Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

To jest koniec możliwości płyty za 350zł i patriotów za 120zł nie lada wyczyn schowaj z rampage za to mozna kupic duzy lepszy sprzęt. Opłaca się wymienić płytę chodzi mi o najwyższe oc na air ?? :) czy wymieniać na 32nm

Yyyy ;) Nie zrozumialem?? 'schowaj z rampage za to mozna kupic duzo lepszy sprzet'....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 dni katuję E8400 które dostałem do testów ( może nawet kupię :) ) i prezentuję się nieźle - chłodzenie to zwykły box :) a napięcie zapodałem 1.2V w biosie na sztywno ( oszczędzacze powyłączane :) ), aktualnie 6h orthosa na prio 8 i wszystko OK

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 dalej może być cinko. Chyba gorąca sztuka - 63C.

bo na dołączonym box-ie na lepszym będzie ok, podkręciłem właśnie wentyl wysysający powietrze z obudowy i temp. spadła o 3 stopnie Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest koniec możliwości płyty za 350zł i patriotów za 120zł nie lada wyczyn schowaj z rampage za to mozna kupic duzy lepszy sprzęt. Opłaca się wymienić płytę chodzi mi o najwyższe oc na air ??:) czy wymieniać na 32nm

Na płycie za 150 i pamięciach za 100zł robię 600FSB 32M stable ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędkość wzrosła :) a temperatury deczko spadły ( na razie krótko ale nadal stable ) , test nadal na boxowym wentylku ale jutro kupię coś lepszego bo biorę ten procesor ( ma potencjał :) i ciągle na niższym napięciu niż def.)

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ladnie wam te FSB idą, ja usiebienie mogę ustawić 500.

Procek mój też ma potencjał , nie wiem czy coś z raami jest nie tak, kombinowałem i zmieniając vtt, i gtle, i ustawienia ramów, napięcia wszelkie i masakra no.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to na jaką w takim razie ją wymienić? (jeżeli nie będę zmieniał platformy to płytkę wymienię samą)

NIby to rdzoina P5Q a coś lipnie idzie, opchnąć ją i brać innego np p5q PRO? czy jakąś inną płytę?

A po co chcesz ja wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełna stabilność po 1h w orthosie? bez jaj ;) kiedyś to się testowało tak ok 8-10 godzin, wtedy można było powiedzieć o stabilności ;) Ogólnie testuje teraz nową sztuke (pierwszą lepszą ze sklepu) E8600 i 4ghz robi przy 1.225V (ma VID na poziomie 1.25V). Teraz leci test na 4.33 przy niskich napięciach na wszystkich podzespołach (nb nawet mniejsze niż standardowe a o pamięciach już nawet nie mówie xD 1085mhz jak narazie poniżej 1.9V). Jak tak przeglądam ten temat to chyba powalcze coś więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zdaje się niezłą padakę jeżeli chodzi o O/c ale jeszcze pokombinuje przecież to ta sama praktycznie płyta co p5q pro tylko ze bez crossfire, + bajer w postaci obsługi DDR 3.

No jak padake? przeciez chyba prawie 500FSB lata? Ile dokladnie robi? :D

 

 

pełna stabilność po 1h w orthosie? bez jaj ;) kiedyś to się testowało tak ok 8-10 godzin, wtedy można było powiedzieć o stabilności ;) Ogólnie testuje teraz nową sztuke (pierwszą lepszą ze sklepu) E8600 i 4ghz robi przy 1.225V (ma VID na poziomie 1.25V). Teraz leci test na 4.33 przy niskich napięciach na wszystkich podzespołach (nb nawet mniejsze niż standardowe a o pamięciach już nawet nie mówie xD 1085mhz jak narazie poniżej 1.9V). Jak tak przeglądam ten temat to chyba powalcze coś więcej ;)

 

Lec dalej :)

BTW nieoplacalnym zakupem jest ten E8600... Ile zaplaciles za cepika?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lec dalej :)

BTW nieoplacalnym zakupem jest ten E8600... Ile zaplaciles za cepika?

W sumie to nic, dostałem w rozliczeniu za mojego E8200 (4ghz na 1.225V - max na dfi p35 ok 4444mhz) i długu - jednym słowem źle na tym nie wyszedłem :)

Edytowane przez Kruchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapisane gdzieś w domu na dysku, sprawdze jak wróce z roboty. Teraz zastanawia mnie sprawa taka że pamięci lecą aktualnie na 1085mhz i napięciu z biosu 1.81V i liczyło to to super pi 32mb x 2 a orthosa wywalało po niecałych 2 godzinach :/ aktualnie testuje się coś ok 1.904V z biosu, zobaczymy :) według SPD przy 1066mhz pamięci te powinny mieć 2.1V no ale jak chodzą niżej to czemu nie? na codzień i tak mi więcej nie potrzeba :D chce osiągnąć stabilne 4333mhz na najniższych napięciach stabilnych i tyle. Maksa też przetestuje ;) Aha wszystko to przy VTT 1.1 jak dobrze pamiętam i nb 1.3V (niżej się nie da xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak ustawiam pamięci na 1122 mhz to wstaje mi na fsb 470 i moge sobie testować w orthosie(stabilnego jeszcze nie uzyskałem)

Ale jak ustawie przy tejsamej wartości na tym samym starpi np ponizej 1000-a dokladnie 954 to nie idzie nic, nawet nie bottuje się i mam reset biosa po czym komp automatycznie wykrywa pamiątki na 800 zamiast na 1066

Miał ktoś takie jazdy?

Po za tym do ile max moge napięcie vtt dla procka podnieśc? Wiem że nie możę być większe niż v core ale np jak walnę v coe 1.32 a vtt będzie 1.3 to będzie ok?

Około roku temu uwaliłem trochę e7300 bo jechałęm na cpu vtt 1.4 v :D dopiero zaczynałem bawić się w o/c na tej platformie a nie chce Xeonka ujarać, niech mi posłuzy jeszcze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podobna płytę ustaw

 

CPU skew150

MCH skew 250

MCH REFERENCE NIE DAWAJ AUTO NAJLEPIEJ 740-760

i jakbyś mógł spr najwyższą szyne umnie maks 540

500 zrobione i testuję dalej, jakie ustawić parametry pamięci aby wzrósł odczyt pamięci ( teraz ma ok 9000 MB/s a zapis i kopiowanie 10500MB/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...