Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

.org

"Dołączył: Dzisiaj, 08:55" 20min pozniej uczysz nas jak mamy pisac, zadajesz dosc nieprzemyslane pytanie a nawet dwa i dziwisz sie reakcji ludzi na twoj post ?

owszem mozna w temacie o plytach napisac czy sa kompatybilne i udane do 0,045 ale nie zaszkodzi rowniez w tym podyskutowac z czym aktualnie skompletowac tytulowego E8XXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle się pisze o mobasach ,bo ludzie po prostu mają wątpliwości co do stabilnego OC na swoich płytach. I to zupełnie normalna reakcja. Im więcej osób napisze jak im się kręcą te 8400, bo główne o nich na razie mówimy, na ich płytach tym lepiej dla innych. Będzie mniej więcej wiadomo jakie płyty polecać do zestawów z tymi Penrynami. Może i to zmniejszy lawinę pytań jaka wkrótce się pojawią (już widziałem ze dwa takie tematy) typu : "jaka płyta pod C2D E8200". Sorki za OT.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie ucze , tylko zwrocilem uwage , widac znowu zle , a chodzilo o to ze np ciezko czyta sie inne tematy majace juz np 30-40 stron z czego polowa to wlasnie info nie na temat i tylko dlatego zworcilem uwage , rozumiem info jak procek na daje plycie idzie ale po co robic dyskusje jaka plyte kupic ;]

 

W takim ukladzie , jesli znow nie trafilem z pytaniem to wybaczcie staram sie zorientowac poprostu , patrzac po wynikach realne na co dzien do pracy jest 4,5gh ? czy to juz odnosci sie tylko do wybranych sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

takty to nie wszystko,to jest inny proces,mniejsze wydzialanie ciepla,mniejsze koszta,wieksza ilosc cache,nie tylko Mhz'ce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest ładniejszy :]

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika

 

Zaraz jakieś wyniki nie od MaSella :P

Eee Cos mi sie wydaje... czy to moje memki??:P - niestety bedziesz musial do mnie wpasc i mi je oddac bo wlasnie wrocil internet :P, a przy opkazji przynies procka to u mnie przetestujemy ile plyta pociagnie fsb :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell

 

Jak Ci chodzi Asus P5K PRO bo też celuje w tego mobasa :] i nie chce się na nim zawieść. Masz może x-fi? w jednym temacie ktoś strasznie narzekał na kompatybilność obu podzespołów.

Mobacz ok, u mnie bez problemów. Z audigy dzialala przez 2-3dni ok, xfi nie mam

 

pobawie przed wysyłką na ASUS P5K PRO. Zobaczymy ile te mobo jest warte

wartosc tego mobasa rosnie proporcjonalnei ze skillem :D

 

patrzac po wynikach realne na co dzien do pracy jest 4,5gh ? czy to juz odnosci sie tylko do wybranych sztuk

Raczej bardzo malo procjkow ogolnie bedzie moglo pracowac z takimi taktami. Zobaczcie jak podnoszac vcore proc Lanca sie skaluje i o ile mu wzrasta temp (kilka stron wczesniej)

 

Raczej selekty, moim zdaniem jak utrafisz sztukę która pójdzie na 4Ghz na codzień na default, to będziesz mieć farta ;) Sam bym taką sztukę chciał trafić.

4GHz na def niewykonalne i nierealne. Moze na fc by tak polecial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dostalismy kublem zimnej wody po glowach

jeszcze pare dni temu bylo glosno ze 4,4 GHz na E8400 to bedzie standardowe OC

tak jak 3,6GHz na E6750 , wychodzi na to ze bedzie ciut gorzej minus 300-400MHz :/

Ja dalej oczekuje proca ktory bedzie w stanei chodzic 24/7 z taktowaniem 4.3GHz--4.4GHz

i Vcore ponizej 1.5V , jezeli nie to bynajmniej narazie nie wchodze w te zabawke .

 

Reasumujac :

[Edited]

Realne jest trafic proca E8400 co na Defaultowym VCore zrobi 3.7GHz - 3,8GHz

Sa proce E8200 ktore maja FSB Walla na poziomie 499-500MHz :/ czyli max ich OC to max 4GHz

Przy Vcore 1.375 i taktownaiu 4.2GHz CPU potrafi sie rozgrzac do 82'C ( na przecietnym coolerze )

przy takich tempach prawie zawsze zalicza zwis .

Na koniec dla pocieszenia E8400 przy taktach 4,6GHz liczy SuperPi 1M ponizej 10sekund :)

 

Warto by ktos zrobil jakies pierwsze podsumowanie w pierwszym poscie ,

co by ludzie nei zadawali dziwnych pytan .

 

Update:

 

Na sajtach pisza ze Intel ma jakies problemy z obecnym Stepingiem CzteroRdzeniowych Penrynow :/

Ze ponoc przy dluzszym uzytkowaniu z podwyzszonym taktowaniem wystepuja jakies bledy ?

Zeby sie nie okazalo ze pierwsze Wolfdale tez cierpia na te schozenie ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było. 4.3-4.4Ghz na poniżej 1.5v jest realne jak najbardziej. Tylko do tego trzeba mieć albo proca, który się bardzo fajnie skaluje, albo takiego, który do np 4.2Ghz potrzebuje ~1.3v (czyli mega fajnego ;])

 

Sub10s na 4.25Ghz ? Oj chyba jednak nie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam w zupelnosci wystarczy E8400 24/7 robiacy ok. 4 Ghz przy nieznacznie podbitym V. W SuperPI sie nie bawie tylko normalne uzytkowanie kompa + gry. wiec 9x450 w ok. 1.3V (w zupelnosci mi wystarczy) do obecnego konfigu jak w sigu.

Przesiadam sie z E2180 (a nie jak poniektorzy z E6750 czy Q6600) wiec na pewno roznice wieksza zauwazy niz wlasnie Ci "poniektorzy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disaster3: przy Twoim obecnym konfigu i 'normalnym uzytkowaniu' w zupelnosci Ci wystarczy 3.5ghz - w grach na wyzszym zegrarku (3.5ghz to tez na wyrost) przy obecnej grafie zauwazysz mega poprawe (setki fps) tylko w ustawieniach low. przy high lub mid/high grafa bedzie Cie zdrowo hamowac. a przy normalnym uzytkowaniu roznicy duzej rowniez nie bedzie, chyba ze duzo danych kompresujesz plus kodujesz video. skad to parcie na ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to zalezy gdzie szukasz tych fps. Np w silniku source procesor daje wiecej niz grafa. (chociaz przy takich szybkich procesorach trzebaby bardzo wysokiej rozdzialki zeby miec po co zwiekszac ilosc fps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SuperPI sie nie bawie

nie wiesz co tracisz

 

Przesiadam sie z E2180 (a nie jak poniektorzy z E6750 czy Q6600) wiec na pewno roznice wieksza zauwazy niz wlasnie Ci "poniektorzy".

przyznaje sie, naleze do tych poniektorych, i zdaje sobie z tego sprawe ze normalne to to nie jest :D Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznaje sie, naleze do tych poniektorych, i zdaje sobie z tego sprawe ze normalne to to nie jest :D

To wyobraz sobie, ze ja zmienilem e6850 na e8400 zeby sie w spi pobawic, a na codzien korzystam z p4 (nawet podkrecony :lol: ) i bo mi wiecej nie trzeba do szczescia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys napisal jakim obecnie sprzetem dysponujesz to bardzo by to ulatwilo sprawe...

 

E4300 - 3.2gh przy 1.4

 

Poniewaz glownie zalezy mi na "mocy" podczas renderowania/obrobke grafiki , to widze ile same gole mhz daja kopa , ale przy tak sporej roznicy cenowej E4300 a 8400 to jednak sie wstrzymam z zakupem ( wiem wiem powiecie 4 rdzenie dadza lepszego kopa - ale nie kazdy , czytaj malo , programow wykorzysta 2 a co dopiero 4 rdzenie , no i siedze na XP jeszcze )

 

Czyli podsumowujac realne na codzien to okolice 4.3-4.5 i to nie koniecznie pierwszy lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie ORTHOS'a, bo jeszcze nikt nie wklejał ;)

 

1.272v real

 

[img.]http://i7.tinypic.com/8f5l0mo.jpg[/img]

A więc 4GHz na co dzień na chłodzeniu "BOX'owym" najbardziej możliwe na pierwszej lepszej sztuce (bo rozumiem iż proc nie był specjalnie wybierany) jak dla mnie wystarczy w zupełności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc

 

Skoro twoj proc robi 4GHz na VCore 1.3

to ile da rade zrobic na powiedzmy 1.45 ??

Dalbys mu lepsze chlodzenie i potestowal wyzej .

 

No i moze tak bys dal rade rozpiske zrobic jak sie skaluje z Voltami .

 

Ludzie czekaja ,kraj czeka na te testy ;)

 

Lanc

Z gory Dziekii

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc

 

Skoro twoj proc robi 4GHz na VCore 1.3

to ile da rade zrobic na powiedzmy 1.45 ??

Dalbys mu lepsze chlodzenie i potestowal wyzej .

 

No i moze tak bys dal rade rozpiske zrobic jak sie skaluje z Voltami .

 

Ludzie czekaja ,kraj czeka na te testy ;)

4.0Ghz @ 1.272v

4.1Ghz @ 1.303v - ja bym to nazwał 1.3v :]

4.2Ghz @ 1.343v

4.3Ghz @ xx

 

Te 4.3-4.4 na 1.45v zrobi. Ale nie mam jak sprawdzić, bo memki poszły do Sectora z powrotem [;

 

Tak mniej więcej. Jak widać przy skoku z 4.1 na 4.2 już trzeba więcej papu dodać niż z 4.0 na 4.1. Nie skaluje się za ładnie ;]

 

Możesz mi zasponsorować lepszy bloczek na CPU :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy mój gigabyte GA-P35-DS3R obsłuży E8400??

No i jak panowie? Podkręce coś na tej płycie E84? Ktoś się może orientuje co i jak z tą płytą do tego proca - bo chce sobie coś takiego sprezentować... i oczywiście OC na poziomie 4-4,1 na Noctua-12. Tylko że grafa będzie Palit Sonic+ 8600GT... więc pewnie grafa będzie hamować :/

Edytowane przez Jacko21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi zasponsorować lepszy bloczek na CPU :wink:

Pare godzin temu byl swiftech apogee gtx miesieczny na alledrogo za 140.

Przypuszczam ze to co mam teraz (masterfreezer) czyli konstrukcja ala PX, wydajnosc storma, bylaby padaka na c2d.

Bo fakt ze sklepu za 250 to bym sie nie skusil... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...