Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

SMART wygląda normalnie, ale to jeszcze o niczym nie przesądza. Skoro zmieniałeś konfig, to możliwe że go gdzieś uderzyłeś, masz problemy z zasilaniem lub jakiś robal czy inna bakteria wkręciła się w talerz xD

Jest mało prawdopodobne aby wpływ na takie zachowanie dysku miały sterowniki/NCQ/konfig kontrolera więc jeśli to nie zasilanie/wredny soft to szajsung poprostu umiera.

Dysk na bank nie został fizycznie trafiony :D

Testowany kasperskym, czysto ...

Podlaczony inny zasilacz pod config ponizej i caly czas to samo ...

Podlaczony pozyczony hdd 160 gb samunga na sata2 i roznica kolosalna jesli chodzi o kulture pracy ...

 

Wiec dysk chyba sie konczy ... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niżej wynik z kilku miesiecznego seagate 7200.10 - w porównaniu do starego dysku polepszenia nei zauważyłem, a raczej zawiodłem się jego wydajnościa, i dziwi mnie że przy rozpakowywaniu zawsze dysk leci na maksa a procek ma użycie ok 30% nigdy na 100%

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Nie sądzę, żeby to była wina dysku - problem pewnie tkwi w konfiguracji/optymalizacji/zasyfieniu windy lub w sterach, niekoniecznie od chipsetu. Wykres w hd_tachu ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupić jeszcze jedna do macierzy wiec chcę być pewny, że ten który mam jest w 100% sprawny dlatego mam jeszcze jedno pytanie to że seek error rate i hardware ecc recovered cały czas rośnie też jest normalne? (po każdym odświeżeniu liczba jest większa)

Edytowane przez Rudesmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te parametry zawsze rosną jak szalone. To normalne.

 

Dziwi mnie w sumie twoja decyzja odnośnie rozmiaru dysku. Dlaczego tak mały? Jeśli kupiłeś nowy, to dokonałeś najbardziej nieopłacalnego zakupu, jaki tylko mogłeś. W przeliczeniu za 1GB małe dyski są na szarym końcu opłacalności. Spokojnie mogłeś wciągnąć 160GB, koszt praktycznie o kilkanaście zł większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowka Samsung HD501LJ 500GB:

 

Dołączona grafika

 

"Soft Read Error Rate" i "Hardware ECC Recovered" rosna w zatrwazajacym tempie. Ten typ tak ma (jak Seagate w/g wczesniejszych wpisow w temacie), czy jest walniety od nowosci?

 

Robie scana i juz powyzsze wartosci urosly do ponad 64mln :/

 

Juz 160mln...

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Z szajsungami jest bardzo różnie, ale w większości, które widziałem HW_ECC i Read_Error było duże i zawsze rosło, w niektórych wartości te są niewielkie i praktycznie się nie zmieniają - podejrzewam, że co rewizja/model to inny mechanizm smart :[ , a już największe różnice są pomiędzy dyskami 2.5" i 3.5" tej firmy. Za to co do jednego jest pewność: większość szajsungów pada zanim SMART zacznie pokazywać jakieś poważniejsze błędy :lol:, więc jest raczej mało przydatny w tych dyskach...

Uważam więc, że nie ma się zbytnio czym przejmować, jeśli dysk nie wykazuje innych niepokojących objawów.

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem [:

Dysk - Seagate Barracuda 7200.7 ST380011A

Wiek dysku hmm myśle, że około 4 lata. Dysk służy mi głównie do przenoszenia danych, ale w sumie po za kompem był może 15 razy czyli aż tak nie dużo ;)) Od pewnego czasu dysk ma problemy z wykryciem go w biosie. Wcześniej działał tylko na master, teraz po formacie działa tez na slave. Zazwyczaj podziała około 5 dni bezawaryjnie, po 5 dniach uderzy coś i zawiecha. (taki sam problem z tym samym dyskiem jest na początku topicku ale bez odpowiedzi żadnych ;))

W hddtune wszystko w normie. (zrzut z S.M.A.R.T.em robić czy nie potrzeba?-przecież i tak kłamie w seagate, ostatnio jak patrzyłem nic nie było na czerwono)

Co może mu być? Co zrobić? Dysk jako "wymienny" się sprawdza jednak mieć na codzień 160gb a 240gb to nie mała różnica...

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc

Taśmę zmieniłem na nówkę, docisnąłem wszystko co się dało na maxa.

Rezultat? Dysk teraz jest wykrywany jednak gdy kopiuje coś z niego/na niego wita mnie niebieski ekran i [gluteus maximus] ;| Tak za każdym razem na master i na slave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj zapomniałem zrobić zdjęcie tego błędu. Syf w systemie hmm myślę, że nie mam syfu, a po za tym to na każdym kompie ten dysk ma opory ;))

Na zdjęciu jest foto tego bluescreena i foto elektroniki. Zdaje mi się, że jest to brud, ale może się mylę, wolę miec pewność ;)

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Bluescreen chyba mówi o jakiś problemach w systemie? Jeszcze dzisiaj odinstaluje i zainstaluje sterowniki kanału ATA.

Acha i reinstalacja raczej odpada... Poprostu nie mam czasu na zmianę windy i instalowania wszystkiego. Windows ma może miesiąc i nic nie muli jeszcze ;))

 

 

 

EDIT: Reinstalacja sterowników nic nie dała, dalej nie działa :( Co to może być? Elektronika padła? Może mechanika? Format dawał tylko krótko czasową poprawę. Teraz nie wiem czy nawet mogę zrobić format bo dysk w każdej chwili, gdy tylko nawet chce uruchomić test szybkości zawiesza się.

Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie trafi :D mam cztery tasiemki i na każdej to samo! Warto kupować piątą aby sprawdzić? Dysk to 7200.10 320GB SATA2, system czysty. Dysk lubi się zatrzymywać i rozkręcać i tak w kółko.. Raczej poleci na gware ale mussze być pewny że to on a nie kontroler albo tasiemka... Taka prędkość pojawiła sie od niedawna :|

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Heeeelp me!!!!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie trafi :D mam cztery tasiemki i na każdej to samo! Warto kupować piątą aby sprawdzić? Dysk to 7200.10 320GB SATA2, system czysty. Dysk lubi się zatrzymywać i rozkręcać i tak w kółko.. Raczej poleci na gware ale mussze być pewny że to on a nie kontroler albo tasiemka... Taka prędkość pojawiła sie od niedawna :|

 

Heeeelp me!!!!;)

Jak jedna taśma nabiła Ci błędy to po zmianie na inną one przecież nie znikną :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C7 stoi, natomiast C3 urosło już nie zależnie od tasiemki o ok 90%! Krótka piłka czy ten dysk kwalifikuje się do wymiany gwarancyjnej?

Kosmiczne wartości parametrów Raw Read Error Rate i Hardware ECC Recovered są u Seagate normalne. Wspominałeś wcześniej, że dysk się rozkręca i zatrzymuje podczas pracy - jeśli problem dalej występuje to może przejdź się z dyskiem do kumpla i sprawdź jak się u niego zachowuje :).

Co do C7 - jak wartość się nie zmienia to tasiemka raczej jest ok :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie ma takiej opcji ale sprawdze.

 

Odpaliłem system z innego starego dysku ATA i O! Normalniejsze transfery! Poza tym zawiesza mi się Linux, każde distro z podobnym błędem.. Coś tam z hdd... Jakie są szanse że to nie dysk a kontroler? Bo tasiemki wykluczone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są szanse że to nie dysk a kontroler?

Wiesz, wróżki mają wolne ;). Sprawdź swój dysk u kumpla i od kumpla dysk u siebie i powinno się wyjaśnić :)

 

Pozdrawiam

 

PS. Spróbuj też wpiąć dysk w inne gniazdo SATA

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...