Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panow Czterojajecznych Overclocker’ow ;-]. Tautaj raczkujacy staruch ;-]

Chciałbym prosić o ocene mojego procka i czynności,które wykonałem.

• A wiec- zacząłem od rozkręcenia na max wszystkich wentyli w budzie :-] i ustawienia FSB na 366 co daje nam 3294MHz, ustawiłem także napiecie na 1,3375V- po przeprowadzeniu półgodzinnego testu SP2004 (blend stress czy powinien być ‘smat ftp’?) – wszystko było ok.- nawt zona opierdzielajac mnie, ze ‘bawie’ się wlazła do netu na jej ulubione forum-psioczac, ze tak wolno wszystko chodzi ;-] Niedlugo po rozpoczęciu testu Coretemp wysiadl.

• Nastepnie- FSB na 372, co daje 3348MHz, napiecie na 1,3625V- ciekawe- po wlaczeniu 4x SP2004 temperatura wskoczyla mi na ok. 59-60st. lecz po minucie spadla do max. 51st (Ultra ŻONDZI? ;-])Pol godziny i stabilnie wydaje się.

• Dalej- FSB 378 co daje 3402 przy napieciu 1,4V. Temperatura ok. 60st. 4xSP2004 przez Pol godziny i stabilnie. Cos mi smierdzi, ze zle cos robie i dlatego jest taki wynik dla ‘nieGO’. Proszę o sugestie czym ryzykuje. Czy FSB na poziomie 1500 nie zabije mi sprzętu? W jakim celu zmienia się mnożnik? UPS…zapomniałem w trakcie zrobic zrzutu i włączyłem cztery SP na nowo- po kilku minutach temperatura jest nizsza niż podawana wczesniej…ale 60st bylo napewno. Było faktycznie na początku.

Panowie pomozcie to jeszcze polece w gore jak się da. Bude mam zamknieta i nie ‘cuduje’ aby oszukac. Może za krotko z braku czasu mecze procka lub zle opcje zaznaczam w testach i pokazalby pozniej jednak bledy? Proszę o wskazowki. Temperatury Coretemp pokazywal takie same jak Everest ale wywaliłem go bo wyskakiwal Windowsowski blad i zamykal program. Czekam na info bo nie wierze w możliwości megaoverclockerskie quada, kotnego kupilem w pierwszej chyba dostawie do kraju…. Zalaczam po dwa zrzuty (w trakcie i po) z każdej ‘akcji’ podkręcania.

Pzdr,J

 

 

EDIT- w dziwnej kolejnosci zaladowaly sie fotki ;-[

post-149477-1189883733_thumb.jpg

post-149477-1189883777_thumb.jpg

post-149477-1189883805_thumb.jpg

post-149477-1189883835_thumb.jpg

post-149477-1189883871_thumb.jpg

post-149477-1189883893_thumb.jpg

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma samym początku zacznij od obciążenia 4 rdzeni - po temperaturach widać, że obciążony jest tylko jeden. Po drugie, do testowania CPU ogólnie zaleca sie small FFTs

 

Witaj ponownie. Widze, ze czai sie tu dla mnie jakas tajemnica- cztery wlaczone SP2004 musza miec zaznaczone jakies dodatkowe opcje? Fakt- jakos na trzech szedl tylko jeden test...Moze blizej cos podpowiesz?Co innego zrobilem niz w poscie 309?

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie. Widze, ze czai sie tu dla mnie jakas tajemnica- cztery wlaczone SP2004 musza miec zaznaczone jakies dodatkowe opcje? Fakt- jakos na trzech szedl tylko jeden test...Moze blizej cos podpowiesz?Co innego zrobilem niz w poscie 309?

Test: Small fft, oraz w wybierz w kazdym SP2004 inny rdzen, albo w menadzerze zadan ustaw koligacje na inny rdzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test: Small fft, oraz w wybierz w kazdym SP2004 inny rdzen, albo w menadzerze zadan ustaw koligacje na inny rdzen.

 

Wreszcie konkret! OK, jutro ustawie w kazdym z SP 0,1,2,3 i 'small'-dam znac i zobaczymy.Pewnie sie zdziwie i rozczaruje. Ale jak to jednak bylo w posie 309-nikt nie protestowal wczesniej??? Moze takze jedem chodzil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie konkret! OK, jutro ustawie w kazdym z SP 0,1,2,3 i 'small'-dam znac i zobaczymy.Pewnie sie zdziwie i rozczaruje. Ale jak to jednak bylo w posie 309-nikt nie protestowal wczesniej??? Moze takze jedem chodzil?

W menadzerze zadan mogles zobaczyc czy wszystkie rdzenie byly obciazone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menadzerze zadan mogles zobaczyc czy wszystkie rdzenie byly obciazone :)

 

Taaa, ile moge pisac,ze sie ucze... :D :-P

Dzieki Ryba-jednak zaraz zapodam benchmark bo nie moge wytrzymac ;-]

 

Ok, tak wyszlo. Musialem bok budy otworzyc bo dochodzilo do 70st. Moze idzie cos jeszcze wycisnac ale to juz wyzsza szkola jazdy dla mnie i brakuje mi czasu. Prosze o opinie ew. podpowiedzi. Hmmm, ciekawe czy wszystkie testy z watku tez byly tak wykonywane...;-]

Pzdr,J

post-149477-1189895417_thumb.jpg

post-149477-1189895451_thumb.jpg

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie testuje swojego q6600, jako ze to mój pierwszy intel od jakiś 15 lat to podchodze do niego z pewna nieśmiałoscią ;)

Na razie 3.2 (400x8) 1.30v, 2h 4xSP2004 (na kazdy rdzen), temp: ~50/50/55/55

 

Zaskakuje mnie to że programy pokazują zupełnie coś innego niż powinny. CoreTemp, CPU-Z, SP2004 każdy mi pokazuje zupełnie inne wartości FSB, mnożnika. Teraz CoreTemp pokazuje mi 450x8, SP2004 400x9 jedynie CPU-Z tym razem sie wyłamał i pokazał to co powinien 400x8 :)

 

Interesuje mnie tez FSB rated. Do jakiej wartości można spokojnie podbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@frencci

 

Użyj 2x Orthos (odmiana SP dla 2 rdzeni) albo Prime95 które w jednym oknie obciąża wszystkie 4 rdzenie. Natomiast co do pytania czy wszystkie przeprowadzone tu testy były tak wykonywane odpowiedz brzmi nie a czy powinny, zdecydowanie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@frencci

 

Użyj 2x Orthos (odmiana SP dla 2 rdzeni) albo Prime95 które w jednym oknie obciąża wszystkie 4 rdzenie. Natomiast co do pytania czy wszystkie przeprowadzone tu testy były tak wykonywane odpowiedz brzmi nie a czy powinny, zdecydowanie tak.

 

 

Ok, juz jasne.

Kilka pytan dla bardziej doswiadczonych:

1. Co moze byc przyczyna, ze we wszystkich narzedziach diagnostycznych i benchmarkach pomimo ustawienia w biosie zanizona mam szyne FSB RAM'u? Przejmowac sie i szukac przyczyny czy po prostu zwalic to na karb np. niekompatybilnosci? Ew. jak sprawdzic dzialanie RAM'u ale nie MemTestem?

2. Jak daleko posunac sie z VCORE aby nie zadac smiertelnego sztycha czterem jajkom (pewnie i tak temp. mnie ograniczy ale prosze o info)

3. Co z temperaturami- jakiej raczej juz unikac?

4. Dla bezpieczenstwa RAM'u podczas prob oc- ustawilem FSB na mozliwa- najnizsza wartosc a takze timmingi z 4-4-3-15 na 4-4-4-15. Po osiagnieciu jakiegos max wyniku czy nalezy probowac powrotu do optymalnch ustawien?

5. Kiedy powyzszamy napiecia pamieci?

6. Jak widac na CPUZ- rated FSB wzroslo az do 1500MHz- co z ta wartoscia? Powinna nie przekraczac max FSB obslugiwane przez plyte? Czy jest to niebezpieczne dla MOBO?

Pytania moje dotycza sytuacji aby sprawdzic chwilowy max. stabilny wynik quada a nie o 24h prace na tych ustawieniach.

 

P.S. Zapomnialem dodac w poprzednim poscie ze zrzutami z ekranu do pokazanego 3384MHz musialem zapodac 1,46V- moze da rade mniej ale nie mialem juz czasu po nocy sleczec.

 

Prosze o podpowiedz.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś napiszę o G0 FPO/Batch L727A841 08/23/07.

3.4GHz ---1.33V-54/54/48/48 prime95

3.5GHz ---1.37V-57/57/49/48 prime95

3.6GHz ---1.42V-65/65/57/56 prime95

3.7GHz ---1.49V-70/70/61/62 prime95

 

Wymiana pompki I chłodnicy, WC w powietrzu

3.8GHz ---1.52V-59/62/56/56 wszystko oprócz prime 95, temperatury prime 30 minut

3.9GHz ---1.57V- --/--/--/-- wszystko oprócz prime 95

4.0GHz ---1.62V- --/--/--/-- SPi

 

Przydałoby się powalczyć z tym procesorem, ale poczekam na zmianę węży I bloku.

Zapowiadał się fajnie szkoda że zgasł.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś napiszę o G0 FPO/Batch L727A841 08/23/07.

3.4GHz ---1.33V-54/54/48/48 prime95

3.5GHz ---1.37V-57/57/49/48 prime95

3.6GHz ---1.42V-65/65/57/56 prime95

3.7GHz ---1.49V-70/70/61/62 prime95

 

Wymiana pompki I chłodnicy, WC w powietrzu

3.8GHz ---1.52V-59/62/56/56 wszystko oprócz prime 95, temperatury prime 30 minut

3.9GHz ---1.57V- --/--/--/-- wszystko oprócz prime 953.4GHz ---1.33V-54/54/48/48 prime95

4.0GHz ---1.62V- --/--/--/-- SPi

 

Przydałoby się powalczyć z tym procesorem, ale poczekam na zmianę węży I bloku.

Zapowiadał się fajnie szkoda że zgasł.

 

 

Normalnie umarlem!! :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, juz jasne.

Kilka pytan dla bardziej doswiadczonych:

1. Co moze byc przyczyna, ze we wszystkich narzedziach diagnostycznych i benchmarkach pomimo ustawienia w biosie zanizona mam szyne FSB RAM'u? Przejmowac sie i szukac przyczyny czy po prostu zwalic to na karb np. niekompatybilnosci? Ew. jak sprawdzic dzialanie RAM'u ale nie MemTestem?

2. Jak daleko posunac sie z VCORE aby nie zadac smiertelnego sztycha czterem jajkom (pewnie i tak temp. mnie ograniczy ale prosze o info)

3. Co z temperaturami- jakiej raczej juz unikac?

4. Dla bezpieczenstwa RAM'u podczas prob oc- ustawilem FSB na mozliwa- najnizsza wartosc a takze timmingi z 4-4-3-15 na 4-4-4-15. Po osiagnieciu jakiegos max wyniku czy nalezy probowac powrotu do optymalnch ustawien?

5. Kiedy powyzszamy napiecia pamieci?

6. Jak widac na CPUZ- rated FSB wzroslo az do 1500MHz- co z ta wartoscia? Powinna nie przekraczac max FSB obslugiwane przez plyte? Czy jest to niebezpieczne dla MOBO?

Pytania moje dotycza sytuacji aby sprawdzic chwilowy max. stabilny wynik quada a nie o 24h prace na tych ustawieniach.

 

P.S. Zapomnialem dodac w poprzednim poscie ze zrzutami z ekranu do pokazanego 3384MHz musialem zapodac 1,46V- moze da rade mniej ale nie mialem juz czasu po nocy sleczec.

 

Prosze o podpowiedz.Pzdr

1. Zaniżoną, to znaczy? Bo na jednym z wcześniejszych screenów widziałem, że miałeś RAM ustawiony 1:1 (bodajże "mnoznik x2" to sie u Ciebie w biosie nazywało), co daje w efekcie zegar ramu równy FSB proca x2. Podnieś tego i po problemie.

2. Sam sobie odpowiedziałeś - patrz na temperatury. Dopóki chłodzenie wyrabia, nie ma co się martwić. Aczkolwiek osobiście na co dziń powyżej ~1.55v raczej bym nie trzymał (na WC).

3. Osobiście testuję mniej więcej aż zobaczę >75*C pod Orthosem

4. Za bardzo nie rozumiem... Po osiągnięciu jakiego wyniku na procu? Takiego, który już Cię satysfakcjonuje po prostu :wink:

5. Tak samo jak z procem - kiedy są potrzebne. Nie wiem, co tam masz w tych OCZtach - u mnie na dwóch kompletach sprawowały się najlepiej przy 2.15-2.20v, wyższe napięcia tylko przeszkadzały. Więc wyślę, że możesz śmiało te 2.15v ustawić i przy tym powinien Ci RAM raczej na 900MHz 4-4-4 fikać...

6. Olej, jesli nie ma błędów w testach, to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zaniżoną, to znaczy? Bo na jednym z wcześniejszych screenów widziałem, że miałeś RAM ustawiony 1:1 (bodajże "mnoznik x2" to sie u Ciebie w biosie nazywało), co daje w efekcie zegar ramu równy FSB proca x2. Podnieś tego i po problemie.

2. Sam sobie odpowiedziałeś - patrz na temperatury. Dopóki chłodzenie wyrabia, nie ma co się martwić. Aczkolwiek osobiście na co dziń powyżej ~1.55v raczej bym nie trzymał (na WC).

3. Osobiście testuję mniej więcej aż zobaczę >75*C pod Orthosem

4. Za bardzo nie rozumiem... Po osiągnięciu jakiego wyniku na procu? Takiego, który już Cię satysfakcjonuje po prostu :wink:

5. Tak samo jak z procem - kiedy są potrzebne. Nie wiem, co tam masz w tych OCZtach - u mnie na dwóch kompletach sprawowały się najlepiej przy 2.15-2.20v, wyższe napięcia tylko przeszkadzały. Więc wyślę, że możesz śmiało te 2.15v ustawić i przy tym powinien Ci RAM raczej na 900MHz 4-4-4 fikać...

6. Olej, jesli nie ma błędów w testach, to jest ok.

 

 

No,dzieki wielkie naprawde! Jasno i prosto,thx :)

Pkt.1- czy piszesz o funkcji ze screena "System Memory Multipler (SPD)"? Tak, bylo '2,5' aby zmniejszyc jak najbardziej FSB do OC ale nawet gdy jest w biosie 'Auto' i ustawia sie na 800MHz lub ustawiam "+ -" taki mnoznik aby bylo 800MHz...i tak w benchmarkach wychodzi nizej. Zaden program jeszcze nie pokazal mi prawidlowo 800MHz i 4-4-3-15 (ktore ustawilem recznie). Czy moze znow cos krece w opisie i nie kumam o co chodzi? Popraw mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy sklep ulubiony.pl również posiada rev G0 Q6600?

Czy przy konfiguracji

---------------------

Q6600 G0 + Scythe Mugen

4x1GB OCZ Platinium 800MHz rev 2

Asus P5K

MSI 8800 GTX

Bequiet! 550W

-----------------------

w dobrze wentylowanej obudowie, podkręcę tego quada do 3,6GHz(chciałbym przy takich parametrach pracować 24/7)? Ewentualnie jakich wyników w OC mogę się spodziewać? Z góry dzięki za odp.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sklep ulubiony.pl również posiada rev G0 Q6600?

A czy to nie tego sklepu powinieneś zapytac?

 

w dobrze wentylowanej obudowie, podkręcę tego quada do 3,6GHz

Jest szansa ale każdy egzemplarz kręci się inaczej. Się okaże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o wyczyn ale oświadczanie na FORUM że C2Q chula przy 3,6GHz na AC co jest ................... B-)

niedziel dodaj jeszcze że 24/7

screenami możesz się pochwalić np. na - http://www.domoweprzedszkole.pl

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z 3.6 na AC wPrime zrobiłem, ale orthosa na tym nie zapuszczę, nie żebym wątpił w stabilność..po prostu temp są takie że speaker po jakiejś minucie 100% obciążenia zaczyna grać melodyjki. Co prawda mam B3, a nie G0 nie mniej jednak nie sądzę, aby różnica była tak duża żeby orthosa na 10h zostawiać, a co za tym idzie odpada ustawianie tego sobie na 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na rewizję G0. Niestety mam problem, procesor nie chce w ogóle wejść do Windy powyżej 3Ghz. Na co dzień mam E6600@3500Mhz i chodzi stabilnie 24h. Próbowałem różne napięcia i dalej nic. O dziwo procek wstaje po podkręceniu, zawiesza się dopiero przy ładowaniu windy. Czy moja płyta nie nadaje się do podkręcania Q6600? Mam 5pn32e-sli na nforcie 680.

Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na rewizję G0. Niestety mam problem, procesor nie chce w ogóle wstać powyżej 3Ghz. Na co dzień mam E6600@3500Mhz i chodzi stabilnie 24h. Próbowałem różne napięcia i dalej nic. O dziwo procek wstaje po podkręceniu, zawiesza się dopiero przy ładowaniu windy. Czy moja płyta nie nadaje się do podkręcania Q6600? Mam 5pn32e-sli na nforcie 680.

Pewnie trafila ci sie padaka, jak wiekszosci ludzi, ktorzy sie tym nie chwala za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...