Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

hah wiem juz co powodowalo mi zwiechy gta :) otoz byl to 1 z modow tylko nie wiem ktory niestety, albo mod na wieksza plynnosc carsona lub mod na nazwy bryk i teb fakt wrecz mnie dziwi. no ale od kiedy usunolem je gra smiga juz 5h bez zajakniecia

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się z handling.dat i nie rusza mi gra wogóle. Zrobiłem tak jak należy i nic...

A było tak - zmieniłem, włączyłem grę, wyłączyłem i już się nie odpaliła ;| Ma ktoś jakąś propozycję co zrobić?

Wrzuciłem plik handling.dat z forum (oryginalny) i też nic...

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli proc będzie nadal tak samo taktowany to zmiana pamięci z 700 na 1066 praktycznie nic nie da.

 

Dla 4850 zdecydowanie przydał by się jakiś mocny Intel, ewentualnie lepszy Phenom x4 (chociaż w tego phenoma to wątpię, równie "udany" jak poprzednie produkty z serii a64 x2 AMD)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra mnie czasem zabija różnymi smaczkami, dziś miałem okazję zobaczyć dwa niezłe motywy :razz:, raz jadę i widzę stojący na poboczu radiowóz na sygnale a przed nim innym samochód jakiegoś kolesia który właśnie został zatrzymany do kontroli, gliniarz przeszukiwał kolesiowi samochód, grzebał coś w bagażniku nagle go zamknął i podszedł do kierowcy z tekstem '' jeździsz jak dupek'' :lol2: (mówił po angielsku), drugi niezły motyw, podjeżdżam robić pewną misję, miałem niezłą furę, widzę jak jakiś koleś z papierosem idzie i nagle zatrzymuje się koło mojego auta i je ogląda, już podejrzewałem że tylko jak pójdę po misję to jak wrócę auta nie będzie, wracam i auta nie ma :wink:.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem programu X Handling Editor zapisałem zmiany i po tej operacji gra się nie chce włączyć. Podmieniam handling.dat i nic... Wcześniej był zainstalowany magic. Proszę o jakąś radę, pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwene sa savy na ok 45-50 % gry. System mi padl i nie mialem ich kopii. Jak ktos by mial bym byl wdzieczny:)

Gra jest na tyle nieliniowa że owe 45 - 50% gry nie oznacza tego samego momentu. Jak zrobie pół unikatowych skoków, wystrzelę pół gołębi i robię w różnej kolejności misje to wiesz... Możesz ominąć 10 misji mimo że z procentów bedzie Ci sie zdawać że jedną ominałeś. Wolałbym chyba grać od początku i niczego nie przegapić niż wczytać kogoś sejw i grać dalej. :wink: To dla mnie by było takie uczucie jak ubrać majty znalezione na ulicy :lol2:

 

Są jakieś mody godne polecenia? Tzn. takie które warto wgrać i zobaczyć. Bo nie ciągnie mnie to w sumie i nie chce mi sie reinstalować gry w razie problemów :wink:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na czym polega ten Ultimate GTAIV Performance Fix i co trzeba zrobić? Bo mój angielski nie jest perfecto szczególnie po piwie :razz: I czy coś obcina w grafice bo nie zamierzam stosować jakiegoś wieśniackiego obcinania bloomu i innych "magicznych" zwiększaczy fps'ów... :rolleyes:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może co zrobić żeby po formacie zalogować się do tej debilnej usługi microsoftu z poziomu gry?? Przed formatem miałem ponad 50% postępu. Dzisiaj roano winda nie chciała wystartować. Zgrałem plik z sejwami korzystając z linuxa na pendrive (ale bez folderu z tą usługą MS). Po odpaleniu gry nadpisałem cały folder rockstar.

 

Na stronie internetowej PL i EN spokojnie sie loguje, a w grze nie moge WTF?? 130zł za gre która robi tyle problemów to chyba jakaś pomyłka..

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na czym polega ten Ultimate GTAIV Performance Fix i co trzeba zrobić? Bo mój angielski nie jest perfecto szczególnie po piwie :razz: I czy coś obcina w grafice bo nie zamierzam stosować jakiegoś wieśniackiego obcinania bloomu i innych "magicznych" zwiększaczy fps'ów... :rolleyes:

Rozdzielczość tekstur skalowana jest razem z rozdzielczością ekranu, w tym tricku chodzi o to żeby gra "myślała", że gramy w 800x600, skalowała tak rozdzielczość tekstur, a uruchamiała się w rozdzielczości właściwej (1024x768 etc).

 

Moze juz ktos o tym pisal ale daje na wszelki wypadek. Ultimate GTAIV Performance Fix ! http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=384473 przetestowalem i nareszcie mozna grac normalnie bez denerwujacych przycinek i fps dropow.

A ja dopiero po tym "fix'ie" mam spadki fpsów i niesamowite przycinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość tekstur skalowana jest razem z rozdzielczością ekranu, w tym tricku chodzi o to żeby gra "myślała", że gramy w 800x600, skalowała tak rozdzielczość tekstur, a uruchamiała się w rozdzielczości właściwej (1024x768 etc).

 

A ja dopiero po tym "fix'ie" mam spadki fpsów i niesamowite przycinki.

NIe do konca rozdzielczosc tekstu bo te sa takie jakie byly (znaczy takie jakie se ustawilismy low mid albo high). Skalowana jest jakość cieni (chyba bo jakby byly bardziej rozmazane),mapa odbić (reflection map) i tym podobne duperele. Dziwna sprawa ze ci sie tnie bardziej po fix'ie niz przed. Kazdy kto zrobil "tricka" potwierdzal zwiekszenie fpsow i zmniejszenie przycinek no ale od kazdej reguly jest wyjatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogrzebałem w handling.dat i mi furki zedytowane poznikały + jedna fajnie pali kapcie i koła z przodu zamiast robć okolice 45* robią kilka obrotów ;)

 

słyszę że handling.dat jest więc sobie ściągnę - pytanie - ma ktoś jakieś proste faq co czym się edytuje ?? chciałem sobie trochę koników pododawać ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogrzebałem w handling.dat i mi furki zedytowane poznikały + jedna fajnie pali kapcie i koła z przodu zamiast robć okolice 45* robią kilka obrotów ;)

 

słyszę że handling.dat jest więc sobie ściągnę - pytanie - ma ktoś jakieś proste faq co czym się edytuje ?? chciałem sobie trochę koników pododawać ;]]

Za kucyki odpowiedzialna jest wartosc w sekcji (Tf) m_fDriveForce i Drag ;) Szkoda tylko ze wyrazona jest jakis nierealnych jednostkach, ale mozna cos ciekawego ustawiac podpatrujac ustawienia samochodow sportowych np. banshee. A tak na marginesie to dlube od kilku dniu w jednym pliku i chce go tak zmodyfikowac zeby pojawialo sie wiecej roznorakich wozow. Wnerwia mnie to ze czasami przez kilka dni gry nie moge spotkac konkretnego wozu, zwlaszcza te sportowe fury.

 

R* chcialo zeby kwestia wozow wygladala tak realistycznie ze troche przesadzili, w ta druga strone ;) Jak gralem to najczesciej na miescie widzialem patrioty, wozy policyjne, taksowki, primo i jeszcze kilka jakis gratow. Reszta to prawie egzotyki, cometa to chyba ani razu mi sie nie zdarzylo spotkac, juz nawet nie wspominajac o tym wozie ktory dostajemy po ktorejs misji, juz nie pamietam dokladnie, ale fura wygladala jak skrzyzowanie murcielago z pagani zonda ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie jakim cudem po dodaniu 2GB ramu i wymianie 8600GT na HD4830 komfort grania jest mniejszy? :lol2: Ogólny FPS mam wyższy i mogę ustawić większe detale ale na radku pojawiły się dziwne denerwujące ścinki. Kiepska sprawa. A i zmodowany plik visual.dat od carsonPoland sprawia, że gra nie chce włączyć nawet social cluba. ;-) Nie wiem jak to możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R* chcialo zeby kwestia wozow wygladala tak realistycznie ze troche przesadzili, w ta druga strone ;) Jak gralem to najczesciej na miescie widzialem patrioty, wozy policyjne, taksowki, primo i jeszcze kilka jakis gratow. Reszta to prawie egzotyki, cometa to chyba ani razu mi sie nie zdarzylo spotkac, juz nawet nie wspominajac o tym wozie ktory dostajemy po ktorejs misji, juz nie pamietam dokladnie, ale fura wygladala jak skrzyzowanie murcielago z pagani zonda ;)

 

Infernus. :) Są tylko trzy sposoby na zdobycie go. :?

 

1. Berni nam go da po skończonych misjach.

2. Trzeba będzie ukraść taki wóz dla Steviego.

3. W wyścigach od Bruciego czasem może się pojawić.

 

INNEJ opcji niestety nie ma na ten wóz. ;/ Generalnie to co widzimy na ulicach zależy od tego czym jeździmy. Bardzo często korzystam z kodu na Cometa, wtedy pełno jest Turismo, Cometów, SuperGT i tego typu zabawek. Oczywiście jak wracałem Infernusem dostanym od Berniego do domu, po drodze mijałem 3 czy 4 Infernusy, niestety, inaczej BRAK możliwości zdobycia tego auta. :(

 

 

I niech nikt nie opowiada bajek, że kody blokują misje dodatkowe, blokują achievement'y, które nie są potrzebne do 100% gry.

 

 

EDIT :

 

Odpaliłem sobie GTA SA ... Jakoś tak wszystko nienaturalnie szybko jeździ. ;) Ale oprócz tego małego realizmu ... GTA SA > GTA 4 zwłaszcza pod względem muzyki/radia.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sledze tematu dokladnie ale moze sie przyda

http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=384473

 

mozna dac wieksze detale i nie znikaja tekstury .. bynajmniej u mnie ...

 

edit: widze ze bylo ...

generalnie zawsze to cos .. klatek tyle samo co przy znikajacych teksturach a nie znikaja...

 

genralnie przy 1gb ramu byloby pewnie ciekawiej .. ale mam 88gt z 512tka ...

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie czemu po formacie wogóle nie moge się zalogować w grze do tej debilnej usługi MS? Czy to na starym koncie z 50% fabuły czy to na nowym... 130 zł wywalone w błoto.. Znajomi z piratami nie mają tylu problemów co ja z oryginałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem programu X Handling Editor zapisałem zmiany i po tej operacji gra się nie chce włączyć. Podmieniam handling.dat i nic... Wcześniej był zainstalowany magic. Proszę o jakąś radę, pomoc :)

Moim zdaniem ten program jest jakis niedorobiony. U mnie po edycji handling.dat tym czyms gra sie odpala, ale samochody nie moga jezdzic. stoja w miejscu. natomiast motory i inne vehikuly smigaja. Drugi program do edycji tego pliku, poprostu GTAIV Handling Editor (ten angielski) nie zapisuje mi zmian dokonanych w pliku wiec tez na nic sie zdaje. Pozostala mi edycja reczna i ta nie sprawia zadnych roblemow z gra. Polecam :D

 

@CarsonPoland:

 

Po co sie meczyc ? Uzyj narzedzia GTAIV Vehicle Group Editor. Tam zaznaczasz wozy na prawej liscie, wybierasz dzielnice z gornej listy i klikasz strzalki zeby przerzucic furki na lewo. Od teraz pojawiaja sie w innych dzielnicach i bez problemu mozna je spotkac. I nie jest powiedziane ze spotkasz je WSZEDZIE :-)

 

Ja tak zrobilem i od teraz widuje czasem Sultana RS, SuperGT czy chocby Comet'a. A wczesniej ? Od poczatku gry ani razu (nie liczac nagrody od Berniego i misji Stevie'go) nie widzialem Infernusa. Zreszta i tak jest brzydki :P

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie jakim cudem po dodaniu 2GB ramu i wymianie 8600GT na HD4830 komfort grania jest mniejszy? :lol2: Ogólny FPS mam wyższy i mogę ustawić większe detale ale na radku pojawiły się dziwne denerwujące ścinki. Kiepska sprawa. A i zmodowany plik visual.dat od carsonPoland sprawia, że gra nie chce włączyć nawet social cluba. ;-) Nie wiem jak to możliwe...

Podobno na ati chodzi gorzej niż na nv... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...