Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie jakoś wyłączyć to logo Foxconn podczas startu Biosu?

Zmieniłem bios z P35 na P36 i strasznie wolno (w porównaniu do P35) komp przechodzi etap związany z Biosem podcza startu.

Czy w P37 poprawili to?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel z Foxconnem i bez dostępu do netu ma problem z włączeniem EISTA. Dzisiaj zmieniałem mu bios i próbowałem to włączyć i rzeczywiście ni cholery. To C1E na enabled, w Opcjach zasilania- minimalne zarządzania energią i mnożnik cały czas 8. Komp to E8200, P-35a-s, OCZ plat. rev.2. Windows XP Prof. SP2. Bios od dzisiaj p-36, a był P-28. Przejrzałem cały ten wątek i nic nie znalazłem na ten temat.(poza tym, że ktoś miał problem z ACPI na biosie P28, przy instalacji OS-a, ale czy ACPI ma z tym coś wspólnego?) Może coś jeszcze trza włączyć? Jest tam np. ACPI i do wyboru 1, 2 i 3. Jest 1. Ja akurat tego EISTA nie używam, ale włączyłem w moim MSI na próbę i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C1E nie ma nic wspólnego z EIST,musisz włączyć intel speedstep,chyba druga opcja od góry w menu cpu,potem minimalne zarządzanie energią ustawić i musi działać,teraz akurat mam wyłączone u siebie C1E a włączone intel speedstep i mam obniżone taktowanie proca pod win,jak włączam jakąś gierkę czy benchmark momentalnie przeskakuje na max ustawione taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim. Mam pewien problem z plyta foxconn p35a-s, mianowicie komputer po jakims czasie uzytkowania zawiesza sie i widze tylko czarny ekran predzej mialem blue screen. Mam zaktualizowany bios do p37 ustawienia w biosie sa optymalne jak na poczatku i niewiem co jest nie tak, procek mam e4500, 2x 1gb geil ultra. przez ten problem niemoge tez krecic proca bo wtedy pojawia sie on znacznie szybciej.

 

 

prosiłbym o jak najszybsza pomoc.

Edytowane przez Mosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C1E nie ma nic wspólnego z EIST,musisz włączyć intel speedstep,chyba druga opcja od góry w menu cpu,potem minimalne zarządzanie energią ustawić i musi działać,teraz akurat mam wyłączone u siebie C1E a włączone intel speedstep i mam obniżone taktowanie proca pod win,jak włączam jakąś gierkę czy benchmark momentalnie przeskakuje na max ustawione taktowanie

Tak to jest jak się instrukcji nie doczyta :oops: . Jutro do niego wpadnę i to zrobię. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C1E nie ma nic wspólnego z EIST,musisz włączyć intel speedstep,chyba druga opcja od góry w menu cpu,potem minimalne zarządzanie energią ustawić i musi działać,teraz akurat mam wyłączone u siebie C1E a włączone intel speedstep i mam obniżone taktowanie proca pod win,jak włączam jakąś gierkę czy benchmark momentalnie przeskakuje na max ustawione taktowanie

A ja mam speedstep wyłączone bo mnożnik mam 8x i mi zrzuca na 6x, bo mam c1e włączone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim. Mam pewien problem z plyta foxconn p35a-s, mianowicie komputer po jakims czasie uzytkowania zawiesza sie i widze tylko czarny ekran predzej mialem blue screen. Mam zaktualizowany bios do p37 ustawienia w biosie sa optymalne jak na poczatku i niewiem co jest nie tak, procek mam e4500, 2x 1gb geil ultra. przez ten problem niemoge tez krecic proca bo wtedy pojawia sie on znacznie szybciej.

prosiłbym o jak najszybsza pomoc.

nawet jak net przegladasz to sie wiesza?

jesli tak to sprawdz temperatury - moze zle cooler zalozyles?

jesli zas w grach sie tylko wiesza to moze grafa sie grzac , lub tez procek .

takze najpierw bym sprawdzil temperatury.

wogole slabo opisales problem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam speedstep wyłączone bo mnożnik mam 8x i mi zrzuca na 6x, bo mam c1e włączone...

ja sprawdzałem pierw C1E i zarówno przy włączonym i wyłączonym nie ma wpływu na obniżone taktowanie procka,potem sprawdzałem intel speedstep i po wyłączeniu proc cały czas działał z max taktowaniem obojętnie co ustawiłem w windzie,po włączeniu intel speedstep i minimalnego zarządzania energią znowu mam obniżone takty i mnożnik

 

"W dokumentacji technicznej funkcji Enhanced SpeedStep Intel zaleca dodatkowe przestawienie schematu oszczędzania energii ze Stacjonarnego w domu/biurze na Minimalne zarządzanie energią. Jak pokazuje jednak praktyka, w wielu wypadkach wystarczy tylko włączyć funkcję EIST w BIOS-ie, a system sam będzie przełączał procesor na niższy bieg podczas małego obciążenia."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mosta

 

Podnieś napięcie dla pamięci bo te Geile chyba wymagają więcej niż to co podawane jest defaultowo.

 

@userek

 

U mnie też mnożnik skacze w zależności czy mam włączone C1E czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Zanim zdecydowałem sie na zakup P35A-S przegladalem wiele tematow o plytach m. in. i ten i w któryms z nich pojawiła się opinia, że dla najlepszej pracy dysków twardych należy podlaczac je pod konkretne porty SATA na płycie. NIe wiem czy to w tej płycie jest taki "trik", ale jesli tak, to o których portach mowa ?? Świta mi, że była mowa o 6 i 7 czy coś takiego :|

 

Pytam, bo o dziwo Seagate 320GB 16MB cache ma gorsze wyniki niz 250GB 8MB Samsung. Niby testy wskazuja na Seagate'a, ale porownujac prace systemu sprawuje sie on lepiej na Samsungu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Zanim zdecydowałem sie na zakup P35A-S przegladalem wiele tematow o plytach m. in. i ten i w któryms z nich pojawiła się opinia, że dla najlepszej pracy dysków twardych należy podlaczac je pod konkretne porty SATA na płycie. NIe wiem czy to w tej płycie jest taki "trik", ale jesli tak, to o których portach mowa ?? Świta mi, że była mowa o 6 i 7 czy coś takiego :|

 

Pytam, bo o dziwo Seagate 320GB 16MB cache ma gorsze wyniki niz 250GB 8MB Samsung. Niby testy wskazuja na Seagate'a, ale porownujac prace systemu sprawuje sie on lepiej na Samsungu

Ten 6 i 7 port SATA to raczej w MSI NEO-2 FR/FIR i to na starszych biosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przed chwilą sprawdziłem porty z ciekawości i wyszło mi, że najlepsze wyniki są na Portach 1 i 2, w porównaniu np do 2 i 5 wyniki są lepsze o ~2MB i czas dostępu jest lepszy o 0,1 ms :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

ja mam podobny problem co kolega Mosta

 

u mnie to potrafi się wieszać już po 20-stu minutach pracy (praca to praktycznie internet), wtedy temperatura na procku wynosi 38-41 st

po restarcie po jakimś czasie to samo, Sprawdzałem pamięci - zero błędów, dysk mam lekko stary, sprawdzałem, nie ma bak sektorów, zasiłka jest nowa. Nie mam już pomysłu co jest nie tak. Re instalacja systemu nic nie dała

 

Ręce opadają

 

PS pisząc tego posta, nie było z wiechy ;)

 

 

Edit

pracuję na P36

Edytowane przez RoLu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrym wyborem ale ostrzegam płyta może z tymi pamiątkami nie działać prawidłowo. Mam te pamięci i właśnie taki problem. Z innym egzemplarzem takich samych pamięci (pamiątki kumpla) płyta wstaje. Po podbiciu minimalnie napięcia powyżej 1.8V płyta startuje prawidłowo również z moimi pamięciami. Jak widać problemem jest defaultowe napięcie 1.8V które niektórym pamięciom może nie wystarczyć. Reset BIOSu i jestem uziemiony, muszę latać po znajomych na pożyczki innych pamięci by tylko podbić napięcie :/ Aktualnie szukam jak zmodyfikować BIOS by defaultowo startował z trochę wyższym napięciem. Jak ktoś ma jakieś konkrety proszę o informację.

Witam

Mam niemalże identyczny problem z tą płytą i pamięciami Patriot 2x1GB tylko mam jeszcze takie pytanie czy u Kogoś kto również miał podobny problem płyta podczas uruchamiania załączała wentylatory i wydawała ciągle przerywany sygnał dźwiękowy ( oczywiście monitor nie działał )

???

Bardzo proszę o odp. ponieważ mam taki właśnie problem a nie mam od kogo pożyczyć ramu na podmiankę, jestem nawet zdecydowany kupić jakąś inną kość na krótką podmiankę tylko najpierw chciałbym się upewnić czy to aby napweno wina ramu.

Aha i jeszcze u mnie jest tak że jak odepnę dodatkowy kabel z napięciem ten podpinany koło procka to płyta załącza wentylatory ale już bez sygnału dźwiękowego ww.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam niemalże identyczny problem z tą płytą i pamięciami Patriot 2x1GB tylko mam jeszcze takie pytanie czy u Kogoś kto również miał podobny problem płyta podczas uruchamiania załączała wentylatory i wydawała ciągle przerywany sygnał dźwiękowy ( oczywiście monitor nie działał )

???

Bardzo proszę o odp. ponieważ mam taki właśnie problem a nie mam od kogo pożyczyć ramu na podmiankę, jestem nawet zdecydowany kupić jakąś inną kość na krótką podmiankę tylko najpierw chciałbym się upewnić czy to aby napweno wina ramu.

Aha i jeszcze u mnie jest tak że jak odepnę dodatkowy kabel z napięciem ten podpinany koło procka to płyta załącza wentylatory ale już bez sygnału dźwiękowego ww.

Przez kilka miesięcy byłem użytkownikiem i płyty i tych pamiątek ale nic podobnego mnie nie spotkało.

Wsadź jedną kostkę i odpal. pożniej zwieksz napiecie na kosciach i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komplecik 4x1GB Patriot LLK na P35A-S i chodzą bez większych problemów. Napięcie musi być 2.2V jak w instrukcji. Po prostu zaraz po włożeniu wszystkich kostek pierwsze co robię to podbijam napiecie na pamiatkach i zapisuję ustawienia. Potem moge kręcic :D

Niestety żeby z nich wycisnąc stabilne 800Mhz 4-4-4-12 muszą chodzić synchromicznie 1:1, czyli FSB musi być na 1600MHz. Aktualnie śmigają sobie asynchronicznie 2:3 na 922Mhz 5-5-5-15 i FSB jest na 1230MHz. Bios mam P37.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym podkrecic mojego proca E4500 na 2,8ghz na boxowym chlodzeniu tylko niewiem czy mam zmieniac cos przy ustawieniach napiecia NB voltage control ,cpu voltage margining step no i czy zmieniac mnoznik czy zostawic x11

i jeszcze jedno pytanie czy mam ustawic dzielnik 1:1??

 

 

zasilacz mam 500W

Edytowane przez Mosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo fajnie, że chcesz podkręcić sprzęt :), ale....wypadałoby pierw sporo poczytać o tym, to nie boli w FAQ jest to dobrze opisane np...

 

na 90% nie będziesz musiał podbijać napięcia, bo 2,8 to jest nic, chyba, że masz padake procka, a właśnie jaki masz zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedłem wlasnie do 2,6ghz i robie test orthosem zmienilem tylko dzielnik pamieci na 1:1 czy musze cos jeszcze zmienic??

 

mnoznik mam ustawiony x11 mam go zmienic czy pozostawic bez zmian??

Edytowane przez Mosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...