Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie sprawa wyglada tak:

jak dostalem procesor, wyciaglem go z pudelka ,wlozylem i zaczalem zabawe to do 4050mhz potrzebowal 1.26v (orthos stable) nawet mam gdzies screena.

teraz natomiast do owych 4050mhz potrzebuje 1.335v aby orthos chodzil, czujnik procka ok, temperatura na moim chlodzeniu nie przekracza 55C w orthosie.

 

niewiem czy w jakims stopniu procesor sie zuzyl ,bym musial sprawdzic go na innej plycie, bo w miedzyczasie zmienilem mobo (mialem wczesniej evga 680i A1 ,teraz 680i AR) wiec moze to wina plyty ,A1 niby lepsza od AR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

a moze tez wina tego,ze trzymales go 4.5Ghz 1.5v 24/7,pisalem Ci,ze raczej nie jest to wskazane,ale...

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze tez wina tego,ze trzymales go 4.5Ghz 1.5v 24/7,pisalem Ci,ze raczej nie jest to wskazane,ale...

mozliwe....

edit do 2h orthosa potrzebne 1.35v na 4050mhz..... ciekaw jestem jak na innym mobo bedzie sie zachowywal, moze bede mial okazje na msi neo2 sprawdzic....ale jeszcze niewiem

na codzien mam teraz 4.3 1.45v vtt 1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje,ze mu zaszkodzilo jednak :)

heh - teraz mowisz ze moglo zaszkodzic prockowi 1.5v, a jak mowilem, ze dla quada 1.7v to z deka za duzo to wszyscy sie smiali ;) wiem, ze 24/7 to troche inna bajka ale cos w tym musi byc ;) Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No wlasnie mialem stary quada niedawno na 2 dni i dawalem mu przeszlo 1.65v i jakos nic sie nie stalo,wiec nadal sie trzymam w 101% ze mozna przykatowac procka duzymi v i nic nie bedzie,tutaj historia jest zupelnie inna,po pierwsze to c2d a nie quad a do tego chodzi o trzymanie 24/7 duzego v i to na LC/AC a nie w minusowych temperaturach,wiec bez sztucznej podniety prosze,bo rozmowe pamietam i wiem o co w niej chodzilo ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie czemu quady 45nm dostajace 1.8-2.1v dzialaja ciagle tak samo

heh

proste

 

2 jaja na 1-dnym soc (no niby Intel to tak nazywaŁ) ;D

włoz na soc 2xC2D nawet 45nano , pobór jaki bedzie ?? , takie rekolekcje z C2Quad 65 nano i VTT na poziomie 1,5-1,6..........................

zresztą ja tam nie wróżka ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie na ile i jak może pójsc q747 ? (fajnie że nic z q8xx);]

 

Dopiero jutro sprawdzę hihi wreszcie go mam żeby choć te 3,6 zrobił ;p

Edytowane przez mati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na piec Q8 ktore mialem, wszystkie byly w stanie bez problemu zrobic 3,6 przy znosnych tmepach i napieciach rzedu 1,2500 ~ 1,3000. Tylko trzy robily stabilnie 3,8, a tylko jeden przekroczyl bariere 4GHz przy 1,4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie na ile i jak może pójsc q747 ? (fajnie że nic z q8xx);]

 

Dopiero jutro sprawdzę hihi wreszcie go mam żeby choć te 3,6 zrobił ;p

Dopiero co sprawiłem sobie E8200 q747.

Po problemach z rozruchem trochę nieśmiało zaczynam OCować. Narazie chodzi lajtowo na 400x8 Na domyślnym napięciu.

Płytka wykrywa 1.15V, twierdzi, że podaje 1.204, CPU-Z pod orthosem odczytuje 1.168V

Na takim domyślnym napięciu łidna się ładuje na @3600, ale na orthosie się wywala.

 

CoreTemp 0.97 podaje VID 1.1125. Na naklejce 1.225V max. Wszędzie co innego.

Myślałem, że na naklejce to jest VID podawany. taknie?

 

W sumie szkoda że nie dał rady (pewnie przez gigashit), bo nawet by mi styklo. Tempy pod orthosem 52-55, a tak trzeba go będzie trochę podgrzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, narazie nie kmnię tego.

Z resztą, pewnie wystarczy leciutko podnieść napięcie.

Jeszcze z pamątkami będę musiał się doszkolić. Do tej pory udawało mi się zachować nominalne takty, a teraz brakuje mnożnika i muszę kręcić. Normalnie chodzą mi na 2.0V i czujnik z panela pokazuje ok 52st. Jak dałem 2.2V, żeby chodziło na 450, to od razu sru 65st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoreTemp 0.97 podaje VID 1.1125. Na naklejce 1.225V max. Wszędzie co innego.

Myślałem, że na naklejce to jest VID podawany. taknie?

Intel już dobre kilka lat temu przestał podawać jakie faktyczne VID ma proc w pudełku i podaje tylko maksymalną wartość jaką można spotkać. Ile dostajesz naprawdę dowiesz się dopiero jak wsadzisz proca do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zabawa sie przesunie na jutro chyba :>

 

prawie miałem zwałek przez odpalenie standardowego ustawień biosu zamiast tylko oc zjechać wziąłem całość n/c:>

 

Mam raida przez co go wyłączało dobrze ze było jak wrócić do jakieś ustawień starych gdzie był raid odpalony ... :> p35- ds4

 

Pytanie co będzie po wgraniu nowego biosu?? Chodzi mi o opcje raid ;] nowy bios będzie z łysymi ustawieniami czy z tymi które były w starym przed wgraniem nowego ?

 

 

sory z off ale pośrednio związane jest to z Prockiem bo mam f7 potrzeba f8 a jest juz f12 ...

Edytowane przez mati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hell O, Mam pytanie odnośnie temperatury jajek :rolleyes:

Jaki program z poziomu windy będzie pokazywał najbliższą prawdzie temperaturę proca? Mam zainstalowane 4 programy które pokazują inne temperatury - Core Temp i CPUID ~ 40'C ale AiSuite i PC Probe II w tym samym czasie pokazuje ~`20'C? - czy to jest temperatura czapy procesora a te wyzsze odzwierciedlają to co sie dzieje wewnątrz proca? :blink: Jaka jest bezpieczna granica dla E8500. Dzieki za odpowiedz

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jezeli masz walniety czujnik to zaden program Ci nie pomoze,jezeli by sie wogole sugerowac to tylko biosem albo ewentualnie coretemp-przynajmniej ja tak robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że tylko Maseło potrafi :P

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=340743

 

Q743 powa ;) Proc z pierwszej serii od Milansa [;

 

//Oc się nie pogorszyło, działa dalej tak jak działał.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się zmnić bios z f7 na f11 bez starty raida...

 

tylko teraz pytanie ;]

Kto mi tu kłamie czy easytune pokazując 21 22 stopnie o a nawet 20 czy Core temp 46 i 47??

 

cooler jest zimny ... No i Wsumie w core Temp powoli spadają... Tylko że to jest spora różnica ;] AS5 nałożone zobaczymy za pare h co mi to pokaże ;]

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież od początku jest mówione, że czujki w tych CPU mają problem z zejściem poniżej jakieś tam temp w Idle.

 

Ja na DI miałem w CT 42/47, i co z tego, jak cpu miało poniżej -30*...

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem czytałem to ;p

 

Dobrze ze nie jest powyżej 70 ;p

 

pomęczyłem go troszke to w ET poszło do max 33 a rdzenie w core temp 56 ;]

 

Niema co sie bawić jeszcze jakiś tescik na deff zamykam obudowe i jakieś małe oc:>

 

edit :

 

3,2 giga spoko

11:33:22 04/08/08 3200.05 67 63 :]

w et 44 przy wygrzewaniu lekkim :>

W ewerescie pamięci troche dziwnie

przed

7389 na 7157

7090 na 84961,

6672 na 7799

77,5 na 71,5

 

zapis skoczył ladnie przy 1:1 ale czemu odczyt spadł ;]

 

nast edit :

 

(test smark)

na ustawiniach deff katy wynik gorszy w sm2 i hdr o pare pkt Ale już jak lekko podkręciłem kartę tj 700/1700/2000 wynik ~~6600

 

 

 

....

 

3,6 giga na deff wysypał sie przy blend steres tylko że jak odpaliłem test to tylko 50% przy odpalonych 2 programach tylko jeden rdzen szedł na maxa a drugi stał i nic nie robił chyba musze poczytac jak to robic ;]

 

teraz mam dalej 3,6 podbiłem mu napięcie z płycie na 1.275 przy czym cpu-z pokazuje 1.232 czuli niewiele wiecej niz vid1,225 az dziwne :] potestuje zobaczymy czy będzie stabilnie

 

Tep : bez staresu 60 jajka w ET ~35 ;]

stres core temp : max 77 (troche dużo :>) a ET max 54...

20 minut blend stresa plus meczenie każdego rdzenia z osobna po 5 minut no i bawiłem sie kompem jeszcze ... z czasem okaże sie czy stabilnie będzie...

 

temp w pokoju 25,5 stopnia :>

Edytowane przez mati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Temperatury dosyć realne Tylko ta różnica między Prockiem a jajkami mnie denerwuje ;p

Jak bym wiedział żę jest to np max 10-15 to może bym sie skusił zobaczyć jak pójdzie na 4 giga :> proc miał by pewnie max 70 stopni a jajka pewnie mi wywali gdzieś koło 95 nawet ... zobaczę co mi do głowy wskoczy... Dziwne jest tylko dla mnie to że cpu-z w trakcje testu pokazywał inne V tzn 1.216 a najczęściej mam 1.232...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...