Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Póki co nie widzę E8400 w sensownych cenach, przynajmniej w Krakowie - 680 w PCP, 645 w Apollo i 666 w Komputroniku. W przyszłym tygodniu wypłata to sie zobaczy czy sie ceny coś unormują, bo jak nie to poczekam troche aż zejdzie do ok. 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapowiadałem screeny, w każdym screenie temperatura z CT

3737MHz vcore 1,200 vid 1,10

Dołączona grafika

4005MHz vcore 1,300 vid 1,10

Dołączona grafika

4097MHz vcore 1,325 vid 1,10

Dołączona grafika

4205MHz vcore 1,400 vid 1,20

Dołączona grafika

4251MHz vcore 1,437 vid 1,23

Dołączona grafika

na szybko SPI 16M pamieci na 1:1

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to nie ma sprawy :D nie pomyślałem. Tylko powiedz mi co mam spisać bo nie bardzo się znam na oznaczeniach na procku. chyba że po prostu fotkę wrzucę to będzie lepiej ;)

Ostatnia linijka na czapce ;)

 

Z tempami moim zdaniem jest tak samo jak na poczatku z g0- niezłe bzdury progsy pokazują. Inna sprawa,zę chyba nikt nie liczy,zę np na 4.2 ghz na ac będzie mial 50 stopni stres...

na 3.5ghz 1.25v jest naprawde cieply, pisalem wczesniej

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@svende te pomiary to na ninji robiłeś czy na boxie ?

 

@MaSell - a jakby mieli kilka i dali mi do wyboru to jakiego oznaczenia najlepiej szukać ? Chyba że nie będzie widać jak box się otworzy (troche jestem w tym nie zorientowany bo pierwszy raz kupuje osobno proca :)

Edytowane przez coldmayster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaSell - a jakby mieli kilka i dali mi do wyboru to jakiego oznaczenia najlepiej szukać ? Chyba że nie będzie widać jak box się otworzy (troche jestem w tym nie zorientowany bo pierwszy raz kupuje osobno proca :)

wierz mi, ze nie dadza :P 1 z brzegu :P i wybierz sie po 14 bo dhl pozno daje paczki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3.5ghz 1.25v jest naprawde cieply, pisalem wczesniej

Moge tylko potwierdzić, grzeje się. Na 4GHz 1,3V i Andym Samuraju z wyłączonym wentylatorem, po minucie orthosa lekko letni po dwóch wyczuwalnie, po trzech mocno ciepły.

 

Coldmayster: Scythe Andy Samuraj z 1000obr wentylem

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamawialem na kompszrocie w sobote asusa p5k pro za 396zl ktory byl na zamowienie... dzis pisze ze brak towaru i dostawa 21stycznia, procka 8400box 666zl tez zamawialem w sobote i pisalo ze dostawa 21 stycznia a teraz ze towary zarezerwowane.... ciekawe kiedy dojdzie do mnie sprzet i co mi sie trafi.

 

jak patrze na te temp... to chyba za sprzedana x1950pro agp kupie jakis lajtowy zestawik wc zeby troszke lepiej chlodzilo niz wentylatorek od celerona... i tez smieszniej wygladalo ;) (nie znam sie zabardzo wiec nie bede skladal roznych czesci... myslalem narazie o Thermaltake BigWater 745- db niewazne)

 

zastanawia mnie tylko czy bez wgrywania innego biosu ruszy mi ten proc...

 

a tak w ogole to do zestawu bedzie zotac 8800gt amp i 2x1gb transcend 800+ d9gmh od milansa

 

pozdro i powodzenia z E8400 ;)

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie proc powinien ruszać bez problemu nawet jeśli bios go nie obsługuje. Po prostu płyta ustawi procka na FSB 200, albo zostawi poprzednie ustawienia o ile miałeś inną mobo ;] Ale wszystko powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na osiagi tych procow, szczegolnie jesli komus nie zalezy na biciu rekordow kupno 8200 nie do konca jest zlym pomyslem. Ceny sa dosc niskie (z racji tez na ogromny popyt na 8400), a osiagniecie tych 4.2ghz na codzien na takim procu jest w pelni mozliwe. W praktyce na 8400 i tak pewnie malo kto uzyska wiecej w taktowaniu 'na codzien' z racji na napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4200@1.4125 z biosu - orhos 3h prio 10 - 86*C !!!

Chlodzenie to nija plus - maskrastycznie sie zaklada na maxisuma...nie polecam.

Tera teszcze Apogee GTX - 4250@1.4125 z biosu i mamy 73 po 30 minutach.

 

Racuch

Jakie u ciebie tempy panuja ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrze na te temp... to chyba za sprzedana x1950pro agp kupie jakis lajtowy zestawik wc zeby troszke lepiej chlodzilo niz wentylatorek od celerona... i tez smieszniej wygladalo ;) (nie znam sie zabardzo wiec nie bede skladal roznych czesci... myslalem narazie o Thermaltake BigWater 745- db niewazne)

jak ma być śmiesznie wydajnie i el0 to kup Scythe Ninja CU, ponad kilogram miedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...