Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

No i jest. Wchodzisz w bios 2 opcja po lewej / później tam wybierasz ostatnią / masz opcje do wyboru ENABLED - DISABLED / wybierasz pierwszą od góry na ENABLED i wyskakuje kolejna opcja z wyborem mnożnika. :rolleyes: Mam nadzieje że sobie poradzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z 'nasza' plytka, konkretnie P35A-S. Opisze od poczatku: Zamowilem plyte podlaczylem wszysko, wgralem winde i zaczalem oc. Dosc szybko doszedlem do 3,96 ghz na 1,38 vcore procka i lekkim podbiciu mostka polnocnego. Pamiatki na 2,36. Zszedlem do 3,8 ghz zmniejszylem vcore na 1,32 i puscilem orthosa na 14 godzin, a potem 3dmarka na 30 cykli. Wszysko przeszlo gladko. Bios p37. No ale to mi nie wystarczylo. Zainstalowalem foxone i probowalem cos tam pogrzebac. Nie szlo... :-( Wiec wrocilem do biosa, Przegialem z ustawieniami fsb ( raczej juz pamieci nie nadazaja za reszta) i musialem zrobic cmos :-( Od tego momentu nie moge zmienic fsb w biosie tzn. zmieniam, zapisuje, komp restartuje wchodze do biosa a tam nic sie nie zmienia ???? Zonk. Wczesniej tez pare razy uzywalem cmos i nie bylo takich problemow. Nie wiem co jest grane. Mial ktos taki problem? Dodam, ze pare razy flashowalem rozne biosy od p32 wzwyz i nic to nie dalo. Nie jestem swiezak. Bawie sie juz w oc od czasow p1 i takiego problemu jeszcze nie mialem. Zastanawiam czy plyta nie jest kopnieta i przez moje eksperymenty jej nie dobilem...

 

Sprzet:

tacens sagitta

zasilecz corsair 520 seria h

plyta jak wyzej

procek e8200

ram ocz platinum rev2 2gb

zotac 8800gt

dvd i 160gb

 

Pomozcie plz. To moja druga plyta foxconna , poprzednia c51 pod am2 przy oc nie bylo zadnych problemow, a tu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

wysłałem poniższego gotowca do Foxa

 

Dear Foxconn,

 

Your bioses for Foxconn P35a are better with every next edition, but there are still some things to improve:

1.Recently Asus and MSI announced that their motherboards with P35 chipset supports CPU FSB 1600Mhz so that would be great if your motherboard would support it too.

2. You could add to new bios version settings of alpha timings of RAM memory (because company make efforts to be seen as supporting overclockers).

3.You could add the regulation of VTT and GLT (AGTL+) voltages for better overclocking opportunity of 45nm Penryn architecture based processors.

4. I'm owner of pentium dual core E2160 and i don't know why this processor has worse overclocking on Foxconn P35a than on other motherboard on the same chipset as "P35 MSI NEO2-FR" and "Abit IP35-E" ?

I've checked overclocking of my E2160 on Foxconn P35a and Abit IP35-E and it was worse on Foxconn with about 200mhz of FSB. On Foxconn I can hardly reach 3100mhz with 1.24V core and nothing more vs. 3300Mhz on Abit with 1.39V core (so this is not CPU's wall). I've checked this on many forums about P35a and P35a-s limited overclocking with 800mhz bus procesors (people write it's impossible to cross the border of 387 FSB)so this is not only problem of mine but wider issue about bios I suppose.

That would be very nice if you could modify new bios to minimize this difference (and don't block the overclocking).

On many forums people write about this difference in overcolcking with this motherboards on CPU's with 800mhz FSB, so people adwice to each other and they will rather buy MSI or Abit motherboards (which are in very similar price or even motherboards on p31 chipset which are cheaper and their overclocking is better) to this processors and Foxconn will loose this segment of market...Not everyone could afford MARS and 1066 Bus processor...

I apologise for this mayby too long post, but these are things that many people are looking forward from You

 

thank you in advance

 

swenor27

i otrzymałem następującą odpowiedź:

 

Dear Piotr,

 

Thanks for supporting Foxconn products and also for your suggestions.

 

1. as to supporting cpu fsb 1600mhz, we are trying to make it as you hope.

 

2.3 We will pass the advice to the relative engineers and try to improve the performance of the motherboard continually.

 

4. for the motherboard manufacturers could design different models with the same chipset and every model has its own keystone so they shall not be compared in this way.

 

Thanks again for your attention on our products.

 

Best Regards!

 

Foxconn Technical Support

ps. Ci co lubią szczegóły pewnie mi wytkną :) że nie zmieniłem imienia, ale co tam, ja też jestem Piotr

Edytowane przez SWENOR27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karuzel

Próbowałeś clear cmos zrobić z wyjętą na dłużej baterią (np. godzinę) i zarazem ustawioną zworką na clear?

Jeśli flashowałeś spod windy, to spróbuj spod dosa, tam są odpowiednie parametry dokładnego czyszczenia w pliku bat. Spod windowsa też chyba są różne opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karuzel

Próbowałeś clear cmos zrobić z wyjętą na dłużej baterią (np. godzinę) i zarazem ustawioną zworką na clear?

Jeśli flashowałeś spod windy, to spróbuj spod dosa, tam są odpowiednie parametry dokładnego czyszczenia w pliku bat. Spod windowsa też chyba są różne opcje.

Ok. Udalo sie. Zrobilem to tak. Normalnie jak dawalem clear cmos to wylaczalem zasilacz przekladalem zworke, wlaczalem zasilacz, czekalem z 10 s, znowu wylaczalem zasilacz i przekladalem zworke, a potem juz normalnie system startowal. Robilem tak, bo zauwazylem wczesniej ze wystarczy lekko musnac plyte w nieodpowiednim miejscu, a juz sama sie wlaczala( badz wylaczala). Teraz zrobilem normalnie czyli clear cmos przy wlaczanym caly czas zasilaczu. No i dziala :-)

 

Ustawilem proc na 3,8 ghz vcor 1,32, mostek na 1,31, ram 2,36 i juz tego nie ruszam. Dosc ze przy zotacu 8800@780/1100 mam 14450 3dmarkow 06 :-) Jest git.

 

Taki maly blad, a kosztowal mnie 2 dni furii.

Pozdr i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,potrzebuje znowu waszej pomocy :rolleyes: ,z głosnikow słychac trzaski i swisty,prawdopodobnie karta muzyczna Creative SB X-Fi XtremeGamer gryzie sie z karta sieciowa Realtek RTL8168/8111,bo jak ją odinstaluje to jest wszystko w porzadku,czy jest na to jakas rada?

dodam ze karte muzyczą na płycie wyłaczyłem w biosie

pozdrawiam

Edytowane przez ferdek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,potrzebuje znowu waszej pomocy :rolleyes: ,z głosnikow słychac trzaski i swisty,prawdopodobnie karta muzyczna Creative SB X-Fi XtremeGamer gryzie sie z karta sieciowa Realtek RTL8168/8111,bo jak ją odinstaluje to jest wszystko w porzadku,czy jest na to jakas rada?

dodam ze karte muzyczą na płycie wyłaczyłem w biosie

pozdrawiam

Prawdopodobnie gryzą się przerwania IRQ, spróbuj przepiąć kartę muzyczną do innego portu PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam problem z kręceniem pamięci na p35a-s, bios mam najnowszy p38 i zauważyłem że mam zablokowaną opcję "DRAM Frequency", niby pojawia się wybór między auto, 667 a 800 ale co bym nie wybrał i tak jest auto, przez to nie mogę ustawić dzielników fsb:dram na 1:1.25 czy 1:1.5

 

może powinienem sflashować bios do starszej wersji, tylko do jakiej?

 

p.s. moje pamięci to a-data vitesta 800+ 2x2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam problem z kręceniem pamięci na p35a-s, bios mam najnowszy p38 i zauważyłem że mam zablokowaną opcję "DRAM Frequency", niby pojawia się wybór między auto, 667 a 800 ale co bym nie wybrał i tak jest auto, przez to nie mogę ustawić dzielników fsb:dram na 1:1.25 czy 1:1.5

 

może powinienem sflashować bios do starszej wersji, tylko do jakiej?

 

p.s. moje pamięci to a-data vitesta 800+ 2x2gb

Najnowszy do S-ki jest p37, p38 jest do wersji podstawowej

 

Stolara: u mnie foxLiveUpdate widzi p33 najnowszy, muszę ręcznie sciągać nowsze biosy

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy do S-ki jest p37, p38 jest do wersji podstawowej

u mnie p38 zainstalował sam foxone, a mimo przesiadki na p37 "dram frequency" jest nadal nieaktywne, czy mając p38 na płytce p35a-s niektóre opcje w biosie są nieczynne? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mimo przesiadki na p37 "dram frequency" jest nadal nieaktywne

Bo tego masz nie tykać, dlatego jest nieaktywne. Ramy ustawiasz poprzez dzielniki które teraz wyglądają tak 1:1; 5:6 itd. itp. Nie ma już ustawień 1:1.25 i wszystkie dzielniki w nowszych BIOS'ach są dostępne od razu dlatego opcja "dram frequency" nie zmienia ustawień pamięci. Czyli w starszych BIOS'ach mając pamięci 800MHz przełączałeś "dram frequency" na 667MHz, na nowszych po prostu ustawiasz dzielnik 1:1 i masz te 667MHz. Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie p38 zainstalował sam foxone, a mimo przesiadki na p37 "dram frequency" jest nadal nieaktywne, czy mając p38 na płytce p35a-s niektóre opcje w biosie są nieczynne? :huh:

P38 na P35A-S nie tylko powodował u mnie, że funkcje były nieczynne, ale także wyłaczył 2 złącza SATA, niemożliwe było uruchomienie dysków w trybie AHCI i podkręcanie procka mocno ucierpiało. Bios P38 jest tylko dla P35A!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem. Otóż zakupiłem C2D E7200, Foxconn P35A-S, 2x1 GB Corsair XMS2 800 MHz CL 4, Zotac 9600GT 512 MB i Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]. Mój problem jest następujący. Otóż po podłączeniu wszystkiego i wciśnięciu przycsku power ruszają wszystkie wentylatorki (oczywiście jest podwójny start) i na tym koniec. Monitor sie nie włącza itd. Próbowalem z inna grafa, zasilaczem, pamięciami i prockiem (tylko niestety nie miałem 100% czy ten drugi procek jest sprawny, bo wyjęty z inego zestawu który nie działa i ma podobne problemy jak moj, z tą jednak róznica, ze tamty komp na poczatku działał). Wiec wniosek jest prosty, na 70-90% jest to wina płyty, ale może macie jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E7200 jest w 45 nm a do tego trzeba miećbios nowszy niż p33 więc może sprawdź i zauktualizuj bios do p37..... jeśli jeszcze go nie masz

na pudelku od płyty mam taka naklejke "support intel 45nm procesors". Dla pewności płyte sprawdzałem na DC E2160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2160 jest w 65 nm :)

i u ciebie on chodzi bez problemów???

jaki w takim razie masz bios?

wiem, że E2160 jest 65 nm, ale jak napisałem w swoim pierwszym poście, na nim też nie działa (pisałem, ze sprawdzałem z innym prockiem i też nie działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Komp się nie włącza, wiatraczki się nie kręcą. Wcześniej wszystko działało.

Mój komp

Foxconn P35a-s

E8200

Zotac 8800GT

WD 500GB AAKS

Patrot 2x1GB CL4

BeQuiet 550W

Bios P37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos taki problem z oprogramowaniem przy tej plycie.

Na dolaczonej do MOBO oryginalnej plytce jest program o nazwie FOXONE, wiec go zainstalowalem lecz po instalacji zamiast sie ladnie wlaczyc, to on podczas uruchamiania wywala bluescren. Mial ktos tak????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos taki problem z oprogramowaniem przy tej plycie.

Na dolaczonej do MOBO oryginalnej plytce jest program o nazwie FOXONE, wiec go zainstalowalem lecz po instalacji zamiast sie ladnie wlaczyc, to on podczas uruchamiania wywala bluescren. Mial ktos tak????

Każdy tak ma. Musisz sobie ściągnąć nowszą wersje programu i ją zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...