Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem się za OC mojego E8400 na P45 MSI Diamond no i oczywiście bez "rewelacji" się nie obeszło. Na razie stabilnych 444 MHz FSB nie widać, a potrzebuje tych marnych 4GHz :D Więc może coś poradzicie na to :) Jakie wartości proponujecie ustawić, bo na razie jade na auto i juz przy 400 Mhz sa zgrzyty i BSODY;

 

MCH

MCH GTL

VTT FSB (ile max? slyszalem ze dla 45nm to 1.3V)

ICH

CPU Skew

NB Skew

GTL-ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety stabilność to na razie marzenie, przy takich ustawieniach wala non stop BOSY, ale coś mi się wydaje że pamięci zamulają:

 

CPU V: 1.303v

CPU GTL REF0: 0.7904v

CPU GTL REF1: 0.8304v

DRAM Volt: 1.9v

MCH Volt: 1.4v

MCH GTL REF: 0.7886v

VTT FSB: 1.25v

ICH Volt: 1.7v

 

Znalazłem tez CPU CLK SKEW i MCH CLK SLKEW ale nie mam pojęcia jakie tu wartości zastosować na początek: przedział jest o 100 do 1500ps.

A co z opcja CPU AMPLITUDE CONTROL i ustawieniami w niej od 700 do 1000 Mv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj wiecej fsbv ok 1,35v i pll gdzies ok 1,55v zobacz czy cos sie nie zmieni. pokombinuj z gtl'ami, zabawa z nimi moze przyniesc naprawde duze korzysci. a moze pamieci sa problemem, stad ta niestabilnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj wiecej fsbv ok 1,35v i pll gdzies ok 1,55v zobacz czy cos sie nie zmieni. pokombinuj z gtl'ami, zabawa z nimi moze przyniesc naprawde duze korzysci. a moze pamieci sa problemem, stad ta niestabilnosc.

Rozumiem ze "fsbv" to VTT FSB ale co to PLL to nie wiem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma u mnie dokładnie takiej opcji :>

No tak faktycznie nie ma czegos takiego, aczkolwiek z tych opcji co tu sa to za bardzo nie widze jakiegokolwiek odpowiednika tego napiecia. :(

 

Pomijajac kwestie walla cpu, mobo i pamieci procek robiacy 9x445 bez problemu zrobi 8x500?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac kwestie walla cpu, mobo i pamieci procek robiacy 9x445 bez problemu zrobi 8x500?

Procek sprawdzony, 4GHz robił jeszcze niedawno. Nie wyobrażam sobie aby płytta fsb 440 MHz nie robiła :D A pamięci jeszcze sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek sprawdzony, 4GHz robił jeszcze niedawno. Nie wyobrażam sobie aby płytta fsb 440 MHz nie robiła :D A pamięci jeszcze sprawdze.

Tzn tutaj nie chodzilo mi konkretnie o Twoj przypadek.

 

Mialem na mysli to ze atm robie 8x500 1.275v i jest Linx/Orthos stable tyle ze np GTA4 potrafi wywalic bsoda z Machine_Check_Exception i dowoltowalem do 1.2875 i pomoglo w GTA jednak czasami niektore programy jakos tak dziwnie sie zachowuja i tu sie wlasnie zastanawiam czy to aby na pewno proc a nie czasem MCH, tylko ze srednio mam pomysl jak sprawdzic czy to akurat MCH wali bledami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzez obnizenie mnoznika cepa, ustawienie najnizszego dzielnika pamieci, ustawienie wysokiej wartosci FSB (takiej jaka Cie interesuje w twoim przypadku 444mhz) i walisz testy orthos prio9 blend albo LinX, jak wali bledami to podnosisz vmch, vtt, ich

 

ja zeby miec stabilna sama plyte przy 500mhz musze z vmch 1.1 podniesc na 1,232 a vtt z 1,2 na 1,25, ich z 1,5 na 1,6.

troche to czasu zajmuje ale tak sprawdzisz plyte wykluczajac cepa i ramy. najlepiej jechac krokami od 340 +10mhz i podnosic vmch pozniej vtt a ich na koncu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , pytanko na szybko . bo na necie ciezko znalesc wiarygodna odpowiedz . otoz od paru dni mam e3110 , speedfan pokazuje mi temp. CPU ok.30c . abiteq ( czyt. bios ) tyle samo co speedfan . natomiast co wydaje mi sie dziwne temperature rdzeni speedfan pokazuje ok. 45c . coretemp i realtemp 40c ( rdzenie ) . wszytkie dane z idle . hm , o co z tym chodzi ? przejmowac sie tymi odczytami?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , pytanko na szybko . bo na necie ciezko znalesc wiarygodna odpowiedz . otoz od paru dni mam e3110 , speedfan pokazuje mi temp. CPU ok.30c . abiteq ( czyt. bios ) tyle samo co speedfan . natomiast co wydaje mi sie dziwne temperature rdzeni speedfan pokazuje ok. 45c . coretemp i realtemp 40c ( rdzenie ) . wszytkie dane z idle . hm , o co z tym chodzi ? przejmowac sie tymi odczytami?:)

CPU to jest odczyt z gniazda procesora czy cos w ten desen a Core1/Core2 to jest odczyt z diod wewnatrz procesora.

 

BTW: 1.275v cpu, 1.24v vtt:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha ;p , czyli ze sie tak wyraze "prawdziwa" temp. procka to te core0/1 tak ?:) . hmm , to dosc wysoko jak na e3110 + karak . ale teraz kto mowi prawde ;p speedfan czy coretemp i realtemp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , juz mniejsza z temperatura teraz zastanawia mnie czemu moj e3110 nie idzie wyzej niz 3,33 z stocka . kolega od ktorego go kupilem twierdzil ze na lajcie mial 3.8 bez zmiany napiecia i hulalo ;p . u mnie 3,6 sie nie wlancza , 3,5/2,4 niestabilne ; dopiero 3,33 daje rade .

zdziwilem sie ze nawet 3.5 nie zrobil na stocku:/ . hm , a moze to pamiec ? timingow nie ustawialem bo mi sie nie chcialo , ale przeciez to chyba nie ma wiekszego znaczenia ?:) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , juz mniejsza z temperatura teraz zastanawia mnie czemu moj e3110 nie idzie wyzej niz 3,33 z stocka . kolega od ktorego go kupilem twierdzil ze na lajcie mial 3.8 bez zmiany napiecia i hulalo ;p . u mnie 3,6 sie nie wlancza , 3,5/2,4 niestabilne ; dopiero 3,33 daje rade .

zdziwilem sie ze nawet 3.5 nie zrobil na stocku:/ . hm , a moze to pamiec ? timingow nie ustawialem bo mi sie nie chcialo , ale przeciez to chyba nie ma wiekszego znaczenia ?:) pzdr

Maja znaczenie i to duze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , juz mniejsza z temperatura teraz zastanawia mnie czemu moj e3110 nie idzie wyzej niz 3,33 z stocka . kolega od ktorego go kupilem twierdzil ze na lajcie mial 3.8 bez zmiany napiecia i hulalo ;p . u mnie 3,6 sie nie wlancza , 3,5/2,4 niestabilne ; dopiero 3,33 daje rade .

zdziwilem sie ze nawet 3.5 nie zrobil na stocku:/ . hm , a moze to pamiec ? timingow nie ustawialem bo mi sie nie chcialo , ale przeciez to chyba nie ma wiekszego znaczenia ? pzdr

Potwierdził to ekranami z testami?

Pamięci oczywiscie mogą mieć znaczenie i wiele innych czynników.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moliwe jest aby procek (E8400 C0) na jednej plycie robil 4ghz na 1,25v a na innej na tym samym napieciu nawet systemu nie zaladowal (restarty) a dopiero stab 4ghz jest na 1,34v (1,3 Cpuz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich napiec?

 

Plyty na ktorych "zekomo" robi 4ghz 1,25v : Asus p5b dlx i MSI P35 NEO2-FIR

plyta na ktorej nie robi (1,25 nie laduje nawet systemu, 1,33v restarty w orthosie) MSI P45 Neo3-FR...

 

o jakich napieciach mowisz?

na msi p45 stable jest vcore 1,34 i vtt 1,25 -> 1,25vc i 1,25vtt nie bootuje...

jakie inne jeszcze napiecia moga miec wplyw na tak duza roznice... 1,25->1,34

 

(te 1,25vcore na 4ghz to bez dowodu jest..)

 

stabilnosc samej plyty i memek pominac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , juz mniejsza z temperatura teraz zastanawia mnie czemu moj e3110 nie idzie wyzej niz 3,33 z stocka . kolega od ktorego go kupilem twierdzil ze na lajcie mial 3.8 bez zmiany napiecia i hulalo ;p . u mnie 3,6 sie nie wlancza , 3,5/2,4 niestabilne ; dopiero 3,33 daje rade .

zdziwilem sie ze nawet 3.5 nie zrobil na stocku:/ . hm , a moze to pamiec ? timingow nie ustawialem bo mi sie nie chcialo , ale przeciez to chyba nie ma wiekszego znaczenia ?:) pzdr

 

Hej,

chciałbym zobaczyć te 3,8 GHz "na lajcie". Też użeram się z E3110 i nie jest łatwo. Mój proc lubi chyba Volty i zastanawiam się do ilu mozna w miarę bezpiecznie dojechać... Jeśli chodzi o temperatury to w idle rdzenie mają około 39/40* C (RealTemp). Czujka temp. z panelu, która jest przylepiona do bloku wodnego na procu w idle pokazuje 31* C.

 

Timingi ważna rzecz, pobaw się tym ustawieniem i napięcia GTL też mają duże znaczenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czujek to patrzcie na czujnik płyty (CPU temp), a nie procesora (CORE1/CORE2). Ja swojego E8500 chłodziłem przez 2 miesiące boxem i miałem temperatury CORE1 35 / CORE 2 36 a wartość podawana z płyty głównej nie pamiętam jaka była ale była bardzo zbliżona, więc się nie przejmowałem. Po zmianie chłodzenia na Infinity@2x S-Flex 600, temperatury "CORE" pozostały bez zmian czyli 35/36, a temperatura odczytywana z płyty spadła do 20oC, sprawdzając organoleptycznie rurki HP coolera przy gnieździe okazało się, ż są one zimne (pasta/docisk ok), co znaczy, że jednak czujnik płyty ma rację. Sprawdzając dokładniej i stopniowo podgrzewając procesor temperatura z czujnika płyty rośnie, a te 35/36 stoją dopiero jak przekrocze te magiczne trzydziestki, wszystkie 3 wartości idą mniej więcej równo w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem, a mianowicie e8400 robi 4 ghz 4x444 przy 1,184 V, nb - 1,28V vtt-1,24 sb 1,55 V gtl x0,67 x0,65 x0,67. Natomiast za nic w świecie nie mogę osiagnąć fsb 500. Dałem mnożnik proca na 6 nb na 1,4V vtt 1,3 V sb 1,7 V i nic to nie daje, zarówno nie moge uzyskać fsb 490 jak i 500 czy 520, zmiany tych napięć nie robią najmniejszych różnic. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić aby uzyskac to 500 mhz ?

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...