Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja tradycyjnie wrzucam jak inni na przegląd ;)

Nie widać niczego niepokojącego.

 

 

Dodam że wrzucałem coś pod koniec sierpnia i wiem że Raw Read Error Rate było 0 więc nieco zaniepokojony jestem.

Kosmiczne wartości parametrów Raw Error Rate, Seek Error Rate i Hardware ECC Recovered u Seagate'a jest rzeczą normalną. Do póki nie ma innych niepokojących objawów nie ma się czym przejmować :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o diagnozę.. dysk się nie formatuje, nie przechodzi żadnych testów. itp.

Dziwisz się? 1847 bad sektorów i 16 potencjalnych badów... :-P Na gwarancję z nim ;)

 

 

@ RySiOtm

 

1) 40 GB: walnięta taśma ATA

2) 60 GB: walnięta taśma ATA i 3 potencjalne bad sektory

3) 160 walnięty kabel SATA/taśma ATA

 

 

Pozdrawiam i happy New Rok ;)

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Osobiście wole 15ms i 170MB/s średniego odczytu niż 13-14ms i 70-80MB/s nie ma porównania podczas ładowania systemu czy też użytkowania go na co dzień, wszystko się dzieje bez zająknięcia czy przycinki na zasadzie "klikasz i masz" ;)

HEHE... no właśnie.

 

Witam i proszę o diagnozę.. dysk się nie formatuje, nie przechodzi żadnych testów. itp.

 

Dołączona grafika

O Jezusie !!! Ten dysk raczej delikatnego transportowania nie doświadczył :blink:

 

 

RySiOtm

Mi się wydaje, że możesz mieć coś z kontrolerem. 3 walnięte tasiemki w 1 kompie??? No chyba, że wszystkie są jakieś przedpotopowe. Może OC za duże? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z impry :D Jakoś sie na nogach trzymam :D

 

Dysk umiera. Jak masz gware na niego to skorzystaj z niej. Masz 1561 badów.

 

Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku :)

Dzięki za odpowiedź. Na szczęście gwarancję mam. Ciekawe jak długo będę musiał czekać na nowy...

 

Również pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam pytanie czy z moim dyskiem wszystko w porządku, bo wydaje mi się, że ostatnio bardziej muli i dłużej wszystko wczytuje:

 

dysk to SAMSUNG 80GB

komp jest podkręcony, ale pci nie jest zbyt przetakowane (pci=35Mhz)

 

post-127253-1199491041_thumb.jpg

 

post-127253-1199491070_thumb.jpg

 

post-127253-1199491152_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

SAMRT w normie, wykresy już nie bardzo - na początek sprawdź czy czasem jakiś soft nie grzebie po dysku (bitdna np. ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co powiecie mi na temat Stanu tego dysku ?

 

Seagate Barracuda 7200 ST380011A dysk ma jakieś 5 lat

 

ID# ATTRIBUTE_NAME		  FLAG	 VALUE WORST THRESH TYPE	  UPDATED  WHEN_FAILED RAW_VALUE  1 Raw_Read_Error_Rate	 0x000f   054   047   006	Pre-fail  Always	   -	   73084157  3 Spin_Up_Time			0x0003   097   097   000	Pre-fail  Always	   -	   0  4 Start_Stop_Count		0x0032   100   100   020	Old_age   Always	   -	   968  5 Reallocated_Sector_Ct   0x0033   100   100   036	Pre-fail  Always	   -	   0  7 Seek_Error_Rate		 0x000f   085   060   030	Pre-fail  Always	   -	   359469296  9 Power_On_Hours		  0x0032   088   088   000	Old_age   Always	   -	   10658 10 Spin_Retry_Count		0x0013   100   100   097	Pre-fail  Always	   -	   0 12 Power_Cycle_Count	   0x0032   094   094   020	Old_age   Always	   -	   6820194 Temperature_Celsius	 0x0022   032   054   000	Old_age   Always	   -	   32195 Hardware_ECC_Recovered  0x001a   054   047   000	Old_age   Always	   -	   73084157197 Current_Pending_Sector  0x0012   100   100   000	Old_age   Always	   -	   0198 Offline_Uncorrectable   0x0010   100   100   000	Old_age   Offline	  -	   0199 UDMA_CRC_Error_Count	0x003e   200   200   000	Old_age   Always	   -	   0200 Multi_Zone_Error_Rate   0x0000   100   253   000	Old_age   Offline	  -	   0202 TA_Increase_Count	   0x0032   100   253   000	Old_age   Always	   -	   0

mam się bać o dane ?

Edytowane przez lock9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, po prostu nie interesowałem się nim przez 5 lat :P Wolałem się spytać czy nic mu nie grozi albo nic nie jest. Bo mam na nim dość cenne dane których teraz nie mogę zarchiwizować

 

Dzięki za odpowiedź

Edytowane przez lock9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAMRT w normie, wykresy już nie bardzo - na początek sprawdź czy czasem jakiś soft nie grzebie po dysku (bitdna np. ;) )

No właśnie to dziwne spadki szybkości odczytu na wykresach mnie niepokoją :( W tle nic nie chodzi, bitdna nie mam, tylko antivira, ale go wyłączyłem przed testami. Jaka inna może być tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2870977[/snapback]

a co powiecie na temat tych wykresow? mi sie one za bardzo nie podobaja, ale ja sie nie znam :P

Mi też się nie podobają, szczególnie staruszka 40GB :)

Zapodaj na początek SMARTY wszystkich i testy badów w HDTUNE. Jeśli nic nie wykryją, w co wątpię, przynajmniej jeśli chodzi o tą 40GB, to pomyślimy nad MHDD.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60GB może mieć te 2 bady już od dłuższego czasu, to stary dysk. Zauważyłeś jakieś przycinki jeśli korzystasz z tego dysku? Poszatkowany wykres w 40GB jest pewnie spowodowany sporą ilością sektorów, do których czas dostępu jest dużo większy niż normalnie. Możesz to sprawdzić w programie MHDD.

Zauważyłem też, że na 160GB i tej 60 masz sporo błędów ULTRA ATA CRC, podejrzewam, że masz je podpięte na jednej taśmie, która jest uszkodzona, wymień ją na inną :)

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40tka ma 3 sektory >150ms i okolo 50000 >50ms...

 

Zauważyłem też, że na 160GB i tej 60 masz sporo błędów ULTRA ATA CRC, podejrzewam, że masz je podpięte na jednej taśmie

60tka podpieta razem z 40tka a 160tka z nagrywara DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, na 40GB odciska się już starość :P, ale dysk jak najbardziej do użytku jako śmietniczka plikowa :P

Reszta jest na osobnych taśmach... hmm. Może masz walniętą jedną tasiemkę, a jak dokupiłeś nowego WD, to wtedy ta uszkodzona tasiemka trafiła do niego. Stąd błędy na dwóch dyskach :D. Kontroluj tą wartość, tam gdzie będzie rosnąć, tam tasiemka do wymiany.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam dysk:

Seagate 320gb St3320620as Sata Ii 16mb

Dysk pracuje bardzo głośno możecie spojrzeć na smarta czy coś jest niepokojącego ?

Chce z tego powodu oddać dysk na gwarancje :) (jest bardzo głośny)

 

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk pracuje bardzo głośno

Jest to Seagate 7200.10 - to, że jest głośny to "normalne"... Sam mam dysk z tej serii i drze jape niemiłosiernie...

 

możecie spojrzeć na smarta czy coś jest niepokojącego ?

Smart jest ok.

 

Chce z tego powodu oddać dysk na gwarancje :) (jest bardzo głośny)

Nie wiem, czy to wystarczający powód, żeby go oddać na gwarancję...

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Seagate 7200.10 - to, że jest głośny to "normalne"... Sam mam dysk z tej serii i drze jape niemiłosiernie...

Smart jest ok.

Nie wiem, czy to wystarczający powód, żeby go oddać na gwarancję...

Serwisant powiedział mi że wysłać nie zaszkodzi albo odeślą z analizą co i jak albo dadzą nowy :-P koszty są znikome bo wystarczy że odeśle do nich. Chyba spróbuje :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy wartosc 27 przy pozycji Reallocated Sector Count, jest dopuszczalana czy jest oznaka ze dysk sie sypie?

Mowa o dysku Seagate 40GB, ma juz ok. 5-6 lat.

Dysk sie sypie. Wklej proszę całego SMARTa. Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...