Jump to content

Recommended Posts

szczerze to te "wbudowane" w system programy do defragmentacji szału nie robią, ja jak jeszcze korzystałem to z perfect diska, ale nie wiem jak to jest teraz bo przy SSD tego nie czynię

Panowie jak wyłączyć parkowanie co parę sekund ? Ilości które pokazuje SMART są "lekko" za wysokie.

32e209ad42a793648018a9b0f905f9ee.jpg

Edited by macgor

teoretycznie powinno wystarczy samo ustawienie w zakładce zasilania, w praktyce może jakiś wadliwy firmware i dzieją sie cuda, możesz próbować programowo, wystarczy poszukać w google:

parkowanie głowic, wyciszanie HDD, progsy MHDD, queitHDD, APM Settings, czy to pomoże ?

czasami tak, czasami odpowiednie opcje w ogóle dla danego dysku nie są aktywne

Witam, zauważyłem od wczoraj dziwne krótkie zwiechy systemu ( długo myśli przed otwarciem karty, strony itp), archiwum 4gb rozpakowywało się około 30 minut, Kaspersky skanował dysk przez 7 godzin (ostatnio skanowałem koleżance 2x wiekszy dysk i cały zapchany mniej i połowe tego czasu, więc chyba mój dysk skanował się za długo).

Zrobiłem test trasferu to wartości wahały sie od 0.3 do 60 MB/sec. Zdefragmentowałem calego i mam takie wyniki jak poniżej.

Mam się obawiać o dysk, czy szukać winowajcy tego gdzieś indziej ?

Edited by eyah

eyah dysk jest prędkości obecnych kart pamięci do telefonów więc nawet po formacie nie będzie szału, jakieś skanowanie czy defragmentowanie uważam za daremne i niepotrzebne obciążanie dysku, jak mniemam to pewnie lapek ze zaśmieconym systemem więc format do czyściocha i będzie troche lepiej, zainteresuj sie ssd ;)

Witam ponownie tym razem 2x HDD do zdiagnozowania

WD2502ABYS WD RE3

tu już nie muszę wybierać jak z SSD tylko oba dostałem

ale mając małe pojęcie i google to pierwsza sztuka to już tylko śmietnik

post-160453-0-74830600-1413656639_thumb.png

post-160453-0-60631700-1413656654_thumb.png

1 sztuka walnięty cache dysku. Można na nim trzymać śmieci tj. mało ważne dane.

Powierzchnie talerzy idealne.

jest tam kilka błędów crc ale nic w tym krytycznego, może zwróć baczniejszą uwage czy prawidłowo zamykasz system , oraz na stan łącza i taśmy dysku, a tak po za tym to ok

Zrobić w MHDD  erase waits i zobaczyć ile sektorów wyzeruje ( bady logiczne ) a ile to fizyczne.. 

czy ja wiem czy brak, ja tam widze sporo, wygląda to tragicznie, możesz jeszcze dla pewności sprawdzić innymi programami, ale raczej dysk do zmiany

Pokaż wyniki skanowania z MHDD 2xF4... mi to powie wszystko.

TSR : Zgłupiane smarty już widywałem.

Nie ma jakiegoś nowszego programu diagnostycznego? MHDD jest z czasów dyskietek i płyt CD. Ja nie mam dyskietek i płyt CD. 

1.jpg 1.jpg

1.jpg
Edited by meka

MHDD może i zamierzchłych czasów ale o HDD prawdę ci powie i nie jeden dysk nim naprawiłem

i jest za darmo

CD---> USB kosztuje 50zł

Co do mojego problemu jeszcze, mam nowiutki system (pare godzin) i problem ten sam, przycina sie niemiłosiernie. Wina jest wolnego transferu dysku ?

Dysk jest tragicznie wolny jak na dzisiejsze standardy. Zależy czy tylko przycina bo taki wolny czy przy okazji są blue screeny.

Jak nie ma BSODów to wymień dysk na nowoczesny a wrażenie zmienią się diametralnie. Szczególnie jak zamontujesz SSD.

Wyczyściłem go doszczętnie i transfer jest w normie jak na ten dysk, przynajmniej system chodzi w miarę. Myślę, że trzeba rozejrzeć się za jakimś ssd a z tego korzystać jako z magazynu póki co. Blue screenów nie ma. Dzięki za pomoc.

update mojego S.M.A.R.T.a

ehhhhhhh, czyżby robiło się nieciekawie?

Nic nie robiłem z braku czasu (w sensie MHDD).

Dysk ma półtora roku..,

post-132447-0-72724300-1414706608_thumb.jpg

Rozumiem że chodzi 24h? 22 niestabilne sektory, na pewno jakaś degradacja już następuje. Jak masz już problemy z odczytem to na gwarancje jeśli ją masz.

Nic nie robiłem z braku czasu (w sensie MHDD)

Samo się nie naprawi  i co będziesz dalej czekać ? Lepiej zapobiegać czy leczyć ? 

dysk ma półtora roku i zrobił 23 tysiące godzin ?

Oj dyski mi się pomyliły :D

Ten, który ma 1,5 roku ma 6 tys. godzin :P

Ten jest starszy, dużo starszy.

Gwarancja skończyła się w lutym 2013r.

Edited by rudy 102

spoko, tak myślałem że błąd :)

wiesz, 23 tysiące przy dość wysokiej intensywności użytkowania skłania ku wymianie dysku, owszem możesz próbowac reanimować ale myślę, że z czasem i tak wymiana się szykuje, ot sprzęt się zużywa i co zrobić (kupić SSD ale cena za 1TB nadal spora) :)

spoko, tak myślałem że błąd :)

wiesz, 23 tysiące przy dość wysokiej intensywności użytkowania skłania ku wymianie dysku, owszem możesz próbowac reanimować ale myślę, że z czasem i tak wymiana się szykuje, ot sprzęt się zużywa i co zrobić (kupić SSD ale cena za 1TB nadal spora) :)

SSD już mam :D jako systemowy

Ten był magazynem, na razie odpoczywa wymieniony na barracudę 11, która wróciła z gwarancji jakiś czas temu :D

Witam, chciałbym znów prosić o porade. Kupiłem dysk seagate i jako nowy dysk pokazuje mi taki s.m.a.r.t. jak w załączniku. Mam sie czego obawiać ? Atrybut 01 zwiększa sie w oczach