Skocz do zawartości
kilobajt

Topic śmiechu

Rekomendowane odpowiedzi

O lol, faktycznie są takie same, ale... jak to możliwe? Wzrok mnie myli?

:huh: :huh: :huh:

Dołączona grafika

 

 

Star Trek - Zaginiony epizod: Potyczka z Borgiem

 

Picard: Mr Laforge, czy pański poszukiwania jakiejś słabej strony Borga coś przyniosły?

Geordi: Tak, kapitanie. Faktycznie, coś znaleźliśmy, przeszukując bazy danych z technologią z okolic XX wieku.

 

I tu naciska klawisz komputera. Picard z osłupieniem wpatruje się w ekran.

 

Riker: Co to u diabła znaczy "Microsoft"?

Data: To teraz nieistotne. Ważne jest to, że jeżeli zaaplikujemy Borgowi jeden z ich produktów, to istnieje spora sznsa, że albo zacznie wolniej funkcjonować, albo całkowicie odmówi posłuszeństwa, albo choć to coś zeżre mu wszystkie rezerwy systemowe i w efekcie sparaliżuje...

Picard: Borg ma ogromne zdolności adaptacyjne. Czy nie będzie usiłował dostosować się do wymagań tego programu? Myślę, że bez problemu powiększy swe zasoby systemowe do takiego stopnia, że szybko zneutralizuje działanie tego czegoś.

Data: Zgoda. Ale i ten program posiada ciekawą właściwość. Gdy tylko dostrzeże, że dany system ma dużo większe możliwości od jego wymagań, natychmiast stworzy swoją mutację, zwaną "upgrade", której wymagania przewyższają aktualne parametry systemu. I potrafi to robić w trybie ciągłym, także będzie na bieżąco neutralizował próby zwiększania mocy obliczeniowej systemu Borga.

Picard: Dobra robota, Data. Wygląda na to, że to jest lepsze od naszych torped.

 

15 minut później

 

Data: Kapitanie, udawło nam się zainstalować Windows w systemach Borga. W tej chwili zajmuje on 85% jego systemów i w 75% obciąża CPU. Niepokojące jest to, że na razie nie otrzymaliśmy żadnej informacji o dokonanym przez Windows "upgrade".

georgi: Nasze skanery wykazują, iż Borg nieustannie rozbudowuje swoją pamięć i zwiększa moc CPU. W tej chwili Windows zajmuje już tylko 80% pamięci i obciąża procesor w 72%, z tendencją malejącą. Niestety, nadal nie ma żadnych infornacji dotyczących wykonania przez Windows "upgrade".

Picard: Data, skanuj bazę danych i sprawdz, czemu nie następuje "upgrade". Jak się zdaje, zrobiliśmy coś nie tak...

Data: Chyba już wiem, czemu nie ma "upgrade". Borg nie wypełnił karty rejestracyjnej i nie przesłał należności za wyjściowy program na konto jego producenta. Tym samym Windows nie może się upgradeować!

Riker: Kapitanie, proponuję ogłosić alarm i prubować awaryjnego odwrotu wedle schematu 3F...

Geordi, krzyczy: Kapitanie, obciążenie CPU Borga niespodziewanie wzrosło do 99%!

Picard: Data, co pokazują twoje skanery?

Data, studiując wskaźniki: Borg odkrył właśnie istnienie Pasjansa i Sapera. W tej chwili całkowicie poświęcił się rozgrywce.

Picard: To nam daje trochę czasu. Jak długo Borg może układać Pasjansa?

 

Dwa dni później

 

Riker: Co robi Borg?

Geordi: Zgodnie z oczekiwaniami, Borg intensywnie "podkręca" parametry swego systemu. Jednocześnie skanuje kilkadziesiąt parseków przestrzeni, w poszukiwaniu czegoś, co nazywa Microsoft Fun Pack.

Picard: Ile to nam daje czasu?

Data: Założywszy, że Windowsowi nie uda się wykonać upgrade, za jakieś 6 godzin poradzi sobie z tym programem w stopniu wystarczającyn do wznowienia działalności.

Geordi: Kapitanie, mam sygnały, iż jakiś obcy statek wchodzi w nasz sektor kosmosu.

Picard: Zidentyfikuj go.

Data: Brak wystarczających danych... Zaraz - statek kieruje w stronę Borga modułowaną wiązkę sygnałów radiowych. Oto ich rozszyfrowana treść.

Głośniki: Mówi admirał Bill Gates, z pokładu krążownika flagowego Microsoftu: MONOPOL_TRADE_MARK. Nasze skanery wykryły u ciebie obecność nielegalnej kopii naszego programu. Udostępnij swe wszystkie zasoby systemowe do kontroli - albo czekają cię poważne problemy. Masz 10 sekund czasu do namysłu! 9-8-7-6... Dobra, sam tego chciałeś!

Data: Statek otworzył dziobowe wyrzutnie i wypuszcza tysiące pocisków!

Picard: Daj maksymalne powiększenie obcego statku!

Riker: Boże, kapitanie, to są... ludzie! Nie mają skafandrów! Jak oni mogą wytrzymać warunki panujące w próżni?! Proszę zobaczyć, jak zawzięcie gnają w kierunku Borga.

Data: Wedle moich danych, twierdzę, że to nie są ludzie. Gdy przyjrzeć się im bliżej, można dostrzec kilka cech, które kwalifikują ich jako najbardziej nieludzką i niszczącą broń w historii ludzkości.

Picard: Jakie to cechy?

Data: Aktówki z cielęcej skóry, buty od Gucciego, garnitury Armaniego, ręczne tkane krawaty z jedwabiu. Proszę też zobaczyć ten głodny wyraz twarzy, niczym u rekina, który właśnie wyczuł żer...

Riker i Picard, razem - wstrząśnięci: To... P R A W N I C Y !!!

Geordi: Ale to niemożliwe! Wszyscy prawnicy, z adwokatami na czele, zostali na mocy traktatów rozbrojeniowych w roku 2017, załadowani na statek i wysłani na Słońce!

Data: Być może niektóre korporacje pozostawiły sobie po cichu kilka egzemplarzy w swych arsenałach i teraz ich sklonowano?

Riker: Zobaczcie! Otoczyli statek Borga i oblepiają go jakimiś papierami.

Data: To tzw.: "pozwy sądowe". Żadne pole siłowe nie jest w stanie ich powstrzymać.

Riker: Boże, rozszarpią statek Borga na kawałki!

Picard: Skaczemy w nadprzestrzeń ! Nie mogę na to patrzeć! Nawet Borg nie zasłużył na tak żałosny koniec!

Data: Jaki kurs, kapitanie?

Picard: Naturalnie: "tam gdzie dotąd nie dotarł żaden prawnik"! I to jak najszybciej - póki nie zaczną się zastanawiać, skąd Borg wziął swój Windows!

 

Nie wiem czy było, ale to jest świetne :razz: :wink:

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tu nie chodzi o kolor piksel, gdyz to zludzenie pochodzi z "czasow papierowych". Chyba, ze pokazesz mi kartke papieru , ktora ma 24 bitowa glebie kolorow + 8 bit kanal alpha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze nie same wartosci RGB decyduja o kolorze piksela...

wlasciwie to maja mniejsze znaczenie, bo o tym w najwiekszym stopniu decyduje bit alpha (odpowiadajacy za przezroczystosc)

Kanał alpha w obu przypadkach jest identyczny (255) z bardzo prostej przyczyny - JPEG nie ma kanału alpha. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może by ktoś wyjaśnił ocb z tymi kwadracikami ? rgb te same ale w złudzenie nie wierzę ;] siakiś kruczek w kompresji ?

 

Idzie sobie zając po torach, aż tu nagle przejechał pociąg i obciął mu dupę.

[gluteus maximus] potoczyła się kilkanaście metrów dalej, na inne tory. Zajączek za nią

pobiegł, schyla się i już ma ja podnieść gdy... przejechał drugi pociąg

i obciął mu głowę.

Jaki z tego morał?

Nigdy nie trać głowy dla głupiej [gluteus maximus]./Nie lataj za dupą, bo stracisz głowę.)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z tymi punktami chodzi o to, że punkt (kwadrat) B jest w cieniu tego zielonego walca (więc jest troche ciemniejszy niż inne jasne kwadraty nie będą ce w cieniu). Oblegające go (kwadrat B) Ciemne kwadraty również są w cieniu walca więc są ciemniejsze niż pozostałem ciemne kwadraty na planszy.

Efekt tego jest taki, że obszar w cieniu jest dużo ciemniejszy niż wydaje się gołym okiem (złudzenie), a dodatkowo oblegające kwadrat B ciemne kwadraty dają efekt jasności kwadratu B, który w rzeczywistości jest na tyle ciemny że jest identyczny z kwadratem A

To proste B)

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jest zly topic na tlumaczenie tego obrazka z kwadratami, ale tak w duzym skrocie - wynika to z budowy ludzkiego oka, ktore "wyolbrzymia" roznice miedzy obszarami. Grzechu to bardzo ladnie rozpisal (ja choc wiem o co chodzi, to nie potrafie...). Nie ma to zadnego zwiazku z reprezentacja tego na papierze, monitorze, plazmie, rzutniku i nie jest to tez zaden "trik".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak było to wybaczcie ale się popłakałem :lol:

 

 

Panstwo Kaczynscy pojechali na Ukraine. Podczas uroczystej kolacji prezydent Juszczenko przyglada sie Kaczynskiej i pyta:

- A tiebia Marija czem truli?

 

Edit:

 

Przychodzi głuchoniemy do apteki z zamiarem kupienia prezerwatyw.

Tłumaczy na migi, aptekarz nie rozumie o co chodzi.

W końcu głuchoniemy wyciąga swojego kładzie na ladzie

i obok kładzie 10 złotych.

Aptekarz patrzy, kładzie 10 złotych na ladzie i wyciąga swojego.

Poczym bierze całą kase i chowa do kieszeni.

Głuchoniemy zaczyna nerwowo wymachiwać rękami.

Aptekarz odpowiada:

- Jak nie umiesz przegrywać, to się nie zakładaj.

 

Przychodzi zając do nowego sklepu misia i mówi:

- Misiu, poproszę pół kilo soli.

- Wiesz, zajączku, nie mam jeszcze wagi, to nasypię ci na oko.

- Do d_py se nasyp, sk_rwielu!

 

:lol:

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Szkocki muzyk napisze list do papieża

2007-05-11 12:55 Aktualizacja: 2007-05-11 13:00

 

Trener Manchesteru United może zostać świętym

 

Sir Alex Ferguson ciągle nie ma dość futbolu. Po tym jak doprowadził Manchester United do kolejnego tytułu mistrza Anglii, zapowiedział, że chce zostać w klubie jeszcze przez kilka lat. Tymczasem basista grupy "Primal Scream" napisze list do papieża Benedykta XVI, w którym będzie prosił o uznanie trenera Manchesteru świętym.

 

Gary Mounfield - basista znanej grupy rockowej "Primal Scream" - chce, żeby "Fergiego" uznano za świętego. Twierdzi, że pisze już list do papieża w tej sprawie - mówi dziennikowi "Independent" osoba związana ze szkocką grupą.

 

Basista uważa, że Ferguson dokonał podczas swojej kariery wielu cudów, wygrywając przegrane na pozór mecze, zdobywając dziewięć tytułów mistrzowskich i zwyciężając rywalizację z naszpikowaną gwiazdami Chelsea Romana Abramowicza - pisze "Gazeta Wyborcza".

źródło: http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=...ArticleId=43845

 

pogieło ludzi... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Z serii... PcLab i komputery :lol: :lol:

 

Czy ten 3600 jest na Brisbane? Jeśli tak to możesz go podkręcić nawet powyżej 3MHz (www.hwbot.org).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://youtube.com/watch?v=X81Ho7V9kr4 Uwaga, bardzo wulgarne, ale niezle :)

 

Koncerny-firmy specjalnie składają zamówienia na takie beka reklamy, które pojawiają się tylko w sieci.Oficjalnie firmy odcinaja się od tego typu reklam swoich usług czy produktów. Era nie jest jedyną taką firmą. Na zachodzie podobnie reklamował się Ford, Volkswagen,browary itp.

Taka ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Patrzcie co się w polsce dzieje...

 

Dwie osoby z mojej listy GG naraz ustawiły sobie taki opis?

 

Dołączona grafika

 

W takim wypadku ten kraj na prawdę musi krzywdzić :P

 

PS. Pozdrowienia dla autorów! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czyklu otrzymane mailem:

 

Pewna para w średnim wieku z północnej części USA zatęskniła w środku

mroźnej zimy do ciepła i zdecydowała się pojechać na dół, na Florydę

i mieszkać w tym hotelu, w którym spędziła noc poślubną 20 lat wcześniej.

Mąż miał dłuższy urlop i pojechał o dzień wcześniej. Po zameldowaniu

się w recepcji odkrył, że w pokoju jest komputer i postanowił wysłać maila

do żony. Niestety omylił się o jedną literę. Mail znalazł się w ten sposób

w Houston u wdowy po pastorze, która właśnie wróciła do domu z pogrzebu

męża i chciała sprawdzić, czy w poczcie elektronicznej są jakieś kondolencje

od rodziny i przyjaciół. Jej syn znalazł ją zemdloną przed komputerem

i przeczytał na ekranie:

 

Do: Moja ukochana żona

Temat: Jestem już na miejscu

 

Wiem, że jesteś zdziwiona otrzymaniem wiadomości ode mnie.

Teraz mają tu komputery i wolno wysłać maila do najbliższych.

Właśnie zameldowałem się. Wszystko jest przygotowane na

Twoje przybycie jutro. Cieszę się na spotkanie. Mam nadzieję,

że Twoja podróż będzie równie bezproblemowa, jak moja.

 

PS: Tu na dole jest naprawdę gorąco...

 

***

 

W gazecie, w dziale praca ukazało się ogłoszenie, że policja

poszukuje ludzi do pracy. Zgłosiły się trzy blondynki.

Stanowisko było jedno. Postanowiono więc wybrać tą jedną

w drodze małego testu.

- Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu tego

osobnika. Proszę powiedzieć nam jak najwięcej o nim, co

się pani nasuwa, jakieś spostrzeżenia.

- Jezu! On ma tylko jedno ucho!

Kandydatce podziękowano. Druga otrzymała takie samo polecenie.

- Jezu! On ma tylko jedno ucho!

Ta również wypadła poniżej oczekiwań. Poproszono trzecią

kandydatkę. Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie

z profilu tego osobnika. Proszę powiedzieć nam o nim

jak najwięcej, co pani może powiedzieć o tej osobie

na podstawie zdjęcia.

- Ten człowiek nosi szkła kontaktowe.

Komisja spojrzała zadziwiona. Sprawdzono w dokumentach;

rzeczywiście.

- No wspaniale! Gratulujemy! Jest pani przyjęta. Ale

jak pani to wydedukowała?

- To proste. Ten człowiek nosi szkła kontaktowe, bo

nie może nosić okularów.

- Ale dlaczego?

- No jak to? No przecież on ma tylko jedno ucho!

 

***

 

 

Spotyka się dwóch meneli, jeden narzeka:

- Kurczę, nawet w czasie urlopu myślę o robocie.

- A jak to się objawia?

- Wczoraj byłem na grzybach, a uzbierałem dwa kosze puszek.

 

 

***

 

UWAGA!

POJAWIŁ SIĘ NOWY WIRUS - Jego nazwa to PRACA.

 

Jeżeli go otrzymasz od swoich kolegów, szefa, przez e-mail,

lub jeszcze od kogoś innego - nie dotykaj PRACY pod żadnym

pozorem. Ten wirus zniszczy kompletnie Twoje życie prywatne.

Jeżeli jednak się zdarzy, że będziesz miał kontakt z tym wirusem,

weź dwoje przyjaciół i idźcie prosto do najbliższego baru.

Zamówcie drinki i po trzech rundach, zauważysz, że PRACA

została całkowicie usunięta z twojego mózgu.

 

Prześlij natychmiast to ostrzeżenie przed wirusem do co

najmniej pięciu przyjaciół.

 

Jeżeli nie masz pięciu przyjaciół, oznacza to, że już jesteś

zarażony wirusem i PRACA już kontroluje całe Twoje życie.

W tym przypadku, idź do baru i pozostań tam, aż poznasz co

najmniej pięcioro nowych przyjaciół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...