Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mi pomogłeś dzięki już wiem ,że muszę założyć turbinę aby na powietrzy wyciągnicą 5ghz wy tylko o chłodzeniu.Poza tym headthen nie zgaduj cały czas zgadujesz, że rodzicie mi kompa kupili nie zgaduj bo ci to nie wychodzi jestem pełno letni. Chciałeś jakieś ss to masz . Poza tym uaktualniłem temat core 2 dou bo mysłalem ,że ktoś mi pomoże z v-modem ale dobra . A ty jakie osiągi masz z core 2 due , spaliłeś kiedyś procka czy co tak się boisz nad moim. Te 3dmarki były robione gdy temperatura otoczenia była około 5 stopni. temperatura w real temp pokazywała 69 maks po 3dmarkach. w tej chwili jak mowie,że chodzi 2,5 ghz bo nie mam czasu grać to nikt tego nie zobaczył. A te 4,5ghz 24/7 były gdy jeszcze lata nie było.

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojna xd co ma pisanie do wieku?

Nawet nie umiecie czytać z zrozumieniem coś sobie wymysłicie w głowie myslice ,że to ja napisałem xd w głowie gdzie ja pisałem ,że te testy robiłem dzisiaj wczoraj xd? Dobra szkoda mojego czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie umiecie czytać z zrozumieniem coś sobie wymysłicie w głowie myslice ,że to ja napisałem xd w głowie gdzie ja pisałem ,że te testy robiłem dzisiaj wczoraj xd?

tego nie rozkminilem. ochlon i napisz jeszcze raz to co chciales przekazac, bo narazie to ci nie wychodzi.[btw rzeczywiscie po twoich postach mozna oszacowac twoj wiek na okolo 14, no, max 15 lat]. a co was obchodzi jego cep. ma ladna sztuke, ok. chce pracowac na boxie, ok. uwali ja, ok. jego sprawa.

 

zeby nie byl ot

pokaz screena z orthosem, na jakim voltarzu robisz stabilne 4,5ghz. i cos malo punkcikow masz w 3dm06. tyle to ja mam na 4ghz i z leciutkim oc na grafice [810 core]

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił nowych testów bo jest ciepło ale wam pokaże ciekawostkę. Spróbujcie zrobić przez 1 min ortosem 4ghz przy najmniejszym napięciu. Łatwo można sprawdzić cepa małym kosztem. Niby nic ale cieszy oko;p Jak system wystartuje to jest dobrze wiem ,że nie stabilne żebyście nie pisali już;p wszystkie gry chodzą ale czasami się wyłączają stary test;p

Dołączona grafika

 

w 3dmarku 06 użyłem sterowników 9.6 3dmarki słabsze są ale gry lepiej chodzą a w 05 użyłem 9.4

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 lat w overclokingu i dalej napiecia mierzysz cpu-z, faktycznie jestes ekspertem. :D

 

btw nawet w avatarze masz overlocking xd

 

i teraz fajne xdxdxdxdxdxdxdxd

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw nawet w avatarze masz overlocking xd no ale to ot. bardzo ladna sztuka, pokazales co potrafi ale na lepszym chlodzonku bylo by jeszcze lepiej. chociazby karakorum. ile zrobi z 1,45v? takiego proca chyba juz mozna nazwac selektem :P [w sumie nie selekccjonowany a trafiony ale...]

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił nowych testów bo jest ciepło ale wam pokaże ciekawostkę. Spróbujcie zrobić przez 1 min ortosem 4ghz przy najmniejszym napięciu. Łatwo można sprawdzić cepa małym kosztem. Niby nic ale cieszy oko;p Jak system wystartuje to jest dobrze wiem ,że nie stabilne żebyście nie pisali już;p wszystkie gry chodzą ale czasami się wyłączają stary test;p

[/url]

 

w 3dmarku 06 użyłem sterowników 9.6 3dmarki słabsze są ale gry lepiej chodzą a w 05 użyłem 9.4

Taki test to sobie wsadz wiesz gdzie...daj prio wyzsze i przez conajmniej godzine...

 

btw nawet w avatarze masz overlocking xd no ale to ot. bardzo ladna sztuka, pokazales co potrafi ale na lepszym chlodzonku bylo by jeszcze lepiej. chociazby karakorum. ile zrobi z 1,45v? takiego proca chyba juz mozna nazwac selektem :P [w sumie nie selekccjonowany a trafiony ale...]

Jemu sie nie dziwie, ale ze ty tak piszesz to mnie szokujesz...

co to za test? Prio 1 i przez minute...

 

Edita:

to moj stary test, teraz chodzi na 1.186 na 8x500

post-119177-1245497835_thumb.jpg

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu sie nie dziwie, ale ze ty tak piszesz to mnie szokujesz...

wiem ze to nie jest zadna stabilnosc ale to nie zmienia faktu ze przyjemna sztuka. przyklaadowo moj zeby winda sie zaladowala to do 4ghz potrzebuje 1,3v :]. wlasciciel tez pisze ze to zadna stabilnosc. ile potrzebuje do stabilnosci? 1,15? co tez jest bardzo ladnym wynikiem.

 

to moj stary test, teraz chodzi na 1.186 na 8x500

no czemu innym sie takie cepy tafiaja to ja nie wiem. tez tylko pogratulowac

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie wiem ile robi na 1,45V po nie potrzebowałem takiej wartości. Dobra zarys zapodam świeży test zobaczę na ile temperatura pozwoli

EDIT

Niestety jest za ciepło po 20 min dochodzi do 70 stopni a to jest mój próg ,którego nie przekraczam robię testy na 4.25 8.5x500 na 1.26V może wieczorkiem gdy się trochę ochłodzi.

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie nurtuje, mówisz że resztę ( nie ważne jaką) ustawień pozostawiłeś na Auto. Płytę jeśli dobrze kojarzę masz Gigusia, a mobasy tejże firmy pospołu z asusami hasają jak szalone gdy dostaną taką możliwość. Ale do rzeczy, "auto" w żadnym wypadku nie jest równe słowu "domyślne". Auto oznacza wartość AUTOMATYCZNIE dobraną przez wszechwiedzący bios płyty głównej, a owa wszechwiedza opiera się na podbijaniu rzeczonych wartości w ślad za podnoszonym przez ciebie FSB. I ta sytuacja wraz z całą otoczką i przedstawieniem które nam fundujesz ( i to za darmo, co za czasy ! ) tak bawi wszystkich w koło ze mną włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie zrobić przez 1 min ortosem 4ghz przy najmniejszym napięciu. Łatwo można sprawdzić cepa małym kosztem.

 

wiem ze to nie jest zadna stabilnosc ale to nie zmienia faktu ze przyjemna sztuka. przyklaadowo moj zeby winda sie zaladowala to do 4ghz potrzebuje 1,3v :]. wlasciciel tez pisze ze to zadna stabilnosc. ile potrzebuje do stabilnosci? 1,15? co tez jest bardzo ladnym wynikiem.

Gdzie tak pisał? Napisał ze w ten sposob cos sprawdza.... a procedura jest błędna i tyle

 

Jedna rzecz mnie nurtuje, mówisz że resztę ( nie ważne jaką) ustawień pozostawiłeś na Auto. Płytę jeśli dobrze kojarzę masz Gigusia, a mobasy tejże firmy pospołu z asusami hasają jak szalone gdy dostaną taką możliwość. Ale do rzeczy, "auto" w żadnym wypadku nie jest równe słowu "domyślne". Auto oznacza wartość AUTOMATYCZNIE dobraną przez wszechwiedzący bios płyty głównej, a owa wszechwiedza opiera się na podbijaniu rzeczonych wartości w ślad za podnoszonym przez ciebie FSB. I ta sytuacja wraz z całą otoczką i przedstawieniem które nam fundujesz ( i to za darmo, co za czasy ! ) tak bawi wszystkich w koło ze mną włącznie.

U mnie na msi p45 auto jest "domyslne" :P jak resetne biosa wszedzie pojawia sie auto....:P ale jest tak jak piszesz, auto powoduje ze komp sam dobiera wartosci aby bylo jako tako stabilnie (pamietam jak mi raz na procu auto zassalo 1,4V^^)

auto=zuooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na asusie to samo. patrzylem jakie takty osiagnie na defaultowym napieciu moj e8400. no to podnosze fsb. patrze 4ghz, ok fajnie. 4ghz na 1,2. biore miernik do lapy a tam prawie 1,4v xD

 

Gdzie tak pisał? Napisał ze w ten sposob cos sprawdza.... a procedura jest błędna i tyle

on, zgadzam sie z toba. niepotrzebmnie motam. moim zdaniem 30 min wpime czy orthos'a powinno wystarczyc. ja osobiscie uzywam intel burn test. szybki test ktory szybko mi powie czy proc jest stabilny czy tez nie. w ortosie nieraz wywala sie dopiero po 10 minutach a w intel burn po parunastu sek.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba miernik masz zły ;p na baterie może baterie słabe;p A wasze procki to tez e8400?

ile osiągnęliście najwięcej stabilnie?a mówiłem ,że sprawdza się sztukę a nie stabilność a procedura prosta nie trzeba katować procka. Poza tym każdy wie w tych czasach zupełności wystarczy 4.0 ghz nie ma sensu więcej dawać nędzne 10 klatek na sekundę ryzykując spaleniem procka się nie opłaca.Moim zdaniem dlatego 4ghz przy najmniejszym napięciu stabilne powinno być priorytetem. Gdy się ściemni zapodam testy;p

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba miernik masz zły ;p

no chyba nie. jak masz na auto to plytka sama sobie dobiera napiecia i czasami z nimi przesadza

 

edit

powiedzcie mi prosze, ktory tydzien z e0 kreci sie najlepiej? [pomijajac jakies anomalnie xD typu cala seria cenka i jeden robi 4ghz na 1,1v albo wprost odwrotnie]. z c0 chyba jedyne warte uwagi to 7 i 8 tydzien 08 oraz 40, 43 i 45 z 07

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom na auto sama dobiera poco komu więcej niż 4ghz Jak będę kupował mugena to ci powiem jaki tydzień i rok ;p

 

edit

4,2 ghz

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

drug ss stabilny godzinki nie chce mi się robić

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czar prysnął...

masz na ochłodę:

http://forum.purepc.pl/index.php?act=attac...st&id=26543

I jestem przekonany ze te twoje 4,7 tez stabilne nie bylo...pewnikiem masz cos ala moja sztuka i na ac 4,5ghz zrobisz nie wiecej

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty dałeś 4ghz 8x500 a ja troszkę więcej;p powiedz jak ustawiłeś napięcia mch i vtt. Też masz ładnego cepa chłodzenie jakie masz? 4.7 to tylko przetestowałem super pi za mocno się grzał czyli nie stabilny :)

 

edit

 

4Ghz :)

Dołączona grafika

 

Edit

Zamówiłem chłodzenie Mugena II niedługo powinien przyjść prawdopodobnie w czwartek. Jeśli chcecie to mogę podać testy przed boxem i po zamontowaniu mugena;p

Edytowane przez hakerzmc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wyniki na Mugenie II :) A ja jednak pokusiłem się na Ultrę Extreme <_< PS. Ktoś miał mi podesłać ustawienia biosu i chyba zapomniał :angry:

Jasna ch.... faktycznie zapomnialem. Teraz jest ciut za pozno, ale jutro po prcy jak tylko wlacze komp, to wciskam del... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.35 wg. mnie, u mnie na karakorum 4ghz@ 1.208V orthos stress i mam prawie 70 stopni (wg. real temp) ale nie męczyłem proca teraz jak jest cieplej :lol:

na jakim chlodzeniu? bo chyba na boxie albo masz zle ustawione tjmax. ja na 4ghz i 1,38v w pelnym stresie mam 60st [przy karakorum i 120'stce, grubej na 38mm na 3000 obr ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakim chlodzeniu? bo chyba na boxie albo masz zle ustawione tjmax. ja na 4ghz i 1,38v w pelnym stresie mam 60st [przy karakorum i 120'stce, grubej na 38mm na 3000 obr ;]

Rewizja C0 Q807 i chyba czujka walnięta bo jeden core ma więcej niż drugi tam na screenie z siga 63 i 60 tempy :wink: ale bywało więcej, tjmax 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizja C0 Q807 i chyba czujka walnięta bo jeden core ma więcej niż drugi tam na screenie z siga 63 i 60 tempy :wink: ale bywało więcej, tjmax 100.

Roznica 3* wcale nie oznacza ze sa jebniete czujki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...