Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak wygląda sprawa z żywotnością płyty 4 fazowej z obsadzonym quadem ? Może wcześniej zakończyć żywot ?

Mi 3 fazowe zasilanie w GA-G31M-ES2C i Q9550 wytrzymało miesiąc, w zeszłym tygodniu komputer sie wyłączył i już nie uruchomił. Mam nadzieje że to płyta (odesłana do emarktu, ciekawe co powiedzą i kiedy wróci bo podobno długo załatwiają) i procesor przeżył, raczej nie zasilacz bo z p3 działa. Edytowane przez CELK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze płyty do kręcenia Quadów maja tylko 4 fazy (Biostar Tpower IP45, DFI LAN PARTY DK P45-T2RS PLUS). Wyjatek to Gigabyte EP45-UD3P i jego 6 faz. Co do ilości faz i stabilności napięć to jest to prawda, ale tylko po części. Tu nie liczy sie ilość, ale wydajność prądowa (jak już ktoś wcześniej napisał).

Miałem P5E i mimo 8 faz rewelacyjnie nie było, Foxconn P35A-S jakoś stabilniej napięcie dla CPU trzyma. Ciekawi mnie jak sprawuje się P5Q deluxe i jego 16 faz?

Zresztą porównajcie sobie pobór prądu. Dla ciekawostki dodam, że E4500@3355MHz 1,4V pobiera tyle samo prądu co Q9550@3666 1,2V (PSU Calculator). I po co tu inwestować w mnogość faz?

 

@CELK

Jaki masz zasilacz?

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrojona płyta z okrojoną sekcją zasilania z takim quadem. Ja tam się nie dziwie.

Ja właściwie też... chociaż wg strony producenta można tam wsadzać nawet QX....

to powiedzmy tymczasowy sprzęt, więcej 3353884[/snapback]

@CELK

Jaki masz zasilacz?

 

Chieftec Gps-350eb-101A

na początku myślałem, że właśnie poszedł, ale po podpięciu do st6 działał.

A co do płyty to docelowo chce poczekać na obniżki po wejściu i5 i myślałem o EP45-UD3P od dawna albo o EP45-UD5 który miał już w lipcu być a tu ani widać w sklepach nowych płyt od gb (cały czas je pokazują za szybami na różnych targach), a nawet obecne EP45-UD3P znikają i już ich nie ma (ciekawe czemu, bo gb oprócz EP45-UD5 pokazuje wszędzie EP45-UD3P rev2 i mógł by to zacząć sprzedawać).

Edytowane przez CELK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem Q8400.

 

Na domyślnym napięciu poszedł na 3.7 GHz, na 3.8 GHz windows się uruchomił, ale jak odpaliłem prime95 to się po chwili wywalił. Nie mniej 3.7GHz na domyślnym napięciu to i tak nieźle jak na quada za 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ale i tak ma obciete L2. A za 500-600zł kupisz już Q9400/Q9450. Ostatnio Maniakalny miał Q9450 @3,8GHz (12MB cache) za 555zł ;p

(tak tak, wiadomo że to uzywane a q8400 nówka - ale tak tylko wspominam, co do opłacalności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec Gps-350eb-101A

No to masz winnego zabójstwa GA-G31M-ES2C.

Jak chcesz się zabierać za stabilną pracę (nie mówiąc o podkręcaniu) to trzymaj się z dala od marek zasilaczy takich jak: Modecom, Feel, Chieftec, Ropla i inne. Pozatym, na Boga 350W ??? Do Q9550 poszukaj czegoś w granicach 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz winnego zabójstwa GA-G31M-ES2C.

Jak chcesz się zabierać za stabilną pracę (nie mówiąc o podkręcaniu) to trzymaj się z dala od marek zasilaczy takich jak: Modecom, Feel, Chieftec, Ropla i inne. Pozatym, na Boga 350W ??? Do Q9550 poszukaj czegoś w granicach 500W.

Oj kolego chyba miales 'przezycia' z szefem skoro tak piszesz ;) Zasilacze marki Chieftec to dobre zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem przejścia z Chieftec Gps-350. Jest winny zabójstwa mojej starej NF7-Sv2 i Bartona 2500. Zasilacz dawał sobie radę do czasu, gdy zmieniłem Radeona 9600 na Gforce 6800 Ultra. Nic nie wskazywało, że jest coś nietak. Stabilnie było, napięcia ok, podkręcania zero aż pewnego dnia z zasilacza poszedł dym. Otworzyłem obudowę i zgroza. Na płycie popuchły kondensatorki. Całe szczęście, że grafika przeżyła. Sewis wymienił mi płytę, procka kupiłem, ale już wiecej w budzie nie wstawię chiefteca.

 

Z Tagana nie jestem w pełni zadowolony, bo głośny jest, ale po zmianie wiatraka na Fander jest OK. Jakbym miał kupić zasiłkę, brałbym BeQuiet albo Tagan. Nie mówię, że Chieftec robi złe rzeczy, bo sam mam budę Chieftec MESH i myślę że jest to chyba najlepsza obudowa jaką widziałem. Jednak jak trzymam ich zasilacze...jakieś lekkie są. Nie wiem, czy to dobry wskaźnik, ale jeśli zasilacz nie WAŻY SWOICH 500W (Tagan to ciężkie bydle) to nie jest wart. Jestem po prostu uprzedzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem przejścia z Chieftec Gps-350. Jest winny zabójstwa mojej starej NF7-Sv2 i Bartona 2500. Zasilacz dawał sobie radę do czasu, gdy zmieniłem Radeona 9600 na Gforce 6800 Ultra. Nic nie wskazywało, że jest coś nietak. Stabilnie było, napięcia ok, podkręcania zero aż pewnego dnia z zasilacza poszedł dym. Otworzyłem obudowę i zgroza. Na płycie popuchły kondensatorki. Całe szczęście, że grafika przeżyła. Sewis wymienił mi płytę, procka kupiłem, ale już wiecej w budzie nie wstawię chiefteca.

 

Z Tagana nie jestem w pełni zadowolony, bo głośny jest, ale po zmianie wiatraka na Fander jest OK. Jakbym miał kupić zasiłkę, brałbym BeQuiet albo Tagan. Nie mówię, że Chieftec robi złe rzeczy, bo sam mam budę Chieftec MESH i myślę że jest to chyba najlepsza obudowa jaką widziałem. Jednak jak trzymam ich zasilacze...jakieś lekkie są. Nie wiem, czy to dobry wskaźnik, ale jeśli zasilacz nie WAŻY SWOICH 500W (Tagan to ciężkie bydle) to nie jest wart. Jestem po prostu uprzedzony.

Ja bym Tagana nie kupil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie dziwić że padł jak 6800ultra to wtedy była mega prądożerna karta na tamten okres. Z tego co pamiętam to trzebabyło mieć 420ke żeby wszystko śmigało i można było być spokojnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jedzie do mnie nowy, kupiony za 700zł w normalnym sklepie Q9550 :)

 

Na jakie +/- OC moge liczyc z batchem L842B677 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było kilka wersji abita ip35

 

Ogólnie powinno w miarę dawać radę, ale nie ma co liczyć na jakieś super OC, bardziej coś a'la 3,4-3,5GHz może

 

Z drugiej strony... czy warto dopłacać 200zł do innej płyty po co aby uzyskać 300Mhz więcej? Sam nie wiem

Witam!

Mam okazję kupić tanio q9550. Moja płyta to ip35-e, pamięci OCZ2P800R22GK . Od paru dni przeszukuję fora w celu upewnienia się czy uruchomię ten procesor na tym abicie - byłby to dla mnie olbrzymi skok w wydajności za stosunkowo niewielka cenę. Nieliczne opinie na forach sa niejednoznaczne. Chciałbym się upewnić ze procek ruszy bez problemów. Do OC mógłbym za jakiś czas kupić uzywana płytę na której byłoby to mozliwe. Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomisz bez zadnego problemu. OC też powinien zrobić spokojnie, przynajmniej 3,5GHz a może i więcej (oczywiście przyjmując że procek będzie miał takie zdolności a nie np zdegradowana padaka :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zajefajnie. Dziéki wielkie!

Zastanawiam sié jeszcze czy nie poczekac miesiác dwa. Podobno ceny starych procesorów intela majá spasc po premierze i5.

Kurde ja właśnie sie zacząlem zastanawiać czy to nie było by lepsze rozwiązanie (i5 750), ale już kupiłem Q9550 to chyba reszte do niego dokupie (pożądną płyte, ram, chyba że procesor nie przeżył).

Zgadza się, 6800 Ultra miała apetyt na waciki :-D. Ciekawe jakie inne podzespoły ma CELK w kompie? Uważam, że 350W to dla Quada za mało.

W linku który dałem w poprzednim poście jest napisane dokładniej co mam

w skrócie

GA-G31M-ES2C

OCZ2A8002GK

asusa 9400gt pasywnego

 

Nie sądze żeby to była wina zasilacza bo chodzi dalej, i nie był za bardzo obciążony, to co (tymczasowo) zasilał ma mieć ok 280w.

Edytowane przez CELK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wiele wyjaśni TEN link ( ostatni wykres na dole najbardziej mnie przekonuje ) . Mogę mieć podobny problem bo mam tagana 430w u33 i przymierzam się od dłuższego czasu do upgrade-u grafy i proca coś w w stylu r 4850 / 250 gts + Q9550 lub słabszy . Czekam jednak na solidną obniżkę a myślę że po oficjalnej premierze i5 i r5xxx powinno coś drgnąć w tym temacie .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale kupno Q9550 nie pociága za soba zadnych dodatkowych kosztow. A do i5 dochodzi jeszcze zakup plyty glownej i pamieci ddr3.

Źle mnie zrozumiałeś miałem na myśli spadek cen Q9550 i starszej generacji kart po premierze i5 i r 5xxx na który liczę . Nie zamierzam kupować i5 z wymienionych przez Ciebie względów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie - co na obecną chwilę bardziej opłaca się kupić, Quada Q9550 czy Phenom'a II X4 955 Black Edition !?

Bo w testach niby Phenom jest lepszy (chyba), ale co po podkręceniu ? I jak się ma sprawa DDR2 vs DDR3 (Phenom).

 

Oczywiście procek chcę podkręcić w rozsądnych granicach, to nie jest komp do grania (GPU <100zł) - ma śmigać pod Windows Server 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zmiana płyty z Foxconn P35AP-S na Asus P5Q-E i normalne podkręcanie mojego quada. Na pierwszy ogień, tak na szybko, 3,4 ghz - 1,2V bios ( 1,176V CPU-Z ), następnie atakujemy FSB 450 - 3,82 Ghz i tu już trzeba było pokombinować Vcpu - 1,28 bios ( 1,256V CPU-Z ) VTT - 1,22, VNB - 1,26, PLL - 1,5, SB - 1,1, Vdimm - 2,1. Szybki test Prime95 - 15 min ( wiem, za krótko ) :

Dołączona grafika

Myślę, że mogło by tak zostać, temperatury też w sumie znośne, zobaczę jeszcze co "powie" Intel Burn Test oraz LinX i jak będzie wszystko w porządku zostanie 24/7.

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo ju-rek. :banana:

Procek z takim niskim VID może daleko zajść. Czekam na próbę pobicia bariery 4GHz. Może i ja porzucę mojego Foxa na rzecz Asusa? Jakie masz chłodzenie na CPU i temperaturki rozwijasz pod Intel Burn Test?

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...