Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy tak ma. Musisz sobie ściągnąć nowszą wersje programu i ją zainstalować.

A no ja tez tak nie mialem, u mnie wszystko ok bylo. A uzywam Windowsa MX.

Edytowane przez hef44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za wersja windows MX?

Może miało być MC bo C jest koło X. No i ja mam teraz jakieś dziwne problemy. Włączam kompa zaczyna winde wczytywać, leci ten niebieski pasek i reset...... i od nowa.... przechodzi POST'a i pojawia się pole wyboru w jakim trybie ma być uruchomiony komp i wybieram, że normalnie i wczytuje się już dobrze. Ram sprawdzałem przed chwilą GoldMemory i jest wszystko dobrze. Procka wcześniej sprawdzałem Orthostem i również jest dobrze. Dysk sprawdzałem HD Tune i nie ma żadnych błędów. Dodam jeszcze, że nie ma żadnego BSOD'a. Mając Viste 64Bit Orthost sypał błędami jak ram był puszczony na 833mhz cl4 na XP nie ma tego problemu chodzi dobrze, jak zmieniłem znów ram tak jak fabrycznie powinien chodzić to orthost się nie wysypywał. Do tego Vista przy połączeniu z moim kompem przy pomocy drugiego i karty z foxa powodowała BSOD i pluła się o to, że plik ndis.sys spowodował błąd czy coś takiego. Miał ktoś taki przypadek?? Wie ktoś może czym dokładniej sprawdzić dysk twardy?

 

Dobra puściłem teraz kompa bez żadnego O/C i zobaczę czy nadal się to powtarza :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX to wersja windowsa przerobiona, tzw Malcolma. Odrazu mowie ze nie polecam bo ma w cholere wycietych rzeczy, po to aby szybciej działal system.

Przy takim kompie nie widze sensu uzywac takiego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3haq

MX to wersja windowsa przerobiona, tzw Malcolma. Odrazu mowie ze nie polecam bo ma w cholere wycietych rzeczy, po to aby szybciej działal system.

Przy takim kompie nie widze sensu uzywac takiego systemu.

A co wszystkie [ciach!]ły używasz , które zafundował nam Mikroshit. Mam WinMX RGB od zeszłego roku i nie widzę narazie innej alternatywy. Vistę miałem tylko jeden dzień. System ma być funkcjonalny, wydajny a nie fontana z wodotryskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3haq

Wszystko OK, ale nic nie zmieni faktu że MX RGB jest totalnie nielegalnym pirackim tworem

Dokładnie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby swojego oryginała przerobić tak jak to zrobił Malcolm. nLite bardzo ułatwia tą sprawę. Można zrobić system pod swojego i tylko swojego kompa z wszystkimi programami , które się używa oraz sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie gryzą się przerwania IRQ, spróbuj przepiąć kartę muzyczną do innego portu PCI

witam,po paru dniach i przełozeniu karty do innego portu,problem wystapił znowu-trzaski i jeden wielki świst zamiast muzyki :angry:

orietujesz sie moze co mogłbym zrobic by to naprawic ?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba w końcu rozwiązałem problem tych dziwnych freez'ów co jakiś czas objawiających się podczas oglądania filmów czy grania = "sławetne trrrr" w głośnikach o których kilka osób pisało. Otóż wczoraj postanowiłem sobie zaktualizować sterowniki, między innymi JMicron RAID driver. Podczas instalacji tego sterownika mamy do wyboru dwie opcje:

There are two drivers provides for users to install for single IDE controller(s).

Please choose one for the IDE controller(s).

  • JMicron SCSI Driver - Support hot-plug features for SATA hard disks
  • Standard IDE Driver
Wcześniej zainstalowałem domyślnie zaznaczony sterownik wyżej, tym razem zaznaczyłem Standard IDE Driver i problem z "trrr" w głośnikach ustąpił, mam nadzieję na stałe ;) Posiadam niestety dyski IDE i po zainstalowaniu tego sterownika odczuwam wzrost wydajności dysków, chyba, że to efekt placebo :lol2:

 

EIDT:

Chyba to nie temat o Windowsach? Sorka ale naprawdę wchodzę poczytać o płycie, problemach z nią i jakichś rozwiązaniach a nie patrzeć na przepychanki o Windowsie.

Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wszystkie [ciach!]ły używasz , które zafundował nam Mikroshit. Mam WinMX RGB od zeszłego roku i nie widzę narazie innej alternatywy. Vistę miałem tylko jeden dzień. System ma być funkcjonalny, wydajny a nie fontana z wodotryskami.

 

Kolego sam uzywam przerobionego wina, ale ten od malcolma jest zwalony, jesli korzystasz z kompa tylko po to zeby przeczytac cos na forum albo w cos pograc to nie widzisz tych bledow jakie on ma.

Sam bys sobie zrobil takiego wina bez najmniejszych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moich problemów wyżej opisanych to chyba znalazłem przyczynę. Wgrałem sterowniki od JMicron RAID i jak na razie wszystko chodzi. Trochę to dziwne bo bez nich też działało przez jakiś czas dobrze później coś się pokitrało i były resety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zainstalowałem domyślnie zaznaczony sterownik wyżej, tym razem zaznaczyłem Standard IDE Driver i problem z "trrr" w głośnikach ustąpił, mam nadzieję na stałe ;)

Potwierdzam. :wink:

 

Od dłuższego czasu aby uniknąć podobnych problemów z "trrr" odłączałem od płyty stary dysk z pata ponieważ myślałem że wina jest po stronie dysku. Jednak teraz podłączyłem go z powrotem i zainstalowalem nowe sterowniki JMicron Raid R1.17.33 (wybrałem IDE) i jak dotąd nie napotkałem wcześniejszych frezów :)

 

PS: Proponuje dodać odpowiednią notkę na ten temat w FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skonfigurowanego RAIDA, ale z innych dysków ( patrz sygnatura) a co ?

A bo mnie cośzaraz strzeli.

Mam juz drugi komplet dyskow twardych, nowe tasm sata a problem jak był tak jest

 

Jak sie domyslam nie masz problemow z uruchomieniem systemu ze wzgledu na "ginacy" w konsoli RAID dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

równiez posiadam p35a-s i mam 1 problem.

chłodzenie Arctic Cooling Freezer 7 Pro i kurde czesto jest tak że wiatrak zmienia obroty sam sobie.

są to regularne zmiany tzn, 1720 do 2000 obrotow. taka zmiana trwa kilka sekund i spowrotem spada na 1720.

troche to denerwuje jak sie chce posiedziec przy kompie w ciszy. przy włączaniu kompa tam sie dzieje. potem posiedze troche w windowsie i znowu slychac.

nie wiem co mam zrobic.

 

i druga sprawa to chcialbym e4700 na 3ghz podkrecic sobie.

nie bardzo mi to idzie. poprowadźcie prosze co mam zrobic.

 

prosze o pomoc

Edytowane przez DimSim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój Freezer ma wejście 3 czy 4 pin ? co do podkręcania, temat poruszany milion razy tutaj, proponuje poczytać temat i zapoznać się dobrze z pierwszą stroną. Na bank dasz sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie to tak poustawiałem. Bo też kiedyś miałem takie problemy z falującymi obrotami. Teraz w spoczynku mam niecałe 900 obr/min a po osiągnięciu chyba z 60st. C. mam fryzjera rozpędzonego na max'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam to MOBO aktualnie z C2D E8200@3400 i narazie mi to wystarcza w zupelnosci, ale w niedlugiej przyszlosci moze byc juz za slaby. I czy ta plyta nadaje sie do Quadów Intela z seri Penryn???? Chidzi mi glownie czy bedzie dobra do znacznego podkrecenia tych quadów??? Teraz ma sie ukazac Q9650 3ghz ktory bedzie kosztowal ponad 1000zł ale pewnie gdy na rynek wejda juz zapowiadane Nehalemy to quady Penryny znacznie stanieja i bedzie mozna rozbudowac PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam problem z falujacymi obrotami Freezer-a i nie moge sobie z tym poradzic, probowalem ustawic obroty "na sztywno" w biosie ale bez rezultatu. Ustawilem obroty na 1300RPM (bios) ale dalej faluja w okolicach 1000-1800RPM, dodam ze jedynym wyjsciem jest dla mnie program FOXONE gdzie moge ustawic obroty manualnie np. na 1000RPM ale wtedy obroty Freezera wahaja sie 1300-1360RPM, inne zmiany w FOXONE np. 500RPM nie daja nic, obroty dalej 1300-1360RPM, zmiana w FOXONE na 1500RPM i Freezer wskakuje na obroty powyzej 2000RPM.

Wiem ze temat byl poruszany wiele razy, ale rzadne z Waszych wskazowek nie skutkuja.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...