Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już swojego w domu z ciekawym VID ;) ale powiem tak... MSI P35 NEO2 obsysa... bo na biosie 1.77 nieważne jakie napięcie ustawie (1,0 1,25 1,375 1,5 (taka jest precyzja regulacji :[ ), i uwaga def wg. biosu to: 2,4294957171 :lol: ) to i tak mobacz startuje z 1V na cepie i nic poza te okolice def. taktów się nie wyskoczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już swojego w domu z ciekawym VID ;) ale powiem tak... MSI P35 NEO2 obsysa... bo na biosie 1.77 nieważne jakie napięcie ustawie (1,0 1,25 1,375 1,5 (taka jest precyzja regulacji :[ ), i uwaga def wg. biosu to: 2,4294957171 :lol: ) to i tak mobacz startuje z 1V na cepie i nic poza te okolice def. taktów się nie wyskoczy...

 

Hmmm u Lanca dziala Ok... wiec moze zmien bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm u Lanca dziala Ok... wiec moze zmien bios.

Ja mam VID - 0.9500v

Kean ma vid - 0.8750v

 

Możliwe, że MSI przy takim niskim VID głupieje, dlatego u Kean'a def to 2.4v :lol: itd ;] Trzeba czekać na nowszy bios / zmienić mobo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam VID - 0.9500v

Kean ma vid - 0.8750v

 

Możliwe, że MSI przy takim niskim VID głupieje, dlatego u Kean'a def to 2.4v :lol: itd ;] Trzeba czekać na nowszy bios / zmienić mobo ;)

powiem tak... czasem przy selekcji e2160 jak mialem procesory z videm okolo 1,100v tez czasami zdazaly sie takie problemy ze jakos dziwnie wykrywalo napiecia... ale wystarczylo skasowac bios na zero a potem wczytac zapamietane ustawienia i bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milans ja pisałem do Sirius.pl bo E8400Box mają po 633zł- odpowiedź dostałem podobną do Twojej.

 

Mam nadzieję że znajdę procka do środy bo starego muszę odesłać do nowego właściciela.

 

 

...a myślałem że potop będzię- 9 rano wejdę na www.****.pl i zobaczę DOSTĘPNY...

 

:mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja: (09:14)

co z e8400 ?

Marek: (09:14)

a co ma byc z nimi?

Ja: (09:14)

macie ?

Marek: (09:14)

nie

na koniec miesiaca dopiero

(09:15)

koniec stycznia poczatek lutego

 

Tak to mniej wiecej wygląda w hurtowniach :)

tez mialem podobną rozmowę :D

z 8200 zero problemu a 8400 ciężko wyłapać :blink: , jakieś ochłapy są w OEM-ie ale tez trzeba się postarać

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

A mnie wczoraj koles z ebaya przeprosil,ale ma cos z kontem i kredytowka generalnie nie moze odbierac kasy od kupcow no i E8400ES nie bedzie do mnie wyslany,jestem w punkcie zero na ta chwile a tak sie cieszylem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wczoraj koles z ebaya przeprosil,ale ma cos z kontem i kredytowka generalnie nie moze odbierac kasy od kupcow no i E8400ES nie bedzie do mnie wyslany,jestem w punkcie zero na ta chwile a tak sie cieszylem:)

A zapłaciłeś mu PayPalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosy 1,6 1,77 1,8 nie przynoszą poprawy.

Prawdopodobnie to jest spowodwane tym co piszecie - niższym VID niż najniższa przewidziana wartość napięcia dla cepa w danym biosie.

Zauważyłem że jak dam mu 1V w biosie to cep dostanie 0,968V a jak 1,5V w biosie to 1,014. Pośrednie wartości zachowują ta skale, ale idąc tym tropem to do jakichś normalanych wartości napięc trzeba by z 10V w biosie ustawić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 8400 OEM

ORthos leci na 4.1@1.36

Temperatury sa kosmiczne !!!

U mnie jest 80*C !!!

 

Jeszcze 30 minut i zapodam orthosa 1H prio 10

 

 

Juz wiemu czemu moj nie leci tyle, bo nie umiem w biosie 1,4 PLN ustawic....

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie Orthos (small) leci 4,5GHz i 1,4 pln. z biosa

moj priorytet to wybadac ile potrzebuje do 4,5GHz i ile robi na def

testy w toku........................

już widze że posiadacze AC moga się zrazic , grzeje się bydle troszkę :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wracam z placu boju z MSI (bios 1,8b2) i okazuje się że chłopaki na Tajwanie inny system liczbowy wyznają, bo wartości typu 1,35V są wyżej niż 1,75V... i do tego są na czerwono (jako niebezpieczne ;p) zaznaczone. Mimo że np 1,1V i 1,375 jest na początku wyliczanki napięć i pokolorowane są na biało...

Ale generalnie procek daje rade na boxie ;)

4,246GHz 1,338V REAL SPI 1M stable, box cooler (E4400 - czyli miedziany rdzeń) i podczas tego SPI trwającego 11s tempy (CT) są znośne bo do 67* dobijają.

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie ciekawie , chyba za duzo oczekiwalem od technologi 0,45nm .

Wychodzi na to ze te proce przy 4.1GHz grzeja sie podobnie jak Conore przy 3,9GHz

czyli roznica bylba znikoma :/

 

Nic tylko trzeba czekac na prawdziwa Selekcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie ciekawie , chyba za duzo oczekiwalem od technologi 0,45nm .

No jak dojdziemy do 0.45nm to na pewno będą chłodniejsze :D

 

Grzeją się może i tak jak 65nm ale mają też trochę więcej tranzystorów, więc jest co się grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...