Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na Abita IP35pro ewentualnie bez pro. O E nie mówie.

dlaczego nie -E ? wszystkie IP35 maja takie samo zasilanie proca - ba nawet -E radzi sobie b.dobrze i porównywalnie z quadem (4 fazowe zasilanie kontra 5 fazowe) z zasilaniem mojego E6420@3.8G/1.6V komp chodzi po 24/7 - w obudowie 2chłodnice - zadnego nawiewu na nb/ram/pwm (PWM ma 75st.C).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem test wszystkich płyt Abita na p35 i jest różnica między każdą z nich. Np wyższe fsb. Nawet sam Abit też chwali się lepszymi jakościowo komponentami przy IP35 i pro. Do tego nie ma problemu podwójnego startu. Nie mówiąc też o lepszym wyposażeniu.

 

Czy ktoś z posiadaczy Q6600 mógłby się wypowiedziec czy jest różnica w komforcie z kożystania z samego systemu w porównaniu do 2 rdzeni? Czy jest taka sama różnica jak przy przesiadce z 1 na 2 rdzenie?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna roznica miedzy IP35 i IP35-E to chlodzenie i ICH9R. Pro ma jeszcze uGuru i te niby lepsze komponenty, raczej nie warte doplaty moim zdaniem :P Jak ktos bardzo chce to Pro jednak troche lepsza jest, IP35 warto brac tylko jesli liczy sie raid, a najbardziej oplacalna jest IP35-E :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem test wszystkich płyt Abita na p35 i jest różnica między każdą z nich. Np wyższe fsb. Nawet sam Abit też chwali się lepszymi jakościowo komponentami przy IP35 i pro. Do tego nie ma problemu podwójnego startu. Nie mówiąc też o lepszym wyposażeniu.

 

Czy ktoś z posiadaczy Q6600 mógłby się wypowiedziec czy jest różnica w komforcie z kożystania z samego systemu w porównaniu do 2 rdzeni? Czy jest taka sama różnica jak przy przesiadce z 1 na 2 rdzenie?

W samym systemie nie zauważysz żadnej różnicy między C2D a C2Q no przynajmniej ja takowej nie byłem w stanie zauważyć. Za to podczas kompresji do/z DVD pasek postępu znacznie żwawiej się porusza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok a czy dla Ciebie była róznica przy przejściu z 1 rdzenia na 2?

 

@Daamain - dla mnie raid jest istotny więc E na pewno odpada. Zresztą nie szukam płyty ekonomicznej tylko przynajmniej dobrej ;)

Pozatym różnica w cenie między "e" a nie e jest niewielka. Za to pro już jest wyraźnie droższa ale nie jestem pewien czy aż o tyle lepsza. Ważne żeby te 4 rdzenie były dobrze zasilane.

Dopóki nie pojawił się P35 wziąłbym QuadGT.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy Pro i non-Pro na pewno nie jest warta tyle ile trzeba doplacic. Jesli mozesz to poczekaj na X38, jesli nie to IP35 wydają się najfajniejszymi płytkami w tej chwili. Zdaje sie ze na XS sa ludzie z IP35 i quadami, tam poszukaj czy zasilanie daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok a czy dla Ciebie była róznica przy przejściu z 1 rdzenia na 2?

Była i to dość znaczna, szczególnie z otwartą większa ilością aplikacji ale muszę zaznaczyć i "skok" był z 1 rdzeniowego AMD na C2D żeby nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli z 2 na 4 nie ma różnicy to troche zachwiało moim optymizmem do tych Quad'ów.

To może jednak lepiej 6750? Zalezy na którym większy zegar uzyskam.

Znaczy nie ma, na pewno jest tylko na pierwszy rzut oka tego w samym systemie nie widać, rzecież system do przyzwoitej pracy nie wymaga aż 4 rdzeni. Ja Q biorę z myślą o konkretnych aplikacjach wykorzystujących wielowątkowość ja ty myślisz o samym systemie z kilkoma aplikacjami czy tam do grania (bo na razie za wiele gier niema pożytku za bardzo z drugiego rdzenia a co dopiero z 4) to radził bym brać jakiegoś mocnego E i wykręcić go na jakieś fajne MHz, wtedy taki procesor sprawdzić się powinien u ciebie znacznie lepiej niż Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czy w polsce dostępne jest już G0? Czekałem na obniżkę cen...a teraz czekam na G0:/ Nowy Quad ładnie się kręci przy niezłych jak na 4 jajka temperaturach:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=152722

 

Wacham się co do mobo ale chyba wezmę Asus P5K. Założyciel wątku na Xtreme ma wersję deluxe i ładnie mu się wykręcił ten Quad.

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi powiedzieć co jest nie tak mam 3d studio max 9 i na c2d 4300 @3ghz scenkę renderuje mi z nie cale 10min a na q6600 @3ghz to sama scenkę robi ok 30min :/??

 

3d studio nie obsługuje 4 jaj??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie obsługiwało to by się zrobiło jak na 2 lub 1 - zależy ile obsługuje. Może problem leży gdzieś indziej albo masz starszą wersje programu.

 

EDIT

Dla stojących przed podobnym dylematem jak ja znalazłem takie obrazowe porównanie Q6600 z tak samo taktowanym E6850

 

Dołączona grafika

 

Z ogólnej wydajności 4 rdzenie są wydajniejsze ale odejmując kodowanie divx itp wyżej taktowany C2D radzi sobie lepiej - co oczywiście potwierdza słowa Mardoka.

Z drugiej strony Q6600 można rozsądnie podkręcic i miec tą samą wydajność co C2D plus dwa rdzenie extra. To sie może przydac :D

 

EDIT2

Jeszcze znalazłem taki test pokazujący że w nowych grach te 4 rdzenie moga byc dużo wydajniejsze od 2!

http://www.bit-tech.net/hardware/2007/07/1...0_e6850_e6750/7

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się zdecydowałem. Myślę, że Matlab+Xilinx ISE+Excel+przeglądarka+telewizja satelitarna to coś dla Quada. Do tego bawię się maszynami wirtualnymi. Jak kupować to przyszłościowo :D Problem w tym, że G0 jeszcze w Polsce nie widziałem. Dzisiaj obskoczyłem giełdę w Warszawie i same B3 na wystawie. Widział ktoś G0 w Polsce??

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT

Dla stojących przed podobnym dylematem jak ja znalazłem takie obrazowe porównanie Q6600 z tak samo taktowanym E6850

 

Z ogólnej wydajności 4 rdzenie są wydajniejsze ale odejmując kodowanie divx itp wyżej taktowany C2D radzi sobie lepiej - co oczywiście potwierdza słowa Mardoka.

No tak ale popatrz na gry. Tam Q przegrywa z Duo. Pewnie przez zegary. Wszystko zależeć bedzie czy sie trafi na dobry ex z dobrym OC wtedy Q napewno bedzie lepsze ;]. Ja prawdopodobnie ide w Q tylko najgorszy jest wybór mobo bo w miare tanich/dobrych do Q nie ma. Sa tylko takie od 700zł w góre ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale popatrz na gry. Tam Q przegrywa z Duo. Pewnie przez zegary. Wszystko zależeć bedzie czy sie trafi na dobry ex z dobrym OC wtedy Q napewno bedzie lepsze ;]. Ja prawdopodobnie ide w Q tylko najgorszy jest wybór mobo bo w miare tanich/dobrych do Q nie ma. Sa tylko takie od 700zł w góre ;].

Tylko w ilu grach widać różnicę "gołym okiem" powyżej powiedzmy 3,2GHz bo tyle mniej więcej jest w stanie zrobić przeciętny Q na AC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ludzie kiedy się nauczycie że w grach jak będzie trzeba 4 rdzenie to producent napisze "Recomended QUAD core processor", a tak w grach nawet Dual nie jest jeszcze wpełni wykorzystywany. Jak gra bedzie wykorzystywała 4 rdzenie to wtedy będziecie widzieć sensowne różnice w słupkach FPS'ów. Wystarczy zobaczyć jakie są różnice w profresjonalnych programach.

 

Więc komentarze w stylu "Quad Q6600 jest w grach gorszy od E6850" czy "4 rdzenie Q6600 nic nie dają w stosunku do 2 rdzeni E6600" - są nie na miejscu. To tak jakby porównywać czas kopania 4 łopatami przez dwóch robotników z czasem kopania 2 łopatami przez dwóch robotników - i tu i tu czas będzie porównywalny, a dodatkowe 2 łopaty nic nie wniosą.

 

Tak więc narazie proce >2 rdzeni są przeznaczone dla osób co najmniej zajmujących się renderingiem, obróbką multimediów, zaawansowanymi obliczeniami symulacyjnymi etc, ale i to tylko wtedy gdy programy których używają bedą przystosowane do obsługi kolejnych rdzeni/procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale popatrz na gry. Tam Q przegrywa z Duo. Pewnie przez zegary. Wszystko zależeć bedzie czy sie trafi na dobry ex z dobrym OC wtedy Q napewno bedzie lepsze ;]. Ja prawdopodobnie ide w Q tylko najgorszy jest wybór mobo bo w miare tanich/dobrych do Q nie ma. Sa tylko takie od 700zł w góre ;].

Dokładnie to samo powiedziałem przecież :D

I chyba na Abit IP35pro go postawie.

 

@Sanjuro - komputer nie służy wyłącznie do grania ;)

 

Zresztą - na początku większość była rónie sceptyczna w stosunku do dwóch rdzeni a teraz ci sami mówią że 4 nie potrzebne. Ja do dwu jajowca od razu byłem pozytywnie nastawiony i spełnił moje oczekiwania mimo znikomej ilości gier obsługującej wielowątkowość. Za to pokazał przewage w różnych zwykłych zastosowaniach bo trudno go było przeciążyć mnogośćią zadań i tego samego oczekuje od 4 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w ilu grach widać różnicę "gołym okiem" powyżej powiedzmy 3,2GHz bo tyle mniej więcej jest w stanie zrobić przeciętny Q na AC ?

Powiem tak. W dzisiejszych grach nie widać różnicy miedzy Q a D w ogóle (nawet nie na oko ;]). Z gier na horyzoncie ja znam tylko Crysisa (i chyba ut3) który bedzie lepiej chodził na 4 niz na 2 rdzeniach ;). Q sie po prostu przyda w późniejszych tytułach albo przy grze w np Bioshocka z playerem i innymi badziewiami w tle. Ofc to tylko gry. Jest wiele aplikacji w których wielowątkowość jest dobrze wykorzystywana (3dmax itp). W życiu bym tak wcześnie nie myślał o 4 rdzeniach gdyby nie cena ;]. Taki zakup na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też troche przyszłościowo myśle - chyba że wejdą niedługo nowe modele i znów trzeba będzie zmienić :)

A tak z codzienności to nawet winrar kożysta z wielowątkowości a szczególnie przy wielu małych plikach.

 

Przy WC i dobrym stepingu powinien dobrze się podkręcić mam nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. W dzisiejszych grach nie widać różnicy miedzy Q a D w ogóle (nawet nie na oko ;]). Z gier na horyzoncie ja znam tylko Crysisa (i chyba ut3) który bedzie lepiej chodził na 4 niz na 2 rdzeniach ;). Q sie po prostu przyda w późniejszych tytułach albo przy grze w np Bioshocka z playerem i innymi badziewiami w tle. Ofc to tylko gry. Jest wiele aplikacji w których wielowątkowość jest dobrze wykorzystywana (3dmax itp). W życiu bym tak wcześnie nie myślał o 4 rdzeniach gdyby nie cena ;]. Taki zakup na przyszłość.

Przeca ja nic o jajkach nie pisałem a o samych MHz ! Chciałem zaznaczyć iż powyżej 3,2GHz w większości gier nie widać już zysku wydajności a jak na razie przeciętny Q bez problemu osiąga 3,2GHz na AC, chodziło mi głownie porówania w których Q był wolniejszy od E w grach z powodu zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sanjuro - komputer nie służy wyłącznie do grania ;)

No przecierz wspomniałem o innych zastosowaniach gdzie się jak narazie stosuje powyżej 2 rdzeni ;) Pozatym też kupuję quada ze względu na te "inne" zastosowania (rendering, symulacje etc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca ja nic o jajkach nie pisałem a o samych MHz ! Chciałem zaznaczyć iż powyżej 3,2GHz w większości gier nie widać już zysku wydajności a jak na razie przeciętny Q bez problemu osiąga 3,2GHz na AC, chodziło mi głownie porówania w których Q był wolniejszy od E w grach z powodu zegara.

Aha ok ;). Ta powyżej 3.2 nie widać różnicy chociaż jak wyjdą nowe karty to pewnie każdy MHz jak zawsze bedzie sie liczył (tak przypuszczam).

 

@rafa

Poczekaj troszkę aż w PL bedzie G0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...