Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

A co do strony technicznej tej gry jeszcze, to fakt, że optymalizacja nie jest zbyt dobra, ale nie mam pojecia skąd u niektórych ludzi jakies problemy typu BSOD-y czy wywalanie do pulpitu. Mi sie to nie zdażyło ani razu. Tak samo było po wydaniu Fallouta 3. Tez ludzie ciagle narzekali, że gre im wywala do pulpitu. Ja sie nagrałem w ta gre kilka tygodni i ani razu mnie nie wywaliło do pulpitu, ani nie miałem żadnych innych problemów z tą gra. Moim zdaniem te problemy typu BSOD-y czy wywalenia do pulpitu to nie wina samej gry, tylko źle działajacego sprzetu, lub oprogramowania zainstalowanego na komputerze.

Tak wszystko śmiga świetnie a GTA ma fochy ale to i tak wina sprzętu...

(Ale fakt Fallout 3 też był kapryśny i wywalał czasem do windy u mnie...)

 

Co nie zmienia faktu że gra jest koszmarnie zoptymalizowana i trochę bugów ma, a myślałem ze Sacreda 2 w tym roku nic nie przebije, ot niespodzianka...

 

A te dodatkowe śmieciowe oprogramowanie którego nie chce mieć na HDD to już w ogóle mnie dobija...

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi sa z ambulansu, czasami tak sie spiesza na miejsce wypadku ze nie zauwazaja poszkodowanego i go rozjezdzaja, po drodze z reszta tez koszac wszystkich pieszych.

To akurat występuje od GTA3 i raczej nie jest zamierzone przez twórców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to najbardziej lubię jeździć ciężarówką, rozpędzam się na maxa i uderzam w jakąś osobówkę :razz: a najlepiej jak jakieś autko dostanie się miedzy tira a ścianę wtedy to piękna rozpiedrucha jest :razz: Ogólnie dla mnie gra nawet pomimo tych wszystkich niedociągnięć jest MEGA fajna i za każdym razem jak w nią gram to mnie czymś zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O - trochę więcej postów bez narzekania na fpsy ;)

 

W GTA mnie cieszy model znisczeń - brak licencji na pojazdy (choć moim zdaniem niektóre modele są bardzo ładne... i mogłyby powstać w rzeczywistości) i nie ma z tym żadnych problemów.

Śmiem stwierdzić, że model znisczeń przebija nawet ten, który widzimy w GRID czy DiRT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No uszkodzenia wygladaja naprawde super. Ale trzeba tez pochwalic caly ten system animacji postaci, bawilem sie sporo testujac na ludziach rozne ruchy itp. Potracani przez samochod zachowuja sie bardzo realistycznie, w zaleznosci od predkosci albo sie lekko zachwieja i upadna, albo sie przeturlaja po masce albo leca jak wystrzeleni z katapulty. Spadaja ze schodow tez bardzo fajnie :D W ogole animacja jest genialna. Z wiekszych niedogodnosci i bugow musze wymienic to ze uzytecznosc snajperki przy dystansie ustawionym na prawie min jest watpliwa. Widac samochody ale kierowcow juz nie i mimo iz strzelam do nich na slepo to i tak nie gina, samochod odjezdza. Poza tym niko czesto probuje otwierac i zamykac drzwi od samochodu ktorych juz po prostu nie ma... bo np leza 3 przecznice dalej ;) Swietnie tez wyglada samochod z "czerwonymi kleksami" a i szyba sie fajnie koloruje od srodka kiedy zabijamy kogos siedzacego w furze. W ogole takich rzeczy mozna wymieniac w nieskonczonosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zapytanie czy wiadomo juz cos na temat wywalania podczas gry do Windy? (bez zadnego komunikatu o bledzie). Gra jest cudowna, ale te epizody mnie dobijaja :( Probowalem juz chyba wszystkigo, rozne drivery, patch, z zalogowoaniem do Social Clubu i bez, nawet cracka wgralem na probe :E

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie próbowałem, natomiast widziałem na zagranicznych forach kilka postów, że fps spadło o 2 klatki/s na tych sterach, w porównaniu do beta1

 

A co do mojej prośby o wynik z benchmarka - może być też wypowiedź, jak to chodzi. Tylko weź tu człowieku znajdź osobę która ma phenoma i to najlepiej X3 + 9600GT :)

 

EDIT: Zainstalowałem betę 3 sterowników 180.84. Jestem pod wrażeniem. O ile wyniczek w benchmarku spadł z 36 do 32fps, o tyle właśnie śmigałem sobie 15 minut na długich w nocy, bokami :)

 

Beta 1

min fps: 17-18

avg fps 21-22

max fps 32-34

benchmark fps 36

 

Beta 3

min fps 22

avg fps 25

max fps 30-31

benchmark fps: 32

 

Wyniczki po 15 minutach jazdy nocnej, na tych samych trasach, tym samym samochodem

 

Widać, że na becie 3, płynność gry jest zauważalnie większa, gdybym miał określić to procentowo, daję jakieś 15-20% płynniej. FPS przestało spadać do 18, najmniejsze jakie zauważyłem to 22. Średnia fps zdecydowanie wzrosła, choć maksymalna ilość klatek już nie jest tak duża jak była.

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozwalił wczoraj text na ostatniej wyspie.

Cisne furką (ta podobna do ferrari) na zakrecie nie wyrobiłem i jakos pod koła wpadł koleś w garniturku.

Obok niego szla jakas panienka. Po "wypadku" laska mówi: "Heejj...co to kuR_wa ma być?? "

Banan na twarzy na kilka minut pozostał:P Kilka polskich wstawek tez slyszalem ale nie pamietam dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował już ktoś nowe stery nvidii? (180.84 Beta 3)

Że co prosze :lol2: , jest tylko jeden sterownik 180.84 z 2 grudnia , a ten który pojawił się na stronie nvidii to tylko wersja international.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam sztywniak jesteś :P On przynajmniej mówi prawdę i nie ściemnia jak nie którzy.

 

Wczoraj pograłem na Xboxie + 26" TV. Było przyjemnie :P Gra wyglądała słabo ( wina TV, po części gry ). Tylko gdy wymienię kartę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry.

Wole juz AVGN , ktory oprocz sypaniem od czasu do czasu przeklenstw, potrafi rzeczowo pokazac co jest nie tak z danym tytulem. A kominek poprostu jedzie sucharami na prawo i lewo w tym filmiku z GTA iv az musialem wylaczyc dzwiek zeby sobie na gre popatrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już było:

"gdyby ta gra nie była robiona pod konsole to bym zdążył już 5 razy zginąć" faktycznie w GTA trudno zginąć co innego Mafia robiona pod PC tam dało się zginąć wracając z misji np dachowanie w kabrio i po tobie.

 

"i do Wisły i do Wisły" koleś ma coś z głową

Edytowane przez TranceFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba pod XBOX-a

Na srobsa. Mafia była robiona na PC. Na konsole był port po 2 latach w dodatku tragiczny pamiętam to jak dziś trudno w to uwierzyć ale Mafia na xboxa zawiodła jeszcze bardziej niż GTA IV na PC.

Edytowane przez TranceFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na srobsa. Mafia była robiona na PC. Na konsole był port po 2 latach w dodatku tragiczny pamiętam to jak dziś trudno w to uwierzyć ale Mafia na xboxa zawiodła jeszcze bardziej niż GTA IV na PC.

Masz rację, pierwsza część Mafii była robiona najpierw i głównie pod PC, a po dwóch latach doczekała sie słabych portów na ówczesne konsole PS2 i pierwszego XBox-a, to prawda co piszesz, ale te dobre czasy dla PC, to już niestety historia, która przynajmniej w najbliższych latach nie powróci, a może juz nawet nigdy nie powróci i druga część Mafii jest juz robiona głównie pod konsole.

 

No ale dość już offtopa, bo to nie temat o Mafii. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo 10 godzin męczarni z uruchomieniem gry, jestem zadowolony. Na sempronie gra ścina niemiłosiernie, ale pojeździć się da, i ciągle mam uśmiech na twarzy chociaż przyzwyczajony do fizyki z poprzednich części, praktycznie nie potrafię jeździć samochodami w GTA 4 :], ale i tak mi się podoba, jest wiele ciekawych rzeczy. Ogólnie fajnie się tą grę poznaje i naprawde wciąga :) tak że mogę jej nawet wybaczyć problemy jakie z nią były (nigdy nie musiałem stawiać świeżego sysa dla gry :lol:). Obecnie czekam na X2 3600+ (Windsor) i mam nadzieję że da się w końcu jakoś pograć (żeby przynajmniej ze 20 klatek było :])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Czy na laptopie firmy Samsung model R700 , o takich parametrach:

 

Procesor - Intel Core 2 Duo T8100 (2.1GHz/3MB/800FSB)

Pamięć 2GB

Grafika - nVidia GeForce 8600M GS

256MB pamięci VideoRAM

GTA 4 pójdzie na średnich ustawieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statistics

Average FPS: 44.75

Duration: 37.07 sec

CPU Usage: 83%

System memory usage: 85%

Video memory usage: 97%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Medium

View Distance: 38

Detail Distance: 100

 

vehical distance 80,cienie 10

 

8800 GT - nie podkręcony palit ,gra się bardzo komfortowo,zero zwiech,żadnych wywaleń do pulpitu itd,a gra napewno lepiej wygląda niż SA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...