Skocz do zawartości
fields

Asus Xonar D2

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do osób które przesiadły się z Sb na Xonara, czy różnica jest naprawdę tak duża że warto dopłacić ??

Dla mnie osobiscie roznica byla duza i od razu mozna ja odczuc.

 

Natomiast mi prawdopodobnie padl xonar :(

 

Nastapilo to w taki sposob ze gralem sobie w GTA gdzie nagle zaczal dzwiek przycinac, po czy wyrzucilo mnie z gry. Bedac juz w systemie patrze a tu w panelu sterowania nie ma dzwiekowki :( Ale w menadzerze urzadzen jest nie rozpoznane urzadzenie audio. Reinstalacja sterow nie pomogla, wsadzenie i wyciagniecie xonara nie pomoglo. Na dodatek tego wszystkiego xonar przestal "pykac", ale swieci i caly czas jest wykrywany via system jako urzadzenie audio.

 

Dołączona grafika

 

Wsadzilem dzwiekowke od mobo i wszystko smiga. Jutro ide jeszcze sprawdzic na innym komputerze i jak cos to wyjazd na gware ... :(

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O szajze, współczuje.

Szkoda że nie wiedziałem tego wcześniej, czyli analog okroili znacznie... Ale nic to, poczekam na premierę STX'a i usłyszę co to warte, potem najwyżej zmienię. Porównywałeś na jakichś dobrych słuchawkach? Do mnie jadą Audio Technici AD700 i mam nadzieję się nie zawieźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może sobie Ty doczytasz -> http://en.wikipedia.org/wiki/Dolby_Pro_Log...by_Pro_Logic_II

 

... rok 2000 ... i dalej to nie zmienia faktu że to nie są kanały w pełni dyskretne

Post dosyć stary ale z tego co widze nikt kolegi nie wyprowadził z błędu. Pisze o starym (2000r) Dolby Pro Logic II kiedy Xonar obsługuje wersje nowszą czyli Pro Logic IIx

http://www.dolby.com/consumer/technology/p..._IIx_faq_1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który jest dokładnie tym samym starym DPLII tylko że mapuje dźwięk jeszcze na głośniki powyżej 5.1 czyli 6.1, 7.1 ale kanały nie są nagrywane indywidualnie tylko są tworzone z materiału stereo czyli upmix do postaci wielokanałowej ale pierwotnie nie był natywnie wielokanałowy. Choć natywnie wielokanałowy on jest ale dopiero po upmixie czyli oryginalnie nie jest :) no chyba wyjaśniłem jak trzeba sam preferuje CMSS-3D Stereo Xpand bądź DTS Neo:PC wpadają lepiej niż DPLII/DPLIIx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem Xonara DX , mam nadzieje że się nie zawiode na ASUS'ie. Jak dostane przesyłke podziele sie moimo wrażeniami po rzesiadce z Integry Analog Device na płycie ASUSA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam takie problem, zakupiłem Xonara dx , odinstalowalem poprzednie stery do integry, wyłączyłem ją w biosie, włożyłem xonara i zainstalowałem najnowsze bety.

 

Ale nie chcą mi sie odpalić takie gry jak : GRID , Gears of War , Call of Juarez , Bioshock z Eax.

 

Dlaczego nawet te gry nie chca sie odpalić ??, próbowałem na ostatnich najnowszych oficialnych i na betach , z włączonym GX i bez , dalej to samo :( :(.

 

Czego to może być wina ??, trzeba gierki od nowa zainstalować, czy może Windowsa od nowa ??.

 

Aha mój system to Vista x64.

 

Pomóżcie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie sam poradziłem, wystarczyło od nowa windowsa zainstalować i na czystym systemie wszystko działa bez problemu.

 

Narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu, a dźwięk w porównaniu do integry to niebo a ziemia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ludziom Vista 64 :|

A po to żeby wykorzystać 4GB ramu :).

 

A czuć poprawę na zwykłych mp3 ?? po przesiadce na Xonarka, z SB ?? Czy do mp3 SB spokojnie wystarcza??

Nie wiem jak to jest na SB, ale ja po przesiadce z dźwiękówki Analog Device ( Asus montuje w droższych modelach zamiast Realteka ) poczułem róznice na korzyść Xonara oczywiście. A DD Headphone rządzi :). Nawiasem mówiąć mp3 poniżej 320 kbs to shit , nie ma to jak pąrządnie nagrana płyta CD :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawa między SB a DX jest zbliżona jeśli mowa o X-fi, trochę inne brzmienie ale słuchanie nuty z DDH to mała herezja, Bit-perfect rulezzz a z różnicą to jest tak im lepszy sprzęt tym ładniej brzmi a tak naprawdę to temat o D2 a nie DX :) a D2 wymiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ze swoim DX niema żadnych problemów a gram sporo. Przewinęło się też kilka gier z którymi podobno są problemy. Jeden jedyny raz jak coś się stało to był BSoD przy zmianie z 5.1 na przednie słuchawki ale nie mam pewności czy to nie było od czegoś innego bo się nie powtórzyło. Aktualnie śmigam na nowych betach a system ten co zawsze czyli XP x64.

Ale nie o tym miało być, chciałem się spytać czy ktoś wie co wprowadza/zmienia nowy silnik DS3D GX v.2.5 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacać do Xonara D2/D2X czy do głośników Microlab Solo7C wystarczy Xonar DX? Z tego co zauważyłem Xonar DX (i zapewne te droższe też) ma złącze zasilające jak do flopa, rozumiem że wymagane jest podłączenie zasilania do tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Xonara DX. Podłączam, oczywiście na początku musiał mnie przywitać BSOD, ale na szczęście później już nie było. Problem mam z tunerem TV Leadtek TV 2000 Expert. Otóż nie mam dźwięku :/. Czy wie ktoś co z tym fantem począć? Ma ktoś tuner Leadteka i kartę Xonara?

 

Jakby tego było mało, to mój Xonar jakoś co chwile "pyka" (m.in. jak zmieniam z 2 głośników, na słuchawki, itp).

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pykanie to norma, choć gdzież czytałem na jakimś zagranicznym froum, że komuś pykał pykał a potem padł a le jak miałem Xonara to też pykał więc to norma a paść może wszystko więc się nie martw. sprawdź czy auxa nie masz wyciszonego ewentualnie zostanie ci podpięcie przez line-in przez przejściówkę, ta karta śmigała ok na moim X-fi ale dopiero po włączeniu SVM bo inaczej jest cicho na xonarku nie sprawdzałem niestety ale kombinuj

bo drivery do tego tunera są podstępne i nie tylko ty masz z nim problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pykanie to norma, choć gdzież czytałem na jakimś zagranicznym froum, że komuś pykał pykał a potem padł a le jak miałem Xonara to też pykał więc to norma a paść może wszystko więc się nie martw. sprawdź czy auxa nie masz wyciszonego ewentualnie zostanie ci podpięcie przez line-in przez przejściówkę, ta karta śmigała ok na moim X-fi ale dopiero po włączeniu SVM bo inaczej jest cicho na xonarku nie sprawdzałem niestety ale kombinuj

bo drivery do tego tunera są podstępne i nie tylko ty masz z nim problemy.

Problem rozwiązany: najnowszy PVR2 i do tego włączyć trzeba w sterownikach Xonara Aux jako linię nagrywania i wszystko ładnie działa :). Które sterki polecacie do DX? Ja narazie jade na ostatnich normalnych, wersji beta nie instalowałem, lepsze są? Dodatkowo zainstalowałem jakiś najnowszy update ze stronki Asusa.

 

Odpaliłem 3dmark 2003 i zauważyłem że w ostatnim teście (trzeci test dźwięku) 3dmark 2003 wywala błąd. Ktoś ma podobnie?

 

Da się gdzieś ustawić automatyczne wyciszanie głośników, kiedy słuchawki są podpięte pod front panel?

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

posiadam Xonara DX, czy jest mozliwosc podlaczenia glosnikow oraz sluchawek jednoczesnie i zmieniana software'owo urzadzenia, na ktorym ma byc puszczany dzwiek ? jesli tak to jak to zrobic

 

dzieki i pozdrawiam

 

PS: aha, nie posiadam zadnych front panelow, etc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

posiadam Xonara DX, czy jest mozliwosc podlaczenia glosnikow oraz sluchawek jednoczesnie i zmieniana software'owo urzadzenia, na ktorym ma byc puszczany dzwiek ? jesli tak to jak to zrobic

 

dzieki i pozdrawiam

 

PS: aha, nie posiadam zadnych front panelow, etc :)

Nie... ja używam takiego rozwiązania:

 

http://allegro.pl/item537261166_media_hub_...i_glosniki.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

posiadam Xonara DX, czy jest mozliwosc podlaczenia glosnikow oraz sluchawek jednoczesnie i zmieniana software'owo urzadzenia, na ktorym ma byc puszczany dzwiek ? jesli tak to jak to zrobic

 

dzieki i pozdrawiam

 

PS: aha, nie posiadam zadnych front panelow, etc :)

Jest taka możliwość. Bezpośrednio do śledzia karty podpinasz głośniki, a słuchawki do front panelu obudowy (front panel obudowy oczywiście musi być podłączony do złącza na Xonarze). Wtedy w sterownikach zmieniasz tylko z głośników na słuchawki przedniego panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o DX czy D2? Bo wiele widzę postów o DX.

W zasadzie to chyba o jednej i drugiej. Nie ma chyba sensu robić dwóch oddzielnych tematów. Autor mógłby tylko zmienić tytuł na Asus Xonar D2 i DX, a moderator mógłby podwiesić (czy jak to się nazywa :) ), tak jak ma to miejsce z X-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od paru dni obie karty Asusa w domciu.

Asus D2 gra ładniejszymi wysokimi tonami (nie meczą jak DX, są dokładniejsze, bardziej szczegółowe). Bas jest jakby bardziej wyraźniejszy. Dodam jeszcze, że przestrzeń w D2 jest dużo lepsza. Powiem, że warto dołożyć do D2 :) Nie mam zamiaru teraz go zmieniać chyba, że coś lepszego znajdę.

Moje spostrzeżenia tyczyły się odsłuchów muzyki - bardzo dobry zestaw stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że można by ten temat jakoś przykleić, plus zrobić faq w 1 poście

Np dać info, że w przypadku nie wykrywania karty po prawidłowym zainstalowaniu w mobo, to trzeba odkręcić proca/FSB na niektórych modelach płyt głównych na Intelu.

 

Pozdro

Super karta, z doświadczenia 10 lat uzytkowania kompa z muzą(yamacha, vortex1, Vortex2(miodzio, hit cud malina, walić creative za zniszczenie firmy i marki....) przez a1, a2, SB x-fi fatality FPS do układów na c-medii - Razer AC-1 Barracuda i teraz DX od Asusa mogę stwierdzić, że póki co z dźwięku to mój najlepszy zakup(nie stac mnie było na D2x)

 

I o dziwo nie mam problemów w grach(xpsp3, 7miesiecy)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przejrzalem recke - calkiem fajna karta... i do tego ladnie wyglada... Moze komus sie przydac jesli tak jak i ja nie ma ochoty na creativa (ja po ich dzialaniach ze sterownikami nie mam najmniejszej ochoty) - a do tego karta mi sie podoba wizualnie - jest po prostu ladna ;) Poczytajcie :)

http://www.trustedreviews.com/multimedia/r...2-Sound-Card/p1

Elo !!!

 

Mam w posiadaniu wyzej wymieniona karte (Asus Xonar D2). W sumie to jestem z niej zadowolony. Tylko z grami mam czasami problem. Tzn dla przykladu ostatni Fear 2 za nic na swiecie nie chcial odpalic z dzwiekiem. Musialem 10-krotnie przeinstalowywac stery i szukac rozwiazania. Jakby ktos mial podobny problem to mowie ze dzialaja na : Xonar_D2-PM81731_RC01_XP_beta . Poza grami to jest niezle nic wiecej mi nie trzeba. Muzyczka ladnie gra i o to chodzi. Do karty mam podlaczone glosniki Logitech Z-5500 i nie ma co marudzic. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo !!!

 

Mam w posiadaniu wyzej wymieniona karte (Asus Xonar D2). W sumie to jestem z niej zadowolony. Tylko z grami mam czasami problem. Tzn dla przykladu ostatni Fear 2 za nic na swiecie nie chcial odpalic z dzwiekiem. Musialem 10-krotnie przeinstalowywac stery i szukac rozwiazania. Jakby ktos mial podobny problem to mowie ze dzialaja na : Xonar_D2-PM81731_RC01_XP_beta . Poza grami to jest niezle nic wiecej mi nie trzeba. Muzyczka ladnie gra i o to chodzi. Do karty mam podlaczone glosniki Logitech Z-5500 i nie ma co marudzic. Pozdro

Witam jestem tu nowy i powiem krotko ze kolega z postem wyzej mial racje :). Posiadam Asusa Xonar D2 i po wgraniu 1731 wszystko chadzia az milo :) dziala CoD WaW z ktorym mialem ogromne problem jak i skype ktory tez sie zachowywal dziwnie. W obecnej chwili wszystko chodzi jak nalezy:).

Pzdr Adaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...