Skocz do zawartości
LordVere

Jakość Zdjęcia A Megapiksele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Troche sie pobawilem

Wybralem tryb bardziej manualny, na stale ustawilem iso na 80 (zaczyna sie od 80 potem 100,200,400, do 800)

 

Od razu zdjecia wypadaja na plus :D (zdjęcie przycięte i pomniejszone)

 

 

 

 

 

 

Dziękuje wszystkim za pomoc, a ja się zabieram za książeczkę aby coś doczytać o możliwościach tego aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy według Ciebie przyzwoite i normalne?

 

Dla każdego to może być coś innego.

 

Ustaw maximum i bedzie ok, a jak nie to zainwetuj te kilka złoty i dojdź metodą prób i błędów, która będzię dla Ciebie

przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy według Ciebie przyzwoite i normalne?

 

Dla każdego to może być coś innego.

 

Ustaw maximum i bedzie ok, a jak nie to zainwetuj te kilka złoty i dojdź metodą prób i błędów, która będzię dla Ciebie

przyzwoita.

normalne chodziło mi o ogólnie wywoływane do domowego albumu (nie chce robić odbitek formatu A0)

9x13 10x15 13x18 15x21 18x24 21x30

Przyzwoite - ładny czysty ostry obraz - zdjęcie

 

Dodatkowe pytanie:

Wczesniejszy problem u mnie i roznica pomiedzy 5 a 8 MPix to był problem z ISO a nie z wielkością zdjęcia?

(pytanie lekko retoryczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo megapikseli w komórkach. Porównanie zdjęć wykonanych starym Canonem A200 oraz SE K750i. Oba mają matrycę 2mpix.

Sorry, moze ja jestem jakis inny, ale jak dla mnie zle ustawienie balansu bieli czy nieco zbyt ciemna fotka nijak sie ma do ilosci megapikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z costi'm. Po 1 to zdjecie trzeba umiec zrobic (nawet telefonem) i ma sie to nijak do ilosci MPx, bo jak nie potrafimy ustawic aparatu to i 15MPx nam nie pomoze.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem po co 2 raz dajesz to samo. K750 zly balans bieli bo jest masakrycznie ciemne, a widac na 2 ze jest pelnia dnia.

A 2 sprawa optyka, optyka, optyka, ktora w komorkach nie stoi na najwyzszym poziomie.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...