Skocz do zawartości
vojt

C2d E6750 - Fsb 1333

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając te wasze posty widzę, że na więcej niż 3.5-3.6 ghz to nie mam co liczyć. Do tego liczyłem 500FSB Pamięci jakie biorę to Mushkin SP2-6400+, 4-5-5-12 (2 kości po 1GB). Obym nie pluł sobie w brodę jak mi proponowana e2180 za 260 PLN.

 

W sumie to wszystko zależy "od cufala". ALe sztukasy jakie teraz się kupuje już tak lajtowo nie latają.

Przykład mojego 3,5 - 3,6. ALe widziałem też inne które ledwo 3,4 pozwalają uciągnąć.

 

Trzeba być dobrej myśli, a nóż sie jakiś rodzynek trafi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wszystko zależy "od cufala". ALe sztukasy jakie teraz się kupuje już tak lajtowo nie latają.

Przykład mojego 3,5 - 3,6. ALe widziałem też inne które ledwo 3,4 pozwalają uciągnąć.

 

Trzeba być dobrej myśli, a nóż sie jakiś rodzynek trafi :D

Jak tylko sie nie trafi na cepa z wallem na poziomie 460-470fsb to pewnie niezle poleci ale przy wysokim vcore, ja mam walla wlasnie na takim poziomie i 3.6ghz robi na 1.37vcore. :(

 

Myslalem ze 500fsb to poleci od reki a tu lipa. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj egzemplarz to chyba straszna lipa 3.6 robi na 1.37 bez problemu, ale 3.7 [fsb463] jest juz niestabilne nawet na 1.5v - zwis po max minucie-dwoch. No i jeszcze wall na 470 - lipa straszna. :(

 

Chociaz zastanawia mnie to ze na 470fsb po ponownym uruchomieniu sie zawiesza na czarnym ekranie a na 500fsb jest dual boot i wraca do starych ustawien. Wall czy trzeba cos pokombinowac w biosie? :(

 

Mój nie chciał wstawać 6x500 a działa 7x500 :lol2:

 

Nie wiem ile dałeś V na NB ale czasem trzeba sporo by śmigało bezproblemowo - to zależy m.in od mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiego masz w końcu teraz proca? W sygnaturce jest 2160 a piszesz ciągle o 6750... :huh:

oj, duzo sie w moim sprzecie pozmienialo

proc, ram, buda, grafa, dysk, chlodzenie

jak juz przyjdzie moja plyta z gwarancji to zupdejtuje siga razem z wynikami :D

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nie chciał wstawać 6x500 a działa 7x500 :lol2:

 

Nie wiem ile dałeś V na NB ale czasem trzeba sporo by śmigało bezproblemowo - to zależy m.in od mobo.

Na NB walnalem 1.5 albo 1.6, na procku 1.6 i nie poszedl, na mnozniku 6 postuje przy 474fsb ale tylko w wypadku jak od 465 jade po 1mhz jak od razu z 450 dam 470+ to nawet nie postuje. :(

 

Probowalem tez podniesc napiecie na ramach do 2.3 [lataja bez problemu 500 5-5-5 przy 2.1] - mozliwe ze cos zle poustawialem czy to faktycznie wall?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi

 

jakiś czas temu zaopatrzyłem się w zestawik e6750 i dfi lanparty na p35, ostatnio miałem trochę wolnego, więc trochę się pobawiłem cpu.

Czytając wątek miałem nadzieję, że uda się może 3,5ghz zrobić ;) ale poszło trochę lepiej :)

 

3400mhz @ def vcore

Dołączona grafika

3600mhz @ 1,4V

Dołączona grafika

3800mhz @ 1,425V

Dołączona grafika

 

to jeszcze nie koniec :) :lol: liczę na stabilne 4ghz przy max ~1,55V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fartuch B-)

Do 4GHz te 1,55pln. to bedzie pewnie za dużo :)

nareszcie mamy nową platformę do testów WC@LC :D

AMD zawsze mi się trafiały kijowe ;d chociaż raz sie coś lepszego udało :lol2:

...

no mamy :D

 

 

Minimalista :blink:

Nie po to inwestowałeś w sprzęt, żeby się tak cackać. Daj mu 1,60V+ i jedź do 4200 MHz :rolleyes:

hmm, ale nie napisałem że na 4000MHz skończę :rolleyes:

choć na razie mam problem z bootowaniem na +510fsb, ale będę kombinować :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarogniew A zapuść na swoim procu test Large wtedy gdy jest podkręcony i stabilny na teście small... tak na 2h jak Ci się chce :)

 

OK, leci na 3800mhz @ 1,425V, za 2h zrobię update (no chyba, że wcześniej się coś stanie złego)

 

edyta:

 

haha ;) ale niefart

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! mnie takie coś kiedyś "zabiło" po 4h testów... sprawdź czy podniesienie napięcia pomoże. Może winny jest ten szaro/ czarny styl PurePC, też taki ustawiłem i mam problem z OC E6750 :) Ewentualnie zrób testy na innych dzielnikach z mniejszą prędkością pamięci...a właściwie jakie masz RAMy?

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dlugim zastanawianiu, zdecydowalem, ze kupie plyte MSI FIR, chcialem Foxconn Mars, ale nie dodostania. Zostal procek E6550 czy E6750. Biorac pod uwage bariere 500MHz przy FIR, lepszym rozwiazaniem wydaje sie z wyzszym mnoznikiem E6750.

Pytanie glowne, czy aktualnie sprzedawane serie pozwola osignac chociaz magistralke 450-480? Czy moze jednak lepiej brac E6550, ktory ponoc nadaje sie swietnie do oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dlugim zastanawianiu, zdecydowalem, ze kupie plyte MSI FIR, chcialem Foxconn Mars, ale nie dodostania. Zostal procek E6550 czy E6750. Biorac pod uwage bariere 500MHz przy FIR, lepszym rozwiazaniem wydaje sie z wyzszym mnoznikiem E6750.

Pytanie glowne, czy aktualnie sprzedawane serie pozwola osignac chociaz magistralke 450-480? Czy moze jednak lepiej brac E6550, ktory ponoc nadaje sie swietnie do oc?

biorac pod uwage wybrana przez ciebie plyte głowna oraz roznice cenowe miedzy tymi modelami polecam ten z wyzszym mnoznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu na zabawę, na szybko sprawdziłem czy podbicie napięcia pomoże... pomogło ;) Large wywalił się po ~5h dopiero. Jak będę miał więcej czasu to będę kombinował i napiszę co i jak :)

Tylko sprawdź go kilka razy tym testem po podbiciu napięcia, niekoniecznie przez 5h... jak już pisałem, mnie wywalił się po 4h, podbiłem napięcie i wywalił się po 30 minutach :mur: Napisz jakie masz ramy bo mnie to ciekawi, muszę się dowiedzieć czy rzeczywiście każdy C2D wywala się częściej jak coś jest nie tak na teście Large czy to porostu kwestia RAMów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś porady. Konfig jak w podpisie. Od wczoraj mam E6750 i mam dość dziwne problemy, otóż po jakiejkolwiek zmianie FSB w góre (pamięci stale na 800) system zalicza freeze'y. Nie ma zasady po ilu sie zwiesi, raz po godzinie, raz po 10 minutach. Dodam że orthos przeleciał 3 godziny na 3200 @ def, nastepnie jakies pol godziny po jego wylaczeniu wystąpił zwis. Mam już trochę tego dość.

Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalem paczke z servisu z nowym E6750

, proc chodzi na nizszym napieciu

niz poprzedni ktory wyzionol ducha podczas dokrecanai bloku :/

Poprzednie CPU mialo Vid: 1.3500v

nowy ma Vid: 1.3250v

Jak narazie na defaultowym napieciu idzie "Orthos 20 minut " 3200MHz

podbije go do 3.3GHz i zapuszcze Orthosa na troche dluzej .

 

 

arczi_

No przyznam sie ze masz trudnego problema

skoro Naprawde Orthos ci smigal 3h a potem zwis

to cos nawala u ciebie w sekcji zasialania , moze chlodzenia .

 

 

Zapuszczaj Orthosa na Priorytecie minimum 8 , inaczej to lipa a nie test stabilnosci

mnie przechodzi poprzedni proc w Orthosie na priorytecie 4 na 3.7GHz

dalem priorytet 9 i max stabilnie okazalo sie 3.6GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron

Jak sprytnie ? normalnie padl , potem niby cieply byl ino mobas nie wstawal .

Przez tego proca dostalem rowniez nowego mobasa ( nowsza revizja )

bo przypuszczalem ze to wlanie mobas padl i wyslalem go do servisu

a po tygodniu okazalo sie ze to CPU wiec proc tez poszedl do servisu .

Nawet goscie z Asus Support UK pisali mi ze takie objawy to raczej wina plyty glownej.

 

Wracajac do tematu , proc zdecydowanie lepszy

napiecie w Biosie Auto to co pokazuje Asus Probe to jakies 1.37 - 1.4 v .

 

Tu moj nowy E6750

Dołączona grafika

 

2h Orthos 3672MHz

Dołączona grafika

 

Mam czutke ze pojdzie stabilnie na 3,8GHz

te sztuki z VID : 1.325 tak maja ;)

Aczkolwiek na codzien go chyba zostawie na takich taktach ,

bo ladnie sie zgrywa z RAMem na 1100MHz

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...