Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

może faktycznie zasilacz jest zwalony,możesz inny podłączyć i sprawdzić

Jutro podskoczę do kolegi i przetestuje kompa na innych podzespołach, może w końcu coś się wyjaśni, aha i czy jest możliwe że przyczyną tego wieszania jest stara wersja biosu ( mam aktualnie P33 ), nigdy jeszcze go nie aktualizowałem i boję się próbować tymbardziej jeżeli może on niemieć z tym nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że ten nowy bios P38 jest skierowany tylko do P35A ? Zawsze było w kolumnie Download name P35A/P35A-S, a teraz tylko P35A, błąd w opisie ?

Wczoraj uaktualniłem bios za pomocą programu FOX LiveUpdate, program ten automatycznie pobrał mi najnowszą wersję biosu z netu i była to 37 tak więc raczej nie jest to błąd w opisie.

Aha co do mojego problemu to zmiana biosu nic nie dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że ten nowy bios P38 jest skierowany tylko do P35A ? Zawsze było w kolumnie Download name P35A/P35A-S, a teraz tylko P35A, błąd w opisie ?

Może ktoś zapomniał dodać do P35A-S i tylko tak zostało. Lub pomyślał sobie, przecież to te same płyty więc jak ktoś będzie chciał wgrać to i tak wgra :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem nowy komputer na płycie p35a-s. Mam problem z zainstalowaniem karty dźwiękowej. Próbowałem chyba wszystkie sterowniki i nic. W biosie karta jest włączona.

Miał ktoś podobny problem albo wie jak to rozwiązać??

Mam podobny problem jak on. Ta sama płyta, dźwięki nie działają, sterowce mam zainstalowane najnowsze. Sterowniki odczytują głośniki (testy słychać xP), ale w w Panelu Sterowania w "Dźwięki i urządzenia audio" jest napisane że nie ma żadnego urządzenia audio i zamiast muzyki/dźwięków wydobywa się ze stacji tylko przeciągłe "piiiik"... :damage_wall:

Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Biosu P38, to rzeczywiście z nim coś jest nietak. Na P35A-S po podkręceniu komputer miał problemy, żeby wykryć dysk twardy. W standardowych taktowaniach system startował i było ok. Może być, że ten bios nadaje się tylko do P35A.

Z moich doświadczeń wynika, że najlepszym do tej pory biosem był P36. Straszliwie stabilny i nie miałem z nim żadnych problemów. Polecam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem po restarcie, albo uruchomieniu kompa bios wydaje u mnie:

1x podwójny + 6x pojedyńcze dźwięki

Muszę ponownie uruchamiać żeby się odpalił :/

Dzieje się tak od czasu zakupu 8800gt.

Ktoś może pomóc ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, molexa pod płytę nie podpinałem, tylko to 6-pin do karty

 

Edit: jednak to jest 10 pisków a nie jak pisałem 8, wskazuje to na błąd pamięci CMOS :/

Zaktualizowałem z p36 na p37, ale nadal to samo.

Występuje to jak skorzystam z przycisku power i przytrzymam go przez 4s aż komp się wyłączy.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakis czas temu pisalem o swoich problemach z P35A-S po nadmiernym podkręceniu procka [link]

 

Wtedy myślałem, że to problem biosu, teraz wiem, że to awaria płyty. Zmieniłem bios, wyczyściłem cmos, próbowałem też downgrade biosu (P28, P32), zmieniłem zworkę odpowiedzialną za CLEAR CMOS, a nawet wyjąłem baterie, ale cały czas 'zimna' płyta wyprawia NIEZIEMSKIE CYRKI.

Celowo powyżej użyłem eufemizmu, żeby nieużywać słów nieparlamentarnych. Oto co się dzieje:

 

Jak komputer jest "zimny" tzn. długo był wyłączony na listwie włączenie go za pierwszym razem graniczy z cudem:

 

- czasami całkowicie ignoruje ustawienia w sekcji FOX odpowiedzialnej za podkręcanie (mogę ustawić sobie FSB (nie taktowanie cpu) 1200MHz albo 3000MHz albo każdą inną wartość, a procesor E2180 i tak uruchamia się z nominalną 1.8GHz)

 

- komputer dochodzi do bootowania systemu i resetuje się (średnio 5 razy zanim uruchomi się normalnie)

 

- jeśli zacznie bootować się system wyskakuje BSOD i reset jak wyżej

 

- po naciśnięciu DEL -> Enter setup wyskakuje monit o hasło do biosu, którego oczywiście nigdy nie zakładałem, wystarczy nacisnąć enter i bios się włącza, ale po kilku sekundach reset jak wyżej

 

- czasami wyskakuje informacja, że przekroczono możliwości procesora F1 - Load default, F2 - enter setup; jak poczekam chwile przy takim ekranie reset jak wyżej (na codzień mam ustawienie E2180 @ 2880MHZ, wcześniej używałem @3,2GHz)

 

Wszystko co opisałem występuje od momentu, gdy podkręciłem mojego CPU na 3,54GHz z podniesionym napięciem o 20 kroków, z niewiele podniesionym napięciem na RAM.

Wtedy komputer zaczął wieszać się tak, że nie dochodził nawet do sprawdzenia ilości ramu, wieszał się w biosie itd.]

Musiałem wtedy zresetować CMOS.

 

Nie wiem co wtedy uwaliłem, ale od tamtego czasu system działa w sposób opisany wyżej.

Dodam, że po tych kilku/kilkunastu restartach komputera przeważnie działa normalnie.

 

Czasami na 'rozgrzanym' komputerze FOX ignoruje ustawienia podkręcania.

 

Proszę Was o pomoc!

Czy ktoś na tym forum miał podobny problem z P35A-S? Wiadomo jak to naprawić?

Z mojego punktu widzenia pozostaje jedynie serwis gwarancyjny (płytę kupiłem w lutym), ale mogę się mylić.

 

Mam już dość tej płyty, jak tylko będę ją musiał odesłać to kupuje MSI, bo nie mam już siły do tego shitu. :mur:

Edytowane przez vesper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateryjka jest włożona dobrze, chyba. Wydaje mi się, że inaczej się jej włożyć nie da. Na noc nie wyłączałem zasilacza z listwy, tak jak robiło się to w starszych biosach, żeby nie było dual boota. I właśnie dziś miałem klasyczny przykład dual boota z biosów przed P36, z tym, że problemy były dużo większe:

 

- wszystkie wiatraki kręcą się jak szalone, a komputer nie reaguje na trzymanie przycisku Power, dłużej niż 3 sek, żeby go wyłączyć muszę wyłączyć prąd w zasilaczu

 

- po wyłączeniu zasilacza, koniecznie musze poczekać aż zgaśnie dioda na płycie, bo inaczej płyta startuje jak wcześniej i nic się z nią nie da zrobić

 

- wreszcie po dwóch restartach z wyłączaniem prądu w zasilaczu, komputer startuje na 1.8GHz, pisze, że przesadziłem z podkręcaniem

 

- wchodzę, do biosu, nic nie zmieniam (FSB 1280MHz, dzielnik 4:5), zapisuje, uruchamiam ponownie, komputer startuje ponownie jako 1.8GHz

 

- nie mam w tej chwili innego ramu, ale w zastępstwie uruchomię później memtest86 w dosie i zdam relacje z wyników

 

- jeszcze jedno: o ile płyta ignoruje ustawienia o/c procesora to cały czas trzyma ustawione timingi dla pamięci.

 

PS Nie ma to jak miła wiązanka pod adresem komputera na miły początek dnia.

Edytowane przez vesper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vesper

Mam już dość tej płyty, jak tylko będę ją musiał odesłać to kupuje MSI, bo nie mam już siły do tego shitu.

A może ona ma ciebie dosyć!

Facet tak katując płytę główną to każdą zajedziesz!

Ja mam tą płytę od grudnia 2007, na początku miałem problem z restartem kompa pod obciążeniem!

To była moje wina! Dałem za małe napięcie na RAM.

 

Też się na nią wkurzyłem ale to nie ona była winna tylko JA

Obecnie pracuje pod E4300 1,8GHz @ 3,0 GHz bez najmniejszego zająknięcia!

 

Foxconn P35a-s to bardzo porządny produkt!

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki driven

Płytę udało mi się uruchomić :-)

Podniosłem po tym napięcie pamięci na 1,98V zainstalowałem wszystkie stery dołączone do płyty oraz te co były z grafiką i odpaliłem Test Drive Ulimited gierka śmigała bez przycięć itp. na full detalach ale po jakiś 10 min komp mi się zawiesił i potem gdy urchamiałem tę grę to zawieszał się coraz szybciej czy wie koś może co może być jeszcze tego przyczyną.

Podaje pełną konfigurację mojego kompa:

Foxconn p35a-s

pamięci 2BG patriot

procek E4500

grafika Palit 9600GT

dysk segate 320GB

zasilacz 450W

Witam ponownie

A więc ta po wielu testach i eksperymentach wiem następujące rzeczy:

Pamięc w kompie jest sprawna, płyta główna i procek raczej na pewno też.

 

Po przetestowaniu sprzętu u kolegi i podmianie podzespołów są następujące efekty:

kiedy podpiąłem jego ram u siebie komp się nadal wieszał

kiedy podpiąłem jego grafikę ( Ati X1300 Pro Gigabyte ) komputer działał normalie , oczywiście znacznie wolniej niż na mojej karcie 9600GT, ale stabilnie

kiedy podpięliśmy u kolegi moją grafikę i włączyliśmy nowe gry komp się wieszał i podobnie jak u mnie występował zacięty dźwięk

Teraz tak u kolegi jest zasilacz ok 350-400W ( jedna linia +12V 15A ) natomiast ja posiadam chieftec 450W ( dwie linie +12V po 15A ).

 

I teraz moje pytanie czy jest możliwe że zarówno u mnie jak i u kolegi są za słabe zasilacze i dlatego komputery się wieszają czy też wina leży po stronie karty graficznej i to ją powiniem rekalmowac.

???

Bardzo proszę o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewien że zasilacz daje radę ( sprawdź napięcia 12v, 5v ) to raczej grafa. Na Twoim miejscu spróbowałbym z innym zasilaczem, jeśli masz możliwość oczywiście taki który jest na pewno sprawny i poradzi sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowników to próbowałem zarówno tych z płyty instalacyjnej jak i najnowszych z netu, a co do zasilacza to wyniki pomiarów miernikiem uniwersalnym są następujące na 12V bez obciążenia 12,04 a po obciążeniu 11,98V

Na 5v napięcie też jest cały czas powyżej 5V.

Co do zasilacza to kompletnie nie mam od kogo porzyczyc do przetestowania :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z Was ma problem na tej płytce z stanem wstrzymania S3 (suspend to ram)? kopiłem płytkę i wszystko śmigało (bios P33) a po aktualizacji do P36 zatrzymuje sie na ekranie "przygotowanie to stanu wstrzymania" czy coś podobnego. Nie wiem czy to przez zmianę biosu ale wcześniej to działało. Czy u Was działa na tej płycie przejście w stan wstrzymania na biosie P36?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też działa stan uśpienia na biosie 36, mam tylko jedno pytanie czy da się jakoś ustawić bios aby wybudzenie z tego stanu następowało po kliknięciu myszką albo wciśnięciu jakiegoś klawisza a nie reagowało na poruszenie myszką ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...