Skocz do zawartości
kobieta24

Kochani Kobieta Prosi O Pomoc W Wyborz E Sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Słowo wstępu...

:oops: Zapewne oberwie mi się, że takie odp. już padły ale uwierzcie mi-naprawdę spędziłam na forum mnóstwo czasu w poszukiwaniu odpowiedzi na Moje pytania i niestety nie udało mi się podjąć jednoznacznej decyzji bo im więcej czytam tym mniej wiem :cry: W związku z tym mam kilka pytań i bardzo proszę Was o pomoc w wyborze optymalnego i najlepszego sprzętu :) . Zaznaczam, że mam do dyspozycji ok. 2500 zł (im mniej tym lepiej), w gry raczej nie gram, komputer wykorzystuję do celów biurowych i ogladania filmów, na oc się nie znam, ale jak zajdzie taka potrzeba to poproszę kolegę :)

 

Oto Moja konfiguracja:

1. Procesor: Intel Core 2 Duo E4300 1.80GHz BOX (FSB 800) c. 420 zł

Intel Core 2 Duo E6600 2.40GHz BOX (FSB 1080) c. 790 zł

Intel Core 2 Duo E6750 2,60GHz BOX (FSB 1333) c. 680 zł

Który wybrać?? Czy muszę dokupić dodatkowy wentylator czy boxowy wystarczy????

 

2. Płyta główna: Abit AB9 (Lga775) chipset Intel 965P c. 380zł

Czy ten Abit będzie dobrym wyborem do każdego z tych procesorów???

 

3. Karta graficzna: Galaxy GeForce 7900GS 256MB DDR3 Zalman (256-bit) (PCI-E) c. 500zł

A może jakaś inna???

 

4. Pamięci: O firmie nie mam zielonego pojęcia, wiem tylko że chcę 2x1 GB :) i żeby nie były kosmicznie drogie :) ale czy to będą Ocz 667MHz,800MHz ,1066 MHz, Cl4, Cl5, Geil'e, czy Patrioty to pozostawiam w waszej gestii;*

 

5. Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB Cache S-ATA 2 c. 280 zł czy może Hitachi 250 GB 7k250??

 

6. Nagrywarka DVD : Pioneer 111D lub Asus DRW 1608 P35 c. ok 120 zł

 

7. Zasilacz : obecnie mam Chifteca ale nie znam modelu ani mocy :D coś ok 350W - 400 W.

Jakbym kupiła E660, E6750 lub zdecydowała się na podkręcenie E4300 to da on rade czy będę miała blue screeny itp..itd ??

 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i wszystkie odpowiedzi (jeżeli jakiekolwiek będą)! :wink:

 

Do pkt 7. chciałabym dopisać że dzisiaj rozebrałam komputer i mam zasilacz Chieftec ATX-410-212 więc może da radę?? :)

Edytowane przez kobieta24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Proc: skoro do filmów itd. to bierz e4300, jak będziesz potrzebowała coś mocniejszego to za rok kupisz sobie tego 6600 za 150 zł i będzie git :) (bo stanieją jak barszcz)

 

2. Co do płyty... chyba dobra, nieznam się. Poczytaj topik o niej, jeżeli nikomu nie padła to będzie git :)

 

3. Grafa ok, nic lepszego raczej nie znajdziesz.

 

4. Pamięci: OCZ, G.Skill, Kingston, GoodRam (pro), 800 MHZ (sprawdz ceny, przeczytaj recenzje, sprawdz na google czy niema problemów)

 

Geil'e= Blee

 

5. Mam taki dysk :), troche terkocze głowicami, jak chcesz coś cichego to WD chyba albo szajsung...

 

6. to jest git

 

7. Zasilacz przydało by sie wymienić, są topiki o zasiłkach, tam musisz poszukać czegoś z dobrym współczynnikiem cena/jakość/potrzeby

ok. 450,550 wat powinno być aż nadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli nie masz zamiaru kręcić to brałbym e6600 z racji na cach

2. Mobo ok, w podobnej cenie jest też EVGA na NF650i też spoko płytka

3. Grafa ok, tylko poszukaj bo można ją wyrwać taniej np wersja 256MB oraz 512MB. Ewentualnie poszukaj na allegro

4. Przy tych cenach polecam nawet wziąć 4 Gb :) Jak nie będzie OC to każde z wymienionych będą ok, a jak do OC to polecam Goodramy Pro 900

5. Dysk to WD, na PPC test był swojego czasu

6. nie mam zdanie

7. Zasiłkę to wymieniłbym na np. jakąś deltę z allegro, jak już wyżej kolega radził zajrzyj do subforum o zasiłkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie spedzasz polowy zycia na graniu w glupie gry to nie bedziesz potrzebowala 2500zl na komputer...

ponizej zmodyfikowany zestaw z forum.

 

MOBO EVGA nForce 650i Ultra ____________________ 339zł

CPU Intel E2140 BOX__________282zł

RAM Kingston 2X1GB 667MHz ____________________ 227zł

GRAFIKA Palit 7600GS Sonic 256MB DDR3______________________ 288zł

HDD samsung HD321KJ 320 gb ______________ 277zł

DVD-RW Samsung SH-183L SATA _______________________ 99zł

Zasilacz Antec Earthwatts 380W __________________________ 229zł

w sumie: 1 741zł wybierz sobie do tego ladna i solidna obudowe i bedziesz zadowolona (polecam Aerocool Zero Degree za okolo 350zł).

Edytowane przez mohito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega wyzej podal calkiem dobry zestaw (chociaz te kingstony zdaje sie ze juz drozsze sa), a co do obudowy to z tanich i solidnych jest cooler master elite 331. no i mozna sie juz pokusic o tego 7900gs ;)

5. Dysk to WD, na PPC test był swojego czasu

a konkretnie WD 320GB WD3200AAKS, ktorego tez polecam po lekturze testu :]

Czy muszę dokupić dodatkowy wentylator czy boxowy wystarczy????

jesli nie jestes maniakiem ciszy, to boxowy starczy do niezlego oc. polecam tylko zmienic paste na arctic silver 5 lub ceramique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Jezeli nie spedzasz polowy zycia na graniu w glupie gry to nie bedziesz potrzebowala 2500zl na komputer...

ponizej zmodyfikowany zestaw z forum.

 

MOBO EVGA nForce 650i Ultra ____________________ 339zł

CPU Intel E2140 BOX__________282zł

RAM Kingston 2X1GB 667MHz ____________________ 227zł

GRAFIKA Palit 7600GS Sonic 256MB DDR3______________________ 288zł

HDD samsung HD321KJ 320 gb ______________ 277zł

DVD-RW Samsung SH-183L SATA _______________________ 99zł

Zasilacz Antec Earthwatts 380W __________________________ 229zł

w sumie: 1 741zł wybierz sobie do tego ladna i solidna obudowe i bedziesz zadowolona (polecam Aerocool Zero Degree za okolo 350zł).

Super zestaw, do oglądania filmów spokojnie starczy, ale płytę bierz Abit AB9 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie zasilacza nie musisz wymieniac. jesli chodzi o dysk to odradzam wd 320 aaks - jest strasznie glosny niczym stary diesel :) Pozbylem sie go 2 dni po zakupie i kupilem Samusnga. Roznica jest olbrzymia.

Abita nie potrzebujesz, ewentualnie zamiast evga moge polecic msi p6n sli fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nagrywarka DVDR Pioneer DVR-112D OEM 115.00

2. Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz GeIL Ultra CL4 GX22GB6400UDC 358.00

3.[775] Procesor Intel Core 2 Duo E4300 1.8GHz 2MB 413.00

4. [ATX] Obudowa ArcticCooling Silentium T4 Pro 500W 330.00

5. [iNT][775] Płyta Gigabyte GA-965P-S3 330.00

6. [PCIE] Karta GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman 320.00

7.[sATA2] Dysk Samsung 320GB 7200 16MB HD321KJ 258.00

 

Razem: 2124.00

 

1. Ładna pożadna stylowa obudowa, bardzo wyciszająca, z mocnym zasilaczem 500w

2. Karta graficzna - jeśli nie grasz i komputer służy Ci do zastosowań domowych - 7900GS będzie za mocną grafiką, 7600GS była tańsza od więc to ona znalazła się w tym cenniku - 7300GT w sumie tez mozna było brać. Dodatkowo jest to cicha wersja z cichym chłodzeniem zalmana. In plus :)

3. Procek - idealny do twoich potrzeb - chłodny, wentylator box spokojnie powinien wystarczyć, choć jeśli chcesz mieć cisze, warto zmienić chłodzenie na co innego.

4. Dysk szybki cichy i chłodny. 320Gb wystarczy :)

5. Płyta główna bez bajerów, pasywnie chłodzona, bardzo dobra i stabilna. Ma dobrą dźwiekówke, nie jest przebajerowana - jednym slowem idealna do Twoich potrzeb

 

za 2100zł jest to zestaw optymalny.

 

Wszystko jest dostępne na miejscu w sklepie apollo.pl (też tak dobierałem częsci) - bardzo pożadny, tani i nie ma problemów z nim. Jeśli się zdecydujesz na ten zestaw wystarczy ze pozamawiasz te częsci, napiszesz aby serwisanci złozyli Ci już komputer w edną całość i dostaniesz gotwą skrzyneczkę kurierem :)

 

Nie doczytałem o zasilaczu :D

W takim razie proponuje sprzedać tego chiefteca - jak nowe to wszystko niech będzie nowe :) a dla tej obudowy i zasilacza warto :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za porady. Mam tylko jedno pytanie jakbym kupowała IC2 Duo E6600 to nad jakim mobo mam się zastanawiać?? Abit AB9 chyba będzie za słaby a dziś wyczytałam, że pod taki procesor to lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> coś porządniejszego na chipsecie P35.. co byście mi radzili?

PS. ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęłam gdyż ma być to zakup na kolejne kilka lat a nie chce wpakować kasy a później żałować:( Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie?? E6600 do filmów :blink:

 

Moja propozycja:

 

E2160 ~320 / E4300 ~400 / E4400 ~470

Abit Ab9 ~400 / IP35-E ~400

2x1GB Kingston/Goodram 667Mhz ~300

320GB Samsung ~ 250

Galaxy 7600GS ~300

Antec Sonata III 500W ~500 / lub Cooler Master Centurion 534 + BQT SP 400W <500zł

 

razem: <2000 i będzie cicho i wydajnie

 

Coś przyszłościowego:

 

E4300 ~400 /E4400 ~470

Abit IP35-E ~400 (jak potrzebujesz RAIDA) to Abit IP35

2x1GB Kingston/GoodRam 667Mhz Cl5 ~300 (do OC wystarczą)

320GB Samsung (cichy i dość wydajny)

7600GS do filmów wystarczy i do gier sie nada, jak chcesz coś mocnego to 8600GT Galaxy/Palit lub 7900GS Galaxy 1,4ns za ~400

zasiłka: BQT ~450W (mocna nowoczesna) + jakaś buda zobacz podanego przeze mnie CM RC-534 / lub Sonatę III z zasiłką

Edytowane przez Cah!r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów odświeżam temat (lecz nie zakładam nowego) żeby zachować porządek na forum :)

 

Chciałabym się poradzić znawców komputerowych :) o pomoc w wyborze opcjji zakupu...bo czuję się jakbym od jakiegoś czasu :mur: Czytam i czytam przez co, co chwilę mam nowe opcje, dlatego myślę, że jak kilka osób się wypowie, pomoże mi i doradzi to nie będę już nikogo męczyc tylko podejmę ostateczną decyzję:)

 

Jak już wczęsniej pisałam sprzęt ma być do filmów,użytku domowgo i sporadycznie do gier, co nie znaczy że jest mi szkoda pieniążków na zakup porządnego sprzętu, który w moim przypadku będzie mi służył na lata.

 

1. wiem że do Intel Core 2 Duo e4300 dobrym wyborem jest płyta główna Abit IP35-E i z tego się cieszę, ale wybrać płytę główną do IC 2 Duo e6600 lub IC 2 Duo quad 6600 w moim przypadku graniczy z cudem?? Czy któs mi coś doradzi??

 

2. procesory z pierwszego punktu są moim priorytetami natomiast chciałabym zapytać czy warto pomyśleć nad Duo E4500 ???? zamiast E4300??? lub IC 2 Duo e6750 ?? (proszę o pomoc);*

 

3. pamięci wybrałam 2x 1 GB GoodRam pro 900 - myślę że będą ok do każdej płyty i procesora.

 

4 kolejny problem to karta graficzna:( Myślę nad GeForce 7900GS Galaxy lub GeForce 8600 GT Palita. Jakbym kupiła np tzw. "cztero-jajowca":) to kupno którejkolwiek z tych kart nie okaże się złym wyborem???

 

5. Warto czekać na dysk Samsung SpinPoint F1 czy może lepiej kupić jakiegoś Seagate lub Wd?? :(

 

6. Nagrywarkę (Pioneer 212 DVR ) już wbrałam..... JUPIiiiii

 

7. Obudowę i zasilacz (chieftec 410W) mam ze starego komputera <rotfl>

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Procesor zdecydowanie E2160, możliwoci droższych po prostu nie wykorzystasz, a $$$ zostaje w kieszeni.

2. Nie widzę żadnego senu żeby doplacac, oczywicie wymienione przez ciebie proce są szybsze, ale o 10 - 30 % a droższe nawet dwukrotnie :)

3. To pamięci dla Oveclockerow, ci starczą najtasze jakie znajdziesz 2x 1GB 667MHz byle sie do nich jaka firma przyznawala, choby GR czy Kingston. Filmy i tak pojdą bez problemow a jest taniej.

4. Temat rzeka. Karty 7900gs i 8600gt są w podobnej cenie, oferują podobne możliwoci i każda z nich ma swoich zwolennikow. Obie są kilkukrotnie za szybkie do oglądania filmow, więc ja polecę ci 7600gs Galaxy lub Palit 256 MB DDR3 koszt okolo 300zl. Ewentualnie ktoras z zaproponowanych przez ciebie też OK.

5. j. w. Zarowno WD, samsung jak i Seagate mają swoich zwolennikow i przeciwnikow, niedawno test na Ppc wygral jakis WD 320gb, myle że będzie OK

6. OK

7. I w tym miejscu koncze z minimalizmem, wszak wygląd obudowy dla kobiety jest chyba najważniejszy. Jeli podoba ci się ta http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...;id_towaru=1961 można bez problemu bra bo naprawdę warto, jak nie to poszukaj innych obudw najlepiej firm Chieftec, Antec, Sunbeam, Thermaltake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Procesor zdecydowanie E2160, możliwoci droższych po prostu nie wykorzystasz, a $$$ zostaje w kieszeni.

2. Nie widzę żadnego senu żeby doplacac, oczywicie wymienione przez ciebie proce są szybsze, ale o 10 - 30 % a droższe nawet dwukrotnie :)

3. To pamięci dla Oveclockerow, ci starczą najtasze jakie znajdziesz 2x 1GB 667MHz byle sie do nich jaka firma przyznawala, choby GR czy Kingston. Filmy i tak pojdą bez problemow a jest taniej.

4. Temat rzeka. Karty 7900gs i 8600gt są w podobnej cenie, oferują podobne możliwoci i każda z nich ma swoich zwolennikow. Obie są kilkukrotnie za szybkie do oglądania filmow, więc ja polecę ci 7600gs Galaxy lub Palit 256 MB DDR3 koszt okolo 300zl. Ewentualnie ktoras z zaproponowanych przez ciebie też OK.

5. j. w. Zarowno WD, samsung jak i Seagate mają swoich zwolennikow i przeciwnikow, niedawno test na Ppc wygral jakis WD 320gb, myle że będzie OK

6. OK

7. I w tym miejscu koncze z minimalizmem, wszak wygląd obudowy dla kobiety jest chyba najważniejszy. Jeli podoba ci się ta http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...;id_towaru=1961 można bez problemu bra bo naprawdę warto, jak nie to poszukaj innych obudw najlepiej firm Chieftec, Antec, Sunbeam, Thermaltake.

 

Do oglądania filmów starczy jej nawet 7300GT. Po drugie jak napisałeś : do biura nic lepszego od Pentium C2D nie trzeba. Branie 6600 czy 6700 to szpanerstwo którego nie wykorzysta dziewczyna w żaden sposób. Pracowałem na slabiutkim E2140 - słabiutkim zegarem zeby było jasne, bo "tylko" 1.6GHz - skubaniec był szybszy i wydajniejszy od mojego Venice'a 2000Mhz.

 

Dyska polecam Samsunga - mam juz drugiego. Pierwszy chodzi juz 7 rok.

 

Co do obudowy to radziłbym brać z głową: "nie wszystko złoto co się świeci...." (- czy jakoś tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem szpanerką a na troszkę lepszym sprzęcie zależy mi tylko i wyłącznie dlatego, żeby służył mi na nastepne kilka lat o ile jest to możliwe, tak jak to było z Moim Pentium III 500 Mhz i obecnym kilkuletnim nieszczęsnym Celeronem 1,7 Ghz który mógłby być szybszy...Może to wina samej konfiguracji!-nie wnikam w to, poprostu chciałabym mieć już nowy komputer :) Wiem że chcecie pomóc pisząc zebym kupowała Core 2 Duo e2140/e2160 ale moim skromnym zdaniem jest on za słaby (pewnie się mylę :sad: ) w porównaniu z procesorami nad którymi się zastanawiam :sad:

Bardzo bym prosiła żebyście doradzili mi konfiguracje na lata a nie taką z której za 2 lata nie będzię pożytku.

Ps. Bardzoooo sporadycznie gram w Colina i NFS więc może te gry będą jakimś wyznacznikiem a nie tylko filmy i pakiety biurowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Procesor zdecydowanie E2160, możliwoci droższych po prostu nie wykorzystasz, a $$$ zostaje w kieszeni.

Więc twierdzicie że ten procesor poradzi sobie z filmami w rozdzielczości 1920x1080 skompresowanymi w X264 ? - chciałbym to zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że kobieta kupuje komputer przyszłościowy a wy radzice jej ciąć gdzie sie da :damage_wall:

 

IMHO zainwestować w E6750 albo Q6660 (Q6600 będzie bardziej przyszłościowy)

Pamięci wybrałaś bardzo dobre, ale pomyśl nad czymś tańszym w ilości 4x1GB :]

Grafika to 7900 GS, bardzo dobra grafa która pozwoli Ci pograć w większość z nowych tytułów.

A co do MOBO to ten Abicik jest IMHO, ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo: ABIT AB9 LGA775

proc: Core 2 Duo E4300 DualCore 64 Bit 1.80GHz BOX (każda sztuka chodzi na 2.4 ghz bez problemu)

pamieci (ostatnio drozeja wiec lepiej kupic na zapas): Kingston 4x1 GB DDR2 667MHz

karta graf.: Palit GeForce 8600GT Sonic 256MB DDR3 (128-bit) (PCI-E)

dysk: Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB Cache S-ATA 2 -POLECAM!!!

dvdrw: Pioneer 112D 16x DVD +/-RW DL Oem

karta dzwiekowa: Creative X-Fi mX Xtreme Audio (przyda sie jesli masz dobry zestaw glosnikow HD do filmow )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...