem zadnego zwisu, wyjscia do windy, czy braku tekstur.

 

Jesli moge cos od siebie doradzic, nie mieszajacie nic z plikami gry, moze oprocz sztywnych ustawien graficznych w pliku tekstowym.

 

Bez dwoch zdan gra rewelacja , oczywiscie moglo byc lepiej

ale takie czasy , ze kazda gra musi miec pare niedorobien .

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze oprocz piratow z karaibow jest to glownie kwestia wymagan sprzetowych, ktore spowodowane sa srednia optymalizacja.

Sam rowniez nie uswiadczylem zadnego zwisu, wyjscia do windy, czy braku tekstur.

Optymalizacja to koszmar, na moim sprzęcie oryginał działa w 1024x768, low/medium, dystans 10, vehical 25, cienie 3, detail dis 25, ogólnie jest tak że mogę bez problemu grać jednak nie ma zachwytu...

 

Wywalania do windy nie ma, raz po kilku godzinach miałem zwis ^^ ale po wgraniu patcha tekstury już tak nie znikają, gra działa wyraźnie lepiej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest sposób na transfer/backup sejvów w IV.

 

Należy zrobic backup tych dwoch folderów:

C:\documents and settings\\Local Settings\Applicationdata\Microsoft\XLive

C:\documents and settings\\Local Settings\Applicationdata\Rockstar Games

 

W Viscie:

C:\users\...\appdata\local\Rockstar Games

C:\users\...\appdata\local\Microsoft\XLive

 

Nie próbowalem, jeszcze (puk puk) nie mialem takiej potrzeby.

Auris jestes wielki!!!! :D dziala!! Dzieki ci za pomoc. w XLive jest zawarty profil. Transfer sejwow z Visty na XP udany! pozdro ALL!

 

A to bench z XP, na viscie mialem o 5fps mniej.

 

Statistics

Average FPS: 50.56

Duration: 37.08 sec

CPU Usage: 94%

System memory usage: 40%

Video memory usage: 100%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Very High

View Distance: 20

Detail Distance: 50

 

Hardware

Microsoft® Windows® XP Professional x64 Edition

Service Pack 2

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GTS

Video Driver version: 180.84

Audio Adapter: Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio

Intel® Pentium® III Xeon processor

Intel® Pentium® III Xeon processor

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo :angry: też parę razy podchodziłem do tej misji zaczyna się wczytywać i wisi.

CZasami we wczesniejszych misjach mialem cos takiego ze jak na tą zółta strzałke podjechałem autem to też sie niechciało wczytac, ale tutaj nie ma jak tego ominąć <_<

Noż to jest jakaś tragedia twórcy gry robią sobie z nas jaja kupisz orginał i jeszcze nie można gry przejść.Skandal !!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noż to jest jakaś tragedia twórcy gry robią sobie z nas jaja kupisz orginał i jeszcze nie można gry przejść.Skandal !!!!!!!!!!!

heh, ja mam prawie 40% gry (samych misji bo nic wiecej nie robie) i jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby jakis skrypt od misji nie chcial sie zalaczyc. Swoja droga, widac jak co niektorzy przywiazuja uwage do fabuly (cutscenek), mowie tu o misji final interview w ktorej niektorzy nie wiedzieli co zrobic. A przeciez frank mowil zeby zaopatrzyc sie w garniturek ;) Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 gb i co z tego, skoro nie dziala gra?? :( To jest jednak zlosliwosc rzeczy martywch... Nawet r* nie chce mi odpisac, pewnie nikt nie napisal do nich z takim problemem :P

Ja napisałem do nich w sprawie braku tekstur. Na odpowiedź czekałem 10 dni ale liczy się sam fakt, ze odpisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły sie nowe stery od Nvidii 181.00 przeznaczone dla wszystkich kart geforce od serii 6 do najnowszych:

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=282023

 

Ktos testował je juz w GTA IV??

Ja zaraz sciagne i póxniej jak bede miał czas to potestuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak czasem mam to zostawiam niech sie "wczytuje" bo loading sie podswietla co jakis czas. czasem po 5 a czasem dopiero po 20min sie odwiesza.

 

ma ktos problem ze jak wlancza sie filmik to obraz robi sie caly żółty albo czarny?? chyba czas zrobic formata :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Mam misje z napadem banku (cool, normalnie jak akcja z Goraczki :D ), ale dochodze do metra i mnie ubijaja. Daleko do jej konca ? I ile kasy dostane za nia ?

ta misja chyba byla wzorowana na gorączce, tym milej sie grało.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "a"

jest ona stosunkowo prosta. przeszedlem ja za 1 razem. szukaj po drodze apteczek i kamizelek kuloodp. po wyjsciu z metra musisz znalezc fure, zgubic 3 gwiazdki i udac sie do chaty packciego. jest za to kilkaset tałzenów.

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak czasem mam to zostawiam niech sie "wczytuje" bo loading sie podswietla co jakis czas. czasem po 5 a czasem dopiero po 20min sie odwiesza.

 

ma ktos problem ze jak wlancza sie filmik to obraz robi sie caly żółty albo czarny?? chyba czas zrobic formata :/

Ten sposób działa po 5 minutach gra mi się normalnie wczytała.Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd niektórzy mają jakieś problemy z tą grą, albo mają wersje pirackie albo syf w systemie lub przesadzone OC. Ja gram już dobre ok 15 godzin, mój brat to samo i jeszcze nie było żadnego problemu z tą grą, fakt optymalizacja skopana ale grać się da, lecz nie miałem i nie mam żadnych problemów z grą, nic się nie wiesza, nie wywala, tekstury ok, wszystko w jak najlepszym porządku, po zainstalowaniu patcha przybyło kilka fpsów więcej nic się nie wywala jak niektórym. Także nie można wszystkiego zaraz zwalać na grę, jeśli innym chodzi bez problemu a drugim się chrzani to nie stawiałbym na problemy z grą tylko sprzętem.

 

Problemy są tylko na kartach z serii GF 7xxx i 8xxx

 

ja mam 9800GTX kumpel 9800GT w robocie instalowałem na 9600GT, X2 5000+, 2 GB RAM i wszystko śmiga

 

 

a na kompie X2 5000+ , GF 7950GT 512MB , 2GB RAM CL4 , Win XP SP3 bez OC

się wali grafika nawet patch nic nie poprawił stery beta coś tam poprawiły ale jeszcze nie do końca

więc chyba to teraz tylko wina sterowników trzeba poczekać na full wersję sterów 180.XX

i może coś poprawi

 

 

tak jak pisałem wcześniej :

 

Po zainstalowaniu patcha i sterowników (180.84 Beta 3) gra odpala, jest płynniej

ale nie mam tekstur radaru, broni, nie widzę telefonu i menu jak naduszę ESC

 

Wie ktoś jak ten problem rozwiązać jakiś MYK na te karty graficzne jest ? ? ?

 

 

-----------------------------------------

 

Znalazłem stery 181.00 beta

http://www.overclock.net/software-news/427095-nvidia-geforce-181-00-beta-dated.html

Już zasysam sprawdzę wieczorem na tej 7950GT i zdam relację

Edytowane przez MAGIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana tekstur niżej (chyba, że są low)

riva tuner 2.21

 

http://i40.timg]

kwasior ale to włąsnie do tego mojego problema ? na 7950GT ? ? ? to pomaga ?

 

i te dwie opcje tylko klikam i powinno być wszystko git ? ?

 

kwasior a Ty jaką masz grafę ? ?

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasior ma 7600GS, pewnie na DDR3.

 

Problemy są tylko na kartach z serii GF 7xxx i 8xxx

 

E tam, ktoś xx stron wcześniej pisał, że odpalił/grał na 73GT na DDR3. Ktoś pisał że na 86GT też nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam coś pisał n.t. thepiratebay, skąd też początkowo miałem GTA4. Na piracie przeszedłem grę na 70% z hakiem, zrobiłem główny wątek i parę misji pobocznych. Nigdy nie miałem żadnego problemu z grą, żadnych znikających tekstur, żadnych błędów, zwisów i tym podobnych (jedynie pierwszy crack miał błędy z pijacką kamerą, na nowym cracku wszystko śmigało). W międzyczasie przeinstalowałem windows z XP SP3 na Vistax64 myślałem, że gra będzie płynniej działać gdy system zobaczy całe 4Gb RAM. W zasadzie po wymianie systemu nie widzę żadnej różnicy (nie mierzę FPS w żaden sposób, tylko własne odczucia).

Po przeczytaniu/obejrzeniu kilku recenzji na temat trybu multiplayer 4dni temu wybrałem się do Empiku po legalną wersję gry by móc pograć z innymi "żywymi" graczami. Tu zaczęły się schody na które rzesza użytkowników zwraca uwagę, czyli instalacja RGSC i GFWL. Miałem pełno błędów przez które gra się w ogóle nie włączała. Po 3 krotnej reinstalacji gry, w miedzy czasie sterowników karty graficznej i RGSC/GFWL gra w końcu odpaliła. Nadszedł czas skopiowania sejwów gry. I tu zonk, bo ni jak te sejwy nie chciały działać, choć wcześniej na piracie po reinstalacji systemu działały. No więc grę zacząłem od nowa, czyli przeszedłem pierwszą misję która jest potrzebna do odblokowania telefonu, potem zapis i pożegnanie z trybem singleplayer. Od tych paru dni gram tylko przez sieć i jestem bardzo zadowolony z tej gry. Fabuła gry była miodna choć nie chce mi się jej przechodzić ponownie, być może kiedyś znów o tym pomyślę na razie jednak zagłębiam się w trybach RACE, GTA Race i Deatchmatch/Teamdeatmatch.

 

Podsumowywując gra jest warta pieniędzy, polecam każdemu jej zakup i rozgrywkę przez sieć.

Chciałbym wystrzec niektórych gogusi z tego forum i innych, że jeśli ktoś ma błędy z tą grą to na pewno ma wersję oryginalną i nie zarzucajcie nikomu, że piraci. Na własnej osobie przekonałem się, że błędy w tej grze występują tylko na oryginalnej wersji co zapewne powoduje nie dopracowany/przepracowany securom. (crack który rozwiązuje te problemy działa w najprostszy sposób tzw. bypass czyli omija securoma w tym wszystkie błędy na które ludzie się skarżą). Wg mojej opinii Rockstar mógłby się zastanowić nad dodaniem tego cracka do swojej gry ku uciesze niezadowolonych klientów, prościej mówiąc pozbyć się durnych zabezpieczeń. Ludzie już by nie oddawali gry (była tu mowa o graczach zwracających kopie steam) tylko kupowali by móc grać online.

 

Koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w 100% nie zalezy od poszczegolnej karty graficznej, wplywa na to takze konfiguracja systemu (progsy, direct, ect) oraz sterowniki do pozostałych podzespolow naszego komputera min. płyty głównej. Jeśli ktoś wie jak poprawnie wgrywać wszystko po reinstalacji systemu i oczywiście będzie uzywał możliwie najnowszych sprawdzonych sterownikow to problemy nie powinny występować! wiem co mowie bo i umnie i u brata i kumpla ja robilem format i konfigurowalem wszystko i na tych 3 kompach niema najmniejszych problemow z grą, a natomiast inny znajomy gdzie do jego kompa palca nie przylozylem gra sypie sie po kilku minutach gry, a komp przeciętnej klasy jak choćby moj.

 

Sprawa z defragmentacją - jak wiadomo porządek = szybkość to logiczne, w GTA 4 wg moich odczuć na pierwszy rzut oka widać drobne różnice min. brak zrywu (doczytek) oraz nieznaczy przyrost fps. Choć na innych maszynach może dawac to o wiele lepszy wynik niż na moim kompie.

 

No i ostatnia rzecz - dla wielu już dawno odkryta, a mianowicie gra ma olbrzymie zapotrzebowanie na moc procesora a także pamięć karty graficznej. Komfort gry w standardowych rozdzielczościach (1280x1024 ~19") powinien zapewnić taki GF 9600GT z 1GB DDR3 oraz core2duo e8400 - no powiedzmy zapewni nam płynność z miare ładnymi detalami. Tu także wiem co mowię bo kolega o ktorym wspominalem wyzej ma GF8600GT 256mb, Athlon X2 2.7ghz i 2GB DDR2 800 i z minimalnymi texturami a nie najmniejszymi ozostalymi detalami w rozdziałce 1024x768 gra trzyma mu 30FPS! co dla większości graczy dało by wystarczający pułap płynności.

 

Gra dosyć kiepsko trzyma sie na radeonach (chodzi mi o fps) ale ati ma w planach wydanie hotfixa specjalnie dla posiadaczy GTA4 i Radeona właśnie :) więc sam trzymam kciuki że ati poprawi nieco sytuacje, jeśli nie to trudno, mi i tak gra chodzi całkiem całkiem, hehe :)

 

:wink:

Edytowane przez kedly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej gram tym bardziej mi się podoba. Ta gra wciąga jak cholera, mam już 20% gry i misję są coraz lepsze. Dziś miałem znów okazję spotkać polkę w grze :D, prawie ją przejechałem na pasach a ona ''uważaj wariacie, przepraszam'' hee ;p, lub inny smaczek, zabrałem kobitkę lekkich obyczajów na numerek i podjechałem niedaleko jakiejś grupki żuli, gdy tam się grzali w tym aucie w moją stronę leciały fajne komentarze i machali rękoma, miazga :razz:. Gierka fajnie realistyczna, aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać GTA VI, to będzie przecież interaktywny film.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej gram tym bardziej mi się podoba. Ta gra wciąga jak cholera, mam już 20% gry i misję są coraz lepsze. Dziś miałem znów okazję spotkać polkę w grze :D, prawie ją przejechałem na pasach a ona ''uważaj wariacie, przepraszam'' hee ;p

no właśnie, gra powinna wciągać. Osoby które obrzucają błotem ten tytuł to w większości jakieś bachory ktore wogole nie rozumieją na czym polega ta gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, gra powinna wciągać. Osoby które obrzucają błotem ten tytuł to w większości jakieś bachory ktore wogole nie rozumieją na czym polega ta gra.

Mój kumpel mówi że woli SA bardziej od GTA4 bo w SA można było iść zrobić sobie nową fryzurę, dużo ubrań było, i ogólnie więcej pierdółek, lol, dla mnie SA było zbyt mdłe i pierdółkowate, a misję jakieś nierealistyczne i dziecinne, mafia 1 biła tą grę ma łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasior ma 7600GS, pewnie na DDR3.

 

 

 

E tam, ktoś xx stron wcześniej pisał, że odpalił/grał na 73GT na DDR3. Ktoś pisał że na 86GT też nie ma problemów.

Dla mnie to cuda na kiju albo gra taka jak na lapku mojego kumpla (hd3470 (64bit)), ja już pisałem że u mnie w ustawieniach 1024x768, low/medium, dystans 10, vehical 25, cienie 3, detail dis 25 gra jest na progu grywalności, od 25fps w dół... tekstury często w niektórych miejscach na poziome tych z Mafii 1 czy GTA3.

Gadanie o konfiguracji systemu też o dupę rozbić bo inne gry śmigają świetnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w rozdzielczości 640x480 na pewno da się pograć na 73GT ddr3( przy dobrym procku ). Na CRT'u nie będzie aż tak źle wyglądać.

Ja gram na podkreconym GF 7600GT GDDR3 i reszta jak w sigu w 800x600 na monitorze CRT i wyglada całkiem ok. Detale mam na medium i da sie grać. :) Dla słabszych kompów najlepszy jest własnie monitor CRT, bo na nich jak sie da rozdziałke inną niż zalecana, to obraz nie wyglada tak kupiasto jak na LCD. :)

haha, na 17" crt'ku nawet w 1024x768 nie wyglada za specjalnie (bez aa) a co dopiero 640x480 icon_biggrin3.gif

To spróbuj odpalić rozdziałkę 640x480 na LCD, to dopiero zobaczysz jaka bedzie kupa na ekranie zamiast obrazu. Na monitorach CRT niższe rozdziałki wyglądaja o niebo lepiej jak na LCD.

 

Zainstalowałem sobie dzis te nowe stery 181.00 i wszystko na nich działa ok, a nawet powiem, że troche poprawiły grafike. A dokładniej poprawiły nieco cienie. Dalej sa takie nijakie, ale na tych nowych sterach sa bardziej wygładzone i nie są takie ziarniste. Co do wydajności, to praktycznie nic nie zmieniły i średnio jest tylko 1 fps wiecej, wiec praktycznie tak samo jak na 180.84. Ale za te cienie plusik dla tych sterów i zostaje przy nich.

Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra jest zaj..... wciaga, ma dobry klimat, grafika nie jak w crysisie ale bardzo mi sie podoba i wg mnie pasuje do tej gry, fizyka tez super, duzo ludzi na ulicach, duzy ruch, drazni troche brak aa

co do cieni to zalezy od pory dnia raz sa kiepskie raz dobre ale jesli ktos kupil gre dla zabawy nie bedzie mu to przeszkadzalo

 

gram na ustawieniach

 

Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Highest

View Distance: 35

Detail Distance: 100

ilosc aut na max

moj konfig to

 

e8400 9x400

4gb ram

9800gtx

vista ultimate x64

 

srednio mam 33fps rowniez zalezy od pory dnia

gra przy 20fps'ach chodzi plynnie

gre mi wywalalo do windowsa jedynie przy zbyt podkreconym procku....

przy 9x400 przez 10h grania nigdy mi sie tak nie stalo

 

i pytanie

czemu tak malo ludzi na serwerach? w ogole serwerow mi b malo znajduje wy tez tak macie czy po prostu ja mam takiego zwała???

Edytowane przez 187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu tak malo ludzi na serwerach? w ogole serwerow mi b malo znajduje wy tez tak macie czy po prostu ja mam takiego zwała???

jak ja raz odpalilem MP to byl 1 koleś ktory i tak wyszedl chwile po tym jak wbiłem. Może więcej bedzie ludu jak poprzechodzą SP, sam jeszcze nie przeszedlem (mam 1.4% xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...