Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

zobaczylem jak chodzi gta4 na quadzie z 9800gt - kupuje x360 arcade. Wydanie tej gry w takiej postaci jest skandalem, i jak malo ktora powinno sie ja piracic zeby Rockstar sie nauczylo ze traktujac klienta jak zlodzieja daleko nie zajedzie

Zmartwię Cię na Xboxie też nie jest płynnie :wink: Ale płynne granie na Quadzie +9800 w detalach jak na Xboxie 360 to nie problem no ale jak się jest nieporadnym to lepiej kupić Xboxa 360. Mi na C2D,4GB i 8800GT w benchu wyskakuje 40klatek w 1650x1080 a w grze spadki poniżej 25 bardzo rzadkie ( trzeba się postarać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię na Xboxie też nie jest płynnie :wink: Ale płynne granie na Quadzie +9800 w detalach jak na Xboxie 360 to nie problem no ale jak się jest nieporadnym to lepiej kupić Xboxa 360. Mi na C2D,4GB i 8800GT w benchu wyskakuje 40klatek w 1650x1080 a w grze spadki poniżej 25 bardzo rzadkie ( trzeba się postarać).

lol to że ktoś nie ma kasy by ładować w PC znaczy że jest nieporadny? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - chciałem się pobawić w zmianę handling.dat, zrobiłem tak, jak w FAQ napisane (gtaiv-magic.zip itd) i skończyło się tak że gra mimo to w ogóle nie startuje.

 

Ma ktoś podobną sytuację i ew. jakieś rozwiązanie?

 

Gra oryginalna, Windows Vista 64bit.

 

A tak w ogóle to aż żal że Rockstar nawet tak pliki zabezpieczył. Przecież mody w dużym stopniu stanowiły o grywalności San Andreas i Vice City...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i watek fabularny plus troche zadań skończony.

 

Tez jakos nie słyszałem polskiego do dzisiaj, podjechałem w okolice pierwszego mieszkania i popopychałem troszke przechodniów, aż trafiłem na laske ktora wyskoczyła do mnie z tekstem: "jesteś głupi?" :lol2: przy nastepnym zderzeniu "przepraszam" a za nastepnym razem "uważaj" po tych trzech razach rzuciła sie na mnie z piąstkami, to jej, wstyd sie przyznac, raz oddałem, gdy to zrobiłem z pięciu najblizśzych przechodniów ruszyło z piesciami na mnie odszedłem, laska za mną, kolesie zaczeli sie napierdzielać, laska dalej mnie próbowała uderzyć, przejezdzali gliniaze i zwinęli laske do radiowozu :lol2: i jak tu nie lubic tej gry :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

lol to że ktoś nie ma kasy by ładować w PC znaczy że jest nieporadny? :blink:

Jak ktoś ma Quada+9800gt i mu tnie na detalach nawet tak niskich jak na konsoli to tak. Bo wystarczy mieć brak burdelu w systemie, wgrać patcha i wypróbować kilka wersji sterów ( u mnie najlepiej chodzi na 180.48 na .84 chodziło o wiele gorzej zwłaszcza jeśli chodzi o min FPS). Do tego są poradniki jak można wyrwać jeszcze kilka FPS. Wprawdzie gra powinna zawsze chodzić dobrze ale R* się nie postarało.

 

@mastertab +1

 

@scorho najpier klikasz validate original files później apply patch i dopiero teraz podmieniasz handling.dat na wcześniej przez siebie zmodyfikowany. Teraz klikasz verify i powinno być dobrze. Jak dalej nie działa to spróbuj tego

http://www.gtainside.com/en/download.php?do=cat&id=326

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz spotkalem polke to zaczelem ja okladac to sypala rozne teksty jak "O moj Boże!" czy cos takiego. Pozniej jakis inny gosciu sie wlaczyl do walki to krzyczala "Chlopaki przestancie!" czy cos takiego rowalilo mnie to hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga do FAQ:

 

Przeszedłem GTA 4 w rozdzielczosci 1680x1050, na jednordzeniowym procesorze athlon64 3000+ 2700mhz, tak więc to, że procesor dwu rdzeniowy jest wymagany jest wprowadzaniem w błąd.

Tylko 4 misje musialem powtarzac, więc gra jest całkowicie grywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zadnym wprowadzeniem w blad, przeczytaj co tam jest napisane nizej. Ja tez przeszedlem gre na a64 podkreconym na 2666mhz ale nie czarujmy sie, gra na takim procu dziala ponizej granicy plynnosci. A ze nie wszyscy kreca procki to wpisalem jako minimalny procesor dwurdzeniowy.

 

Szczerze mowiac to wole sobie nie wyobrazac jak to u Ciebie bylo "calkowicie grywalne" w takiej rozdzialce skoro u mnie (w 1024x768) bylo momentami tragicznie, zwlaszcza podczas policyjnych poscigow.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadlem sie na radka 4870x2 wlasnie , z gtx 280 , wrazenia z gry w porownaniu do gtxa to to ze na gtx ta gra mozna powiedziec doslownie plywala a na radku jest tragedia od 28-35 fps gdzie w tym samym momencie mialem na gtxie od 35-50 , i w ogole co ta sa za cienie ?? tragicznie to na radeonie wyglada , cienie wygladaja jak jakies malutkie kropeczki porozsypywane , strasznie pozostaje czekac chyba na stery od ati bo poki co wtej grze obsluga radka kwiczy

chciałbym zobaczyć te klatki na 280 GTX z E8400 :blink:

poza tym w tej grze skok daje quad i to powinieneś wymienić - wielu to na ppc zrobiło, łącznie ze mną

a że 4870X2 wolniejszy to fakt bo ta gra nie widzi ani SLI ani CF czyli masz 4870 1gb

Edytowane przez ajeto75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jaką trzeba mieć resztę sprzętu by móc grać w miarę płynnie na 1 rdzeniowcu. Niech przytoczę moje wyniki na Sempronie 3000+@2400MHz i X2 3600+@2500+ (można wrzucić do Faq ;)) - sie robi ;) yuucOm

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "wyniki"

Statistics

Average FPS: 26.56

Duration: 37.19 sec

CPU Usage: 93%

System memory usage: 84%

Video memory usage: 89%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1024 x 768 (75 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Medium

View Distance: 25

Detail Distance: 37

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8600 GT

Video Driver version: 180.84

Audio Adapter: Realtek HD Audio output

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3600+

Statistics

Average FPS: 11.08

Duration: 37.54 sec

CPU Usage: 100%

System memory usage: 87%

Video memory usage: 86%

 

Graphics Settings

Video Mode: 800 x 600 (85 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 24

Detail Distance: 33

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8600 GT

Video Driver version: 180.84

Audio Adapter: Realtek HD Audio output

AMD Sempron Processor 3000+

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to sie robi panowie, bez wydawania ciężkiej kasy, w dodatku na Viście :lol2: Detale tekstur średnie i wysokie na 512mb pamięci graficznej. Na wyższą rodziałke monitor mi nie pozwala...

 

Statistics

Average FPS: 50.53

Duration: 37.07 sec

CPU Usage: 94%

System memory usage: 61%

Video memory usage: 98%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Very High

View Distance: 30

Detail Distance: 70

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Ultimate

Service Pack 2, v.113

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GT

Video Driver version: 185.20

Audio Adapter: Głośniki (SB X-Fi Xtreme Audio)

Intel® Core2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz

Statistics

Average FPS: 44.52

Duration: 37.18 sec

CPU Usage: 94%

System memory usage: 61%

Video memory usage: 100%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Very High

View Distance: 15

Detail Distance: 70

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Ultimate

Service Pack 2, v.113

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GT

Video Driver version: 185.20

Audio Adapter: Głośniki (SB X-Fi Xtreme Audio)

Intel® Core2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zobaczyć te klatki na 280 GTX z E8400 :blink:

poza tym w tej grze skok daje quad i to powinieneś wymienić - wielu to na ppc zrobiło, łącznie ze mną

a że 4870X2 wolniejszy to fakt bo ta gra nie widzi ani SLI ani CF czyli masz 4870 1gb

no wlasnie tyle fps mialem a teraz spowrotem mysle o przesiadce na gtxa , oczywiscie nie ppisze ze wszystkie slupki mialem na 100 ale detale high high i srednio po 35 %mw kazdym i to naprawde bylo plynne mierzone frapsem a radeonie porazka poprostu nie dosc ze ciebie tragiczne to i wydajnosc tragiczna , w innych grach nie powiem jest dobrze a nawet rewelacyjnie faktycznie ale gta to calkowita porazka tej karty , poki co musze sobie odpuscic przyjemnosc grania w to bo poprostu nie da sie grac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tego dokonales ? :blink:

Proc 3,8GHz, grafa 780 / 1850 / 2050, 4 giga ramu. Co do gry to patch + odpowiednie parametry w commandline.txt wzięte z tego tematu pare stron wcześniej. Zainstalowany pakiet NET Framework 3.5 SP1. W Viście ServicePack 2 beta i stery 185.20 choć chyba na 181.00 było tak samo. W Viście efekty wizualne na czas gry "Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności" i priorytet GTAIV.exe wysoki. No i niepotrzebne gówienka powyłączane oprócz kasperskyego. :wink: To raczej tyle. Na 8800GTS 320MB na medium miałem podobny wynik o ok. 3-4 fps mniejszy więc myśle że to też zasługa dobrze wykręconego procka.

Acha. Viste mam 64-bit. Może to też dawać kopa choć głowy nie dam...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze DejwiT11. Ze wzgledu na to, ze na Windows 2003 nie chciala sie zainstalowac, postawilem nowy system (XP+SP3) na osobnym HDD. Nic wiecej oprocz gry na tym systemie nie instalowalem. Dodatkowo ustawilem plik stronnicowania 4Gb. Sprzet jak w podpisie. Gra chodzi plynnie - z podobnymi wynikami do DejwiT11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statistics

Average FPS: 37.46

Duration: 37.13 sec

CPU Usage: 96%

System memory usage: 86%

Video memory usage: 98%

 

Graphics Settings

Video Mode: 800 x 600 (100 Hz)

Texture Quality: Low

Render Quality: Low

View Distance: 1

Detail Distance: 1

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Ultimate

Service Pack 2, v.113

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8600 GT

Video Driver version: 180.84

Audio Adapter: Speakers (Creative SB Audigy)

Intel® Pentium® Dual CPU E2140 @ 1.60GHz

 

File ID: benchmark.cli

2,95ghz, grafa 700(shad. def.)/1700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viste mam 64-bit. Może to też dawać kopa choć głowy nie dam.

I gdzie ten pan co twierdzi ze XP sie lepiej do gier nadaje? :D

 

 

Co do gry to patch + odpowiednie parametry w commandline.txt wzięte z tego tematu pare stron wcześniej.

Jakie dokladnie? Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokladnie?

-novblank -norestriction -percentvidmem 100 /high

 

tylko to mam. Więcej nie kombinowałem. Może jeszcze któreś coś dają ale wydaje mi sie że te są najważniejsze. Jak ktoś uważa że inne tez dają kopa to niech napisze a chętnie dopisze sobie :D Po tym sie ustawiają wysokie detale ale mozna zmniejszyc jak ktos nie chce high :wink:

 

A co do XP to na XP x64 tez miałem chyba 2-3 fps wiecej w benchmarku ale ze do gier lepiej sie nadaje to bym nie powiedział... dx10 to podstawa dla gracza a dzisiejsza Vista (czyt. sp2 + aktualizacje wszystkie) wcale juz nie jest gorsza od XP jezeli chodzi o gry. Takie moje zdanie.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że każdym razem po uruchomieniu benchmarka w grze nie mam dźwięku, natomiast gdy go nie robie nigdy nie miałem z tym problemu. Kolejny fajny bug :P

 

Gracie na włączonych cieniach ?? Bo dla mnie w GTA 4 to żenada i nie opłaca się włączać. Korzyść z wyłączenia u mnie to 5 FPS z 57 na 62

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że każdym razem po uruchomieniu benchmarka w grze nie mam dźwięku, natomiast gdy go nie robie nigdy nie miałem z tym problemu. Kolejny fajny bug :P

 

Gracie na włączonych cieniach ?? Bo dla mnie w GTA 4 to żenada i nie opłaca się włączać. Korzyść z wyłączenia u mnie to 5 FPS z 57 na 62

Z tym dźwiękiem mam tak samo, a co do cieni to ja na wyłączonych bo niestety ale mam tylko 32FPS.

 

Tu dwa bugi na zdjęciach i jeden filmik.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

http://www.youtube.com/watch?v=3vxZHBzZomY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statistics

Average FPS: 34.58

Duration: 37.22 sec

CPU Usage: 91%

System memory usage: 86%

Video memory usage: 100%

 

Graphics Settings

Video Mode: 800 x 600 (75 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Highest

View Distance: 10

Detail Distance: 25

 

Hardware

Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8600 GT

Video Driver version: 180.84

Audio Adapter: kX Wave SB0400 10k2 [bc00] 0/1

Intel® Core2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz

@2,87 | 8600gt na ddr2 @ 570/shad.1500/888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do XP to na XP x64 tez miałem chyba 2-3 fps wiecej w benchmarku ale ze do gier lepiej sie nadaje to bym nie powiedział... dx10 to podstawa dla gracza a dzisiejsza Vista (czyt. sp2 + aktualizacje wszystkie) wcale juz nie jest gorsza od XP jezeli chodzi o gry. Takie moje zdanie.

Ten SP2 beta nic nie daje systemowi. Masz efekt placebo co najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten SP2 beta nic nie daje systemowi. Masz efekt placebo co najwyżej.

Też tak mi sie zdaje z tym placebo, ale zanim zainstalowałem to czytałem ze ludzie zauważają wzrost wydajności jakiś tam więc czemu nie spróbować :wink: Ale trzeba sie zgodzić ze nawet z SP1 i wszystkimi aktualizacjami juz dorównuje XpP.

A co do spojlerów to sam chciałem bench w spojler wrzucić ale szczerze nie umiałem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest tak żle?

Statistics

Average FPS: 31.51

Duration: 37.17 sec

CPU Usage: 83%

System memory usage: 89%

Video memory usage: 99%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 25

Detail Distance: 37

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GT

Video Driver version: 185.20

Audio Adapter: Realtek HD Audio output

Genuine Intel® CPU 2160 @ 1.80GHz

 

File ID: Benchmark.cli

e2160 - 2.80 Ghz

Grafa - default

2GB Ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...