Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

czekamy na validacje oraz maxa fsb

To poczekasz do jutra.

Proc sie trafił raczej padaczkowy. Na def. robi ok 3,7GHz, na 1,475V robi poniżej 10 minut Orthosa przy 4,3GHz. Moje zdziewienie budzą temperatury przy 4,3GHz coretemp wskazuje ok 100st. C mimo, ze wyłączyłem biosowe i programowe zabezpieczenia temperaturowe przy nieco powyzej 100st. C włącza sie syrena z PC speakera. Na defie temperatura ok 50-53st. C

Chłodzony Scythe Andy Samurajem z Zawardem na 1400obr. Deltę użyję jutro. Istnieje mozliwość, ze pasta została źle nałożona,bo z załozeniem tych [ciach!]ych kołków meczyłem sie ponad 15minut a cooler był nierzadko wtedy w ruchu, podniesieniu z jednej lub drugiej strony.

na szybko przy 4,3GHz

SPi 1M: 10,9s

SPi 16M: 5:25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi temperaturami dziwna rzecz, mi np. Core Temp caly czas pokazuje 57*C dla obu rdzeni, temperatura procesora 40*C. Po wlaczeniu Orthosa, jedynie temperatura procesora sie zmienia.. Na dodatek HR-01 plus jest raczej chlodny a juz dwa razy sprawdzalem docisk..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k, nie lubię jak mi ktoś do portfela zagląda. Zlookaj no kolego do profilu na mój rocznik, a dopiero potem pisz. Nie każdy na tym forum ma 18-20 lat i siedzi na garnuszku u mamusi.

Swieta prawda :wink: , nie ma jak rocznik 1978 :wink: , a tak poza marginesem ok wtorku podam wyniki mojego E8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

svende

 

50'C na default'owym VCore z chlodzeniem Scythe Andy Samuraj ????

Toz to musi byc cos zle poskladane ,

nawet jak bys kulawo paste polozyl to nie powinno tyle grzac .

Skoro masz taka dziwaczna temperature na procu to bez sensu dalsze testy stabilnosci

trza zaczac od nowa z zalozeniem chlodzenia .

 

VCore 1.475 i 4.3GHz musi zapasic inaczej cudak nie proc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

svende

 

50'C na default'owym VCore z chlodzeniem Scythe Andy Samuraj ????

Toz to musi byc cos zle poskladane ,

nawet jak bys kulawo paste polozyl to nie powinno tyle grzac .

Skoro masz taka dziwaczna temperature na procu to bez sensu dalsze testy stabilnosci

trza zaczac od nowa z zalozeniem chlodzenia .

 

VCore 1.475 i 4.3GHz musi zapasic inaczej cudak nie proc

E8200 (def. 2,66GHz, 1,21V REAL) + Noctua NH-U12P = 40'C w IDLE, ponad 50'C LOAD (wg. CoreTemp 0.96.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Weelkoo nie pisal ze ma podkreconego 8200..tylko iz na defie w idle 40 stopni..

Albo zle pomiary temp ida..albo jest cos mocno nie tak...jak dla mnie na defie zamiast 40 powinno byc z 28-33 przy takim chlodzeniu...szczegolnie ze mamy jednak za oknem zime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis zalozylem zalmana vf700 alu na procka ( ;) ) i musze powiedziec, ze one naprawde sa gorace - to chyba nie jest wina softu.

MaSellku jak Ty wcisnąłeś VF-700 na CPU? :| :P ;)

 

@Lanc

 

EIST = ON więc w idlu przy jakiej częstotliwości pracował proc? To pierwsza sprawa druga to czym mierzone są tempy. Dla mnie cały ten soft z core temp włącznie jest do [gluteus maximus].

 

Edit:

 

Jeżeli faktycznie jest tak jak mówi kolega Ogi, że chodzi o def taktowania to na pewno jest coś nie tak. Może radiator źle siadł? Albo paściocha się źle rozeszła...

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak nie każdy trzyma komputer za oknem...

Nie kazdy tez ma 30+ w domu w zime...

Ja nie mam klimatyzacji..i niestety latem sa dni gdzie 10 stopni mam wiecej niz zima w domu.

 

Nie wpadajmy w skrajnosci...roznica jest..i chyba tlumaczyc jej nie musze.

Przy takich temp na 4.1-4.2 latem moze byc problem ze stabilnoscia.

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSellku jak Ty wcisnąłeś VF-700 na CPU? :| :P ;)

 

@Lanc

 

EIST = ON więc w idlu przy jakiej częstotliwości pracował proc? To pierwsza sprawa druga to czym mierzone są tempy. Dla mnie cały ten soft z core temp włącznie jest do [gluteus maximus].

Napisałem ;]

 

IDLE - EIST ON - 376x6 @ 1.25v

 

Wolf na defie jest u mnie zimniejszy o jakieś 5*. A włączenie EIST'a daje 1* :mur:

 

Coretemp + Everest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga to czym mierzone są tempy. Dla mnie cały ten soft z core temp włącznie jest do [gluteus maximus].

 

Jeżeli faktycznie jest tak jak mówi kolega Ogi, że chodzi o def taktowania to na pewno jest coś nie tak. Może radiator źle siadł? Albo paściocha się źle rozeszła...

Jak widzisz ja się nie podniecam temperaturami. Wyłączylem zabezpieczenia, ale wlącza mi się syrena z pc speakera, czyli co to jest? sygnał ostrzegający dawany przez sam procesor?

W tej chwili jest nas trzzch z praktycznie identycznymi temperaturami, nie jesteśmy noobkami, wiec prawdopodobieństwo, że każdy z nas spartolił założenie radiatora jest prawie niemożliwe.

 

edyta: A może one maja klejone glutem czapki, a nie spawane?, wyłączę dziś wentyl i sprawdze czy sie nagrzewa mocno samuraj

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co mają proce ;]

 

Jakie macie różnice między core0 i core1 w CT ? Bo u mnie średnio 9* w idlu i około 5* w stresie.

Czytalem na XS - niektorzy maja roznice rzedu 12 st pomiedzy rdzeniami - takze nie jestes sam.

 

Jasli macie problem z temperaturami to moze to wam cos pomoze:

Nie ma co pojechales po calosci :lol2:

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...