Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzilem jeszcze raz tym razem dokladniej mojego freezera 7 i wlasciwie to on jest w kazdym miejscu zimny (tzn. na dotyk ma taka sama temperature jak obudowa), chyba jednak cos jest nie tak :/

A i zauwazylem, ze zyskalem nieciekawego bonusa montujac freezera, a mianowicie temp grafiki wzrosla o jakies 8 stopni, wiec musialem wziac luzem lezacego acutake i zamontowac go na bocznej scianie - temperatura grafiki spadla o 6 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie mieli na stanie ale w najblizszym czasie bedzie wiec zobaczymy czy cos sie zmieni :P

 

Kupilem poltora roku temy TR Extreme 120 + Fandera i stwierdzilem, ze to juz w tym przypadku loteria- mialem paskudnie krzywa podstawe, ktora powodowala w moim Q6600 roznice na rdzeniach dochodzace do kilkunastu stopni C. Jest na forum moja fotorelacja z szlifowania podstawy i dla swietego porzadku takze czapy Quada. Konkluzja jest taka- licz na szczescie bo jak sie przekonalem i inni po sprawdzeniu podstaw na np. szybie- to loteria z tymi najdrozszymi coolerami. Mysle, ze firma 'jedzie' na opinii ( najwiecej heatpipe'ow, czarne kolory, wszystsko w CU...) a zycie weryfikuje to wszystko. Ot- taka moja prywatna opinia wynikajaca z autopsji ;-].

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam E82 z P5B Dlx, 4*1GB Ballistix sprzed roku. Proc do 4GHz potrzebuje jakichś 1,4V (całkowita padaka), a do 4,1GHz ~1,47. Przy tym ostatnim vNB jest na poziomie 1,45V, a vdimm 2,15V. VTT ustawione na 1,2V. Przy tych ustawieniach Orthos potrafi pracować przez ~4 min, a potem się sypie. Do jakich maksymalnych wartości radzicie podbijać PLL do 24/7? Czy to w ogóle może pomóc w tej sytuacji? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie teraz zdenerwowałeś :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Kto da więcej? :D

 

post-147211-1223236165_thumb.jpg

 

Panowie bo zwariuje- sa rozne opinie- gdzie jest Vcore real- CPU-Z czy sprawdzac w biosie? Moze mi tak slabo idzie bo sugeruje sie biosem? Mam tam np. 1,3v a w CPU-Z- 1,28v...Nie duza roznica ale zawsze. Wiec gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo zwariuje- sa rozne opinie- gdzie jest Vcore real- CPU-Z czy sprawdzac w biosie? Moze mi tak slabo idzie bo sugeruje sie biosem? Mam tam np. 1,3v a w CPU-Z- 1,28v...Nie duza roznica ale zawsze. Wiec gdzie?

na plycie voltomierzem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeny nie cytujcie posta pod którym bezpośrednio odpowiadacie, przecież to bez sensu...

 

Ale nie o tym miałem.

Mimo tych rozrzutów cpu-z a real to te napięcia czasem się zgadzają, innym razem cpu-z pokazuje mniej wtedy można zaszpanować nikim napięciem. Dlatego tak często spotykamy podawanie napięcia tego co w screenie

A tak po prawdzie realny pomiar dostaniesz tylko miernikiem na płycie lecz nie powinien on wiele odbiegać od tego podawanego przez soft ( pomijam tu niektóre oczywiste przypadki typu cpuz pokazujący 12V ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam e8400 i jakos nie zauwazylem zadnego kopa przesiadajac sie z pentium 4 HT

 

a spodziewalem sie ze bede mial uczucie jakbym zsiadl z osla i wsiadl na rakiete

 

a tu nic .......

Widać, że używasz PC tylko do gg i netu... ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.

 

To jest config CPU bez OC:

 

http://img300.imageshack.us/my.php?image=biosif3.jpg

 

A chce zrobić to:

 

fsb frequency 429

multiplayer x7

napiecie na procek 1.45V

NB voltage 1,475V

SB I/C 1.8V

VTT o dwie wartosci w górę

napięcie na ram 2.3V

timingi po kolei: 5,5,5,18.50,16,16,16,16

dzielnik FSB:DRAM 1:1

 

Czy krótko mówiąc chce podkręcić E8200 do 3.00GHz i już wiem co mam wpisać tyle, że nie do końca mogę znaleść w które miejsce co wprowadzić :D

 

Może ktoś pomóc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.

 

To jest config CPU bez OC:

 

http://img300.imageshack.us/my.php?image=biosif3.jpg

 

A chce zrobić to:

 

fsb frequency 429

multiplayer x7

napiecie na procek 1.45V

NB voltage 1,475V

SB I/C 1.8V

VTT o dwie wartosci w górę

napięcie na ram 2.3V

timingi po kolei: 5,5,5,18.50,16,16,16,16

dzielnik FSB:DRAM 1:1

 

Czy krótko mówiąc chce podkręcić E8200 do 3.00GHz i już wiem co mam wpisać tyle, że nie do końca mogę znaleść w które miejsce co wprowadzić :D

 

Może ktoś pomóc ??

Moze lepiej nie probuj? W GB menu do OC sie odblokowywalo chyba kombinacja ctrl+f1, wiec zacznij od tego, a potem sprawdzaj kazda opcje po kolei :) Nie ma lekko, nikt Ci na tacy tego nie poda, OC to seria prob i bledow, a nie gotowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej nie probuj? W GB menu do OC sie odblokowywalo chyba kombinacja ctrl+f1, wiec zacznij od tego, a potem sprawdzaj kazda opcje po kolei :) Nie ma lekko, nikt Ci na tacy tego nie poda, OC to seria prob i bledow, a nie gotowiec

ja mam wszystko poodblokowywane tylko nie wiem gdzie ustawic napiecie VTT / SB / NB i co znacza te skroty :D

 

aha no i te timingi albo dzielnik FSB:DRAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz moje magiczne pamieci nie pozwalaja mi na wysokie OC mojego E8400, postanowilem pobawic sie dalej niskim V :)

 

Oficjalnie moge stwierdzic ze Banzai pokonal mnie o 0.016V przy ~Bus Speed 450 :D

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

edit: a moze ktos ma jakies nowe sugestie jak ogarnac pamieci latajace jak na zalaczonym obrazku 5-5-5-15, 1080MHz, 2.2V FSB:DRAM 5:6, a przy 5-5-5-15, 940MHz, 2.2V, 1:1 daja [gluteus maximus]? a moze to jednak nie pamieci?

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie zrypala mi sie mobo ani cep tylko cep jest jakis padaczny i potrzebuje az 1.35V do stabilnych 4ghz :angry: :lol2: no ale jeszcze potestuje :unsure:

Nie masz sie co martwic. Dorwalem zdecydowanie gorsza padake. 4.05 osiagnelo dopiero przy 1.36! Wczesniej podczas Burn testow komp sie obrazal i szedl w cholere spac... Zanczy sie resety mialem.

 

W zwiazku z przesiadka z 2160 na 8400, musze tez zmienic chlodzenie. Mysle o TR Extreme 120 (kieruje sie tylko i wylacznie testami prasowymi - wiec jak macie zgola inne opinie albo propozycje - bardzo bym o nie prosil) ale nie mam pojecia, jaki cooler do tego wybrac. Mozna proscic o porade. Przedzial cenowy 0-100 :)

Myslalem o Xthermal 120pro, ale... w tym popiep... kraju nie ma dystrybutora tej firmy. Noctua tez odpada. KOlorystycznie nie pasuje do calosci, lol. Mam zmodowana obudowe i brazowa kupa zepsulaby caly efekt.

W gre wchodza: czarny, czerwono-czarny, lub przezroczysty (bez led..)

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie co martwic. Dorwalem zdecydowanie gorsza padake. 4.05 osiagnelo dopiero przy 1.36! Wczesniej podczas Burn testow komp sie obrazal i szedl w cholere spac... Zanczy sie resety mialem.

 

W zwiazku z przesiadka z 2160 na 8400, musze tez zmienic chlodzenie. Mysle o TR Extreme 120 (kieruje sie tylko i wylacznie testami prasowymi - wiec jak macie zgola inne opinie albo propozycje - bardzo bym o nie prosil) ale nie mam pojecia, jaki cooler do tego wybrac. Mozna proscic o porade. Przedzial cenowy 0-100 :)

Myslalem o Xthermal 120pro, ale... w tym popiep... kraju nie ma dystrybutora tej firmy. Noctua tez odpada. KOlorystycznie nie pasuje do calosci, lol. Mam zmodowana obudowe i brazowa kupa zepsulaby caly efekt.

W gre wchodza: czarny, czerwono-czarny, lub przezroczysty (bez led..)

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi.

A u mnie wlasnie cep przechodzi orthosa na 1.32V i burn testa ale potrafi sie resetnac w firefoxie albo w windows media player :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wlasnie cep przechodzi orthosa na 1.32V i burn testa ale potrafi sie resetnac w firefoxie albo w windows media player :mur:

Czyli nie ja jeden max stabilnosc usyskuje powyzej 1,3x V :)

 

A co do chlodzenia, to zamowione:

Thermalright Ultra-120 eXtreme TRUE Black - Limited Edition

+

Scythe S-FLEX SFF21F (1600rpm)

 

O przeplyw powietrza jakos sie nie martwie. W mojej budzie hulaja wiatraki: 5 x 120mm ( w tym jeden na GPU i jeden na CPU) i 2 x 80mm :)

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi , podkręciłem swojego e8400 (C0) do 4ghz . Napięcie na rdzeniu w CPU-Z 1.368V , Orthos po 5 godzinnym teście (priorytet na 3) wysypał się zwracając info:

1:FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.41:Hardware failure detected, consult stress.txt file.1:Torture Test ran 5 hours, 15 minutes 51 seconds - 1 errors, 0 warnings.1:Execution halted.2:Torture Test ran 5 hours, 15 minutes 51 seconds - 0 errors, 0 warnings.2:Execution halted.

Czy to może się wiązać że ma za małe napięcie procek ?? (dodam że grafika nie kręcona a pamięci na wskutek zmiany FSB o niecałe 7mhz więc chyba nie one powodują problem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...