Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ponownie,

mam bardzo ważne pytanie i w sumie nie wiem gdzie zadać. Ktoś tu wcześniej pisał, że E8xxx pracują tylko do 72 stopni C. Co się dzieje po przekroczeniu tej granicy? BSOD i proc sie wyłącza? Tzn ze przy extremalnym OC w RealTemp/CoreTemp 72 stopnie są nieprzekraczalne? Jak gdzieś jest to poruszone na forum to poprosze o linka, a jak nie to może ktoś to poszedł powyżej 4.5Ghz mi to wyjaśnić jak to jest z tempami. Z góry dziękuje :)

Jak przekroczysz 72C to nastapi wielki wybuch, koniec świata... ;P (joke)

 

Ja jak orthos'owałem swojego cepa przez kilka godzinek to miał 80C i zyje do dziś i ma się dobrze. Moim zdaniem nie powinno się przekracać temp. 80C(jak sie myle to niech koledzy mnie poprawia) ale to bardziej chyba dwa spokoju psychicznego niż miało by to zaszkodzić cpu.

 

Jeśli przekroczysz temp. 90-99C(Zależy jak masz ustawione w biosie) to komputer się wyłączy.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przekroczysz 72C to nastapi wielki wybuch, koniec świata... ;P (joke)

 

Ja jak orthos'owałem swojego cepa przez kilka godzinek to miał 80C i zyje do dziś i ma się dobrze. Moim zdaniem nie powinno się przekracać temp. 80C(jak sie myle to niech koledzy mnie poprawia) ale to bardziej chyba dwa spokoju psychicznego niż miało by to zaszkodzić cpu.

 

Jeśli przekroczysz temp. 90-99C(Zależy jak masz ustawione w biosie) to komputer się wyłączy.

Czyli to normalne ze mocne OC pokazuje powyżej 72? Generalnie przy 4.75Ghz na ok 1.4V pokazywało mi ok 78C (4.5Ghz ok 72C).. czyli bez paniki? (W sumie mogą być troche za duże, bo czuje że pasta to już wyparowała)

 

Jakie są wskazania powyżej 5Ghz na WC? Jaki jest max na powietrzu? Ktoś coś? Ciekawość nie daje mi spokoju, a teraz bez wentylatorka i nowej pasty to sie już nie pobawie :( A wątpie, że dostane nowego Scytha od ręki :(

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem i zamontowałem dziś E8500 na GA P31DS3L. Na razie problem: jakieś kosmiczne temperatury. Bios jest najnowszy, wszystko sobie poprawnie ustawił jeśli chodzi o mnożnik itd. Zapuściłem Orthosa i po paru minutach ponad 90 stopni (zarówno Core Temp jak i Real Temp). Czy to normalne (pasta się nie wygrzała)? Zresztą przy takiej temperaturze procek by się sam wyłączył a on działa sobie w najlepsze, a radiator jest ledwo ciepły. :blink:

Edytowane przez Dorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem i zamontowałem dziś E8500 na GA P31DS3L. Na razie problem: jakieś kosmiczne temperatury. Bios jest najnowszy, wszystko sobie poprawnie ustawił jeśli chodzi o mnożnik itd. Zapuściłem Orthosa i po paru minutach ponad 90 stopni (zarówno Core Temp jak i Real Temp). Czy to normalne (pasta się nie wygrzała)? Zresztą przy takiej temperaturze procek by się sam wyłączył a on działa sobie w najlepsze, a radiator jest ledwo ciepły. :blink:

Mam ten sam procek i tą samą płyte i właśnie sprawdzam nową paste i przy setupie jak w podpisie przy 3.8Ghz mam 52 stopnie w stresie przy wentylatorze na 1000rpm. Coś masz nie tak (tjMax=100?), generalnie na boxie powinno byc ponizej 60 stopni lekko ;) Najbardziej z tego wszystkiego irytuje mnie mocno grzejacy sie chipset. (i w sumie nie wiem ktora to właściwa temp w everescie do chipsetu - płyta głowna?)

Edytowane przez fl0r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem i zamontowałem dziś E8500 na GA P31DS3L. Na razie problem: jakieś kosmiczne temperatury. Bios jest najnowszy, wszystko sobie poprawnie ustawił jeśli chodzi o mnożnik itd. Zapuściłem Orthosa i po paru minutach ponad 90 stopni (zarówno Core Temp jak i Real Temp). Czy to normalne (pasta się nie wygrzała)? Zresztą przy takiej temperaturze procek by się sam wyłączył a on działa sobie w najlepsze, a radiator jest ledwo ciepły. :blink:

 

No wlasnie ja mam tak samo, z tym ze zestaw to e8500 e0 i abit ip35, w idle jest 60 a w stresie pod 90 podskakuje, tak samo w realtemp i coretemp. Co prawda 4.0Ghz ale w 3.16 Ghz malem raptem 3/4 stopnie mniej. Na standardowych ustawieniach 56 w spokoju...Dodam ze od dzisiaj jestem posiadaczem Noctua NH-U12P a tego coolera nie musze przedstawiac wtajemniczonym. 3 razy na nowo smarowalem i kalibrowalem procek z coolerem i temperatury bez zmian. Doradzcie cos, co dzialac? Gdzie jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o programy pomiarowe Core Temp wskazuje TJ100, natomiast Real Temp TJ95 i pokazuje o te 5 stopni mniej niż Core Temp. Jestem skłonny uwierzyc, że faktycznie źle zamontowałem chłodzenie, bo - głupi - nie chciało mi się wyjmowac mobo z budy i odwaliłem prowizorkę, przez co - byc moze - nie wszystkie kołki weszły do konca. Choc z drugiej strony trudno uwierzyc, ze CT przez parę sekund podczas stresu pokazywał 96 stopni i nie następiła żadna zawieszka, wszystko działało w porządku jak gbyby nigdy nic. :rolleyes:

 

No nic, jutro wyjmę wszystko z budy, nałożę nową - lepszą niż boxowa - pastę i zobaczymy co wyjdzie. Jakby ktoś miał jeszcze pomysły, rady - piszcie.

Edytowane przez Dorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuściłem Orthosa i po paru minutach ponad 90 stopni (zarówno Core Temp jak i Real Temp). Czy to normalne (pasta się nie wygrzała)? Zresztą przy takiej temperaturze procek by się sam wyłączył a on działa sobie w najlepsze, a radiator jest ledwo ciepły. blink.gif

Z tego co sprawdzalem to moj e8500 wyłącza sie przy około 105 stopniach, ściagnolem calkowicie radiator z proca podczas pracy :wink2: Przy 90 stopniach bedzie pracowac stabilnie. Jeżeli przy 90 radiator masz chłodny to albo zły docisk radiatora do cpu albo czujniki temp. masz walniete co jest bardzo prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos pomoc?

posiadam E8400 E0 na plycie P35-DS3L

Nie moge zmienic napiecia :/

Default to 1.25V ale gdy w biosie ustawiam na 1.4V to nic sie nie zminia.

 

Teraz chodzi na 3.6GHZ (400x9.0), oczywiscie na 1.25 mimo iz ustawione 1.4

Anyone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, problem rozwiązany. Jak to często bywa najsłabszym ogniwem okazał się człowiek: komp rozłożony, stara pasta wytarta, AC MX-2 nałożona, proc zamontowany ponownie - już z upewnieniem sie, że wszystkie czarne końcówki radiatora przeszły na wylot. Temperaturka 40 w spoczynku i 60 w stresie. Zadowolony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, problem rozwiązany. Jak to często bywa najsłabszym ogniwem okazał się człowiek: komp rozłożony, stara pasta wytarta, AC MX-2 nałożona, proc zamontowany ponownie - już z upewnieniem sie, że wszystkie czarne końcówki radiatora przeszły na wylot. Temperaturka 40 w spoczynku i 60 w stresie. Zadowolony. :)

Tzn ze naprawde miałeś 96 w stresie :D To moje 78 przy 4.75 to pikuś :D Dobrze wiedzieć :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kupiłem dziś procesor E8500 i mam problem. Komputer nie chce się uruchomić, mam czarny ekran. Mam płytę Abit IP35 z biosem wersją 18. Na starym procesorze czyli E4500 wszystko chodzi dobrze. Może wy mi doradzicie co może być nie tak. Z góry dziękuję za każdą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasowałem bios, kilka razy, ale i to nie pomogło. Wentylatory chodzą. Nie ma żadnego dymu i płyta nie piszczy. Bios wogóle się nie uruchamia, więc myśle, że może to być wadliwy procek lub moja płyta go nie chce obsłużyć. Stary procek chodzi tylko tylko ten nie che się odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasowałem bios, kilka razy, ale i to nie pomogło. Wentylatory chodzą. Nie ma żadnego dymu i płyta nie piszczy. Bios wogóle się nie uruchamia, więc myśle, że może to być wadliwy procek lub moja płyta go nie chce obsłużyć. Stary procek chodzi tylko tylko ten nie che się odpalić.

Updatejtowałes bios? Napisales ze tylko resetowałes biosa a nic o updejcie. Wgraj najnowszy bios do twojej płyty głownej jaki jest na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Xeon E3110

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Płyta Główna : Asus P5Q Pro

RAM : A-Data 2x2GB 800MHZ Extreme Edition

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4870 512MB

Zasilacz: Pentagram CAV-620-A12S

 

Panowie mam taki zestawik jesli ktos ma podobny a juz podkrecal to moze jakas podpowiedz jakie maja byc ustawienia biosu zeby bylo lepiej ale bezpiecznie ? :D

Edytowane przez snowman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszy bios jaki jest dostępny na stronie Abita, czyli wersja 18. Flashowałem go nawet dwa razy, ale bez rezultatu.

 

Jeśli masz możliwość sprawdź u kogoś czy działa, a jak nie to tylko wysyłka na gware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem, bo nie kazdy e0 dziala na abit ip35, kupujac e0 bralem poprawke na to ze moge miec objawy takie jak u ciebie. Ale mialem farta, u mnie dziala. Sprzedaj go za dobra cene i kup innej revizji, prawdopodobnie taniej :] i kupuj 8400 jesli chcesz go krecic, zakup E8500 przy podkrecaniu mija sie z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 tez jest w rewizji E0 a jakos nie ma z nim problemow. Tu nie chodzi o rewizje tylko o to, ze E8500 ma mnoznik połówkowy - 9.5 a E8400 - 9. Ale to zostalo naprawione w najnowszym BIOSie (przynajmniej dla Abit IP35 PRO).

Dlaczego nikt nie bierze XEONa E3110 albo E3120 - przeciez sa w ciul lepsze do krecenia nic Core 2 Duo!

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie bierze XEONa E3110 albo E3120 - przeciez sa w ciul lepsze do krecenia nic Core 2 Duo!

Odpowiedź jest stosunkowo prosta: dostępność i popularność procesorów z serii E8xxx.

 

A swoją drogą to nie są "w ciul" lepsze. Są porównywalne. Gdzieś znalazłem informacje, że można je kręcić pod nieco niższymi napięciami. Ale nie miałem okazji tego sam przetestować. A ty na czym opierasz swoje stwierdzenie, że są "w ciul" lepsze? Podaj jakiś link testów...

 

Ja znalazłem tylko TEN test, z którego wynika, że Xeon jet niemal identyczny, jak E8xxx.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Xeonami nie jest aż tak pięknie, nie ma sensu wychwalać ich pod niebiosa. To procesor wolfdale jak każdy inny- głupio brzmi bo źle nie jest na pewno aczkolwiek nie są one aż tak super ekstra wystrzelone w kosmos jak by się wielu osobom wydawało.

Jak zwykle poszła fama że serwerówki pod 775 lepiej się kręcą, no ale znikąd to się nie wzięło. Bo faktycznie wśród xeonów łatwiej trafić na lepszą sztukę niż na C2D, z czego to wynika ? nie wiem intela pytajcie. Serwerowe odmiany wolfdale mają też zazwyczaj niższe VID i może stąd ten cały zachwyt nimi.

Sam spotkałem się z tylko jednym E3110 i w dodatku nie osobiście, miał go znajomy. Bez zmiany napięcia doszedł do ok 3,6Ghz, do czterech dojechał przy ok 1,25V ( miernikiem w stresie żeby nie było ). Dalej nie próbował wykręcając się słynnym już tekstem "więcej nie trzeba". Było to w okresie gdy o dobrze kręcące się e8400 było akurat ciężko ( nie pamiętam tygodnia ale chyba wiecie o co mi chodzi, tuż przed wejściem nowej rewizji ) a on go skądś dostał po tej samej cenie, zakup świetny al jak by nie patrzeć Xeona trudniej dostać i zazwyczaj po większej cenie, a gwarancji świetnej podkręcalności nie mamy żadnej, ot loteria jak wszędzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...